Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Szanowni Państwo!

  Strajk nadal będzie kontynuowany przez strajkujących w przedszkolu. Komitet Strajkujący potwierdza, że na pewno potrwa do 19.04.2019r., albo dłużej (do odwołania). W związku z tym nadal nie będzie możliwości zapewnienia opieki wszystkim dzieciom. Informuję, że dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie oferuję 50 miejsc w przedszkolu ul. Chopina. Zwracam się z prośbą o zgłaszanie nieobecności dziecka poprzez zaznaczanie opłaty godzinowej i za posiłek za pomocą programu iPrzedszkole.

  Proszę Państwa o wyrozumiałość oraz wsparcie w trudnej sytuacji dla nas wszystkich. Na bieżąco będę Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Proszę o śledzenie wiadomości na stronie internetowej przedszkola oraz w programie iPrzedszkole

  Z wyrazami szacunku

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

 • Uwaga!
  W związku z przedłużającym się strajkiem, termin składania prac konkursowych w postaci stroików wielkanocnych ulega wydłużeniu do wtorku 16. kwietnia.
 • Szanowni Państwo!

  Informuję, że od od 8 kwietnia 2019 r. w przedszkolu trwa strajk nauczycieli i pracowników obsługi i trwać będzie do odwołania. Zwracam się z prośbą do Rodziców o pozostawienie dzieci w domu, o ile jest taka możliwość. Dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domach w przedszkolu ul. Chopina 24 prowadzone będą zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. Ze swej strony dołożę wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom przebywającym  w przedszkolu bezpieczeństwo  i opiekę. Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty będzie wiązać się  z trudnościami dla Państwa, ale uprzejmie proszę Państwa o wyrozumiałość i zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu poprzez zaznaczenie opłaty godzinowej i posiłku. Informacje dotyczące  przebiegu akcji strajkowej w naszym przedszkolu oraz organizacji pracy przedszkola w kolejnych dniach, będę  Państwu przekazywała  systematycznie za pośrednictwem programu Iprzedszkole.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor Przedszkola

 • KONKURS

  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez dziecko we współpracy z rodzicem stroika wielkanocnego w dowolnej formie, wielkości i kształcie.

  Więcej informacji z zakładce KONKURSY.

 • Światowy Dzień Zdrowia- przedszkolacy uczą się udzielania pierwszej pomocy !

  4 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszym przedszkolu dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolacy skutecznie ratowali swoje misie udzielając im pierwszej pomocy, pod okiem strażaków z Komendy Powiatowo Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim.

  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie, utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „Małymi ratownikami”. Najlepiej świadczą o tym medale „ Małego ratownika”, które otrzymali. Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Szanowni Państwo!

  Informujemy, że listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 zostały podane do publicznej wiadomości 03.04.2019 r. poprzez wywieszenie na gazetce w holu przedszkola.

 • Dnia 2 kwietnia, w naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. W akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm wszystkie dzieci i nauczyciele przedszkola ,,zaświecili na niebiesko", ubierając się w ten kolor. Dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach, poznając w ten sposób rzeczywistość osób cierpiących na autyzm. Układały puzzle z napisem autyzm, rozpoznawały i nazywały emocje, chodziły po ścieżce sensorycznej, brały udział w zabawach sensorycznych. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieskie drzewo", ręką zamoczoną w niebieskiej farbie i odbitej na dużym arkuszu papieru.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w galeriach poszczególnych grup.

 • wiosna

  Marcowe słoneczko

  dzisiaj wcześnie wstało

  i pierwszy dzień wiosny radośnie witało. 

  Promieniami cały śnieżek roztopiło

  i wiosenne życzenia wszystkim złożyć postanowiło.

  Uśmiechu radosnego, nastroju wiosennego

  i wszystkiego najlepszego.

  Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu był niezwykle wesoły i kolorowy. Swoje świętowanie przedszkolaki rozpoczęły od przedstawienia pt. „Witamy Wiosnę z Krasnalem Hałabałą”, na którym wspólnie ze swoim patronem pożegnały Zimę, jednocześnie powitały Wiosnę.

  Grając na instrumentach barwnym, wesołym korowodem, dzieci szły ulicami miasta, by złożyć wiosenne życzenia Burmistrzowi, a następnie udały się do parku szukać pierwszych oznak nowej pory roku – Wiosny oraz pożegnać Marzannę.

  GALERIA ZDJĘĆ


 • Uwaga!!!

  22.03.2019r. w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej

  czytać będą naszym przedszkolakom literaturę Jana Brzechwy.

   

 • Szanowni Państwo!

  Informujemy, że listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 zostały podane do publicznej wiadomości 19.03.2019 r. poprzez wywieszenie na gazetce w holu przedszkola. Listy dzieci zakwalifikowanych nie są tożsame z listami dzieci przyjętych do przedszkola. Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenie woli uczęszczania do danego przedszkola. Prosimy o pobranie stosownego dokumentu w sekretariacie przedszkola i dostarczenie go w terminie do 29 marca 2019 roku, godz 15.00 . W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.

 • krokus

  21 marca w naszym przedszkolu powitamy nową, niezwykle przyjemną porę roku - wiosnę.

  Tego dnia dzieci wezmą udział w teatrzyku, a następnie w „wiosennych korowodach” wraz z Marzanną wyruszą po okolicy, żegnając zimę i szukając oznak nowej pory roku.

 • Dnia 15 marca 2018 w naszym przedszkolu odbył się festiwal piosenki, w którym wzięło udział 19 wykonawców, z każdej naszej grupy przedszkolnej. W drodze konkursu jury w składzie: Bożena Jankowska, Lidia Studzińska i Marita Fornalik wyłoniło 3 reprezentantów. Laureatami są:

  Julia Bazelak z chórkiem, w którym zaśpiewały Maja Kosicka i Zuzanna Szwebów (grupa „Kreciki”),

  Dorota Kałek z chórkiem, w którym zaśpiewali: Wojciech Drygas i Antoni Gigoła (grupa: „Jaskółki”),

  Marta Owsiana z dziewczynką prezentującą układ choreograficzny: Marianna Koza (grupa: „Sikorki”).

  Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Laureaci będą reprezentować nasze przedszkole w na Eliminacjach Powiatowych Festiwalu Piosenki Przedszkolnej – Czerwonak 2019, które odbędą się 10 kwietnia w CK Rondo w Grodzisku Wielkopolskim. Małym wykonawcom serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Drodzy Rodzice !

  18 marca w naszym przedszkolu obchodzić będziemy Dzień Morza.

   Prosimy, aby w tym dniu dominował wśród dzieci kolor niebieski.

   

 • Celem poprawy bezpieczeństwa pobytu dzieci w przedszkolu od 14.03.2019r. furtkę i drzwi wejściowe do przedszkola ul. Chopina prosimy otwierać za pomocą karty do logowania.

 • UWAGA !!!

  Opłaty dokonywane są z „dołu” do 15 dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym dziecko korzystało ze świadczeń przedszkola.

  Odpłatność za przedszkole dokonywana jest przelewem na rachunek bankowy prowadzony w Banku Spółdzielczym w Grodzisku Wielkopolskim o numerze :

  34 9063 0008 0000 0022 3571 0001

  Dokonując płatności w przelewie należy wpisać :

  Odbiorca: Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

  Tytułem : opłata za przedszkole , m-c …………….,

  imię i nazwisko dziecka , grupa ……...

  Opłata godzinowa……..zł. Opłata za żywienie……..zł.

   

  Prosimy o zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu poprzez system Iprzedszkole zaznaczając 2 opłaty: opłatę godzinową i za posiłek ponieważ ma to wpływ na naliczanie opłat.

   

 • lizakW dniach 6 – 7 marca w naszym przedszkolu odbywają się kreatywne warsztaty dla dzieci.

  6 marca warsztaty lizakowe przeniosą do kolorowej krainy dziecięcych marzeń dzieci z grup:

  • „Misie”,
  • „Wiewiórki”,
  • Żuczki,
  • Sójki i Sikorki,

  Natomiast dzieci z grupy „Wróbelki” w tym dniu pojadą w podróż do barwnego świata wiórków, poprzez uczestnictwo w warsztatach osikowych.

  Dnia 7 marca w warsztatach lizakowych biorą udział dzieci z grup:

  • „Zajączki”,
  • „Żabki”,
  • „Pszczółki”,
  • „Liski”, 
  • „Jeże”.

 • Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nam nakarmić psiaki !!!

  Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów przebywających w „Przytulisku dla psa” w Grodzisku Wlkp.

  Do końca marca br. zbieramy w holu przedszkola : karmę (suchą i mokrą), "przysmaki", koce, obroże, smycze.

   

 • Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że od lutego w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim w każdej grupie przeprowadzone zostaną zajęcia: 

  Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci: wspieramy rozwój zmysłów, wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni, dbamy o usprawnienie ruchowe, poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi, budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa, wspieramy rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo-skutkowe.

  Sensoplastyka© to przede wszystkim stymulowanie 5 naszych zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku, dzięki kolorowemu brudzeniu.

  Pamiętajmy, iż edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle małego dziecka jak i osób dorosłych.

  Zasady pracy

  1. Wyłącznie bezpieczne produkty spożywcze

  2. Przygotowujemy wolną przestrzeń

  3. Odstawiamy w kąt fartuchy i odzież ochronną

  4. Dajemy sobie czas

  5. Zadajemy pytania zamiast wydawać polecenia

  6. Zamiast zachęcać- dajemy czas i po prostu się bawimy

  7. Dostrzegamy trudne sytuacje i wspieramy w ich doświadczaniu

  8. Szanujemy wizerunek dziecka

  9. Nie trzymamy się bezwzględnie przepisów na farby i masy plastyczne

  10. Brudzimy się!

   

  Harmonogram zajęć dla poszczególnych oddziałów:

  13.02.2019 r. Jeże

  20.02.2019 r. Misie

  21.02.2019 r. Zajączki

  27.02.2019 r. Wiewiórki

  06.03.2019 r. Liski

  07.03.2019 r. Wróbelki

  13.03.2019 r. Mrówki

  14.03.2019 r. Kreciki

  20.03.2019 r. Skowronki

  21.03.2019 r. Jaskółki

  27.03.2019 r. Sowy

  28.03.2019 r. Sarenki

  03.04.2019 r. Sójki i Sikorki

  04.04.2019 r. Słowki i Szpaki

  10.04.2019 r. Żuczki

  11.04.2019 r. Żabki i Pszczółki

   

  * Data zajęcia może ulec zmianie.

  Zdjęcia z zajęć znajdą się w galerii każdego oddziału.

 • Dbajmy o zdrowie naszych dzieci!

  Niejednokrotnie mamy do czynienia w przedszkolu z oddawaniem pod naszą opiekę dzieci, które wyraźnie wykazują objawy złej kondycji zdrowotnej spowodowanej infekcjami lub przeziębieniami. Bywa, że dzieci kaszlą, są zakatarzone, a czasami nawet nieznacznie gorączkują. Zdajemy sobie sprawę, że pozostawienie dziecka w domu oraz zapewnienie mu odpowiedniej opieki jest często sprawą bardzo trudną dla rodziców, ale należy wykazać odpowiedzialną postawę i uznać pozostawienie chorego dziecka w domu za konieczność.

  Dziecko „zaleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest mocno osłabione i jego organizm jest bardziej podatny na kolejne infekcje czy zakażenia wirusowe. Nawet zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych nieleczone lub leczone nieodpowiednio może u małego dziecka doprowadzić do rozwoju choroby w dużo bardziej poważnym kierunku, co z kolei prowadzi do dłuższej absencji w pracy przynajmniej jednego z rodziców, podnosi koszty leczenia dziecka oraz naraża je na długotrwałe konsekwencje zdrowotne i utratę treści dydaktycznych realizowanych w tym czasie w przedszkolu.

  Wielu rodziców uważa, że rozpoczynające się infekcje lub przeziębienie nie są wskazaniem do pozostawienia dziecka w domu. Niestety niewyleczona do końca choroba niesie za sobą powikłania i konsekwencje zdrowotne u chorego dziecka i kolegów zarażanych w przedszkolu. Na pewno żaden rodzic nie chce, by inne dzieci narażały na przeziębienia i zachorowania jego własne dziecko. Przyprowadzanie chorego dziecka do przedszkola nie jest sposobem na jego zahartowanie i podniesienie odporności organizmu. Zdajemy sobie sprawę, że choroba dziecka dezorganizuje tryb dnia i pracy wszystkich członków rodziny i naraża ich na konieczność jego zmiany, dlatego też jeśli wszyscy rodzice będą dbali o profilaktykę i minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób, to unikniemy sytuacji kiedy dziecko będzie musiało często przebywać w domu z powodu choroby.

  Drodzy Rodzice, dobro Waszych dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego liczymy na Wasze wsparcie, zrozumienie, zaufanie do nas oraz zaangażowanie. Tylko nasza i Wasza mądrze pojęta troska o dzieci oddane nam pod opiekę przyniesie właściwe, pożądane i skuteczne efekty naszych wspólnych oddziaływań opiekuńczo – wychowawczych i edukacyjnych.

   

                                                                                                                                                                /-/ Alicja Andrys

                                                                                                                                                                   Dyrektor Przedszkola

 • 18 lutego dzieci z naszego przedszkola obejrzą teatrzyk kukiełkowy "W ZAMKU KRÓLA".