zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • gif 

  Dnia 4 listopada w naszym przedszkolu dzieci z grup: Jeże, Kreciki, Mrówki i Wróbelki wzięły udział w zabawach sensorycznych z Panią Jesienią.

  gif

  gif

 • Dnia 30 października dzieci 3-letnie z grup Misie, Zajączki, Wiewiórki i Sarenki  wzięły udział w zajęciach Zumby. Zajęcia taneczne przeprowadziła pani Joanna Łodyga. Podczas zumby, dzieci poprawiają swoją kondycję fizyczną, uczą się koordynacji, równowagi, dyscypliny, pracy w grupie, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

  Dziękujemy Pani Asi za wyjątkowe zajecia i super zabawę!

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • Dnia 31 października dzieci z grup Liski, Kreciki, Skowronki i Jaskółki wzięły udział w niezwykłym spotkaniu ze „Słodziakami” z leśnej polany. W role słodziaków wcielili się uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku, którzy przygotowali i zaprezentowali przedstawienie „Na leśnej polanie”. Dzieci śledziły perypetie zwierząt, które wspólnie sadziły nasiona, by powstał las. Uczniowie zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych tańców i sprawdzili ich wiedzę dotyczącą lasu. Przedszkolaki świetnie się spisały w zadaniach, udowadniając, że doskonale znają leśne zwierzęta i ich zwyczaje, a także, że wiedzą, jak należy zachować się w lesie.

  Na zakończenie Słodziaki zaprosiły dzieci do wspólnej sesji zdjęciowej.

  Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a za poświęcony nam czas i piękne przedstawienie. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem owocnej współpracy.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • UWAGA RODZICE !

  W Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały ul. Chopina 24 odbędą się zebrania dla Rodziców podsumowujące I etap obserwacji dzieci oraz spotkania z udziałem pedagogów i psychologów

  z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim.

  Po zebraniach ogólnych odbędą się spotkania z wychowawcami w salach.

  05.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Sowy, Motylki, Biedronki, Sójki, Sikorki, Słowiki, Szpaki,

  18.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Skowronki, Jaskółki, Pszczółki, Liski,

  19.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Żabki,

  25.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże

  Serdecznie zapraszamy

  gif

 • 25 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów „Teatru Blaszany Bębenek" z Trzebinii, którzy zaprezentowali nam interaktywny spektakl " Historia żółtej ciżemki". Spektakl dedykowany dla dzieci młodszych. Natomiast grupy starsze obejrzały przedstawienie „Dzwonnik z Notre Dame”.

  GALERIA ZDJĘĆ - " Historia żółtej ciżemki"

  GALERIA ZDJEĆ - „Dzwonnik z Notre Dame”

  gif

 • W dniach 22,23 i 24 października w naszym przedszkolu odbyły się WARSZTATY DYNIOWE. Wzięły w nich udział dzieci 5-letnie z grup Jaskółki, Skowronki i Liski wraz ze swoimi rodzicami. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie grup.

  Przedszkolaki i ich rodzice wzięli udział w zabawach integracyjnych, poznali wiersze o dyni, rozmawiali o walorach zdrowotnych tego warzywa i rodzajach potraw, w których jest wykorzystywana dynia. Atrakcją było wykonanie doświadczenia, w którym z dyni wybuchł wulkan. Rodzice i dzieci konkurowali ze sobą w zawodach sportowych, m.in. w „dyniowych kręglach”. Ostatnim zadaniem było ozdobienie dyni według wspólnego pomysłu dziecka i rodzica, z wykorzystaniem takich przedmiotów jak krepa, plastelina, kolorowe piórka, słomki, druciki kreatywne. Wspólnie spędzony czas zaowocował pięknymi wytworami plastycznymi – wyjątkowe dyniowe stworki ozdobiły korytarz przedszkolny.

  Dzięki warsztatom dzieci przekonały się, że dynia może kojarzyć się nie tylko z halloween, ale także z polskim, jesiennym ogrodem, gdyż nie bez powodu jest zwana „królową jesieni”. Ma także wiele walorów zdrowotnych i można z niej przygotować smaczne i zdrowe posiłki. Warsztaty były także okazją do ciekawej formy spędzenia czasu z rodzicem.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • gifPrzedszkolaki z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały uczestniczyły w akcji "Szkoła Pamięta", mającej na celu pamiętanie o poległych bohaterach wojennych, żołnierzach, ale także o bliskich zmarłych. W tym celu udały się na cmentarz i do Muzeum Ziemi Grodziskiej, uczestniczyły w spotkaniach z żołnierzami i harcerzami oraz zapaliły znicze pod pomnikami znanych żołnierzy.
  gif
 • Zdobyliśmy certyfikaty. Dzieci z grup: Biedronki, Motylki, Sowy i Słowiki wzięły udział w wyzwaniu: Code Week 2019. W okresie od 5.10.2019 do 18.10.2019 przedszkolaki wspólnie bawiły się, rozwijając przy tym umiejętności kodowania i programowania. Był to bardzo radosny czas. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. 

  Galeria zdjęć

  gif

 • gif

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Rodziców dzieci 5-letnich na jesienne warsztaty "W DYNIOWYM MIASTECZKU", które odbędą się w dniach:

  22 października - grupa Jaskółki,

  23 października - grupa Skowronki,

  24 października - grupa Liski.

  gif


  gif

 • Dnia 25.10.2019r. dzieci obejrzą przedstawienie w wykonaniu aktorów

  z Teatru „ Blaszany Bębenek” z Trzebinii

  „Historia żółtej ciżemki” grupy młodsze

  „ Dzwonnik z Notre Dame” grupy starsze.

   gif

 • Dnia 22 października dzieci z grup: „Biedronki” i „Motylki” udadzą się do biblioteki na spotkanie z autorką książek dla dzieci i dorosłych, Panią Moniką Sawicką. Podczas spotkania przedszkolaki będą miały okazję poznać pracę pisarza oraz wysłuchać fragmentu książki o przygodach małego psa Kajtka, z cyklu: „Kajtusiowe opowieści”.
  gif
 • Uwaga Rodzice!

  Warsztaty dla dzieci 3 letnich i ich rodziców.

  Serdecznie zapraszamy:

  22.10.2019 Misie, Zajączki godz. 15.00

  23.10.2019 Wiewiórki, Sarenki, Jeże godz.15.00

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • gif
  Dnia 14 października 2019 roku w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowały dzieci z grup: „Sowy”, „Motylki” i „Biedronki” pod kierunkiem nauczycielek: Kamili Brychcy, Lidii Studzińskiej i Anny Sworek. Przedszkolaki słowem, piosenką i tańcem uświetniły ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Andrys, która podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za zaangażowanie w pracę oraz życzyła wiele sił i wytrwałości oraz sukcesów zawodowych.

  gif
 • Dzieci z naszego przedszkola, z grup: „Biedronki” , „Motylki”, "Słowiki" i „Sowy” przystąpiły do realizacji zadań w ramach Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Code Week to społeczna inicjatywa, która co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Ma na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób, rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Nasze działania polegać będą na realizowaniu w dniach od 5 do 20 października następujących tematów:

   Historia Code Week,

   Szukamy kodu w codziennych czynnościach,

   Kod nie jedno ma imię,

   Zakodowana orkiestra,

   Tworzymy zakodowane obrazy,

   Zakodowana gimnastyka,

   Rozszerzamy rzeczywistość,

   Nasz przyjaciel Scratch,

   Zakodowane bajki, baśnie, opowieści,

   Zakodowana matematyka.

  Galeria zdjęć

  gif

 • GIF8 października dzieci 5-letnie z grup Liski, Jaskółki i Skowronki z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach Zumby. Zumba to połączenie dobrej zabawy w postaci ćwiczeń i prostych układów tanecznych. Jest świetnym sposobem na wyładowanie energii, która drzemie w naszych pociechach. Zumba dla dzieci pobudza pracę mózgu i tym samym ma korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Podczas zajęć dzieci poprawiają swoją kondycję fizyczną, uczą się koordynacji, równowagi, dyscypliny, pracy w grupie, a przede wszystkim świetnie się bawią!

  Zajęcia przeprowadziła Joanna Łodyga, która jest licencjonowaną instruktorką Zumba Kids & Kids Jr.

  Pani Asi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe zajecia!!!

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • DRZEWO„Drzewa czeszą się wiatrem

  Co targa ich liście jak chmury

  Dlatego mają często

  Bardzo zmierzwione fryzury

  Falują zielone włosy

  Kołyszą w rytm kołysania

  Szeleszczą, szumią i szemrzą

  Nim się położą do spania ...”

  Dnia 10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Tego dnia dzieci z grupy Jeże symbolicznie posadzą drzewo na placu przedszkolnym.

   

  gif

 • Profesjonalna pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

  gif

 • Drodzy Rodzice !

  Rada Rodziców na zebraniu w dniu 23 września 2019r. podjęła uchwałę w sprawie wysokości składki, która wynosi 60 zł. na rok na każde dziecko. Kwota ta nie obejmuje zakupu paczek gwiazdkowych. Zakup paczek dokonywany będzie we własnym zakresie w kwocie 20 zł. na dziecko przez trójki w poszczególnych grupach.

  Wszystkie zebrane fundusze wykorzystane zostaną na wspieranie statutowej działalności naszego przedszkola, np. zakup nagród w konkursach,dyplomów z okazji pasowania na przedszkolaka, wyprawki z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej – dzieci 6-letnich, upominków z okazji Mikołajków, Zajączka, wycieczki z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej, organizowanie różnych imprez przedszkolnych ( balik karnawałowy, Dzień Przedszkolaka, spotkanie z iluzjonistą, Dzień Dziecka), co powoduje, że każde dziecko skorzysta z tych pieniędzy. Mam nadzieję więc, że wszyscy rodzice solidarnie włączą się w dofinansowywanie działań, których nie pokrywa przedszkole, lecz właśnie Rada Rodziców.

  Rodzice dzieci mogą wpłacać składki na konto Rady Rodziców Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim: Nr konta 32 1090 1434 0000 0001 2197 2157. W tytule przelewu proszę podać „ Składka RR, imię i nazwisko dziecka, grupa przedszkolna.”

  Rodzice posiadający jedno dziecko uiszczają wpłatę jednorazowo w kwocie 60zł. do 30.11.2019 r. W przypadku rodziców mających dwoje lub więcej dzieci kwotę można uiścić do 31.01.2020r.

  Zapraszam także do kontaktu z Radą tych rodziców, którzy mogą wesprzeć nasze działania w sposób pozafinansowy – wykorzystując własne talenty czy pasje lub w sposób rzeczowy – ofiarowując przedmioty, które mogłyby stanowić nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach.

  Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy w sposób aktywny angażują się w życie przedszkola.

  Przewodniczący Rady Rodziców

  Jacek Słupiński

  gif

 • Ubezpieczenie w roku szkolnym 2019/2020

  Bezpieczeństwo Dzieci

  Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 przedszkole nie będzie ubezpieczało dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora przedszkola, jak również innych organów przedszkola (w tym Rady Rodziców) do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz dzieci. Rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW. Jednocześnie przepisy ww. ustawy nie wykluczają kompetencji Rady Rodziców do wnioskowania do organu prowadzącego we wszystkich sprawach szkoły, w tym również w sprawach dotyczących ubezpieczenia.

  Podsumowując, to Rodzice rozstrzygają, czy należy w przedszkolu ubezpieczyć dziecko i od nich zależy przyjęty sposób procedowania z wyborem ubezpieczyciela oraz wybór ofert.

  (Komunikat opracowany na podstawie pisma Ministerstwa Edukacji Narodowej.)

   

  Szanowni Państwo,

  w roku szkolnym 2019/2020 ochronę uczniów naszego Przedszkola w zakresie ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków oferujemy we współpracy z firmą InterRisk TU S.A. w ramach programu EduPlus Online – gdzie Państwo sami wybierają jeden z trzech przygotowanych wariantów ubezpieczenia, a także zawierają ubezpieczenie on-line.

  OFERTA INTERRISK

  OFERTA INTERRISK 

  OFERTA UBEZPIECZENIA - FIRMA AVIVA

  Szanowni Państwo,

  poniżej przedstawiamy ofertę ubezpieczenia dla dzieci na rok szkolny 2019/2020 proponowaną przez firmę AVIVA. Przystąpienie ma charakter dobrowolny i działa na zasadzie grupy otwartej rodziców.

  Każdy rodzic samodzielnie wybiera odpowiedni dla swoich potrzeb wariant a wszystkie formalności wraz z opłaceniem składki realizuje przez internet.

  https://twojedziecko.aviva.pl/?token=752A8FF657F3C0AEDA6B0B91950D46D307CD93F2

  Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej:

  https://www.aviva.pl/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie/twoje-dziecko/

   

  aviva aviva2  aviva3

  gif

 • Dnia 20.09.2019r. w naszym przedszkolu obchodzimy

  „Dzień Przedszkolaka”

  Tego dnia wszystkie dzieci będą uczestniczyły we wspólnych zabawach z Krasnalem Hałabałą.

  W tym dniu wszystkie dzieci ubierają się w kolory tęczy.

  dzieci

  gif