zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

RELIGIA

gifSzczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

Choć wakacji nadchodzi czas, pamiętajmy, że Jezus zawsze na nas czeka i będzie czekać. Dzisiaj zapraszamy Was do posłuchania historii o strachu i o zaufaniu i o tym jak uczniowie Pana Jezusa byli świadkiem cudu.

Mamy dla Was propozycję:

1. Piosenkę pt. „Gdy na morzu wielka burza” – przypomina nam, że Jezus jest zawsze i będzie wszędzie tam gdzie my, jeśli Mu na to pozwolimy. 

Poznacie również historię o uciszeniu burzy na Jeziorze Galilejskim (inna nazwa Morze Galilejskie). Posłuchajcie! 

Link: https://youtu.be/aGxs_jfmMNY

Pozdrawiamy Was cieplutko!

Pani Daria i Pani Dorota

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!


Zapraszamy Was dzisiaj do poszukiwania i odkrywania Pana Jezusa w miejscu, w którym możemy Mu podziękować za piękny świat i śpiew ptaków oraz poznać jedną z przygód św. Franciszka z Asyżu.

Mamy dla Was propozycję:

1. Dwie piosenki, dzięki którym będziemy wychwalać Pana Boga i dziękować Mu za to, że jesteśmy: „Szumią w lesie drzewa” i „Panie Boże dla Ciebie śpiewam”.

Poznacie również przygodę św. Franciszka z wilkiem Gubbio, który był dla niego „BRATEM”. A nawet więcej Franciszek go oswoił. Ale to sami posłuchajcie. Zapraszamy!

Link: https://youtu.be/1iSljGbVIUY

Pozdrawiamy Was cieplutko!

Dobrze, że jesteście!

Pani Daria i Pani Dorota 

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!


Przesyłam Wam opowiadanie pt. „Ulubiony zapach”.

Jest to piękna historia Pani Lodzi i Kasi o pięknie dostrzegania wokół siebie Pana Boga i Matki Bożej i dziękowania im za życie, które od nich otrzymaliśmy.

„Pewnego ranka przez uchylone okno wiatr przywiał znajomy zapach. Tylko tak mogły pachnieć bzy, które rosły na podwórku. Kiedyś posadził je dziadek Antoni. Bzy miały już stare konary, na których często siedziały koty i tam się wygrzewały. Co roku babcia przypominała, żeby zrywać jak najwięcej bzu, bo na drugi rok ładnie kwitnie. No i miała rację.

Kasia szybciutko wstała, ubrała się, wzięła sekator i poszła uciąć kilka gałązek, które wstawiła do zimnej wody aż po same kwiaty, żeby obficie się napiły. W bukiecie były gałązki liliowego i białego bzu. Kasia postanowiła, że w drodze do szkoły zapuka do mieszkania pani Lodzi, którą czasami odwiedzała. Razem z koleżanką robił dla niej większe zakupy, chodziła na pocztę i czytała jej ulubione książki. Pani Lodzia bardzo słabo widziała, prawie wcale.

Kiedy Kasia zastukała do drzwi, starsza pani już nie spała i powolutku krzątała się w swoim mieszkaniu.

- Dzień dobry, pani Lodziu!- Kasia przywitała ją wesoło i zbliżyła się z bukietem bzu. – To dla pani. Przyniosłam pani wiosnę z naszego podwórka.

- Och, co za zapach! Nawet nie wiesz, ile on mi przypomina! Bardzo ci dziękuję, Kasiu- odpowiedziała pani Lodzia.

- Gdy przyjdę następnym razem, to mi pani opowie- odrzekła Kasia- a teraz biegnę już do szkoły. Do zobaczenia!

Pani Lodzia przysiadła z bukietem bzu na fotelu i zamyśliła się, wdychając swój ulubiony zapach. Potem wstawiła kwiaty do wazonu z wodą i zaczęła szykować śniadanie, śpiewając przy tym pieśń Chwalcie łąki umajone.

Pod wieczór Kasia ułożyła kolejny bukiet bzu i zaniosła przed obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jaki znajdował się w parafialnym kościele.

Pod koniec tygodnia Kasia znowu poszła do pani Lodzi ze świeżymi gałązkami bzu. Tamte zdążyły już trochę przekwitnąć i straciły zapach. Tego dnia dziewczynka dowiedziała się, że pani Lodzia w czasie II wojny światowej przez prawie cały rok musiała ukrywać się przed Niemcami w piwnicy jednego z domów. Kiedy skończyła się wojna i po długiej przerwie ona i jej siostra wyszły na zewnątrz. Nie miały już nikogo bliskiego, zostały same. Pierwsze, co zobaczyły po wyjściu z domu, to był duży krzak białego bzu. Cieszyły się jego pięknem i zapachem. Narwały bzu i w pobliskim kościele postawiły go pod ołtarzem. W ten sposób podziękowały Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie za to, że żyją. „

Pozdrawiamy serdecznie

Wasze Panie od Religii

gif

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

Zapraszamy Was dzisiaj do poszukiwania i odkrywania Pana Jezusa w miesiącu czerwcu, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dziś odnajdziemy Go w historii Dobrego Pasterza.

Mamy dla Was dwie propozycje:

1. Piosenkę i krótką historyjkę „Przypowieść o Dobrym Pasterzu”. Będziemy razem poszukiwać owieczki Madzi a także usłyszymy jak Pan Jezus mówi do nas: KOCHAM CIĘ! Znam Cię bardzo dobrze i nawet gdy się zgubisz, będę Cię szukał. A gdy znajdę, to przytulę do Swojego serca! oraz zatańczymy do piosenki: „Jak dobrze być barankiem”.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=GGkZOgzLu4M

2. Kolorowankę zatytułowaną „Pan Jezus Dobry Pasterz”

 

Pozdrawiamy Was cieplutko!

Pani Daria i Pani Dorota

 

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

gifZapraszamy Was do wspólnej modlitwy za nasze kochane Mamusie modlitwą śpiewaną „Zdrowaś Maryja”.

Zapraszamy Was również do odkrycia kolejnego listu przesłanego Wam przez Brata Alberta: „Kto jest chlebem ten jest niebem”.

Pamiętajcie: Dobrze, że jesteście! 

https://youtu.be/bggZH9GHjHQ

Pozdrawiamy Was cieplutko!

Pani Daria i Pani Dorota


Szczęść Boże!

Kochane Dzieci!

 Z okazji zbliżającego się Święta Waszych Mam, przygotowałyśmy dla Was opowiadanie pt. „Dziękuję Ci, Boże za mamę”.

Po wysłuchaniu opowiadania, każdy z Was niech się pomodli o zdrowie dla swoich mam.

„Dziękuję Ci, Boże za mamę”

Julka bardzo kocha swoją mamę. Uwielbia spędzać z nią wolny czas. W sobotę Julkę obudziło słońce. Gdy tylko dziewczynka otworzyła oczy, zobaczyła mamę.

- Dzień dobry, córeczko- powiedziała mama z uśmiechem.

-Mamo, czy nie spóźnimy się do przedszkola?- zawołała Julka.

- Spokojnie, dzisiaj jest sobota. Ten dzień spędzamy w domu.

Dziewczynka szybko wstała, umyła się i zaczęła jeść przygotowane przez mamę śniadanie. Julka bardzo lubi rozmawiać z mama podczas śniadania i także tym razem opowiadały sobie różne ciekawe rzeczy. Na koniec mama powiedziała:

- Córciu, ubierz się i pójdziemy po zakupy. Trzeba wiele rzeczy kupić, żeby przygotować obiad dla całej rodziny.

Julka pomogła mamie nieść zakupy do domu. Gdy skończyły je rozpakowywać, zabrały się za przygotowywanie obiadu i ciasta na niedzielę. Mama gotowała obiad, a Julka pomagała jej, podając wszystkie potrzebne rzeczy. Po przygotowaniu posiłku zabrały się za sprzątanie. Julka układała swoje zabawki, a mama odkurzała, myła i wycierała meble. Po południu bawiły się razem, układały puzzle i kolorowały. Wieczorem podczas modlitwy Julka pomyślała: „Dziękuje Ci Boże, za mamę. Ona ma tak dużo obowiązków. Cały dzień dba o to, abyśmy mieli czysty dom, pyszne jedzenie. Dziękuję Ci też, że bawi się ze mną i czyta mi bajki na dobranoc. Daj mojej mamie dużo zdrowia i sił”.

Pozdrawiamy Was serdecznie

Pani Daria i Pani Dorota

Szczęść Boże!

Kochane Przedszkolaki!

gifDziś mamy wyjątkowy dzień.

Świętujemy 100 rocznicę urodzin Naszego Papieża Polaka św. Jana Pawła II.

Z tej okazji przesyłamy Wam:

KOLOROWANKA 1

KOLOROWANKA 2

Prosimy Was o pokolorowanie jednej wybranej kolorowanki i przesłanie wykonanej pracy do Waszej Pani do środy tj. 20 maja 2020r.

 

Pozdrawiamy Was serdecznie

Wasze Panie od religii

gif

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

Zapraszamy Was do wspólnego uwielbienia Pana Boga śpiewem dzięki piosence: „Kiedy Ci smutno i nic nie wychodzi”. Jest to utwór, który mówi nam, jak ważne jest słowo „AMEN”, czyli „zgadzam się”. Słowo, które wyrzekła Matka Boża Archaniołowi Gabrielowi gdy zapytał się Jej: Czy zostanie mamą Pana Jezusa?

Zapraszamy Was również do odkrycia kolejnego listu przesłanego Wam przez Brata Alberta.

Pamiętajcie: Dobrze, że jesteście! 

https://www.youtube.com/watch?v=zC_Z0qBHAtA

Pozdrawiamy Was cieplutko!

Pani Daria i Pani Dorota

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci jak co poniedziałek wysyłamy Wam opowiadanie. Miłego słuchania.

 

„Królewska korona z królewskich kwiatów”

Był piękny, słoneczny, majowy dzień. Tereska postanowiła odwiedzić swoją koleżankę, która mieszkała dwie ulice dalej. Idąc tak zamyślona, usłyszała głos wołającego małego żebraka:

- Dziewczynko, proszę o pomoc.

- Co mogę dla pana zrobić- zapytała Teresa.

- Jeśli możesz, podaruj mi królewski kwiat- odpowiedział.

- Czy to róża?- zapytała.

- Nie, skądże znowu! Ów kwiat ma królewski kielich- to tulipan!

Teresa była nieco zaskoczona tak nieoczekiwaną prośbą biedaka. Zaraz też pobiegła do kwiaciarni i kupiła pięknego, żółtego tulipana.

- Dziękuję!- powiedział żebrak i z ogromną radością wziął ów królewski, złoty kwiat. Tereska poszła do koleżanki, opowiedziała jej, co było w szkole i co jest zadane. Dziewczynki spędziły ze sobą trochę czasu i Terenia wróciła do domu.

Następnego dnia, idąc do szkoły, znowu zobaczyła żebraka, który podobnie jak wczoraj poprosił ją o tulipana.

- To dziwne- pomyślała. – Nie jesteś głodny? Może chcesz bułkę? Z kwiatu nie masz żadnego pożytku.

Na próżno próbowała dać mu coś innego. On chciał tylko złoty, królewski kwiat- tulipan.

- No dobrze- odrzekła dziewczynka – szybko kupiła kwiat i podarowała biedakowi.

Ku wielkiemu zdziwieniu Tereski przez kolejne 10 dni żebrak siedział na schodach kościoła i zakaż dym razem prosił o to samo. Teresa, nie rozumiejąc dobrze jego prośby, spełniała to życzenie. Któregoś dnia wczesnym rankiem dziewczynka kupiła kolejny kwiat tulipana i poszła, aby ofiarować go żebrakowi. Jakiż było jej zdziwienie, gdy na schodach nikogo nie spotkała.

- Czyżby odszedł?- myślała.

Jednak postanowiła wstąpić do kościoła na krótką modlitwę. Weszła do środka. Było cicho. Uklękła i nagle zobaczyła niezwykłą rzecz. Maryja miała na swojej głowie królewską koronę z żółtych tulipanów. Nie trudno było się domyślić, który „rycerz” obdarzył ją takim prezentem. Tak! To był żebrak, który poprosił o kwiaty nie dla siebie, lecz dla Matki Jezusa- dla prawdziwej Królowej. Teraz dziewczynka zrozumiała, dlaczego kwiaty musiały być królewskie. Cichutko podeszła do biednego chłopca i szepnęła:

- Dla Maryi już masz prezent, ja mam dla Ciebie słodką bułkę.

Uśmiechnął się i przyjął z radością.

Serdecznie pozdrawiamy

Pani Daria i Pani Dorota

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

Zapraszamy Was do odkrycia kolejnej pięknej drogi prosto do nieba razem z Bratem Albertem i Matką Bożą. Przygotowałyśmy dla Was list Brata Alberta, który przypomina nam ważną zasadę:

„Wiara potrzebna od zaraz”

 

Kolejną propozycją jest piosenka „Do Maryi tup, tup, tup”. Niech utwór ten będzie naszym uśmiechem dla Matki Bożej. Pamiętajcie, że kto śpiewa ten dwa razy się modli.

https://www.youtube.com/watch?v=iHtWvcGAEl4&t=67s

Pozdrawiamy Was cieplutko!

Pani Daria i Pani Dorota

Kochane Dzieci!

Jak co poniedziałek mamy dla Was kolejne opowiadanie. Jest to historia, która wydarzyła się naprawdę. Jak zwykle poproście Waszych bliskich o przeczytanie.

„O chorobie zaniesionej do kościoła”

Historia ta wydarzyła się naprawdę. Agatka chodziła do IV klasy. Była bardzo dobrą uczennicą. Już od trzech dni nie przychodziła do szkoły. Jej koleżanka, Ela, postanowiła ją odwiedzić w domu. Jakże był zaskoczona, gdy mama Agatki powiedziała, że dziewczynka jest w szpitalu.

- Dlaczego, proszę Pani? Co się stało? – pytała Ela.

- Moja córeczka ma żółtaczkę- tłumaczyła mama- i dlatego musi być pod opieką lekarzy.

Następnego dnia cała klasa wiedziała już o chorobie Agaty. Wspólnie z panią wychowawczynią wszyscy poszli odwiedzić koleżankę. Niestety pan doktor nie pozwolił nikomu wejść do sali, gdzie Agatka leżała. Patrzyli na nią przez dużą szybę, pozdrawiając, machając rękoma, przesyłając różne znaki.

Agatka miała żółte ciało. Wyglądała trochę jak Chińczyk. Po skończonej wizycie dzieci wróciły do domów i wiele opowiadały o dobrej koleżance. Nazajutrz Ela poszła na łąkę i nazrywała bukiet pięknych kaczeńców, które były tak żółte, jak jej koleżanka. Zaniosła kwiaty do kościoła. Podeszła do figury Matki Bożej i cichutko powiedziała:

- Maryjo, Agatka jest chora i żółta jak te kaczeńce. Bardzo Cię proszę o zdrowie dla niej, aby mogła szybko wyjść ze szpitala.

Potem położyła kwiaty blisko figury i wróciła do domu. Była pewna, że Matka Boża pomoże Agacie wrócić do zdrowia.

I tak też się stało. Po kilku dniach dziewczynka wróciła do domu, a następnie do szkoły. Wszyscy bardzo się ucieszyli, serdecznie witali Agatkę. Na przerwach wypytywali o szczegóły związane z jej chorobą. I wtedy właśnie Ela opowiedziała, jak zaniosła żółte kaczeńce do Matki Bożej, modląc się o zdrowie dla koleżanki.

Pozdrawiamy !

Pani Daria i Pani Dorota

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

Zapraszamy Was do odkrycia pięknej drogi prosto do nieba razem z Bratem Albertem i Matką Bożą. Przygotowałyśmy dla Was list Brata Alberta, który przypomina nam ważną zasadę:

„Jaka z tego jest nauka,

która płynie dla każdego?

Już dziś zacznij Boga szukać

– nie zabraknie ci niczego!”

Kolejną propozycją jest piosenka „Mama Królowa”. Niech utwór ten będzie naszym podziękowaniem Matce Bożej za to, że jest naszą kochaną Mamusią, która bardzo mocno nas kocha.

https://youtu.be/ujW1Hb23zPk

Pozdrawiamy Was cieplutko!

Pani Daria i Pani Dorota

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci zapraszamy do wysłuchania opowiadania pt. „Odwiedziny Matki Bożej”. Jak zwykle poproście Waszych bliskich o przeczytanie i wspólnie opowiedzcie co zapamiętaliście.

„Odwiedziny Matki Bożej”

Niedaleko lasu, przy starym dębie rosły prześliczne, pachnące fiołki. Pech chciał, że na tym samym miejscu wyrosły duże i bardzo parzące pokrzywy. Przechodził tamtędy Stasio i zobaczył, co się stało z jego ulubionymi kwiatkami. Chciał wyrwać pokrzywy, ale bał się, że razem z nimi zniszczyły fiołki i przy okazji mocno się poparzy.

- Co tu zrobić ? – głośno pomyślał.

Na szczęście tata Stasia znał rozwiązanie. - Synku- powiedział- wystarczy nałożyć rękawiczki i pomału, bardzo ostrożnie ściąć wszystkie pokrzywy. A gdy fiołki przekwitną, wyrwiemy korzenie pokrzyw i w przyszłym roku twoje kwiaty będą kwitły spokojnie.

- To super pomysł- zawołał Stasio i wziął się do pracy. Bardzo ostrożnie usunął chwasty i cieszył się widokiem fioletowych, pachnących fiołków.

Na drugi dzień, w czasie nabożeństwa majowego dzieci ciągnęły losy, które z nich zabierze do domu figurkę Matki Bożej. Jakie szczęście spotkało Stasia, gdy ksiądz przeczytał jego imię. Stasio wziął ostrożnie figurkę i poszedł do domu.

- Tato! Mamo!- wołał z daleka - Dzisiaj Maryja przyszła do nas! To wspaniale!

- Gdzie Ją postawimy? – zapytała mama.

- Może w pokoju gościnnym?- odpowiedział tata.

- Nie, Nie!- prosił Stasio – Chciałbym, aby najpierw poszła z nami pod dąb, na moją fiołkową polanę. Tam przygotujemy stolik z białą serwetą i zapaloną świecą. Pomodlimy się, a potem wróci z nami do domu i będzie w pokoju gościnnym.

- No dobrze- zgodzili się rodzice.

- Teraz rozumiem, dlaczego tak ci zależało na wycięciu tych nieładnych pokrzyw- dorzucił tata i wszyscy radośnie się roześmiali. To popołudnie było pięknym czasem z Maryją.

Pozdrawiamy cieplutko

Pani Daria i Pani Dorota

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

Zapraszamy Was do wspólnego uwielbienia Pana Boga tańcem i śpiewem dzięki piosenkom: „Szumią w lesie drzewa” i „Bóg jest tu”. Są to utwory, które przypominają nam, że świat jest piękny, a Pan Bóg jest wszędzie, także w drugim człowieku.

Dziś zachęcamy Was, aby modlitwą był śpiew i taniec a także wypowiedzenie do swoich najbliższych (mamie, tacie, dziadkowi, babci, rodzeństwu) słów: DOBRZE, ŻE JESTEŚ!

https://www.youtube.com/watch?v=gRC62qNrbXs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1C4zFRAxBfts1hvto26HFzlDPt7019pyQyBOEdanpf_BbDR-XTc0rzagI

Pozdrawiamy Was cieplutko!

Dobrze, że jesteście! 

Wasze panie od religii

 

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Przesyłamy Wam kolejne opowiadanie pt. „Opowiadanie o Maryi”. Niedawno kolorowaliście obrazek przedstawiający Maryję. Proszę, abyście poprosili Waszych bliskich o przeczytanie krótkiej historii i odpowiedzieli na kilka pytań, które znajdziecie pod tekstem.

Opowiadanie o Maryi

Dawno temu żyła sobie kobieta o imieniu Maryja. Pewnej nocy przyszedł do niej anioł z wiadomością od Boga. Powiedział, że urodzi Syna, któremu da na imię Jezus. Tak rzeczywiście się stało. Maryja opiekowała się swoim Synkiem, tak jak Wasze mamusie opiekują się Wami: gotowała Mu, pomagała, uczyła Go… Była przy nim, gdy było Mu ciężko, i pocieszała Go. Kiedy Jezus umierał na krzyżu, powiedział do Maryi, żeby opiekowała się ludźmi. Bóg zaprosił Maryję do nieba, aby tam zamieszkała. Od tej pory Maryja patrzy na nas z nieba. Gdy potrzebujemy pomocy i szczerze się modlimy, Ona prosi swojego Syna o pomoc dla nas. Czyni tak, bo bardzo nas kocha.

Pytania:

1) Czy Jezus miał mamę?

2) Jak miała na imię mama Jezusa?

3) Gdzie teraz jest Maryja?

 

Pozdrawiamy 

Wasze Panie od religii.

 

Szczęść Boże!

Kochane Dzieci! Kochani Rodzice!

Zapraszamy Was, by pozostając w radosnym czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego uwielbić Zmartwychwstałego Pana tańcem i śpiewem dwóch piosenek: „Szumią w lesie drzewa” oraz „Bóg nie umarł”.

Zaproście do tej szczególnej formy modlitwy swoich rodziców, dziadków i rodzeństwo. Najpierw uczyńcie Znak Krzyża, wypowiedzcie intencję, w której pragniecie się modlić i zatańczcie i zaśpiewajcie razem z nami.

PIOSENKA

Przesyłamy Wam również propozycję kolorowanki zatytułowanej: „Zmartwychwstanie Pana Jezusa”.

KOLOROWANKA

 

Pozdrawiamy Was cieplutko

Wasze Panie od religii.

 

Szczęść Boże!

Drogie Dzieci, przesyłamy Wam opowiadanie pt. „Zmartwychwstanie Jezusa”. Poproście rodziców, dziadków lub starsze rodzeństwo o przeczytanie. Postarajcie się w skrócie odpowiedzieć na kilka pytań, które znajdują się pod tekstem opowiadania.

Zmartwychwstanie Jezusa

Jezus zmarł na krzyżu i Jego ciało zostało położone w grobie wykutym w skale, a przed wejściem do grobu zatoczono wielki kamień. W niedzielę rano kobiety szły do grobu Jezusa. Zobaczyły, że kamień jest odsunięty. Weszły do środka, ale nie znalazły ciała Jezusa. Wtedy stanęli obok nich aniołowie w lśniących szatach, którzy powiedzieli:

- Dlaczego szukacie tego, który żyje, wśród umarłych? Nie ma Go tu, zmartwychwstał.

Kobiety przekazały tę nowinę uczniom Jezusa. Później Jezus ukazał się swoim uczniom, a oni na początku się przestraszył. Jezus powiedział do nich:

- Nie bójcie się. Popatrzcie na moje ręce i nogi. To Ja jestem. Dotknijcie mnie i zobaczcie, że naprawdę żyję.

Uczniowie bardzo się ucieszyli, że Jezus żyje i jest z nimi.

 

Pytania do opowiadania:

1)    Gdzie złożono ciało zmarłego Jezusa?

2)    Co zobaczyły kobiety w niedzielę rano?

3)    Kto ukazał się apostołom?

Pozdrawiamy,
Wasze panie od religii

Szczęść Boże!
Kochane dzieci! Kochani rodzice!

Zapraszamy Was dzisiaj do modlitwy w intencjach, które kryją Wasze serca, przez uwielbienie Pana Boga tańcem i śpiewem. Przesyłamy Wam link z piosenką „Rysuję Krzyż”. Jest to utwór, który przypomina nam i przygotowuje nas do liturgii Wielkiego Tygodnia.

Zaproście do modlitwy swoich rodziców, dziadków i rodzeństwo. Najpierw uczyńcie znak krzyża, wypowiedzcie intencje, w której pragniecie się modlić i zatańczcie i zaśpiewajcie razem z nami. 

https://youtu.be/QqzBPW8qpQA

Pozdrawiamy Was cieplutko

 Wasze panie od religii