zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Serdecznie dziękujemy całej społeczności przedszkolnej - Rodzicom i Dzieciom oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w organizowanej w naszym przedszkolu akcji "Ile waży Św. Mikołaj" . Akcja polegała na zebraniu bilonu w okresie od 03.11 do 20.12.2021. Celem akcji było wsparcie funduszu stypendialnego dla wychowanków i podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.  W ramach akcji nasze przedszkole zebrało kwotę 1122,47 zł. , a zebrany bilon ważył 60,1 kg. Cieszymy się, że nasze wsparcie umożliwi rozwój talentów i pasji oraz pomoże dzieciom w zdobywaniu potrzebnej wiedzy.
  .
  .
 • WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY
  .
  .
 • Szanowni Państwo!

  Informujemy, że na Google Play jest już dostępna nowa wersja aplikacji mobilnej na system Android dla rodziców, po której pobraniu nie będzie już problemów z logowaniem do aplikacji. Za zaistniałe niedogodności bardzo przepraszamy.
  .
 • ŻYCZENIA NOWOROCZNE 


  .

 • .
 • UWAGA RODZICE!

  Informujemy, że usterka została usunięta. Przedszkole ul. Chopina zaprasza jutro dzieci do przedszkola tj.  środa 22.12.2021 r.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor

  Przedszkola Gminnego

  im. Krasnala Hałabały

  w Grodzisku Wielkopolskim

 • ZAMKNIĘCIE PRZEDSZKOLA !

  Na podstawie § 17 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach  i placówkach (Dz. U. z 2020 r., poz. 1604) informuję o zawieszeniu zajęć w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim ul. Chopina 24, we wszystkich grupach: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże, Liski, Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Skowronki, Jaskółki i Sowy w dniu jutrzejszym tj. 21.12.2021 r. ze względu na awarię centralnego ogrzewania, która uniemożliwia zapewnienie co najmniej 18°C w pomieszczeniach w których odbywają się zajęcia.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor

  Przedszkola Gminnego

  im. Krasnala Hałabały

  w Grodzisku Wielkopolskim

 • .
  Zapraszamy do obejrzenia filmu z "Powitania Zimy".
  Proszę kliknąć na obrazek.
  .
 • MAGIA ŚWIĄT INTEGRACJĄ MIĘDZYPOKOLENIOWĄ

  W ramach warsztatów rękodzieła Bożonarodzeniowego "Magia Świąt integracją międzypokoleniową" dzieci z grup „Jaskółki” i „Liski” pod opieką nauczycielek A. Serwy i P. Podgórskiej z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały oraz Seniorzy z Klubu Seniora PROMESSA wykonali piękne dekoracje świąteczne. Przedszkolaki przygotowały bombki wykonane z masy porcelanowej i styropianu oraz kolorowe łańcuchy. Wykonane ozdoby zostały zawieszone 6 grudnia na choinkach w Centrum Edukacji Społecznej oraz w PROMESSIE. Zadanie wywołało mnóstwo uśmiechu i radości. Zapraszamy do galerii, w której widać efekt wspólnej pracy.


 • KOMUNIKAT MINISTRA ZDROWIA W SPRAWIE SZCZEPIEŃ  PRZECIW COVID-19 DZIECI 5-11 LAT

 • AKCJA CHARYTATYWNA "ZBIÓRKA SKARPET"

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom, za włączenie się do Akcji Charytatywnej, która została zorganizowana dla Jadłodajni Caritas św. Elżbiety w Poznaniu.

  Dziękujemy, że mimo trudnych warunków związanych z pandemią, nie pozostaliście obojętni wobec osób potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie i podzielenie się darami ukrytymi w Waszych wielkich sercach.

 • Szanowni Państwo!

  Informujemy, że w chwili obecnej nadal występuje awaria z logowaniem do aplikacji mobilnej na androidzie. Dopóki problem nie zostanie naprawiony bardzo prosimy o korzystanie z panelu rodzica poprzez przeglądarkę internetową.

 • 6 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja.

  Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków,które słychać było z daleka.I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu.Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.Dzieci z ogromną radością śpiewały mu piosenki i recytowały wiersze.Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne.Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty,a w nich – dla każdego coś dobrego. 

  Dziękujemy Mikołaju.

  GALERIA ZDJĘĆ


 • Drodzy Rodzice!

  Uprzejmie informuję, że od 01.01.2022 r. ulega zmianie wysokość stawki żywieniowej za przedszkole z 7 zł. na 10 zł.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola

 •  

 • Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów 130-rocznicy Powstania Grodziskiego Szpitala. Przedszkolacy wraz z wychowcami przygotowali kartki z życzeniami, które zostały zebrane i połączone w album rocznicowy. Następnie dzieci wybrały się do szpitala do Pani Dyrektor Haliny Sroczyńskiej, aby na jej ręce złożyć życzenia dla całego zespołu szpitalnego. Jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom wytrwałości w pracy, zdrowa i uśmiechu na każdy dzień.
 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 
  5 listopada obchodziliśmy "Dzień postaci z bajek". Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów i zanurzyć się w świat magicznych historii oraz zainspirować dzieci do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Przedszkolaki tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w przepięknych strojach. Dziś nawet rodzice czytali bajki, a babcie wystąpiły w teatrzyku pt: "Czerwony Kapturek", przybliżając dzieciom takie wartości jak pracowitość, troskliwość, życzliwość, odwagę i zaufanie. Tego dnia rozwiązywały też zagadki słowne, obrazkowe i opowiadały o swoich ulubionych bohaterach. Dzieci rysowały i kolorowanki malowanki, a także tańczyły przy ulubionych bajkowych melodiach. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie razem z Krasnalem Hałabałą, Królikiem Bugsem i Misiem Uszatkiem.

 • Uwaga Rodzice!

  W związku z doniesieniami o wzroście przypadków wszawicy wsród dzieci, biorąc pod uwagę dobro Państwa dzieci, zwracamy się z prośbą o podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wszawicy.

 •   #SzkołaPamięta

  „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie,  w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

  Grupa „Mrówki” – 5 latki, wybrała się na pieszą wycieczkę patriotyczną po Grodzisku Wielkopolskim, podczas której dzieci zapoznały się z miejscami pamięci i związanej z nimi historii. Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych odwiedziliśmy pobliski cmentarz. Celem naszego spaceru było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami żołnierzy zmarłych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały także jak wiele starań wkładają ludzie w troskę o groby Powstańców.  Wizyta na cmentarzu pokazała niecodzienną  u dzieci powagę i zamyślenie. Na koniec wspólnie wykonaliśmy pamiątkowy album, w którym umieściliśmy zdjęcia ważnych pomników i bohaterów związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz nasze zdjęcia z wycieczki.

  Galeria zdjęć