Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

WARSZTATY DYNIOWE

W dniach 22,23 i 24 października w naszym przedszkolu odbyły się WARSZTATY DYNIOWE. Wzięły w nich udział dzieci 5-letnie z grup Jaskółki, Skowronki i Liski wraz ze swoimi rodzicami. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie grup.

Przedszkolaki i ich rodzice wzięli udział w zabawach integracyjnych, poznali wiersze o dyni, rozmawiali o walorach zdrowotnych tego warzywa i rodzajach potraw, w których jest wykorzystywana dynia. Atrakcją było wykonanie doświadczenia, w którym z dyni wybuchł wulkan. Rodzice i dzieci konkurowali ze sobą w zawodach sportowych, m.in. w „dyniowych kręglach”. Ostatnim zadaniem było ozdobienie dyni według wspólnego pomysłu dziecka i rodzica, z wykorzystaniem takich przedmiotów jak krepa, plastelina, kolorowe piórka, słomki, druciki kreatywne. Wspólnie spędzony czas zaowocował pięknymi wytworami plastycznymi – wyjątkowe dyniowe stworki ozdobiły korytarz przedszkolny.

Dzięki warsztatom dzieci przekonały się, że dynia może kojarzyć się nie tylko z halloween, ale także z polskim, jesiennym ogrodem, gdyż nie bez powodu jest zwana „królową jesieni”. Ma także wiele walorów zdrowotnych i można z niej przygotować smaczne i zdrowe posiłki. Warsztaty były także okazją do ciekawej formy spędzenia czasu z rodzicem.

 

« poprzednia 1 2 następna »