zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • gif

  17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień kota”. W tym dniu w przedszkolu zapanował prawdziwie "koci" klimat. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie wąsy oraz uszy, a w przedszkolu dominowały „kocie zabawy”.


 • „Dzień Świętego Walentego

  To dzień dobry dla każdego!

  W tym dniu wszyscy to wyznają,

  że chcą kochać i kochają!”

   14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni – w tym dniu obchodzliśmy WALENTYNKI. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w czerwonym kolorze obejrzały walentynkowy musical w wykonaniu 6-latków z grupy Motylki, zatytułowany „LOVE STORY”. Następnie w swoich salach przedszkolaki wzięły udział w zabawach z sercami w roli głównej. Były to zabawy dydaktyczne, plastyczne, ruchowe i integracyjne . 

  Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dużą atrakcją była poczta walentynkowa – dzieci miały okazję wysłać walentynkę koledze czy kuzynowi z innej grupy. Przez cały dzień dzieci zachęcane były do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe, a także budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w galeriach poszczególnych grup

 •  Niespodzianka w przedszkolu

  Zima nas omija, ale czy to już wielkanoc ? Po przedszkolu biega zając  zaglądając do maluszków. Tak właśnie zaprezentował się zając. którego stylizację zakupiono z funduszu Rady Rodziców.

  W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

     

 • Szanowni Państwo, 

  Informujemy, że rekrutacja do przedszkola odbywać się będzie w dniach

  od 17 lutego 2020r. do 28 lutego 2020r. w godzinach od 8.00 do 15.00

  Dokumenty potrzebne do rekrutacji są dostępne na stronie internetowej przedszkola w zakładce  CO RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN - Rekrutacja, a w formie papierowej w sekretariacie przedszkola.

  Wypełniony wniosek wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych należy składać od 17 lutego 2020r. Dokumenty złożone przed tym terminem nie będą rozpatrywane.

 • gifKochane Babcie! Drodzy Dziadkowie!

  W imieniu Waszych wnuków i wnuczek zapraszamy do naszego przedszkola na spotkania z okazji Waszego święta:

  - 16.01.2010 r. – grupa Liski godz. 16.30

  - 22.01.2020 r. - grupa Wróbelki godz. 16.30

  - 23.01.2020 r. - grupa Kreciki godz. 16.30

  - 24.01.2020 r. - grupa Mrówki godz. 16.30

  - 21.01.2020 r. – grupa Skowronki i Jaskółki godz. 17.00 w CK Rondo

  - 21.01.2020 r. – grupa Pszczółki godz. 17.00 w Spółdzielni Mieszkaniowej na Os. Wojska Polskiego.

  Serdecznie zapraszamy

 • Ciągle istnieją wśród nas anioły,

  Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

  Ale bezinteresownie wyciągają ręce,

  I proponują swoją pomoc !

  Składam serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i okazaną pomoc przy organizacji Zabawy Andrzejkowej, z której dochód został przeznaczony na zakup sprzętu multimedialnego dla naszego przedszkola w Słocinie.

  Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie ze strony rodziców, życzliwość i praca na rzecz przedszkola, akceptacja planów i zamierzeń to ogromna pomoc w kształceniu i wychowaniu naszych dzieci.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

 • gifUWAGA!

  Zapraszamy wszystkie przedszkolaki na Balik karnawałowy, który odbędzie się:

  22.01.2020r. - przedszkole ul. Chopina i ul. 27 Stycznia

  23.01.2020r. - przedszkole osiedle Wojska Polskiego

  24.01.2020r. - przedszkole Słocin.

  Prosimy rodziców o przebranie dzieci w stroje karnawałowe.

   

 • PREZENTYZ okazji Świąt Bożego Narodzenia zdrowia, radości, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku

   życzy 

   Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

   


 • W betlejemskiej stajence miłość leży

  Niech każdy się pospieszy, ten, kto w Boga wierzy

  I odda szczery pokłon Tej Bożej Miłości

  Na zawsze we wszystkich już sercach zagości

   

  Dnia 20.12.2019r. w przedszkolu odbyło się “Przedszkolne kolędowanie”. Rangę uroczystości podniósł udział Weteranów Grodziskiej Orkiestry Dętej oraz dwóch Śnieżynek. Wszystkie grupy przybyły i wspólnie zaśpiewały tradycyjne kolędy. W magię Świąt wprowadził wszystkich piękny, świąteczny wystrój oraz słodkości, które dzieci tym razem otrzymały od Śnieżynek.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 •  

  „Kto wierzy w obecność dobra w drugim człowieku, rozbudza je w nim”

                                                                             (Jean-Paul Sartre)

   

   

  Podziękowanie za zbiórkę środków czystości dla Stowarzyszenia Domu „Pomocna dłoń”  w Błońsku.

   Celem zbiórki w szczególności było udzielenie pomocy osobom i rodzinom przebywającym w prowadzonym przez Stowarzyszenie Dom „Pomocna Dłoń”.  Zbiórka była prowadzona w formie zbierania artykułów higienicznych i środków czystości. Podczas zbiórki publicznej zebrano 500 artykułów.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tej szczytnej akcji.

   

  kolor

 • Dnia 14 grudnia nasze przedszkole wzieło udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wystąpiło tam 6 grup w świątecznych tańcach oraz mieliśmy możliwość zrobienia swojego stoiska z ozdobami i dekoracjami bożonarodzeniowymi. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i poświęcony czas w wykonaniu stroików i ozdób bożonarodzeniowych. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Starym Rynku zebraliśmy 1230,20 zł. Jednocześnie gorąco dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i zakup tychże dekoracji. Zebrana kwota zasili konto Rady Rodziców, a przekazana zostanie na zakup stroju – zająca,  który uatrakcyjni i umili  pobyt dzieci w przedszkolu.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • gifPodziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej „Przedszkolaki dla Arka”

  „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,

  lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

  Jan Paweł II

  Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie, z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji „Przedszkolaki dla Arka”

  Jeszcze raz okazało się , że razem możemy więcej !

  Zebraliśmy kwotę 2664,10

  Cały dochód z przeprowadzonej zbiórki zostanie przekazany dla chorego chłopca, z przeznaczeniem na zakup niezbędnych leków, preparatów oraz specjalistycznej opieki onkologicznej.


  gif

 • PODZIĘKOWANIE

  Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

  Dyrektor oraz grono pedagogiczne

  składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji

  „Paczka dla Źródełka” dla dzieci z rodzinnych domów dziecka.

  Ten wspaniały gest życzliwości przyniesie Dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

  Dziekujemy za wspaniałe prezenty dla dzieci.

  gif 

  kolor

 • gifDrogi święty Mikołaju przybądź do nas, bo już czas.

  Wszystkie dzieci Cię kochają i serduszka biją nam.

  Tu w przedszkolu wielu dzieciom serca biją niby młot.

  Nie pozwól nam długo czekać, bo nadchodzi ciemna noc.

   

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny, tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Mikołaj, tak jak w ubiegłym roku przybył do dzieci bryczką. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci z grup Skowronki i Jaskółki przygotowały dla niego oraz dla kolegów i koleżanek przedstawienie "W krainie świętego Mikołaja", wcielając się w role elfów, reniferów i śnieżynek. Przedszkolaki z innych grup zaśpiewały Mikołajowi piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodyczami oraz prezentami dla grup. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Wracając do swojej krainy Mikołaj zawitał do Urzędu Miasta, gdzie został miło przyjęty przez wiceburmistrza, pana Marcina Brudło.

  Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

  Dnia 4 grudnia, w oczekiwaniu na świętego Mikołaja, dzieci 4-,5-, 6- letnie wzięły udział w międzygrupowym turnieju sportowym. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w 7 konkurencjach, przygotowanych przez 7 reniferów Mikołaja: między innymi pokonywały zaspy śnieżne, biegły z prezentami przez tor przeszkód, by wrzucić je do kominów, wydobywały worki, które utknęły w śniegu, rozwiązywały quizy wiedzy na temat Mikołaja, zaprezentowały wspólny taniec, budowały bałwana. Mikołaj chciał sprawdzić, czy spośród przedszkolaków znajdą się dzieci tak sprawne i posiadające taką wiedzę i umiejętności, by w przyszłości mogły zostać elfami. Okazało się, że przedszkolaki nadają się idealnie na pomocników Mikołaja. Wspaniale wykonali wszystkie przygotowane zadania. W nagrodę dzieci otrzymały odznaki „pomocnika Mikołaja” i słodki upominek.
  kolor
 • Świąteczna zbiórka pieniężna „PRZEDSZKOLACY DLA ARKA”

  Arek ma 8 lat. Jeszcze 2 lata temu był wychowankiem naszego przedszkola, obecnie uczęszcza do 2 klasy szkoły podstawowej. Od marca 2019 choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie onkologiczne jest bardzo trudne i wiąże się z dużymi wydatkami.

  Chcemy pomóc Arkowi, dlatego organizujemy na terenie przedszkola zbiórkę pieniężną. Odbędzie się ona w dniach od 2 do … grudnia. W każdej sali umieszczone zostaną odpowiednio zabezpieczone puszki, do których prosimy wrzucać pieniądze. Zebrane fundusze zostaną przekazane rodzicom Arka.

  Zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję!

  kolor

   

 • Serdecznie zapraszamy na „Warsztaty Piernikowe”, które odbędą się w grupach 4-latków:

  - 09.12.2019 grupa „Kreciki” godz. 15.15

  - 10.12.2019 grupa „Wróbelki” godz. 15.15

  - 11.12.2019 grupa „Mrówki” godz. 15.15

  - 12.12.2019 grupa „Żabki” godz. 15.30

  Dzieci z nauczycielkami grup

  kolor

 • gifMiś pluszowy, miś kudłaty,

  biały, czarny lub łaciaty.

  Wszystkie misie my kochamy,

  bo ich święto dzisiaj mamy.

   

  Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu obchodzliśmy Dzień Pluszowego Misia.
  Tego dnia na każdego małego i dużego misia czekało wiele atrakcji i niezapomnianych przygód.

  kolor

 • Nasze przedszkole bierze udział w konkursie Akademii Aquafresh „Pastusiowa Kraina” praca konkursowa znajduje się w holu. Serdecznie prosimy o oddawanie głosów na naszą pracę każdego dnia klikając na stronę internetową od 15 listopada do 30 listopada:

  https://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-pastusiowa-kraina/praca/166.html 

  Pamiętajmy każdy głos ma znaczenie.

  Zasady głosowania.

  1.Głosowanie odbywa się na Stronie Internetowej, za pośrednictwem przycisku „Oddaj głos” znajdującego się pod oknem ze zdjęciem Pracy.

  2.Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie 1 (słownie: jeden) głos w ciągu 24 godzin (od godziny 0:00 do godziny 23:59).

  3.Kryterium ograniczenia do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres i/lub konto e-mail.

  4.Do wybranych osób może zostać wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu poprzez aktywację linku przesłanego celem potwierdzenia głosowania na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania. Głosy niepotwierdzone przez głosujących będą nieważne.

  5.W celu dodatkowej weryfikacji założone jest szyfrowanie captcha.

  6.Podczas głosowania niedopuszczalne są próby obejścia systemów zabezpieczenia,a w szczególności:

  a.zmienianie adresów IP;

  b.korzystanie z fikcyjnych kont i/lub adresów e-mail;

  c.stosowanie programów do automatycznego głosowania.

  kolor

 • Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w Ogólnopolskmi konkursie pod hasłem "Morskie opowieści", organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 35 "Krasnala Hałabały" w Szczecinie, w którym wzięły udział grupy Liski, Pszczółki i Zajączki. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o morskich przygodach Krasnala Hałabały wraz z wykonaniem ilustracji. Nasze przedszkolaki świetnie się spisały, ponieważ ważne miejsa pozajmowały.

  Gratulujemy:

  I Miejsce - grupa Liski , "Niezwykła podróż Hałabały"

  III Miejsce - grupa Pszczółki, "Krasnal Hałabała i Morskie opowieści"

  Dyplom za udział - grupa Zajaczki, "Przygody Krasnala Hałabały i syrenki Zosi"

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor