zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Tegoroczna zima spłatała nam figle. Spragnione zimowej aury dzieci nie mają okazji pobawić się w śniegu na świeżym powietrzu. Ponieważ bardzo lubimy zimę, postanowiliśmy stworzyć zimowy klimat w naszym przedszkolu. Dzieci poznały sporty zimowe, a nawet miały okazję przymierzyć łyżwy, narty oraz stanąć na desce snowboardowej. Sala przedszkolna zamieniła się w śnieżny plac zabaw, na którym przedszkolaki pokonywały śniegowe zaspy, rzucały śnieżkami do celu, jeździły na ślizgach, wzięły udział w wyścigu na „nartach”. Dzieci nie wyobrażają sobie zabaw na śniegu bez rzucania śniegowymi kulkami, z wielką przyjemnością stoczyły więc ze sobą bitwę na śnieżki. Choć z radością niebawem powitamy wiosnę, to stwierdzamy zgodnie, że zima też jest przyjemną porą roku!
 • 21 lutego nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość- pan Jędrzej Krzyżostaniak -pasjonat obserwacji astronomicznych, który przybliżył nam pracę astronoma. Pan Jędrzej pokazał wykonane przez siebie zdjęcia, opowiedział nam o kosmosie i planetach. Poznaliśmy nazwy planet, które znajdują się w tej samej galaktyce, co Ziemia, wysłuchaliśmy kilku ciekawostek o nich. Nasz gość przedstawił oprzyrządowanie, przy pomocy którego można delektować się widokami nocnego nieba, a my mieliśmy okazję spojrzeć przez lornetkę i lunetę. Największą atrakcją spotkania była niewątpliwie możliwość obejrzenia w zaciemnionej sali rozgwieżdżonego nieba, a zwłaszcza spadających gwiazd, a następnie gwiazdozbioru.

  Pan Jędrzej z chęcią odpowiadał na pytania dzieci i zachęcał do samodzielnych obserwacji nieba. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Nasz gość w wielu dzieciach zaszczepił zainteresowanie kosmosem, o czym świadczyły zabawy i pytania dzieci, które miały miejsce już po spotkaniu.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU JĘDRZEJOWI ZA POŚWIĘCONY NAM CZAS I NIEZWYKLE CIEKAWE SPOTKANIE!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Ostatni czwartek Karnawału to „Tłusty Czwartek”- w tym roku obchodziliśmy go 20.02.2020r. - Prawda, że to magiczna data? Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, na którym pani cukiernik zapoznaje nas z przepisem i sposobem wykonania pączków. Wykonaliśmy aż 3 doświadczenia - rozczyn z drożdży, ciasto drożdżowe oraz lukier. Czekając na ich wyrośnięcie graliśmy w "pączkowe" memory, układaliśmy "pączkowe" sudoku, wykonaliśmy pracę plastyczną :"Kolorowy pączek". Potem panie wykonały mini pączki, a my je udekorowaliśmy. Tymi pączkami podzieliliśmy się z naszymi bliskimi. ”Tłusty czwartek” był okazją do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • GIF"Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa …

  Wtedy proste DZIĘKUJĘ zawiera wszystko, co chcemy wyrazić"

   

   

  Składam serdeczne podziękowanie Paniom: Ewelinie Baumann, Karinie Fórmaniak, Annie Zawieja za zaangażowanie i okazaną pomoc przy organizacji charytatywnego Balu karnawałowego, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup „Magicznego dywanu” dla naszego przedszkola.

  To Wasze działania, Wasza ofiarność, pomoc i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie mogło mieć miejsce.

  Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie z Waszej strony, życzliwość i praca na rzecz przedszkola, akceptacja planów i zamierzeń to ogromna pomoc w kształceniu i wychowaniu naszych dzieci.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

   

 • "To, co możesz uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu,

  gifale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu".

  Albert Schwietzer

   

  15 lutego 2020 roku odbył się bal charytatywny na rzecz naszego przedszkola. Całość zebranych funduszy zostanie przeznaczona na zakup interaktywnej pomocy dydaktycznej do ćwiczeń, gier i zabaw. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dziecka dużą motorykę, koordynację wzrokowo- ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. „Magiczny dywan” zawiera zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie spektrum zastosowania w każdym pomieszczeniu.

  Dziękujemy wszystkim za przybycie, wyśmienitą zabawę oraz hojność przy zakupie cegiełek w ten wyjątkowy wieczór. Szczególnie pragniemy podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym udało się zebrać środki pieniężne dla naszego przedszkola. To dzięki Wam, Drodzy Państwo zdołaliśmy uzbierać kwotę 13.537.73 zł. Życzliwość i bezinteresowna pomoc to cechy, które procentują i ufamy, że ich efekty prędzej czy później wracają. Życzymy wszystkiego dobrego i już teraz zapraszamy za rok.

  Przewodniczący Rady Rodziców                                                                   Dyrektor przedszkola

              Jacek Słupiński                                                                                       Alicja Andrys

   

 • gif

  17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień kota”. W tym dniu w przedszkolu zapanował prawdziwie "koci" klimat. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie wąsy oraz uszy, a w przedszkolu dominowały „kocie zabawy”.


 • „Dzień Świętego Walentego

  To dzień dobry dla każdego!

  W tym dniu wszyscy to wyznają,

  że chcą kochać i kochają!”

   14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni – w tym dniu obchodzliśmy WALENTYNKI. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w czerwonym kolorze obejrzały walentynkowy musical w wykonaniu 6-latków z grupy Motylki, zatytułowany „LOVE STORY”. Następnie w swoich salach przedszkolaki wzięły udział w zabawach z sercami w roli głównej. Były to zabawy dydaktyczne, plastyczne, ruchowe i integracyjne . 

  Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dużą atrakcją była poczta walentynkowa – dzieci miały okazję wysłać walentynkę koledze czy kuzynowi z innej grupy. Przez cały dzień dzieci zachęcane były do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe, a także budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w galeriach poszczególnych grup

 •  Niespodzianka w przedszkolu

  Zima nas omija, ale czy to już wielkanoc ? Po przedszkolu biega zając  zaglądając do maluszków. Tak właśnie zaprezentował się zając. którego stylizację zakupiono z funduszu Rady Rodziców.

  W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

     

 • Szanowni Państwo, 

  Informujemy, że rekrutacja do przedszkola odbywać się będzie w dniach

  od 17 lutego 2020r. do 28 lutego 2020r. w godzinach od 8.00 do 15.00

  Dokumenty potrzebne do rekrutacji są dostępne na stronie internetowej przedszkola w zakładce  CO RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN - Rekrutacja, a w formie papierowej w sekretariacie przedszkola.

  Wypełniony wniosek wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych należy składać od 17 lutego 2020r. Dokumenty złożone przed tym terminem nie będą rozpatrywane.

 • gifKochane Babcie! Drodzy Dziadkowie!

  W imieniu Waszych wnuków i wnuczek zapraszamy do naszego przedszkola na spotkania z okazji Waszego święta:

  - 16.01.2010 r. – grupa Liski godz. 16.30

  - 22.01.2020 r. - grupa Wróbelki godz. 16.30

  - 23.01.2020 r. - grupa Kreciki godz. 16.30

  - 24.01.2020 r. - grupa Mrówki godz. 16.30

  - 21.01.2020 r. – grupa Skowronki i Jaskółki godz. 17.00 w CK Rondo

  - 21.01.2020 r. – grupa Pszczółki godz. 17.00 w Spółdzielni Mieszkaniowej na Os. Wojska Polskiego.

  Serdecznie zapraszamy

 • Ciągle istnieją wśród nas anioły,

  Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

  Ale bezinteresownie wyciągają ręce,

  I proponują swoją pomoc !

  Składam serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i okazaną pomoc przy organizacji Zabawy Andrzejkowej, z której dochód został przeznaczony na zakup sprzętu multimedialnego dla naszego przedszkola w Słocinie.

  Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie ze strony rodziców, życzliwość i praca na rzecz przedszkola, akceptacja planów i zamierzeń to ogromna pomoc w kształceniu i wychowaniu naszych dzieci.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

 • gifUWAGA!

  Zapraszamy wszystkie przedszkolaki na Balik karnawałowy, który odbędzie się:

  22.01.2020r. - przedszkole ul. Chopina i ul. 27 Stycznia

  23.01.2020r. - przedszkole osiedle Wojska Polskiego

  24.01.2020r. - przedszkole Słocin.

  Prosimy rodziców o przebranie dzieci w stroje karnawałowe.

   

 • PREZENTYZ okazji Świąt Bożego Narodzenia zdrowia, radości, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku

   życzy 

   Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

   


 • W betlejemskiej stajence miłość leży

  Niech każdy się pospieszy, ten, kto w Boga wierzy

  I odda szczery pokłon Tej Bożej Miłości

  Na zawsze we wszystkich już sercach zagości

   

  Dnia 20.12.2019r. w przedszkolu odbyło się “Przedszkolne kolędowanie”. Rangę uroczystości podniósł udział Weteranów Grodziskiej Orkiestry Dętej oraz dwóch Śnieżynek. Wszystkie grupy przybyły i wspólnie zaśpiewały tradycyjne kolędy. W magię Świąt wprowadził wszystkich piękny, świąteczny wystrój oraz słodkości, które dzieci tym razem otrzymały od Śnieżynek.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 •  

  „Kto wierzy w obecność dobra w drugim człowieku, rozbudza je w nim”

                                                                             (Jean-Paul Sartre)

   

   

  Podziękowanie za zbiórkę środków czystości dla Stowarzyszenia Domu „Pomocna dłoń”  w Błońsku.

   Celem zbiórki w szczególności było udzielenie pomocy osobom i rodzinom przebywającym w prowadzonym przez Stowarzyszenie Dom „Pomocna Dłoń”.  Zbiórka była prowadzona w formie zbierania artykułów higienicznych i środków czystości. Podczas zbiórki publicznej zebrano 500 artykułów.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tej szczytnej akcji.

   

  kolor

 • Dnia 14 grudnia nasze przedszkole wzieło udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wystąpiło tam 6 grup w świątecznych tańcach oraz mieliśmy możliwość zrobienia swojego stoiska z ozdobami i dekoracjami bożonarodzeniowymi. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i poświęcony czas w wykonaniu stroików i ozdób bożonarodzeniowych. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Starym Rynku zebraliśmy 1230,20 zł. Jednocześnie gorąco dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i zakup tychże dekoracji. Zebrana kwota zasili konto Rady Rodziców, a przekazana zostanie na zakup stroju – zająca,  który uatrakcyjni i umili  pobyt dzieci w przedszkolu.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • gifPodziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej „Przedszkolaki dla Arka”

  „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,

  lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

  Jan Paweł II

  Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie, z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji „Przedszkolaki dla Arka”

  Jeszcze raz okazało się , że razem możemy więcej !

  Zebraliśmy kwotę 2664,10

  Cały dochód z przeprowadzonej zbiórki zostanie przekazany dla chorego chłopca, z przeznaczeniem na zakup niezbędnych leków, preparatów oraz specjalistycznej opieki onkologicznej.


  gif

 • PODZIĘKOWANIE

  Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

  Dyrektor oraz grono pedagogiczne

  składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji

  „Paczka dla Źródełka” dla dzieci z rodzinnych domów dziecka.

  Ten wspaniały gest życzliwości przyniesie Dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

  Dziekujemy za wspaniałe prezenty dla dzieci.

  gif 

  kolor

 • gifDrogi święty Mikołaju przybądź do nas, bo już czas.

  Wszystkie dzieci Cię kochają i serduszka biją nam.

  Tu w przedszkolu wielu dzieciom serca biją niby młot.

  Nie pozwól nam długo czekać, bo nadchodzi ciemna noc.

   

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny, tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Mikołaj, tak jak w ubiegłym roku przybył do dzieci bryczką. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci z grup Skowronki i Jaskółki przygotowały dla niego oraz dla kolegów i koleżanek przedstawienie "W krainie świętego Mikołaja", wcielając się w role elfów, reniferów i śnieżynek. Przedszkolaki z innych grup zaśpiewały Mikołajowi piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodyczami oraz prezentami dla grup. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Wracając do swojej krainy Mikołaj zawitał do Urzędu Miasta, gdzie został miło przyjęty przez wiceburmistrza, pana Marcina Brudło.

  Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

  Dnia 4 grudnia, w oczekiwaniu na świętego Mikołaja, dzieci 4-,5-, 6- letnie wzięły udział w międzygrupowym turnieju sportowym. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w 7 konkurencjach, przygotowanych przez 7 reniferów Mikołaja: między innymi pokonywały zaspy śnieżne, biegły z prezentami przez tor przeszkód, by wrzucić je do kominów, wydobywały worki, które utknęły w śniegu, rozwiązywały quizy wiedzy na temat Mikołaja, zaprezentowały wspólny taniec, budowały bałwana. Mikołaj chciał sprawdzić, czy spośród przedszkolaków znajdą się dzieci tak sprawne i posiadające taką wiedzę i umiejętności, by w przyszłości mogły zostać elfami. Okazało się, że przedszkolaki nadają się idealnie na pomocników Mikołaja. Wspaniale wykonali wszystkie przygotowane zadania. W nagrodę dzieci otrzymały odznaki „pomocnika Mikołaja” i słodki upominek.
  kolor