zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Świąteczna zbiórka pieniężna „PRZEDSZKOLACY DLA ARKA”

  Arek ma 8 lat. Jeszcze 2 lata temu był wychowankiem naszego przedszkola, obecnie uczęszcza do 2 klasy szkoły podstawowej. Od marca 2019 choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie onkologiczne jest bardzo trudne i wiąże się z dużymi wydatkami.

  Chcemy pomóc Arkowi, dlatego organizujemy na terenie przedszkola zbiórkę pieniężną. Odbędzie się ona w dniach od 2 do … grudnia. W każdej sali umieszczone zostaną odpowiednio zabezpieczone puszki, do których prosimy wrzucać pieniądze. Zebrane fundusze zostaną przekazane rodzicom Arka.

  Zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję!

  kolor

   

 • Serdecznie zapraszamy na „Warsztaty Piernikowe”, które odbędą się w grupach 4-latków:

  - 09.12.2019 grupa „Kreciki” godz. 15.15

  - 10.12.2019 grupa „Wróbelki” godz. 15.15

  - 11.12.2019 grupa „Mrówki” godz. 15.15

  - 12.12.2019 grupa „Żabki” godz. 15.30

  Dzieci z nauczycielkami grup

  kolor

 • gifMiś pluszowy, miś kudłaty,

  biały, czarny lub łaciaty.

  Wszystkie misie my kochamy,

  bo ich święto dzisiaj mamy.

   

  Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu obchodzliśmy Dzień Pluszowego Misia.
  Tego dnia na każdego małego i dużego misia czekało wiele atrakcji i niezapomnianych przygód.

  kolor

 • Nasze przedszkole bierze udział w konkursie Akademii Aquafresh „Pastusiowa Kraina” praca konkursowa znajduje się w holu. Serdecznie prosimy o oddawanie głosów na naszą pracę każdego dnia klikając na stronę internetową od 15 listopada do 30 listopada:

  https://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-pastusiowa-kraina/praca/166.html 

  Pamiętajmy każdy głos ma znaczenie.

  Zasady głosowania.

  1.Głosowanie odbywa się na Stronie Internetowej, za pośrednictwem przycisku „Oddaj głos” znajdującego się pod oknem ze zdjęciem Pracy.

  2.Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie 1 (słownie: jeden) głos w ciągu 24 godzin (od godziny 0:00 do godziny 23:59).

  3.Kryterium ograniczenia do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres i/lub konto e-mail.

  4.Do wybranych osób może zostać wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu poprzez aktywację linku przesłanego celem potwierdzenia głosowania na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania. Głosy niepotwierdzone przez głosujących będą nieważne.

  5.W celu dodatkowej weryfikacji założone jest szyfrowanie captcha.

  6.Podczas głosowania niedopuszczalne są próby obejścia systemów zabezpieczenia,a w szczególności:

  a.zmienianie adresów IP;

  b.korzystanie z fikcyjnych kont i/lub adresów e-mail;

  c.stosowanie programów do automatycznego głosowania.

  kolor

 • Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w Ogólnopolskmi konkursie pod hasłem "Morskie opowieści", organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 35 "Krasnala Hałabały" w Szczecinie, w którym wzięły udział grupy Liski, Pszczółki i Zajączki. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o morskich przygodach Krasnala Hałabały wraz z wykonaniem ilustracji. Nasze przedszkolaki świetnie się spisały, ponieważ ważne miejsa pozajmowały.

  Gratulujemy:

  I Miejsce - grupa Liski , "Niezwykła podróż Hałabały"

  III Miejsce - grupa Pszczółki, "Krasnal Hałabała i Morskie opowieści"

  Dyplom za udział - grupa Zajaczki, "Przygody Krasnala Hałabały i syrenki Zosi"

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim.

  14 listopada 2019 roku w odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Jest to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Maluchy recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację uroczystości.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • CZYSTE POWIETRZE DOBRY KLIMAT

  15 listopada br. będziemy obchodzić Dzień Czystego Powietrza. Kampania prowadzona jest przeciwko spalaniu śmieci w domach. Bez powietrza nie można żyć, więc wszyscy powinni dbać o to, by było czyste. Postanowiliśmy aktywnie włączyć się w akcję, zorganizowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA. Zorganizowane zostaną w grupach starszych działania , podczas których dzieci odkryją tajemnice powietrza. Poznają też jego znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin oraz sposoby praktycznego wykorzystania powietrza przez człowieka.

  kolor

 • W ramach krzewienia postaw patriotycznych, kształtowania miłości i przywiązania do kraju ojczystego oraz zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Seniora 12 listopada przedszkolaki z grup Skowronki, Jaskółki i Liski zaprezentowały program artystyczny dla seniorów z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej "Promessa". Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, które nawiązywały do obchodzonego dzień wcześniej Święta Niepodległości. Wspólnie z seniorami odśpiewały także cały hymn Polski. W imieniu całej społeczności przedszkola złożyły im życzenia z okazji Ich święta, zaśpiewały głośne "sto lat" i wręczyły kwiaty.

  Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodką niespodzianką.Serdecznie dziękujemy Seniorom za bardzo miłe przyjęcie.

  GALERIA ZDJĘĆ


  kolor


 • KREDKI

  "Hałabała się raduje
   bo do grona przyjaciół
   nowe dzieci przyjmuje"

   

   

  Informujemy, że dnia 14 listopada 2019r. o godz.16.00 odbędzie się pasowanie na przedszkolaka, grup: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki i Jeże.

   

   

   

   

  kolor

   

   

   

   

   

 • gif

  Dnia 8 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Pięciolatki z grup Skowronki, Liski i Jaskółki tańcem, wierszem i piosenką zaprezentowały program artystyczny z okazji święta Naszej Ojczyzny. Obserwując ułanów przenieśliśmy się na chwilę w dawne czasy, dowiedzieliśmy się też, „Co to jest niepodległość”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie i artystyczny talent nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności.

  Akademia była z całą pewnością patriotyczną lekcją kształtowania miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Była również okazją do poznania symboli narodowych przez grodziskich „Małych Polaków”.

  Wszystkie przedszkolaki prezentowały z dumą przypięte biało – czerwone kotyliony. O godzinie 11.11. cała społeczność przedszkola włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu" i wspólnie zaśpiewaliśmy cały hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

  GALERIA ZDJĘĆ

  gifZapraszamy do obejrzenia filmu - SZKOŁA DO HYMNU

   


  kolor

 • Dnia 05 listopada dzieci 4-letnie z grup Jeże, Mrówki, Wróbelki i Kreciki wzięły udział w zajęciach Zumby. Dzieci bardzo chętnie naśladowały układy taneczne bawiąc się przy wspaniałej muzyce i miłej atmosferze. Zumba promuje zdrowy i aktywny tryb życia, jest doskonałym sposobem na rozładowanie energii, uczy koordynacji ruchowej, współpracy w grupie oraz wzajemnego zaufania. Po dzisiejszych zajęciach każdy przedszkolak doskonale wie, że aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia, ale również taniec oraz świetna i bezpieczna zabawa. Za aktywnie spędzony czas serdecznie dziękujemy naszej Pani Instruktor Joannie Łodydze.

  GALERIA ZDJĘĆ

   kolor

 • gif 

  Dnia 4 listopada w naszym przedszkolu dzieci z grup: Jeże, Kreciki, Mrówki i Wróbelki wzięły udział w zabawach sensorycznych z Panią Jesienią.

  gif

  gif

 • Dnia 30 października dzieci 3-letnie z grup Misie, Zajączki, Wiewiórki i Sarenki  wzięły udział w zajęciach Zumby. Zajęcia taneczne przeprowadziła pani Joanna Łodyga. Podczas zumby, dzieci poprawiają swoją kondycję fizyczną, uczą się koordynacji, równowagi, dyscypliny, pracy w grupie, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

  Dziękujemy Pani Asi za wyjątkowe zajecia i super zabawę!

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • Dnia 31 października dzieci z grup Liski, Kreciki, Skowronki i Jaskółki wzięły udział w niezwykłym spotkaniu ze „Słodziakami” z leśnej polany. W role słodziaków wcielili się uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku, którzy przygotowali i zaprezentowali przedstawienie „Na leśnej polanie”. Dzieci śledziły perypetie zwierząt, które wspólnie sadziły nasiona, by powstał las. Uczniowie zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych tańców i sprawdzili ich wiedzę dotyczącą lasu. Przedszkolaki świetnie się spisały w zadaniach, udowadniając, że doskonale znają leśne zwierzęta i ich zwyczaje, a także, że wiedzą, jak należy zachować się w lesie.

  Na zakończenie Słodziaki zaprosiły dzieci do wspólnej sesji zdjęciowej.

  Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a za poświęcony nam czas i piękne przedstawienie. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem owocnej współpracy.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • UWAGA RODZICE !

  W Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały ul. Chopina 24 odbędą się zebrania dla Rodziców podsumowujące I etap obserwacji dzieci oraz spotkania z udziałem pedagogów i psychologów

  z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim.

  Po zebraniach ogólnych odbędą się spotkania z wychowawcami w salach.

  05.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Sowy, Motylki, Biedronki, Sójki, Sikorki, Słowiki, Szpaki,

  18.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Skowronki, Jaskółki, Pszczółki, Liski,

  19.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Żabki,

  25.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże

  Serdecznie zapraszamy

  gif

 • 25 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów „Teatru Blaszany Bębenek" z Trzebinii, którzy zaprezentowali nam interaktywny spektakl " Historia żółtej ciżemki". Spektakl dedykowany dla dzieci młodszych. Natomiast grupy starsze obejrzały przedstawienie „Dzwonnik z Notre Dame”.

  GALERIA ZDJĘĆ - " Historia żółtej ciżemki"

  GALERIA ZDJEĆ - „Dzwonnik z Notre Dame”

  gif

 • W dniach 22,23 i 24 października w naszym przedszkolu odbyły się WARSZTATY DYNIOWE. Wzięły w nich udział dzieci 5-letnie z grup Jaskółki, Skowronki i Liski wraz ze swoimi rodzicami. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie grup.

  Przedszkolaki i ich rodzice wzięli udział w zabawach integracyjnych, poznali wiersze o dyni, rozmawiali o walorach zdrowotnych tego warzywa i rodzajach potraw, w których jest wykorzystywana dynia. Atrakcją było wykonanie doświadczenia, w którym z dyni wybuchł wulkan. Rodzice i dzieci konkurowali ze sobą w zawodach sportowych, m.in. w „dyniowych kręglach”. Ostatnim zadaniem było ozdobienie dyni według wspólnego pomysłu dziecka i rodzica, z wykorzystaniem takich przedmiotów jak krepa, plastelina, kolorowe piórka, słomki, druciki kreatywne. Wspólnie spędzony czas zaowocował pięknymi wytworami plastycznymi – wyjątkowe dyniowe stworki ozdobiły korytarz przedszkolny.

  Dzięki warsztatom dzieci przekonały się, że dynia może kojarzyć się nie tylko z halloween, ale także z polskim, jesiennym ogrodem, gdyż nie bez powodu jest zwana „królową jesieni”. Ma także wiele walorów zdrowotnych i można z niej przygotować smaczne i zdrowe posiłki. Warsztaty były także okazją do ciekawej formy spędzenia czasu z rodzicem.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • gifPrzedszkolaki z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały uczestniczyły w akcji "Szkoła Pamięta", mającej na celu pamiętanie o poległych bohaterach wojennych, żołnierzach, ale także o bliskich zmarłych. W tym celu udały się na cmentarz i do Muzeum Ziemi Grodziskiej, uczestniczyły w spotkaniach z żołnierzami i harcerzami oraz zapaliły znicze pod pomnikami znanych żołnierzy.
  gif
 • Zdobyliśmy certyfikaty. Dzieci z grup: Biedronki, Motylki, Sowy i Słowiki wzięły udział w wyzwaniu: Code Week 2019. W okresie od 5.10.2019 do 18.10.2019 przedszkolaki wspólnie bawiły się, rozwijając przy tym umiejętności kodowania i programowania. Był to bardzo radosny czas. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. 

  Galeria zdjęć

  gif

 • gif

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Rodziców dzieci 5-letnich na jesienne warsztaty "W DYNIOWYM MIASTECZKU", które odbędą się w dniach:

  22 października - grupa Jaskółki,

  23 października - grupa Skowronki,

  24 października - grupa Liski.

  gif


  gif