zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

KLUB PRZEDSZKOLI KRASNALA HAŁABAŁY

      

 KLUB PRZEDSZKOLI KRASNALA HAŁABAŁY

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

Witamy po długiej przerwie. Czas pandemii nie sprzyjał nowym wyzwaniom, ale to już mamy za sobą. Wracamy pełni energii i z radością podejmujemy nowe zadania. 

.

W aktualnym roku szkolnym 2022/2023 będziemy realizować I Edycję Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z Krasnalem wspaniałym jego przygody w przedszkolu czytamy". W każdym miesiącu będziemy publikować efekty wykonanych działań. No to zaczynamy!

.

 

WRZESIEŃ

Zadanie 1

Dzieci wysłuchały pierwszy rozdział "Z przygód Krasnala Hałabały" pt. "Jak się napisały Krasnalkowe przygody" i przystąpiły do wykonania zadania: wykonały kartę pracy z kodowania, aby dowiedzieć się, kto im będzie opowiadał o swoich przygodach.

 

.

 

WRZESIEŃ

Zadanie 2

Dzieci z grupy "Pszczółki" pokolorowały logo Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały. 

 

PAŹDZIERNIK

Zadanie 1

Dzieci wysłuchały kolejną z przygód Krasnala Hałabały " O gościach, co nie przyszli na ucztę".

Wykonały album ptaków odlatujących na zimę.
.
.
..
.
.

LISTOPAD

Zadanie 1

Dzieci wysłuchały kolejną przygodę Krasnala Hałabały pt. "Jak się Krasnal z jeżami w cenzurowane bawił"

oraz wykonały plastelinowe jeże.

Zobaczcie sami.

ały kolejn
.   

LISTOPAD

Zadanie 2

Dzieci Prezentujemy wykonanie ostatniego zadania w listopadzie, podczas którego dzieci zaprowadziły Hałabalę do Pani Jeżowej zgodnie z ustalonym kodem.lk

GRUDZIEŃ

Zadanie 1

"O tym, jak Krasnal na wesele do Baby Saby poszedł i o bukiecie szczęścia".  
Głównym celem grudniowego zadania było zapoznanie dzieci ze zwyczajami świątecznymi, ale z jemiołą w głównej roli. 
Przedszkolaki poznały tą ciekawą roślinę, następnie wykonały własne okazy z użyciem technik plastycznych. Wybrali się na wycieczkę
w poszukiwaniu naturalnych okazów jemioły. W wolnych chwilach układaliśmy puzzle tematyczne. Na koniec ułożyli życzenia świąteczne dla wszystkich członków Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały.
.

STYCZEŃ

Zadanie 1

Poznaliśmy kolejny rozdział przygód naszego patrona - "Jak się Krasnalek z borsukiem na spacer wybierali". 
Cytując autorkę "bo to zależy od upodobania, kto dzień, a kto nockę wybiera do spania", poznaliśmy zwierzęta żyjące aktywnie nocą oraz inne zaskakujące zwyczaje zwierząt. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac przedstawiających spacer borsuka nocą.


LUTY

Zadanie 1

 

Dzieci wysłuchały kolejnego rozdziału przygód Krasnala pt. "O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie" i wykonały kolejne zadania. 
Po zapoznaniu się z dziuplą Krasnala Hałabały wycięliśmy i skleiliśmy postać wiewiórki, pierwszej właścicielki dziupli Hałabały.
Kolejne zadanie polegało na zaprojektowaniu wiosennej pościeli dla Krasnala i wykonanie obrazka z budzącym się ze snu Hałabałą.
Jak zawsze radość i satysfakcja z efektów pracy były ogromne.

.
.
.

  

.

MARZEC

Zadanie 1
 
W marcu zorganizowaliśmy konkurs literacki, którego tematem były "Wielkanocne przygody Krasnala Hałabały". Zadaniem uczestników było
napisanie opowiadania na wspomniany temat. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci patrona naszego przedszkola oraz
rozwijanie umiejętności literackich. Wpłynęło 10 prac konkursowych z których wyłoniliśmy 4 najciekawsze oraz
najlepiej spełniające wymagania konkursowe.

Pierwsze miejsce otrzymało opowiadanie, którego autorem był Dawid Kaszkowiak,
drugie - Ignacy Niemyt,
trzecie miejsce jednakowo Julianna Gulik oraz Artur Górny.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Uczestnikom gratulujemy talentu literackiego,
życzymy sukcesów i zachęcamy do dalszych działań.
A wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury opowiadania.

OPOWIADANIE


KWIECIEŃ

Zadanie 1

Nadszedł kwiecień i wraz z nim kolejne wyzwania.  Naszym celem w tym miesiącu było wysłuchanie kolejnego rozdziału
"Z przygód Krasnala Hałabały"pt." O śniadanku w szpaczej budce" i poznanie tego gatunku ptaków. 
Zaczęliśmy od zabawy w detektywów i wyruszyliśmy na poszukiwanie ptasich budek. 
Po powrocie wykonaliśmy pracę plastyczną.
A jeśli mowa o śniadaniu, to oczywiście bylo bardzo zdrowe śniadanie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


.
MAJ

Zadanie 1
"O Krasnalu, o leszczynie i o wieńcu z orzechów", tak brzmi tytuł kolejnego rozdziału przygód Krasnala Hałabały,
który towarzyszył nam podczas realizacji zadań w kolejnym miesiącu.
Dzieci z grupy "Żabki" poznały różne rodzaje orzechów, ułożyły wieńce leszczynowe i bawiły się przy układaniu puzzli.
.
.

 
CZRWIEC

Zadanie 1
.
Dobiegł już końca projekt edukacyjny poświęcony naszemu patronowi.
Zakończyliśmy rozdziałem "Jak się napisały Krasnalkowe przygody", poznając postać Tadeuszka.
Nasze prace były bogate w piękne czerwone maki, które towarzyszyły realizacji czerwcowych zadań.
...

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Projekt 13

HAŁABAŁA ZUCH I CHWAT JEST Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT

 

Dnia 7 listopada w naszym przedszkolu nastąpiło otwarcie stacji meteorologicznej, przy użyciu której będziemy uczyli się robić pomiary związane z prognozowaniem i odczytywaniem bieżącej pogody (temperatura, pomiar opadów, kierunek wiatru). Otwarciu naszej stacji sprzyjała piękna, jesienna pogoda.

 

 

W dniach 15.10. i 23.10. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "Fascynujący świat mrówek".

Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek związanych z życiem mrówek, ich wyglądem i zwyczajami. Dowiedziały się, kto jest wrogiem mrówek, gdzie mieszkają, jak zbudowane jest ich mrowisko, jak mrówki porozumiewają się ze sobą i jakie funkcje pełnią w mrowisku. Miały okazję zobaczyć królową mrówek i doświadczyć, jak mrówki widzą świat. Na pamiątkę tego ciekawego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drewnianą mrówkę oraz słoiczek miodu, a w sali wykonali własne mini-mrowiska.

 

 

 

W październiku w całym przedszkolu odbyły się zabawy sensoryczne z Panią Jesienią. Zabawy sensoryczne mają dostarczyć różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Dlatego podczas zabaw dzieci miały okazję ćwiczyć wszystkie zmysły angażując wzrok, dotyk, słuch i węch. Pani Jesień zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy ruchowej przy piosence „ Pani Jesień do nas przyszła” wprowadzając wesoły nastrój, następnie każdy przedszkolak miał do pokonania drogę z przeszkodami „pajęcza sieć”, było też przejście po ścieżce sensorycznej zbudowanej z foli, kasztanów, liści oraz sztucznej trawy. W zabawie „ czarodziejski worek” dzieci kolejno próbowały odgadnąć jaki przedmiot związany z jesienią znajduje się w worku poprzez dotyk i węch. Na zakończenie każda grupa wiekowa wykonała plakat jesiennego drzewa używając różnych technik plastycznych. Zaletą takich zabaw jest z pewnością przyzwyczajanie dzieci do dotyku różnych struktur, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także rozwój wyobraźni i inwencji twórczej dziecka.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dnia 11.10.2018 r w naszym przedszkolu bawiliśmy sie wraz z dziećmi, które przyszły pięknie przebrane za owoce, na balu „Owocowy szał”. Dzieci wraz z rodzicami zostawiały w holu przedszkola pyszne owoce, z których później z pomocą nauczycielek zrobiły pyszne owocowe smakołyki. Nasze przedszkolaki zapraszane były do wzięcia udziału w owocowych konkurencjach oraz do wspólnej zabawy przy „witaminowych” piosenkach. W korytarzu przedszkola stała owocowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.

Owocowy bal był imprezą pełną atrakcji i przeżyć, które na długo zostaną w pamięci najmłodszych.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

9 września 2018 roku - w niedzielę, odbył się Grodziski festyn "Przy wiatraku". Przybyłych uczestników przywitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański . Potem na scenie pojawili się pierwsi artyści - dzieci z Przedszkola Gminnego z grup 5-6 letnich: WRÓBELKI, MRÓWKI, ŻUCZKI. Dzieci zaprezentowały swoje osiągnięcia wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Po występie na przedszkolaki czekało wiele atrakcji: zwiedzanie wiatraka, gdzie mogły się dowiedzieć się jak powstaje mąka i w jaki sposób pozyskiwali ją nasi przodkowie, poznawały dawne zabawy w wiejskiej zagrodzie, uczyły się jak samodzielnie zbudować latawiec oraz wykonać zabawki z kartonu, uczyły się dojenia krowy, samodzielnie ozdabiały torbę ekologiczną. Ciepła, słoneczna pogoda w połączeniu z ciekawymi warsztatami dla najmłodszych przyczyniły się do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


ROK SZKOLNY 2017/2018

Projekt Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały w roku szkolnym 2017/2018 zakłada wydanie pozycji książkowej „Opowieści różnej treści”.

W ramach działań Klubu przedszkole w Rychwałdzie zaprosiło nas do udziału w projekcie literacko – plastycznym „Hałabały opowieści różnej treści”. Przygotowaliśmy trzy opowiadania – przygody Krasnala Hałabały , które były ilustrowane przez dzieci z naszego przedszkola. Celem projektu jest wydanie zbioru opowiadań „Hałabały opowieści różnej treści”, którego autorami są dzieci i nauczyciele z przedszkoli należących do Klubu, również z naszego przedszkola. W książce znajdzie się także krótka prezentacja naszego przedszkola, więc każdy kto po nią sięgnie będzie miał okazje poznać nasze przedszkole.


 

Pasowanie na przedszkolaka

W listopadzie w grupach dzieci 3-letnich odbyły się uroczystości „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. W tym szczególnym dniu maluchom towarzyszył nasz patron Krasnal Hałabała wraz ze swoimi leśnymi przyjaciółmi. 

 

Witamy pory roku z Krasnalem Hałabałą

Krasnal Hałabała towarzyszy nam w imprezach, podczas których witamy nowe pory roku. 

Powitanie jesieni z Krasnalem Hałabałą

Powitanie zimy z Krasnalem Hałabałą


ROK SZKOLNY 2016/2017

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania, nowe plany i cele do osiągnięcia. Tym razem Krasnal Hałabała postanowił zadbać o naszą kondycję i sprawność fizyczną w szerokim ujęciu: od codziennych ćwiczeń gimnastycznych po umiejętności taneczne. Wszyscy dobrze znamy powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, więc chętnie działania podejmujemy i aktywnie nowy projekt realizujemy.

Projekt 11

HAŁABAŁA DZIELNY ZUCH RUSZA SIĘ ZA DWÓCH.
HAŁABAŁA O KONDYCJĘ DBA – ĆWICZY, TAŃCZY NO I GRA.

Termin realizacji: rok szkolny 2016/2017

 

Nasz patron, Krasnal Hałabała towarzyszy nam we wszystkich ważnych momentach życia przedszkolnego.

 

Udział Przedszkola w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

"By zdrowym być, z Krasnalem Hałabałą zawsze ćwicz "

 


Po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskim konkursie plastycznym "By zdrowym być, z Krasnalem Hałabałą zawsze ćwicz", zorganizowanym przez Przedszkole nr 23 im.Lucyny Krzemienieckiej w Żorach.

Propagowanie wśród dzieci idei sportu i rekreacji oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania różnymi dyscyplinami sportowymi, promowanie zdrowego trybu życia poprzez spontaniczną wypowiedź plastyczną dziecka, kształtowanie postaw prozdrowotnych, rozbudzanie zamiłowań do ruchu i sportu jako źródła zdrowia.

Dziękujemy za zaproszenie do udziału.

Poniżej prezentujemy prace, które brały udział w konkursie.

     

   

  

 

 

 

 

 

 

Nasze Przedszkole włączyło się do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

"Krasnal Hałabała i leśni przyjaciele",

zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 35 w Szczecinie. 

 

Wszystkim uczestnikom dziekujemy za zaangażowanie. 

Poniżej prezentujemy galerię prac, które brały udział w konkursie.


     

  

 

 

Nasze przedszkole zorganizowało

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

„Pisanki, kraszanki, jajka malowane dla Krasnala Hałabały wykonane”.

Inspiracją  do zorganizowania konkursu był  symbol Świąt Wielkanocnych - Pisanka – jajko wielkanocne zdobione różnymi technikami. Jajo od wieków było uważne za symbol początku i źródła życia, znak zmartwychwstania, powrotu do życia. Ozdobione, miały w sobie tajemniczą moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości.

Wszystkie prace były piękne, oryginalne i ciekawe. Dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie.

 

A oto lista zwycięzców i zdjęcia nagrodzonych oraz wyróżnionych prac:

I miejsce – Aleksandra Ligęza

II miejsce – Filip Gałązka

III miejsce – Nadia Wierzbicka

           

Pasowanie na przedszkolaka

W listopadzie w grupach dzieci 3-letnich odbyły się uroczystości „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. 

Krasnal Hałabała wraz ze swoimi przyjaciółmi towarzyszył nam w tym szczególnym dniu, w którym dzieci 3-letnie uczęszczające do przedszkola od września zostały pasowane na prawdziwych przedszkolaków. 

GALERIA ZDJĘĆ:

Misie

Zajączki

Wiewiórki


Urodziny Krasnala Hałabały

Każdy ma swego patrona 

I my swego mamy. 

Jesteśmy z tego dumni, 

Bardzo go kochamy. 

Za to, że dbasz, byśmy byli mądrzy, 

By nic nam się nie stało. 

Jesteś dla nas super patronem 

Skrzacie Hałabało!

Dziś masz swoje urodziny, 

Z życzeniami więc spieszymy. 

Dzieci niosą Ci prezenty 

Byś był zawsze uśmiechnięty. 

Każdy przedszkolak pamięta 

O Tobie w dniu Twojego święta! 

 

W listopadzie nasz patron obchodził swoje urodziny. W progu przedszkola już od rana czekał na dzieci wielki tort stworzony z lizaków, którymi goście mogli się częstować. Ten szczególny dzień uczciliśmy przygotowując dla krasnala niespodzianki. Każda grupa przedszkolna przygotowała słodki upominek oraz prezent w postaci piosenki lub wiersza. Krasnal Hałabała z radością wysłuchał swoich małych przyjaciół, a w podziękowaniu wręczył im swój portret oraz słodycze. Z okazji jego urodzin, jako członkowie Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały wysłaliśmy życzenia oraz słodkie prezenty do zaprzyjaźnionych przedszkoli, należących do klubu.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień Uśmiechu

Dnia 7 października wraz z naszym patronem obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU.

W naszym przedszkolu było bardzo wesoło, bo uśmiechów wiele wokoło.

Uśmiechali się duzi i mali, kiedy na głowę śmieszne czapki wkładali.

W wielkim lustrze się przeglądali, ze śmiechu wtedy prawie pękali.

A gdy cytrynę dzieci zjadały dalej się do nas uśmiechały.

Pani Dyrektor osoba śmiała, test cytrynowy na szóstkę zdała.

To dzień Uśmiechu sprawił, że każdy przedszkolak dobrze się bawił.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Powitanie jesieni

Dnia 22 września w naszym przedszkolu dzieci obejrzały przedstawienie teatralne

pt. "Witamy Jesień z Krasnalem Hałabałą".

Nasz patron oraz jego leśni przyjaciele wyjaśnili nam, jakie są oznaki jesieni oraz jak leśne zwierzęta spędzają tę porę roku.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

W dniach 15 i 16 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu oraz w ramach realizacji projektu „HAŁABAŁA DZIELNY ZUCH RUSZA SIĘ ZA DWÓCH. HAŁABAŁA O KONDYCJĘ DBA – ĆWICZY, TAŃCZY NO I GRA” w naszym przedszkolu odbywały się gry, zabawy i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu.

GALERIA ZDJĘĆ


Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w konkursie „Krasnal Hałabała i jego ulubieni bohaterowie z literatury dziecięcej”, organizowanym przez Przedszkole nr 8 Krasnala Hałabały w Czerwionce-Leszczynach. - zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji przedstawiającej Krasnala Hałabałę wraz z ulubionymi bohaterami ks