Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Drodzy Rodzice dzieci 6-letnich!

  W związku z pandemią koronawirusa poprzez Komunikator i-przedszkole w dniu 28.04.2020r. na indywidualne Państwa konta, zostanie przesłana Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej, sporządzona na podstawie systematycznej obserwacji prowadzonej przez nauczyciela do 11.03.2020 r.(do czasu zawieszenia zajęć).

  W normalnych warunkach, tę informację otrzymalibyście Państwo do rąk własnych, zgodnie z § 3 ust. 7 i ust. 8 Rozporządzenia MEN z 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych ( Dz. U. z 2019, poz. 1700), do 30 kwietnia.

  W przypadku nie otrzymania wiadomości proszę o kontakt telefoniczny w godz. od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 539360602.

   

  Pozdrawiam

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola

   

 • Zawieszenie zajęć w przedszkolu

  W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Przedszkolu Gminnym im.Krasnala Hałabały będą nadal zawieszone do 24 maja 2020r.

 • gifWszystko zaczyna się od przedszkola!

  ,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”

  22 kwietnia obchodzimy „Światowy Dzień Ziemi”.

  Dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim wirtualnie pokazały, jak wyjątkowo obchodziły ten dzień.

  Z udziałem rodziców stworzyły hasła będące przesłaniem do naszej matki - Ziemi, ale jednocześnie nawiązujące do obecnej sytuacji pandemii. Wszystkie hasła zostały spisane na zielonych listkach i zawieszone na „Drzewie Marzeń Przedszkolaka” przy przedszkolu. Dzieci wykonały także obrazki nawiązujące do Światowego Dnia Ziemi z dopiskiem #Będzie Dobrze i umieściły w oknie jako prezent dla Ziemi. Przedszkolaki zatroszczyły się o naszą planetę pomagając rodzicom w sprzątaniu ogródka i podlewając rośliny. W ten sposób pokazały, że Ziemia jest dla nich ważna i chcą się o nią troszczyć. W obecnej sytuacji, nawet przebywając w domach, dzieci udowodniły, że jako część przedszkolnej społeczności potrafią zjednoczyć siły i zrobić coś razem!

  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 • Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

  do Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

  w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021

  Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych znajdują się w zakładce CO RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN/REKRUTACJA 

   

 • KORONAWIRUS W POLSCE.
  OBOWIĄZKOWE MASECZKI.

  PROCEDURY OGRANICZAJĄCE ROZPOWSZECHNIANIE SIĘ WIRUSA.

  1. OBOWIĄZEK ZAPEWNIENIA OCHRONY TWARZY DLA PRACOWNIKÓW ZAKŁADU.

  1. Do ochrony twarzy i rąk zaliczają się m.in. szyby ochronne (dla obsługi klienta), bariery odległościowe, przyłbice ochronne, gogle, maseczki ochronne i inne narzędzia lub sposoby zapewniające odizolowanie pracownika od możliwości zakażenia się od osób zarażonych.

  2. Uwaga: Zakazuje się wykorzystania profesjonalnych maseczek medycznych typu FFP2 i FFP3, w celu zapewnienia odpowiedniej ich ilości dla szpitali. Zaleca się firmom kupowanie maseczek wielorazowych, maseczek o standardzie ochrony przemysłowym (94% lub niższym), a także stosowanie innych wymienionych wcześniej metod ochrony twarzy i rąk.

  2. Obowiązek noszenia maseczek przez zewnętrznych dostawców i gości, którzy poruszają się po terenie zakładu.

  3. Obowiązek zapewnienia utrzymania odległości przynajmniej 1,5 metra pomiędzy pracownikami.

  4. Maksymalne ograniczenie korzystania z przestrzeni wspólnych, w tym:

  o Wprowadzenie różnych godzin przerw.

  o Ograniczenie liczby miejsc na stołówce (maksymalnie jedna osoba siedząca przy stoliku lub zachowanie 3 metrów odległości pomiędzy pracownikami).

  o Maksymalne ograniczenie liczby osób, które muszą korzystać z szatni/łaźni na terenie firmy do osób, które obejmują stanowiska pracy powodujące znaczne zabrudzenie ciała i odzieży.

  2. OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA NOSA I UST BĘDZIE W POLSCE OD CZWARTKU 16 KWIETNIA

  JAK PRAWIDŁOWO NOSIĆ MASECZKĘ OCHRONNĄ:

  • PRZED ZAŁOŻENIEM MASKI NALEŻY UMYĆ LUB ZDEZYNFEKOWAĆ RĘCE.

  • MASKĘ ZAKŁADAMY PRZED WYJŚCIEM Z DOMU W MIEJSCE PUBLICZNE.

  • MASECZKA MUSI DOBRZE PRZYLEGAĆ DO TWARZY, NIE MOGĄ ROBIĆ SIĘ PRZEŚWITY PO BOKACH. JEŚLI OSOBA MA ZAROST, NAJLEPIEJ BĘDZIE GO ZGOLIĆ, TAK BY MASKA ZAPEWNIAŁA SZCZELNOŚĆ.

  • MASKA POWINNA BYĆ ZAŁOŻONA NA USTA I NOS.

  • MASKA POWINNA BYĆ SUCHA.

  • POD ŻADNYM POZOREM NIE DOTYKAJ ZEWNĘTRZNEJ CZĘŚCI MASECZKI.

  • MASKĘ TRZEBA PRAWIDŁOWO ŚCIĄGAĆ - CHWYĆ ZA TROCZKI LUB GUMKI PODTRZYMUJĄCE MATERIAŁ NA TWARZY I ZDEJMIJ JE Z GŁOWY.

  • PO ZDJĘCIU MASKI MYJEMY RĘCE.

  • NIE ODKŁADAJ MASKI NA ŻADNĄ Z POWIERZCHNI (BLAT KUCHNI, STÓŁ, KRZESŁO) TYLKO BEZPOŚREDNIO PO ZDJĘCIU WRZUĆ DO WORECZKA, A NASTĘPNIE DO KOSZA (LUB PRANIA, JEŚLI TO MASECZKA WIELOKROTNEGO UŻYTKU).

  • UŻYWAJĄC MASECZEK BAWEŁNIANYCH LUB INNYCH WIELORAZOWYCH TRZEBA PAMIĘTAĆ O WŁAŚCIWEJ DEZYNFEKCJI.

  • MOŻNA JĄ SPRYSKAĆ ROZTWOREM ALKOHOLU (MINIMUM 70 PROC. SPRYSKAĆ I POCZEKAĆ AŻ WYSCHNIE)

  • PRAĆ NALEŻY W TEMPERATURZE POWYŻEJ 60°C (NAJLEPIEJ 90°C) Z DODATKIEM DETERGENTU.

  • PO WYPRANIU I WYSUSZENIU MASECZEK NALEŻY JE WYPRASOWAĆ Z UŻYCIEM MAKSYMALNEJ TEMPERATURY (MINIMUM 100-110 STOPNI CELSJUSZA).

 • Drodzy Rodzice!

  Informujemy, ze dokonano modyfikacji strony głównej naszego przedszkola i w "Strefie Przedszkolaka" zamieszczono tam dodatkowe zakładki: Rytmika, Język angielski, Bank pomysłów, Logopedia, Religia, Kącik Pedagoga.  To tam szukajcie porad, propozycji ćwiczeń i interesujących Was zagadnień przygotowanych przez naszych specjalistów i nauczycieli zajęć dodatkowych. Ponadto propozycje od nauczycieli przekazywane będą tak jak dotychczas.

   

 •  

  gif

   

  Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.( Dz.U z 2020r. poz. 642).

  Prosimy o zalatwianie spraw za pośrednictwem poczty elektronicznej : przedszkolegminne@wp.pl.

  W przypadku spraw nagłych i niecierpiących zwłoki, uruchamiamy nowy numer telefonu do sekretariatu:

  539360602 w godzinach od 9.00 do 13.00

 • Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

  Zakończyliśmy przyjmowanie prac na konkurs „Zdrowa Pisanka”. Podziwiając zdjęcia Waszych pisanek, jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej kreatywności! Mamy nadzieję, że przygotowanie pracy konkursowej było dla Was przyjemnością. Każda ze „zdrowych pisanek” jest wyjątkowa, zdajemy sobie sprawę z tego, że w przygotowanie ich wymagało nie tylko wiele pracy, ale także wielkiego zaangażowania. Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny. Ocenialiśmy pomysłowość, wykorzystane materiały (czy na pewno są zdrowe?) oraz zaangażowanie dzieci. Decyzją jury:

  I miejsce zajął Wojciech Wojciechowski PSZCZÓŁKI

  II miejsce zajął Jakub Rupa - Kreciki

  III miejsce zajął Artur Górny - Jeże

  Przyznaliśmy także wyróżnienia dla:

  Leny Marchlewskiej, Emila Pawłowskiego, Marii Mołdrzyk, Adama Suwiczaka oraz Zofii Teopler.

  Na każdego uczestnika konkursu czekać będzie upominek.

  Z uwagi na czas, gdy musimy zostać w domu, nagrody wręczymy w terminie późniejszym – o formie i terminie będziemy Was informować za pośrednictwem wychowawców grup.


  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

  Zapraszamy do galerii wyjątkowych „ZDROWYCH PISANEK”.

  GALERIA

 • zyczenia

  Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice!

  Zwykle razem z Wami obchodzimy Święta Wielkanocne w przedszkolu – składamy sobie nawzajem osobiście życzenia, razem z dziećmi zasiadamy przy wielkanocnym stole w przedszkolu, a maluchy odwiedza Zajączek. W tym roku, z uwagi na szczególny czas, gdy musimy zostać w swoich domach, nie mamy możliwości wspólnie celebrować świąt. Dlatego przygotowaliśmy małą niespodziankę i w ten sposób całą społecznością przedszkola chcemy być bliżej Was. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

  Bardzo za Wami tęsknimy! Wam i Waszym rodzinom życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!

   

  KLIKNIJ W OBRAZEK 

  gif

   

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK”

  Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!

  W związku z zaistniałą sytuacją, dziękujemy za wsparcie w realizacji zadania, w ramach Projektu Kreatywny Przedszkolak w którym bierzemy udział. Zadaniem było wykonanie „KREATYWNEJ PISANKI”. Technika oraz forma pracy dowolna. Mile widziana była praca płaska jak i przestrzenna. Serdecznie dziękujemy Wam za tak piękne, kreatywnie wykonane pisanki, które umożliwiły nam zrealizowanie wspólnie zadania.

  Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

 • KONKURS "BEZPIECZNIE Z MISIEM"

  Grupa Liski z naszego przedszkola wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie Literacko-Plastycznym dla przedszkoli "Bezpiecznie z Misiem". Organizatorem konkursu było Przedszkole Nr 2 "Małego Artysty" w Tarnobrzegu.

  Celem konkursu było pokazanie zdolności literackich i kreatywności przedszkolaków, rozwijanie umiejętności tworzenia prac plastycznych, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do zadanego tematu oraz profilaktyka przestrzegania zasad warunkujących bezpieczeństwo własne i innych w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dziecka.

  Niezmiernie miło nam poinformować, że grupa Liski zajęła w tym konkursie I MIEJSCE.

  GRATULUJEMY DZIECIOM KREATYWNOŚCI!


                                             gif               gif

 • gif

  #BrawaDlaWas

  Walka z pandemią koronawirusa to ogromne wyzwanie dla każdego, kto pracuje w służbie zdrowia. W obecnej sytuacji nikt nie ma wątpliwości, że poświęcenie całego personelu medycznego często wiąże się z narażeniem ich własnego życia. To właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy laboranci znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z nieznanym wrogiem, który codziennie wydaje się silniejszy. Niekiedy pracują przez całą dobę do granic wytrzymałości, narażając własne zdrowie.

  Przedszkolaki i pracownicy przedszkola chcą pokazać wszystkim pracownikom i służbom medycznym, że są z Nimi i wspierają Ich w tym trudnym czasie.

  Dla Was Zostajemy w domu. Jesteście Bohaterami!!! Dziękujemy za Waszą pracę i poświęcenie w tym trudnym czasie!

  Zapraszamy do obejrzenia filmu, który jest formą podziękowania Bohaterom od dzieci i pracowników naszego przedszkola.

  https://www.youtube.com/watch?v=H2yc-oWR2ns&feature=youtu.be

 • Zapraszamy chętne dzieci do korzystania z portali edukacyjnych. 

  Znajdziemy w nich wiele propozycji zabaw, bezpiecznych gier, a także ciekawe artykuły dla rodziców.

  https://www.lulek.tv/

  Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.

  https://ciufcia.pl/

  Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.

  http://www.buliba.pl

  Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci

  http://www.dziecionline.pl

  Gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów

  http://www.dla-dzieci.com.pl

  Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.


 • Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

  Poprzez przesyłane nam zdjęcia widzimy, jak pięknie pracujecie i miło spędzacie czas w domu. Gratulujemy Wam kreatywności, a rodzicom dziękujemy za motywowanie dzieci do pracy w domu.

  W czasie waszej nieobecności przedszkole zmienia się dla Was i już teraz czeka na Was niespodzianka „Magiczny dywan”. Po powrocie będziecie mieli możliwość skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji.

  Magiczny dywan jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Magiczny Dywan zawiera w sobie zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami.

  Zapraszamy do folderu video przedstawiającego filmik w wykonaniu nauczycielek pokazujący zasady działania „Magicznego dywanu” gier i zabaw. Jest tu pokazanych tylko kilka atrakcji. Wybór zabaw jest naprawdę ogromny!

  VIDEO - MAGICZNY DYWAN

  Magiczny Dywan zawdzięczamy wielkiemu zaangażowaniu Rady Rodziców naszego przedszkola – został zakupiony ze środków pieniężnych pozyskanych na zabawie przedszkolnej zorganizowanej 15 lutego 2020r.

  Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia

  Do zobaczenia w przedszkolu

   

 • 6 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

  DLACZEGO „EDUKACJA W ZAKRESIE PIERWSZEJ POMOCY DLA PRZEDSZKOLAKÓW” ?

  Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Przykładów ratowania życia wśród dzieci i młodzieży nie brakuje. Może maluchy nie mają na tyle siły by ucisnąć fantoma, zrobić właściwy wdech, warto jednak oswajać je z tematem pierwszej pomocy. Istotne jest by wyrobić w dzieciach odruch – gdy zdarzy się wypadek należy wezwać pomoc. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Dlatego warto od najmłodszych lat uczyć je prostego schematu ratowania życia, im wcześniej zaczniemy tym większa szansa, że one kiedyś komuś pomogą. A najlepiej uczyć się przez zabawę ratując życie ulubionego misia.

  Kochane Dzieci! Po obejrzeniu filmiku zabierzcie swoje misie i spróbujcie z pomocą Waszych Rodziców zabawić się w udzielanie pierwszej pomocy.

  https://www.youtube.com/watch?v=5i6ngsLmULo

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • UWAGA RODZICE DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA !

  Przypominamy,że zakwalifikowanie dziecka do przedszkola nie oznacza jego przyjęcia. Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenie woli uczęszczania do przedszkola. Stosowny dokument potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola przez Rodziców dzieci zakwalifikowanych do przedszkola w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 należy pobrać poniżej i odesłać w formie skanu, fotografii na skrzynkę mailową: rekrutacjaprzedszkole1@wp.pl. w terminie do 10.04.2020r.

  Oryginał dokumentu należy przesłać w terminie późniejszym listem poleconym na adres przedszkola lub dostarczyć osobiście po zniesieniu przez Ministra Zdrowia stanu epidemii wprowadzonego Rozporządzeniem z dnia 20.03.2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U z 2020r poz. 491).

  W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.

  POTWIERDZENIE WOLI 

  Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz dodatkowe informacje,  w tym odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania znajdziecie państwo w zakładce REKRUTACJA.

 • gifDrodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

  W czwartek tj. 2 kwietnia po raz kolejny obchodzić będziemy „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Nasi przedszkolacy co roku ubierali się w tym dniu na niebiesko. Mamy gorącą prośbę, by w tym roku, w swoich domach, w miarę możliwości także ubrać się na niebiesko w akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm.

  Drodzy Rodzice, posłuchajcie ze swoimi pociechami piosenki autystycznej „Wielka siła”, obejrzyjcie film o dziewczynce, której na imię - Maria i spróbujcie troszeczkę zrozumieć ich świat. Świat, w którym ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji.

  Drogie Dzieci! Pokolorujcie kolorowankę w rękawicy kuchennej, inną ręką niż to robicie zazwyczaj. Pobawcie się z Rodzicami w rozpoznawanie z zasłoniętymi oczami, przedmiotu schowanego w worku. Możecie narysować na mące, lub ułożyć z fasoli czy klocków niebieskich - literę „A”. Chętni Rodzice razem ze swoimi pociechami mogą ułożyć ścieżkę sensoryczną złożoną z różnych faktur, np. wytłaczanek od jajek, klocków, kulek zrobionych z gazety, grochu czy fasoli.

  Razem pokażmy, że pamiętamy i jesteśmy z dziećmi autystycznymi. Wywieśmy w naszych oknach pomalowane na niebiesko i wycięte przez dzieci puzzle. Zaświećmy w tym dniu „na niebiesko”.

  Drodzy Rodzice!

  Przysyłajcie zdjęcia Waszych dzieci, ubranych na niebiesko z wyciętym niebieskim puzzlem, Otrzymane zdjęcia zamieścimy na internetowej stronie przedszkola.

  Film o Marii z lektorem

  https://www.youtube.com/watch?v=pRRIQYxLXAY

  Piosenka „Wielka siła”

  https://www.youtube.com/watch?v=Cpsw6u4Qcw0

   

  Zapraszamy do GALERII ZDJEĆ.

 • Rodzinny Konkurs Wielkanocny
  „Zdrowa Pisanka”

   Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców do udziału w konkursie "ZDROWA PISANKA".

  gif

  Zadaniem konkursowym jest wykonanie jednej pisanki w formie płaskiej, będącej kompozycją zdrowych produktów spożywczych (warzywa, owoce)

  Zdjęcie „Zdrowej pisanki” przesyłamy na adres e-mail: zdrowapisanka.konkurs6.04@wp.pl. W wiadomości należy podać imię, nazwisko, nazwę grupy przedszkolnej uczestnika.

  Zdjęcia należy przesyłać do dnia 08.04.2020r.

  Więcej informacji w regulaminie konkursu.

  REGULAMIN

 • W czasie kwarantanny zapraszamy do zapoznania się z ofertą Telewizji Polskiej, przygotowaną specjalnie dla dzieci.

  Telewizja Polska na swoim kanale TVP ABC w godzinach 8:00-13:00

  Emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”"Andy i zwierzęta świata”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”. Ponadto wśród propozycji jest również „Domowe Przedszkole” - W ramach którego pojawią się również programy, w których prowadzący, zwracając się bezpośrednio do dzieci, będą je m.in. uczyć liczyć i rysować. W programie znajdą się też m.in. edukacyjne miniaudycje z udziałem „literkowych” zwierzaków, znanych z oprawy kanału TVP ABC.

 • W trosce o bezpieczeństwo rodziny

  gif