zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Apel do Rodziców!!!

  Drodzy Rodzice, czujemy się w obowiązku ostrzec Państwa przed ostatnio dość popularną grą Huggy Wuggy. Dzieci z łatwością mogą obejrzeć ją w Internecie, zaś materiały z tą postacią są m.in. na YouTube. Maskotka to niebieski potworek z ostrymi zębami, który śpiewa niepokojące piosenki o przytulaniu i zabijaniu, wzbudza i nasila agresję. Treści związane z Huggy Wuggy z pewnością nie są odpowiednie dla dzieci. Wiążą się one z przemocą, zabijaniem i horrorem.

  Zwracamy się do Państwa z prośbą – kontrolujmy dzieci w sieci. Każdy z Państwa, może wykorzystać do kontroli w sieci aplikację Kontrola Rodzicielska. Informacja jest po to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym jest związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie. Czujemy się zobowiązani do czuwania nad bezpieczeństwem i zdrowiem psychicznym Państwa pociech. Dbajmy wspólnie o dobro naszych dzieci.

  Z poważaniem

  Dyrektor Przedszkola

  Gminnego im. Krasnala Hałabały

   

   

 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NA ROK SZKOLNY 2022/2023

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 13.05.2022 r. od godziny 12:05 do 20.05.2022 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny. 

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

 • GŁOSOWANIE!

  Mamy kolejny dzień przybliżający do rozstrzygnięcia konkursu trwającego do niedzieli 08.05.2022r

  Wspólnie mamy szansę wpłynąć na wynik konkursu pod linkiem
   https://kiddymoon.pl/pl/info/konkurs-120.html

  Przedszkole im. Krasnala Hałabały z dumą reprezentuje Wszystkich Mieszkańców Gminy Grodzisk Wielkopolski troszcząc się o dobro dzieci.

  Niech nie zabraknie Państwa w tej trosce i w tym wydarzeniu.

  Wystarczy kliknąć w link   https://kiddymoon.pl/pl/info/konkurs-120.html 

  Wybrać:

  województwo: Wielkopolska,

  miejscowość: Grodzisk Wielkopolski 

  i oddawać głos codziennie do 08 maja 2022r na Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Grodzisku.

  Jeśli każdy z Nas ponownie poprosi o to samo inną osobę zwiększymy szansę na wygraną, która będzie dobrem wspólnym.

  Warto zaglądać do listy rankingowej i wytrwać z Nami do końca.

  Z poważaniem

  Dyrektor Przedszkola

    Alicja Andrys

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Szanowni Państwo,

  informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będzie w formie elektronicznej za pomocą programu Nabór do przedszkola w dniach od 25 kwietnia 2022 r. do 29 kwietnia 2022 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  Prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu uzupełniającym oraz z zakładką Pomoc / Podręcznik dla kandydata i w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku https://www.youtube.com/watch?v=4VvWy0E4dYU

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).

  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).

  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 29 kwietnia 2022 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).

   


 • Drodzy Rodzice!

  Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by Państwa dzieci czuły się dobrze w przedszkolu. Dbamy nie tylko o ich bezpieczeństwo, ale także o zdrowie i harmonijny rozwój. Uświadamiamy dzieci, jak ważne dla zdrowia jest ruch i aktywność. W trosce o Państwa pociechy postanowiliśmy wziąć udział w konkursie, w którym wygrać można piankowy plac zabaw z piłeczkami , pozwalający aktywnie wypełnić dzień każdego dziecka w przedszkolu. Szanse na wygraną mamy jednak tylko przy Państwa wsparciu. Akcja trwa od 19.04 do 08.05. Każda osoba może oddać maksymalnie jeden głos dziennie na jedną, wybraną przez siebie placówkę. Bardzo prosimy o wsparcie, o systematyczne oddawanie głosów na nasze przedszkole oraz o zachęcenie do głosowania swoich bliskich czy współpracowników. Liczy się każdy głos! Serdecznie dziękujemy!

  Link do głosowania: https://kiddymoon.pl/pl/info/konkurs-120.html

  Wystarczy wybrać:

  Województwo: Wielkopolskie

  Miasto: Grodzisk Wielkopolski

 • Proszę o zapoznanie się  z załączonym listem  przypominającym o obowiązkowej,   bezpłatnej profilaktyce zdrowotnej w ramach  szczepień ochronnych u dzieci w wieku przedszkolnym.

  LIST MINISTRA ZDROWIA

  Щеплення дітей та підлітків – лист Міністра Здоров’я

  У випадку дітей та підлітків з України, рекомендується проводити профілактичні щеплення, які є безкоштовними, від дня приїзду до Польщі відповідно до Індивідуального Календаря Щеплень, які в період перших трьох місяців перебування в Польщі є добровільними. Особи віком до 19 років, які перебувають на території Польщі більше трьох місяців, вже обов’язково повинні робити захисні щеплення згідно з Програмою Захисних Щеплень.

  Щеплення проти КОРУ, СВИНКИ, КРАСНУХИ, ДИФТЕРІЇ, ПРАВЦЯ І КОКЛЮШУ, ПОЛІОМІЄЛІТУ повинні бути реалізовані у пріоритеті, враховуючи вищезазначене, я закликаю вас прийти зі своїми дітьми робити захисні щеплення, метою яких є забезпечення високої ефективності захисту дітей від захворювань та ускладнень, спричинених цими хворобами

 • ŻYCZENIA WIELKANOCE

   

 • UWAGA RODZICE
  LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH
   W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  NA ROK SZKOLNY 2022/2023

  Informujemy, że dnia 8 kwietnia zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Ponadto informujemy, że w dniach od 25.04.2022 r. do 29.04.2022 r. będzie możliwość złożenia wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w przedszkolu w postępowaniu uzupełniającym.

   

 • Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN, MZ i GIS 

  Od wielu miesięcy przedszkola, szkoły i placówki funkcjonowały w podwyższonym reżimie sanitarnym, który regulowały ogólnie obowiązujące przepisy, w tym także wytyczne MEiN, MZ i GIS.  W związku z poprawą sytuacji epidemicznej możliwe było odejście od niektórych ograniczeń obowiązujących w przestrzeni publicznej. Nowe Wytyczne opracowane przez MEiN, MZ i GIS pozwalają na realizację programów nauczania, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo zdrowotne na terenie szkól i placówek. Zalecenia szczegółowe dotyczą: organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii, postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników.

  Materiały:

   

   

 • Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia brzmi

   „Ratujmy życie!

  W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zadbajmy w sposób szczególny o zdrowie fizyczne i psychiczne oraz pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących zaleceń sanitarnych dla ochrony zdrowia i życia własnego oraz osób z naszego otoczenia.

 • .


 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NA ROK SZKOLNY 2022/2023

   

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 22.03.2022 r. od godziny 12:05  do 01.04.2021 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny.

   

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

   

   

 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grodzisku Wlkp. informuje, że wychodząc na przeciw potrzebom uchodźców ukraińskich, którzy mogą potrzebować wsparcia psychologiczno-pedagogicznego przesyła przygotowane ulotki informujące o działalności Poradni w ich ojczystym języku.

 • .
  .
  Przedszkole Gminne im.Krasnala Hałabały solidarne z Ukrainą!
  Nasza Placówka całym sercem wspiera mieszkańców Ukrainy, głęboko wierząc, że na ich twarzach i sercach zagości znów spokój i uśmiech. Jednocześnie chcielibyśmy dodać, że pamiętamy o Ukraińskich pracownikach oświaty, a także dzieciach i młodzieży na każdym szczeblu edukacji. Tą drobną inicjatywą pragniemy pokazać, że jesteśmy przeciwni krzywdzie ludzkiej.
  .
 • .
 • „Kiedy jest się młodym, trzeba zobaczyć różne rzeczy, zbierać doświadczenia, myśli; poszerzać horyzonty.”

  Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za zakup sprzętu, który pomoże dzieciom poszerzać horyzonty edukacyjne i sportowo - gimnastyczne przy użyciu zakupionego sprzętu.  Dzięki Państwa inicjatywie dzieci będą mogły skutecznie rozwijać swoją sprawność ruchową. 

  Serdecznie dziękuję za Państwa wkład w rozwój dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii z zajęć z wykorzystaniem nowych przyrządów (ZDJĘCIA).

  Z poważaniem

  Dyrektor Przedszkola

    Alicja Andrys

 •  

  "W karnawale, w karnawale
  Dzieci bawią się wspaniale,
  W karnawale każdy chce
  Tańczyć, śpiewać, bawić się.”

   

  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 09.02.2022r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana do przedszkola przyszły dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać księżniczki, motylki, wróżki, policjantów, Spider-Manów, rycerza, smoka, biedronkę, kotka, żołnierza, budowniczego i inne postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.
  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
  Zapraszamy do obejrzenia filmu.
  Proszę kliknąć na obrazek.

 • Zasady rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski

  • Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, zostanie przeprowadzona w dniach od dnia 07.02.2022 r. od godz. 8:00 do dnia 18.02.2022 r. do godz. 15:00 przy wsparciu systemu elektronicznego pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  • Do publicznych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych przyjmowane będą dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie.

  • Złożone wnioski traktowane będą jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń).

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).

  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).

  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 18 lutego 2022 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).

   

  Szczegółowe informacje znajdują się w programie Nabór do przedszkoli, zakładka Pomoc / Podręcznik dla kandydata oraz w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku:

  https://www.youtube.com/watch?v=AtmYhRLu4Ro

   

 • Babcie i dziadków kochamy, więc życzenia im składamy!

  Każdego roku w styczniu obchodzimy w przedszkolu niezwykle ważne święta - Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Uroczystości są świetną okazją do tego, aby uhonorować najstarszych członków naszych rodzin oraz pokazać im, jak wiele dla nas znaczą. Dotychczas mieliśmy okazję gościć te wyjątkowe osoby w progach naszego przedszkola. Także w tym roku, choć w nieco inny sposób, bo wirtualnie, babcie i dziadków zapraszamy na występy naszych przedszkolaków, przygotowane specjalnie dla nich. Filmy prezentujące programy artystyczne zostaną udostępnione poprzez Facebook. Zapraszamy na nasz profil.

  Mając na uwadze ogromny wkład babć i dziadków w wychowanie wnuków, już dziś składamy serdeczne życzenia.

  gif