zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Uwaga!

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że dnia 24.11.2020r. Przedszkole ul.Chopina będzie nieczynne. Na bieżaco będziemy Państwa informować o dalszych decyzjach. Nieobecność dzieci będzie zaznaczona automatycznie. Prosimy o systematyczne sprawdzanie komunikatora iprzedszkole.

 • Apel do Rodziców!

  Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników przedszkola bardzo prosimy, by przyprowadzać dziecko bez żadnych objawów chorobowych. Jeśli dziecko źle się czuje, powinno zostać w domu.

  Według obowiązujących wytycznych GIS z dnia 20 listopada 2020r.

  "jeżeli w domu przebywa osoba w izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do podmiotu (przedszkola)".

  Szanowny Rodzicu!

  -Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś w izolacji w warunkach domowych.

  -Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że nie powinno ono dotykać oczu, nosa i ust i nie podawać ręki na powitanie. Powinno za to często myć ręce wodą z mydłem.

  -Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania- dawaj przykład.

  -Prowadź wnikliwą obserwację dziecka, która pozwoli dostrzec niepokojące objawy (najczęściej są to: kaszel, katar, biegunka, bóle głowy, zapalenie spojówek, wysypka skórna lub przebarwienia palców lub stop).

  -Przyprowadzając dziecko do przedszkola korzystaj z wyznaczonego wejścia do budynku (obowiązkowo miej maseczkę i rękawiczki lub zdezynfekuj ręce).

  - Zachowaj dystans wobec pracowników przedszkola oraz innych dzieci i ich rodziców, który powinien wynosić minimum 1,5 m.

   

 • Na przełomie września i października dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola brały udział w ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska Programuje”.
  Podczas trwania wydarzenia wspólnie z dziećmi realizowaliśmy przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania, rozwijając przy tym umiejętności kodowania, logicznego myślenia oraz pracy zespołowej.
  Podjęte przez nas działania zgłoszone zostały również na CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w ramach którego europejskie państwa konkurowały ze sobą w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
  Nam udało się zrealizować wszystkie zadania, co przyczyniło się do zdobycia certyfikatów. Zachęcamy do przypomnienia sobie realizowanych przez nas zadań, z których relacja znajduje się w galerii zdjęć. A oto zdobyte przez nas certyfikaty:
  gif  gif

 • gifDzień 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który przypomina o tym, że dziecko ma swoje prawa - przede wszystkim do miłości i szacunku, ale także do zdobywania wiedzy i umiejętności, do ochrony zdrowia, do wolności, zabawy. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, podczas których dowiedziały się o przysługujących im prawach.


 • Dyrektor Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że od dnia 17.11.2020 r. ulega zmianie adres skrzynki e - mailowej z przedszkolegminne@wp.pl na przedszkolegminne@edugrodzisk.pl
  Wszelką korespondencje prosimy kierować na nowy adres e-mail.
 • Szanowni Rodzice,

  Informuję, że od 16 listopada wznowiona zostaje praca przedszkola.

  Pragnę bardzo serdecznie podziękować za zrozumienie i wyrazy poparcia dla naszych działań w okresie zawieszenia zajęć.

  z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

 • Nasze przedszkole przyłączyło się do edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”, propagującej tradycje związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

  Zapraszamy do wysłuchania „Mazurka Dąbrowskiego” w wykonaniu naszych przedszkolaków.

  Dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się w akcję!

  #SzkołaDoHymnu

  (prosimy "kliknąć" obrazek)

  gif


 • gif11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi przed domem lub ozdobieniu okna flagą. Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do obejrzenia krótkiego programu artystycznego w wykonaniu naszych przedszkolaków. 

  Link do filmu:   https://www.youtube.com/watch?v=r-72XdXhfnA&feature=youtu.be

 • DRODZY RODZICE!

  Informujemy, że sekretariat przedszkola jest czynny w godzinach 7.00 do 12.00.

  Prosimy o zalatwianie spraw za pośrednictwem poczty elektronicznej : przedszkolegminne@wp.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 612271230 lub 539360602.

 • bajka

  Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… 

  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK przypada na 5 LISTOPADA .

  W tym dniu również przypadają  urodziny Walta Disney’a.                

  Z tej okazji mamy  niespodziankę dla wszystkich.

  Prosimy dorosłych, aby włączyli ten film: https://www.youtube.com/watch?v=265A1Bh6CEQ    

   

   

 • UWAGA RODZICE!!!

  Prosimy o systematyczne sprawdzanie komuniaktora Iprzedszkole.

  W razie pytań prosimy o kontaktowanie się poprzez komunikator Iprzedszkole z wychowawcą grupy, do której uczęszcza Państwa dziecko.

 • Drodzy Rodzice!

  W związku z licznymi pytaniami informujemy, aby na bieżąco aktualizować system Iprzedszkole, na tablicy ogłoszeń, w polu pokaż ogłoszenia zaznaczyć wszystkie , w polu sortuj po dacie dodania, wtedy wszystkie ogłoszenia będą widoczne na bieżąco.

  Prosimy także o regularne sprawdzanie wiadomości wysyłanych poprzez iprzedszkole.

   

 • W naszym przedszkolu był zrealizowany projekt edukacyjny „Zdrowe Przysmaki Jesieni”, który trwał dwa tygodnie tj. od 28 września o 9 października 2020r.

  Dzieci z grup 3 i 4 letnich podczas codziennych zajęć i zabaw miały możliwość wykonywania doświadczeń, dzięki którym stwierdziły, że owoce moją w sobie dużo cukru jak i barwika. Każda grupa biorąca udział w realizacji projektu wykonała wspólną pracę plastyczną przedstawiającą owoc i warzywo, które ozdobiły hol naszego przedszkola.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • gif

  Zapraszamy do obejrzenia programu artystycznego:

 • Program Iprzedszkole

  W związku ze zgłaszanymi problemami z programem Iprzedszkole, aplikacją mobilną informujemy, że aplikacja mobilna jest tylko aplikacją poglądową. Aby odczytać pełną wiadomość jak i odpisać na nią, proszę aby Państwo logowali się na Panel Rodzica w przeglądarce np. Chrome.

 • Prosimy o regularne sprawdzanie wiadomości wysyłanych poprzez iprzedszkole przez nauczycielki danej grupy.

 • Składka na Radę Rodziców

  Rada Rodziców na zebraniu w dniu 21 września 2020r. podjęła uchwałę w sprawie wysokości składki, która wynosi 60 zł. na rok szkolny 2020/2021 na każde dziecko. 

  Wpłaty należy dokonywać: numer konta: 32 1090 1434 0000 0001 2197 2157

  w terminie do 30.11.2020 r

   

 • CPP

  Dzieci z grup 5 i 6-letnich biorą udział w wyzwaniu: „Cała Polska Programuje”, które organizowane jest ramach Ogólnopolskiego Programu: „Uczymy Dzieci Programować”.

  Wydarzenie, zgodnie z nazwą, obejmuje całą Polskę i odbywać się będzie przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020. Podczas trwania wydarzenia „Cała Polska Programuje” wspólnie z dziećmi realizować będziemy przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania. Podjęte przez nas działania zgłoszone zostaną również na CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w ramach którego europejskie państwa konkurują ze sobą w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

  Relacje pokazujące realizację zadań udostępniane są w galerii zdjęć. Zapraszamy do śledzenia naszych działań.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • KOLEJNE SUKCESY

  Miło nam poinformować Państwa, że zdobyliśmy następujące certyfikaty:

  - "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

  - "KREATYWNY PRZEDSZKOLAK"

       

  Bardzo dziękujemy Rodzicom za powyższe działania, które przyczyniły się do zdobycia certyfikatów.

 • gif

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

  21 września na dzieci z naszego przedszkola czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazło się między innymi własnoręczne zdobienie ciasteczek, wspólne biesiadowanie, gry i zabawy integracyjne z Krasnalem Hałabałą oraz malowanie balonów. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

  GALERIA ZDJĘĆ