Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

W dniach 20-24 maja 2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w realizacji tematyki „Bezpieczny Przedszkolak”. Przez cały ten czas w grupach realizowana była tematyka z zakresu bezpiecznych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach życiowych. Dodatkowo, każdego dnia, przedszkole odwiedzali specjalni goście, a spotkania z nimi pozwoliły nam ugruntować wiedzę i sprawdzić ją w praktyce.

Tydzień rozpoczęliśmy od udziału dzieci w Kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, podczas której Pani Dyrektor Alicja Andrys przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Bezpieczna bajka" Beaty Ostrowickiej, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, jak postąpić, gdy w domu wydarzy się coś złego, gdzie zadzwonić i kogo prosić o pomoc.

Kolejnego dnia dzieci w swoich grupach wykonały makietę bezpiecznego miasta, gry dydaktyczne oraz pojazdy związane z bezpieczeństwem, które można było podziwiać w holu przedszkola.

W środę odwiedzili nas funkcjonariusze Policji wraz ze swoimi przyjaciółmi – psem policyjnym oraz Pyrkiem. Sala zamieniła się w Małe Miasteczko Komunikacyjne! Były znaki, sygnalizatory świetlne, przejście dla pieszych, policjanci kierujący ruchem. Zanim zaczęliśmy zabawę w roli pieszych czy kierowców funkcjonariusze sprawdzili naszą wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz opowiedzieli nam jak bezpiecznie zachować się podczas spotkania z psem. To była wspaniała zabawa!

W czwartkowy poranek odwiedzili nas przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i opowiedzieli nam o swojej pracy oraz o tym, jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą nam się wydarzyć w domu, w przedszkolu, na ulicy.

"Tydzień bezpiecznego przedszkolaka" zwieńczyło przedstawienie w wykonaniu nauczycielek przedszkola pt. „Czerwony Kapturek”, podczas którego dzieci dowiedziały się, jak należy się zachować, gdy ktoś nieznajomy próbuje nas zaprosić gdzieś lub poczęstować np. cukierkiem. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji pełnego przygód Tygodnia Bezpiecznego Przedszkolaka.

 

« poprzednia 1 następna »