zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • UWAGA RODZICE
   LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH             
   W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  Informujemy, że dnia 16 marca zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 16.03.2021 r. od godziny 12:05  do 26.03.2021 r. do godz. 15:00. 

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny.

   

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

 • Drodzy Rodzice i Sympatycy naszego Przedszkola!

  Informujemy, że w dniu 11.03.2021 r. nasze przedszkole otrzymało Oczyszczacz Powietrza Pure A9.

  Jest on nagrodą za udział w Ogólnopolskiej Akcji ELECTROLUX „Przedszkole bez smogu”, w której, dzięki Państwa wielkiemu zaangażowaniu nasze przedszkole zajęło IV miejsce.

  Mamy nadzieję, że pomoże nam zadbać o jakość powietrza i zdrowie oraz dobre samopoczucie przedszkolaków. 

  DZIĘKUJEMY !

  gif

 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że w ramach Programu AKTYWNY SAMORZĄD istnieje możliwość otrzymania pomocy (MODUŁ I, OBSZAR D) w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego). 

  Szczegóły w zajączniku.

  ZAŁĄCZNIK

 • Drodzy Rodzice,

  pragniemy podziękować Wam i Waszym Dzieciom za zaangażowanie w zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, które trafiły do Przytuliska w Grodzisku Wielkopolskim.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Informujemy, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim mogą Państwo skorzystać z pomocy zatrudnionych tam specjalistów. W sytuacjach kryzysowych można zwrócić się o pomoc celem otrzymania wsparcia psychologiczno - pedagogicznego. Szczegóły w załączniku.
 • gif

 • gif

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom, za włączenie się do Akcji Charytatywnej, która została zorganizowana dla Jadłodajni Caritas św. Elżbiety w Poznaniu.

  Dziękujemy, że mimo trudnych warunków związanych z pandemią, nie pozostaliście obojętni wobec osób potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za wasze ogromne zaangażowanie i podzielenie się darami ukrytymi w Waszych wielkich sercach.

  gif


 • gif9 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Bezpiecznego Internetu. Starszaki z grup Jaskółki i Sowy poprzez zadania i wspólne zabawy dowiedziały się, co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Obejrzały bajki profilaktyczne z serii „Owce w sieci”, które uświadomiły, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. Omówione z przedszkolakami zasady bezpieczeństwa zostały umieszczone na wykonanych przez dzieci plakatach.

  Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety czy laptopy niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • gif


  Drodzy Rodzice i sympatycy naszego przedszkola!

  To dzięki Waszemu wsparciu zdobyliśmy 2266 głosów i zajęliśmy pierwsze miejsce wśród wszystkich placówek w Wielkopolsce, a czwarte na tle całej Polski, w głosowaniu walcząc o oczyszczacz powietrza Pure A9 z filtrem antybakteryjnym, antywirusowym, antysmogowym firmy Electrolux. Waszym działaniem udowodniliście, że zależy Wam na dobru Naszych dzieci i prestiżu naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy za każdy oddany glos oraz poświęcony czas.

  Udało się! Mamy nagrodę!

 • gifNasze przedszkole świętowało kolejny sukces. Grupa Jaskółki zajęła 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie dla szkół i przedszkoli „STWÓRZ KOMIKS Z SUPERBOHATERAMI – polskimi warzywami i owocami”. Organizatorem Konkursu była Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych. Konkurs realizowany był w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!”, sfinansowanej ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

  Przygotowując krótką opowieść w formie komiksu, którego głównymi postaciami były polskie warzywa i owoce, sześciolatki wykazały się wyjątkową kreatywnością, wyobraźnią oraz zdolnościami plastycznymi. Zaangażowanie przedszkolaków zostało nagrodzone wspaniałymi prezentami - każde dziecko z grupy otrzymało składaną hulajnogę firmy Razor. Udział w konkursie uatrakcyjnił zajęcia na temat zdrowego odżywiania i umożliwił dzieciom rozwijanie zainteresowań oraz zdolności, nagrody natomiast sprawiły wiele radości i zachęciły do udziału w kolejnych konkursach.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Szanowni Rodzice!

  Proszę o wypełnienie „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” w roku szkolnym 2021/2022. Deklaracje zostaną wydane Państwu 25.01.2021 r. Deklarację należy wypełnić i zwrócić osobie, która odbiera od Państwa dziecko przy drzwiach wejściowych do przedszkola w nieprzekraczalnym terminie do 28.01.2021r. do godziny 15.00.

  Rodzice, którzy nie złożą deklaracji w określonym terminie, będą musieli ponownie ubiegać się o miejsce dla dziecka w przedszkolu, w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

 • gif4 LUTEGO 2021 r. (czwartek)

  w przedszkolu odbędzie się:

  BAL KARNAWAŁOWY

  w godzinach od 9:00 do 13:00.

  Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

  Dzieci mogą przyjść już ubrane w strój karnawałowy lub przynieść go w podpisanej torbie do przebrania.

  Prosimy, by stroje były wygodne dla dzieci i nie utrudniały im zabawy.

   

  W tym dniu nie zabraknie świetnej zabawy,

  muzyki, konkursów i poczęstunku,

  oraz niekończących się uśmiechów.

  ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA

   

 • Szanowi Państwo, Kochane Dzieci!

  Skończył się czas ferii, okres odpoczynku i wesołej zabawy z rodzicami. Dla wielu z Was czas długiej nieobecności w przedszkolu. Spotykamy się 18.01.2021r. i rozpoczynamy zajęcia w swoich grupach. Pamiętajmy, że nadal obowiązują wytyczne GIS w związku z pandemią koronawirusa.

  Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Przestrzegajmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa oraz związaną z tym obowiązującą w naszym przedszkolu Procedurę organizacji i bezpiecznego funkcjonowania przedszkola w okresie obowiązywania stanu pandemii wywołanej COVID-19. Mamy nadzieję, że przy zachowaniu środków ostrożności, czas spędzany w przedszkolu będzie przebiegał bez zakłóceń i wszyscy razem będziemy mogli bawić się i uczyć.

  Prosimy o systematyczne sprawdzanie komunikatora iprzedszkole i śledzenie strony internetowej przedszkola.

 • gif

 • Choć ciepła, świąteczna atmosfera rodzi się w sercach, czasem potrzeba jest iskra, która zapali płomień życzliwości.

  Przedszkolaki wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta".

  Celem tej inicjatywy jest zachęcenie dzieci do niesienia radości, uśmiechu, pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

  Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter.

  Postanowiliśmy zadziałać.

  Tym razem postanowiliśmy podzielić naszą radością oczekiwaniu na święta, wysyłając własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi do podopiecznych Domów Dziecka w województwie wielkopolskim.

  Całymi rodzinami włączyliśmy się również w przedświąteczną zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tak pięknym przedsięwzięciu!

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • W dniach od 04.12.2020 do18.12.2020 w Przedszkolu Gminnym im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wlkp. miała miejsce przedświąteczna zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt-kotów wolno żyjących.

  Przedszkolacy spisali się na medal!

  Przynosili karmę nie tylko dla kocich pupili, ale także dla psów. Karma zostanie przekazana społecznym opiekunom na terenie Gminy Grodzisk Wlkp. Akcja przeprowadzona była pod hasłem,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę''.

  Postawa przedszkolaków dała świadectwo na to, jaki wpływ ma wczesna edukacja przedszkolna na kształtowanie wartości u małego człowieka w wielkim świecie przyrody.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • GIF„Mój kochany Mikołaju

  cały rok czekałem.

  Byłem bardzo, bardzo grzeczny,

  bardzo się starałem”

  Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W swoich pieknie przystrojonych salach przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowego” dzwonka. Pomimo braku białego puchu Święty Mikołaj, jak co roku przybył na czas - tym razem na hulajnodze. Towarzyszyły mu trzy wesołe elfy. Osobiście odwiedził każdą grupę i obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Przedszkolaki natomiast w podziękowaniu zatańczyły dla niego i zaśpiewały specjalnie na tą okazję przygotowane piosenki.

  Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci do nas za rok.

  Dziękujemy Święty Mikołaju!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Prosimy o regularne sprawdzanie wiadomości wysyłanych w programie   iprzedszkole ( tablica ogłoszeń, komunikator) oraz załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną  e-mail: przedszkolegminne@edugrodzisk.pl, bądź  telefonicznie 612271232.

 • Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

  Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My uczciliśmy je w naszym Przedszkolu w dniu dzisiejszym.

  Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem z Misiem, który odwiedził naszych przedszkolaków świętując wspólnie z nimi swoje święto. Z okazji tego święta Przedszkolaki przygotowały dla Misia tort. Dzieci w tym dniu poznały historię "misiowego" święta, wspólnie odgadywały zagadki, przygotowane przez Misia. Próbowały "misiowego" smakołyku- słodkiego miodu, oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Na zakończenie tego dnia Przedszkolaki za wykonanie zadań otrzymały od Misia niespodziankę- słodycze oraz dyplom upamiętniający uczestnictwo w Święcie Pluszowego Misia.

  Mamy nadzieję, że wspomnienie tego wielkiego "misiowego" święta na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych buziach.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif