zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • gifPodziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej „Przedszkolaki dla Arka”

  „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,

  lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

  Jan Paweł II

  Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i razem z nami tak licznie, z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji „Przedszkolaki dla Arka”

  Jeszcze raz okazało się , że razem możemy więcej !

  Zebraliśmy kwotę 2664,10

  Cały dochód z przeprowadzonej zbiórki zostanie przekazany dla chorego chłopca, z przeznaczeniem na zakup niezbędnych leków, preparatów oraz specjalistycznej opieki onkologicznej.


  gif

 • PODZIĘKOWANIE

  Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

  Dyrektor oraz grono pedagogiczne

  składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji

  „Paczka dla Źródełka” dla dzieci z rodzinnych domów dziecka.

  Ten wspaniały gest życzliwości przyniesie Dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

  Dziekujemy za wspaniałe prezenty dla dzieci.

  gif 

  kolor

 • gifDrogi święty Mikołaju przybądź do nas, bo już czas.

  Wszystkie dzieci Cię kochają i serduszka biją nam.

  Tu w przedszkolu wielu dzieciom serca biją niby młot.

  Nie pozwól nam długo czekać, bo nadchodzi ciemna noc.

   

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny, tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Mikołaj, tak jak w ubiegłym roku przybył do dzieci bryczką. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci z grup Skowronki i Jaskółki przygotowały dla niego oraz dla kolegów i koleżanek przedstawienie "W krainie świętego Mikołaja", wcielając się w role elfów, reniferów i śnieżynek. Przedszkolaki z innych grup zaśpiewały Mikołajowi piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodyczami oraz prezentami dla grup. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Wracając do swojej krainy Mikołaj zawitał do Urzędu Miasta, gdzie został miło przyjęty przez wiceburmistrza, pana Marcina Brudło.

  Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

  Dnia 4 grudnia, w oczekiwaniu na świętego Mikołaja, dzieci 4-,5-, 6- letnie wzięły udział w międzygrupowym turnieju sportowym. Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w 7 konkurencjach, przygotowanych przez 7 reniferów Mikołaja: między innymi pokonywały zaspy śnieżne, biegły z prezentami przez tor przeszkód, by wrzucić je do kominów, wydobywały worki, które utknęły w śniegu, rozwiązywały quizy wiedzy na temat Mikołaja, zaprezentowały wspólny taniec, budowały bałwana. Mikołaj chciał sprawdzić, czy spośród przedszkolaków znajdą się dzieci tak sprawne i posiadające taką wiedzę i umiejętności, by w przyszłości mogły zostać elfami. Okazało się, że przedszkolaki nadają się idealnie na pomocników Mikołaja. Wspaniale wykonali wszystkie przygotowane zadania. W nagrodę dzieci otrzymały odznaki „pomocnika Mikołaja” i słodki upominek.
  kolor
 • Świąteczna zbiórka pieniężna „PRZEDSZKOLACY DLA ARKA”

  Arek ma 8 lat. Jeszcze 2 lata temu był wychowankiem naszego przedszkola, obecnie uczęszcza do 2 klasy szkoły podstawowej. Od marca 2019 choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie onkologiczne jest bardzo trudne i wiąże się z dużymi wydatkami.

  Chcemy pomóc Arkowi, dlatego organizujemy na terenie przedszkola zbiórkę pieniężną. Odbędzie się ona w dniach od 2 do … grudnia. W każdej sali umieszczone zostaną odpowiednio zabezpieczone puszki, do których prosimy wrzucać pieniądze. Zebrane fundusze zostaną przekazane rodzicom Arka.

  Zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję!

  kolor

   

 • Serdecznie zapraszamy na „Warsztaty Piernikowe”, które odbędą się w grupach 4-latków:

  - 09.12.2019 grupa „Kreciki” godz. 15.15

  - 10.12.2019 grupa „Wróbelki” godz. 15.15

  - 11.12.2019 grupa „Mrówki” godz. 15.15

  - 12.12.2019 grupa „Żabki” godz. 15.30

  Dzieci z nauczycielkami grup

  kolor

 • gifMiś pluszowy, miś kudłaty,

  biały, czarny lub łaciaty.

  Wszystkie misie my kochamy,

  bo ich święto dzisiaj mamy.

   

  Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu obchodzliśmy Dzień Pluszowego Misia.
  Tego dnia na każdego małego i dużego misia czekało wiele atrakcji i niezapomnianych przygód.

  kolor

 • Nasze przedszkole bierze udział w konkursie Akademii Aquafresh „Pastusiowa Kraina” praca konkursowa znajduje się w holu. Serdecznie prosimy o oddawanie głosów na naszą pracę każdego dnia klikając na stronę internetową od 15 listopada do 30 listopada:

  https://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-pastusiowa-kraina/praca/166.html 

  Pamiętajmy każdy głos ma znaczenie.

  Zasady głosowania.

  1.Głosowanie odbywa się na Stronie Internetowej, za pośrednictwem przycisku „Oddaj głos” znajdującego się pod oknem ze zdjęciem Pracy.

  2.Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie 1 (słownie: jeden) głos w ciągu 24 godzin (od godziny 0:00 do godziny 23:59).

  3.Kryterium ograniczenia do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres i/lub konto e-mail.

  4.Do wybranych osób może zostać wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu poprzez aktywację linku przesłanego celem potwierdzenia głosowania na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania. Głosy niepotwierdzone przez głosujących będą nieważne.

  5.W celu dodatkowej weryfikacji założone jest szyfrowanie captcha.

  6.Podczas głosowania niedopuszczalne są próby obejścia systemów zabezpieczenia,a w szczególności:

  a.zmienianie adresów IP;

  b.korzystanie z fikcyjnych kont i/lub adresów e-mail;

  c.stosowanie programów do automatycznego głosowania.

  kolor

 • Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w Ogólnopolskmi konkursie pod hasłem "Morskie opowieści", organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 35 "Krasnala Hałabały" w Szczecinie, w którym wzięły udział grupy Liski, Pszczółki i Zajączki. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o morskich przygodach Krasnala Hałabały wraz z wykonaniem ilustracji. Nasze przedszkolaki świetnie się spisały, ponieważ ważne miejsa pozajmowały.

  Gratulujemy:

  I Miejsce - grupa Liski , "Niezwykła podróż Hałabały"

  III Miejsce - grupa Pszczółki, "Krasnal Hałabała i Morskie opowieści"

  Dyplom za udział - grupa Zajaczki, "Przygody Krasnala Hałabały i syrenki Zosi"

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim.

  14 listopada 2019 roku w odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Jest to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Maluchy recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację uroczystości.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • CZYSTE POWIETRZE DOBRY KLIMAT

  15 listopada br. będziemy obchodzić Dzień Czystego Powietrza. Kampania prowadzona jest przeciwko spalaniu śmieci w domach. Bez powietrza nie można żyć, więc wszyscy powinni dbać o to, by było czyste. Postanowiliśmy aktywnie włączyć się w akcję, zorganizowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA. Zorganizowane zostaną w grupach starszych działania , podczas których dzieci odkryją tajemnice powietrza. Poznają też jego znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin oraz sposoby praktycznego wykorzystania powietrza przez człowieka.

  kolor

 • W ramach krzewienia postaw patriotycznych, kształtowania miłości i przywiązania do kraju ojczystego oraz zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Seniora 12 listopada przedszkolaki z grup Skowronki, Jaskółki i Liski zaprezentowały program artystyczny dla seniorów z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej "Promessa". Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, które nawiązywały do obchodzonego dzień wcześniej Święta Niepodległości. Wspólnie z seniorami odśpiewały także cały hymn Polski. W imieniu całej społeczności przedszkola złożyły im życzenia z okazji Ich święta, zaśpiewały głośne "sto lat" i wręczyły kwiaty.

  Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodką niespodzianką.Serdecznie dziękujemy Seniorom za bardzo miłe przyjęcie.

  GALERIA ZDJĘĆ


  kolor


 • KREDKI

  "Hałabała się raduje
   bo do grona przyjaciół
   nowe dzieci przyjmuje"

   

   

  Informujemy, że dnia 14 listopada 2019r. o godz.16.00 odbędzie się pasowanie na przedszkolaka, grup: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki i Jeże.

   

   

   

   

  kolor

   

   

   

   

   

 • gif

  Dnia 8 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Pięciolatki z grup Skowronki, Liski i Jaskółki tańcem, wierszem i piosenką zaprezentowały program artystyczny z okazji święta Naszej Ojczyzny. Obserwując ułanów przenieśliśmy się na chwilę w dawne czasy, dowiedzieliśmy się też, „Co to jest niepodległość”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie i artystyczny talent nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności.

  Akademia była z całą pewnością patriotyczną lekcją kształtowania miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Była również okazją do poznania symboli narodowych przez grodziskich „Małych Polaków”.

  Wszystkie przedszkolaki prezentowały z dumą przypięte biało – czerwone kotyliony. O godzinie 11.11. cała społeczność przedszkola włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu" i wspólnie zaśpiewaliśmy cały hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

  GALERIA ZDJĘĆ

  gifZapraszamy do obejrzenia filmu - SZKOŁA DO HYMNU

   


  kolor

 • Dnia 05 listopada dzieci 4-letnie z grup Jeże, Mrówki, Wróbelki i Kreciki wzięły udział w zajęciach Zumby. Dzieci bardzo chętnie naśladowały układy taneczne bawiąc się przy wspaniałej muzyce i miłej atmosferze. Zumba promuje zdrowy i aktywny tryb życia, jest doskonałym sposobem na rozładowanie energii, uczy koordynacji ruchowej, współpracy w grupie oraz wzajemnego zaufania. Po dzisiejszych zajęciach każdy przedszkolak doskonale wie, że aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia, ale również taniec oraz świetna i bezpieczna zabawa. Za aktywnie spędzony czas serdecznie dziękujemy naszej Pani Instruktor Joannie Łodydze.

  GALERIA ZDJĘĆ

   kolor

 • gif 

  Dnia 4 listopada w naszym przedszkolu dzieci z grup: Jeże, Kreciki, Mrówki i Wróbelki wzięły udział w zabawach sensorycznych z Panią Jesienią.

  gif

  gif

 • Dnia 30 października dzieci 3-letnie z grup Misie, Zajączki, Wiewiórki i Sarenki  wzięły udział w zajęciach Zumby. Zajęcia taneczne przeprowadziła pani Joanna Łodyga. Podczas zumby, dzieci poprawiają swoją kondycję fizyczną, uczą się koordynacji, równowagi, dyscypliny, pracy w grupie, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

  Dziękujemy Pani Asi za wyjątkowe zajecia i super zabawę!

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • Dnia 31 października dzieci z grup Liski, Kreciki, Skowronki i Jaskółki wzięły udział w niezwykłym spotkaniu ze „Słodziakami” z leśnej polany. W role słodziaków wcielili się uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku, którzy przygotowali i zaprezentowali przedstawienie „Na leśnej polanie”. Dzieci śledziły perypetie zwierząt, które wspólnie sadziły nasiona, by powstał las. Uczniowie zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych tańców i sprawdzili ich wiedzę dotyczącą lasu. Przedszkolaki świetnie się spisały w zadaniach, udowadniając, że doskonale znają leśne zwierzęta i ich zwyczaje, a także, że wiedzą, jak należy zachować się w lesie.

  Na zakończenie Słodziaki zaprosiły dzieci do wspólnej sesji zdjęciowej.

  Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a za poświęcony nam czas i piękne przedstawienie. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem owocnej współpracy.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • UWAGA RODZICE !

  W Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały ul. Chopina 24 odbędą się zebrania dla Rodziców podsumowujące I etap obserwacji dzieci oraz spotkania z udziałem pedagogów i psychologów

  z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim.

  Po zebraniach ogólnych odbędą się spotkania z wychowawcami w salach.

  05.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Sowy, Motylki, Biedronki, Sójki, Sikorki, Słowiki, Szpaki,

  18.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Skowronki, Jaskółki, Pszczółki, Liski,

  19.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Żabki,

  25.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże

  Serdecznie zapraszamy

  gif

 • 25 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów „Teatru Blaszany Bębenek" z Trzebinii, którzy zaprezentowali nam interaktywny spektakl " Historia żółtej ciżemki". Spektakl dedykowany dla dzieci młodszych. Natomiast grupy starsze obejrzały przedstawienie „Dzwonnik z Notre Dame”.

  GALERIA ZDJĘĆ - " Historia żółtej ciżemki"

  GALERIA ZDJEĆ - „Dzwonnik z Notre Dame”

  gif