zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 •  

 • ZAWIADOMIENIE ZE STOŁÓWEK GMINNYCH

 •  

 • .

 • OŚWIADCZENIE DYREKTORA STOŁÓWEK GMINNYCH

   

   

 • .
  .
 • .
  .
 • .
  .
 •          Informujemy, że nasze przedszkole otrzymało Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” w roku szkolnym 2022/2023. Projekt realizowały trzy grupy: Mrówki, Motylki i Sikorki w okresie od 20.09.2022 do 12.05.2023 r. Celem głównym projektu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami wykonały 17 zadań opracowanych przez założycielki projektu – Ewę Bartczak – Srokę oraz Sandrę Ciechowicz.
  Dzięki projektowi „W tekturowym świecie dobre bawić się będziecie” dzieci dowiedziały się, że nieograniczone jest ponowne wykorzystanie makulatury. Przedszkolaki wielokrotnie wyczarowywały wachlarze, domki, zamki, eko-ludki, kosmitów i foto-budki, spędzając przy tym długie godziny na zabawie ze świadomością, że żadnej ze stworzonych zabawek nie można kupić w sklepie. Do ozdabiania kartonów dzieci wykorzystywały kredki, mazaki, farby, naklejki. Uczyły się również wyszywania. Podczas realizacji zadań wynikających z projektu dzieci rozwijały wyobraźnię tworząc kreatywne zabawki i zabawy. Uczestnicy projektu wcielali się w przeróżne postacie czy zwierzęta. Wielokrotnie dziewczynki stawały się księżniczkami, a chłopcy rycerzami. Podczas wyimaginowanych podróży dzieci i rozwijały motorykę dużą oraz małą oraz koordynację wzrokową. Realizacja projektu stała się naszym wspólnym, kolejnym sukcesem!
  .
 • .
  .
 • Pełna atrakcji majówka w Przedszkolu. W piątek, 19 maja, na terenie przy przedszkolu czekało mnóstwo atrakcji - były dmuchane zamki, tor przeszkód, malowanie twarzy, bańki mydlane i kolorowe tatuaże. Żeby najmłodszym nie brakowało siły do wspólnej zabawy, czekała też strefa pełna pyszności. Gościem specjalnym w przedszkolu była papuga, która wzbudziła ogromna zainteresowanie wśród maluchów. Organizacja tego wyjątkowego dnia w przedszkolu była możliwa dzięki wsparciu sponsorów, wśród których znaleźli się: Angela Butik, Jadłodajnia Ratuszowa, Luxe Clinic i Strefa Grodzika - sala zabaw dla dzieci. Dzieci bawiły się fantastycznie, co widać na zdjęciach! Ten dzień z pewnością zapadnie im w pamięci.

   

  GALERIA ZDJĘĆ


 • .
  .
 • .
  .
 • UWAGA RODZICE
                LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH             
   W POSTĘPOWANIU REKR
  UTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
    NA ROK SZKOLNY 202
  3/2024

  Informujemy, że dnia 25 kwietnia 2023 r. zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).


 • Dnia 19 kwietnia 2023r. nasze przedszkole wspólnie z CK „Rondo” organizowało eliminacje powiatu grodziskiego do XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej CZERWONAK 2023. W eliminacjach tych wzięło udział, aż 12 wykonawców z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych powiatu grodziskiego. Nasze przedszkole reprezentowały: Natalia Fórmaniak z grupy: „Myszki”, Maria Szmaj z grupy: „Sikorki” oraz Gabriela Lizak z chórkiem: Amelią Sokołowską i Gabrielą Borowską z grupy: „Słowiki”. W drodze konkursu jury w składzie:

  1. Renata Kubale

  2. Renata Bosacka

  3. Waldemar Łyczykowski.

  wyłoniło 3 reprezentantów naszego powiatu. Laureatami są:

  - Agata Żurek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowoej w Konojadzie,

  - Grzegorz Budziński z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Parzęczewie,

  - Natalia Kokocińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Bajkowa Kraina” w Granowie.

  Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Otrzymali  upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyli: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Piotr Hojan oraz Sekretarz Powiatu Pan Tomasz Dolata.

  Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za udział w konkursie oraz sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tak dużego przedsięwzięcia. W szczególności, za wsparcie rzeczowe, dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Grodzisku Wielkopolskim, Piekarni: „Gwóźdź”, Piekarni GS Samopomoc Chłopska oraz Sali Zabaw„Strefa Grodzika” z Grodziska Wielkopolskiego.

  Małym wykonawcom życzymy dalszych sukcesów. Laureaci będą reprezentować powiat grodziski w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 21 maja 2023r., w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach Wlkp. Trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

   GALERIA ZDJĘĆ

   

 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NA ROK SZKOLNY 2023/2024

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 11.04.2023 r. od godziny 12:05 do 21.04.2023 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny. 

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

   

 • K
 • .
 • W tym roku podobnie jak w poprzednich latach nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza ”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dla dzieci najbardziej potrzebujących, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

  Nasze przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się do akcji i przynosiły swoje oszczędności, aby móc podzielić się z innymi. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Nasze Przedszkole zebrało w sumie 1275,73zł. Pieniądze zostały wysłane na adres organizatora.

  Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza "Góra Grosza" z dnia na dzień się powiększała!

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Szanowni Państwo,

  informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w formie elektronicznej za pomocą programu Nabór do przedszkola w dniach od 20 marca 2023 r. do 24 marca 2023 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  Prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu uzupełniającym oraz z zakładką Pomoc / Podręcznik dla kandydata i w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku https://www.youtube.com/watch?v=bHsD9wmQ3WI

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).

  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).

  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 24 marca 2023 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).