zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • „ Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości i przytulania, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.”

  Jim Trelease, autor „Podręcznika głośnego czytania”

  Drodzy Rodzice!

  W dniach 2-10 czerwca 2018r. w całym kraju odbywać się będzie „XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”. Nasze przedszkole również przyłączyło się do tej akcji. Pod hasłem „Czytanie łączy” zachęcamy wszystkich Państwa do czytania w weekend swoim dzieciom wierszy Juliana Tuwima.

  A już od poniedziałku na dzieci będą czekały niespodzianki rozwijające pasje czytelnicze.

  Zachęcamy do wspólnego czytania.

  GALERIA ZDJĘĆ

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • dz.dziecka

  DROGIE DZIECI!!!
   Z okazji Waszego Święta życzymy Wam dużo radości i spełnienia wszystkich marzeń. Niech uśmiech promienieje na Waszych twarzach i każdego dnia spotykają Was nowe przygody w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny!

  ------------------------------------------------------------------------------------------

 • BUKIET"Najlepiej jest u mamy!

  To każde dziecko wie.

  Najlepiej jest u mamy,

  gdy smutno ci i źle!

  Choć przygód wciąż szukamy

  i chcemy poznać świat.

  Najlepiej jest u mamy

               tu każdy wraca rad!"

  Wszystkie przedszkolaki swoje mamy bardzo kochają, dlatego życzenia im składają:

   https://youtu.be/vHJJR6EqMZo

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Informuję, iż na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), wyznaczyłam Pana KRZYSZTOFA KOZIKA, ul. Różana 13/3, 61-577 Poznań, tel. 792 304 042, e-mail: inspektor@rodo-krp.pl na Inspektora Ochrony Danych w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim od dnia 25 maja 2018 roku. Inspektor Ochrony Danych posiada i wykonuje prawa i obowiązki wynikające z wdrożonej w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim Polityki Ochrony Danych i dokumentów wydanych na jej podstawie lub w związku z nią, a także z poleceń Administratora.

  Celem spełnienia wymogów RODO zamieszczamy następujący obowiązek informacyjny.

  Polityka Ochrony Prywatności

  Obowiązek informacyjny- dziecko i rodzic

  Obowiązek informacyjny- kontrahent

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Z wielką radością informujemy, że w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego PRZEDSZKOLE NA MEDAL - Powiat grodziski - Przedszkolaki Roku 2018 zwyciężyła grupa ZAJĄCZKI z naszego przedszkola, natomiast Nauczycielem Przedszkola Roku 2018 została nauczycielka naszego przedszkola, PAULINA SŁUPIŃSKA. Nasze przedszkole zajęło II miejsce w plebiscycie Przedszkole Roku 2018. Gratulujemy!!!

  Jednocześnie serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy!!!

  dzieci

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • PUCHARDnia 18 maja 2018r. w Grodziskiej Hali Sportowej odbyła się GRODZISKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW, zorganizowana w ramach obchodów 715-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. W imprezie udział wzięło 8 drużyn z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gminy Grodzisk Wlkp.:

  • Prywatne Przedszkole Wiercipięta w Grodzisku Wielkopolskim,

  • Prywatne Przedszkole Akademia Maluchów w Grodzisku Wielkopolskim,

  • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim,

  • Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie,

  • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ptaszkowie,

  • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Grąblewie.

  Nasze przedszkole reprezentowały 2 drużyny dzieci 6-letnich z grup Sowy i Żuczki.

  Organizatorem tego przedsięwzięcia było nasze przedszkole, honorowy patronat objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. Gości powitał posłaniec, który obwieścił, że za moment zawita do nas król wraz ze swoim orszakiem. Już po chwili, za sprawą historii przenieśliśmy się w czasy, gdy naszym miastem rządził król Przemysł II. Wysłuchaliśmy krótkich legend związanych z Grodziskiem, odwiedził nas sam ojciec Bernard oraz dama czekająca na moście na powrót ukochanego. Przypomnieliśmy sobie też lata, gdy piłkarski świat podbijała grodziska drużyna Dyskobolia.

  Po uroczystym wniesieniu ognia olimpijskiego, Sekretarz Gminy, p.Artur Kalinowski wraz z radną Rady Miejskiej p.D.Grzanowską oraz królem Przemysłem II dokonali uroczystego otwarcia olimpiady.

  Przedszkolaki walcząc o puchary Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego rywalizowały ze sobą w 5 konkurencjach, związanych z historią naszego miasta: przenosiły wodę ze studni, przechodziły przez most, ozdabiały klomby przy wiatrakach, toczyły piłkę między pachołkami i segregowały śmieci. We wszystkich konkurencjach ważny był czas – wygrać mogli tylko ci, którzy najszybciej wykonają zadanie. Wszystkie konkurencje obserwował sam król Przemysł II, a poprawność ich wykonania oceniało jury. W nasze działania włączyli się też wolontariusze z grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego.

  Imprezę uświetniły występy: Grodziskiej Orkiestry Dętej im.St.Słowińskiego, dzieci z grup Skowronki, Jaskółki i Sikorki z Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wlkp. Po podliczeniu punktów zdobytych w konkurencjach, jury ogłosiło wyniki. Jest nam miło poinformować, że I miejsce zdobyła drużyna Żuczki, a II miejsce drużyna z grupy Sowy z naszego przedszkola. III miejsce zajął oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Grąblewie. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a przedszkola dyplomy i nagrody.

  Czas upłynął wszystkim na wesołej zabawie w duchu sportowej rywalizacji. Podczas imprezy zarówno uczestnicy, jak i goście mieli także okazję przypomnieć sobie ciekawą historię naszego miasta.

   GALERIA ZDJĘĆ

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 •  

  policjant

  16.05.2018r. w naszym przedszkolu zorganizowany został „Dzień Bezpiecznego Przedszkolaka”.

  W tym roku dotyczył on bezpieczeństwa pieszych w mieście. W związku z tym nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp., by przypomnieć przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po swoim mieście. W zabawach wziął udział nasz patron, Krasnal Hałabała, nie zabrakło również znanej dzieciom maskotki Pyrka.

  Podczas wspólnych zabaw, spaceru po „mini-miasteczku” oraz śpiewu dzieci przypomniały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, zapoznały się z podstawowymi zasadami poruszania się pieszych po drodze oraz utrwaliły numery alarmowe. Każdy przedszkolak otrzymał pieczątkę od Pyrka oraz odznakę „Bezpiecznego Przedszkolaka”. Ale my też mieliśmy niespodziankę dla Pyrka - każda grupa przygotowała plakat dotyczący bezpieczeństwa.

  Dziękujemy funkcjonariuszom za poświęcony czas, bardzo ciekawą prelekcję i wspólne zabawy.

  GALERIA ZDJĘĆ

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • UWAGA RODZICE !

  Odbędą się zebrania  dla Rodziców z nauczycielką danej grupy podsumowujące II etap obserwacji dzieci.

  Dnia 9.05.2017r o godz. 16.00 - grupy: Jeże, Wróbelki, Mrówki, Kreciki

  Dnia 9.05.2017r o godz. 17.00 - grupa: Żabki

  Dnia 10.05.2017r. o godz. 16.00 - grupy: Misie, Zajaczki, Wiewiórki, Skowronki

  Serdecznie zapraszamy!

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • Dnia 20.04.2018. w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Anglii" oraz urodziny Królowej Elżbiety II - 92.

  Od samego rana dzieci i rodzice witani byli przez Królową Elżbietę II, która częstowała wszystkich odwiedzających nasze przedszkole tzw. "Bawarką" - tradycyjną angielską herbatą z mlekiem.

  Kolejno, na wspólnym spotkaniu dzieci, Królowa opowiadała o swojej dynastii oraz o tradycjach Anglików. Podczas uroczystości odśpiewaliśmy wspólne "Happy Birthday", nauczyliśmy się w jaki sposób Anglicy kłaniają się królowej oraz poznaliśmy muzykę angielską. Na koniec spotkania pojechaliśmy we wspólną podróż po najważniejszych zabytkach Londynu, aby poznać symbole narodowej Wielkiej Brytanii.

  W tym dniu mieliśmy okazję zaprezentować nasze umiejętności językowe - poznaliśmy oraz utrwaliliśmy nowe słowa w j. angielskim, a co najlepsze robiliśmy to poprzez zabawę! Radości, zabawom i tańcom nie było końca, a dzięki nim utrwalaliśmy poznane wcześniej słownictwo.

  GALERIA ZDJĘĆ

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Dnia 18 kwietnia 2018r. nasze przedszkole wspólnie z CK „Rondo” organizowało eliminacje powiatu grodziskiego XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej CZERWONAK 2018. W eliminacjach tych wzięło udział, aż 13 wykonawców z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych powiatu grodziskiego. W drodze konkursu jury w składzie:

  1. Renata Kubale

  2. Waldemar Łyczykowski

  3. Renata Bosacka

  wyłoniło 3 reprezentantów naszego powiatu. Jest nam niezmiernie miło, że wśród laureatów znalazły się dziewczynki z naszego przedszkola z grupy: „Sowy”: Amelia Pozdrowicz z chórkiem – Aleksandrą Alaborską i Jagodą Dolecką.

  Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyli Sekretarz Gminy Grodzisk Wielkopolski Artur Kalinowski oraz Sekretarz Powiatu Tomasz Dolata. Małym wykonawcom serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów. Laureaci będą reprezentować powiat grodziski w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 27 maja 2018r., w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach Wlkp.

  GALERIA ZDJĘĆ

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • bukiet„Troska o dziecko jest pierwszym

  i podstawowym sprawdzianem

  stosunku człowieka do człowieka”

  Jan Paweł II

  Wszystkim rodzicom i „przyjaciołom” za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w działania na rzecz przedszkola- oddziałów „Słowiki i Szpaki”w Słocinie, które w tym roku wzbogaciło się o wyposażenie (karuzelę i ławki) placu zabaw, składam serdeczne podziękowanie.

  Życzę Państwu wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń. Niech każdy dzień niesie ze sobą uśmiech i zadowolenie, a podejmowane działania na rzecz dzieci pozostaną w pamięci tych, którzy ich doświadczają.

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola.

   

  GALERIA ZDJĘĆ

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Trwa wielka akcja "Głosu Wielkopolskiego" poświęcona przedszkolom!

  Wszystkich rodziców i sympatyków naszego przedszkola zachęcamy do głosowania na nas w plebiscycie „Przedszkole Roku 2018”! Liczy się każdy głos. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

  Prosimy o wysyłanie SMS pod nr 72355 o treści GWP.540

  Więcej informacji  

  Dziękujemy!!!

  glosowanie

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • Drodzy Rodzice!

  • Informujemy, że lista dzieci przyjętych do naszego przedszkola na nowy rok szkolny 2018/2019 - zostanie podana do państwa wiadomości dnia 11.04.2018r. (na tablicy informacyjnej w holu przedszkola).

  • Jednocześnie prosimy o odbiór w sekretariacie przedszkola niezbędnych druków regulujących pobyt dziecka od 01 września 2018r. Wypełnione druki należy złożyć w sekretariacie przedszkola do 20.04.2018r. do godziny 15.00.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA - uczymy się udzielania pierwszej pomocy !

  6 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszym przedszkolu dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolacy skutecznie ratowali swoje misie i lalki udzielając im pierwszej pomocy, pod okiem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim.

  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zachłyśnięcia i zwichnięć. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie, utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały, w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Strażacy zwrócili też uwagę, żeby dzieci właściwie przewożone były samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Najlepiej świadczą o tym medale „Małego ratownika”, które otrzymali. Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Po spotkaniu wyruszyliśmy na ulice naszego miasta częstując przechodniów oraz pracowników różnych instytucji marchewką, promując tegoroczne hasło „Zdrowie dla wszystkich”.

  GALERIA ZDJĘĆ

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------

   

   

 • Szanowni Państwo !

  Informujemy, że listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 zostały podane do publicznej wiadomości 28.03.2018 r. poprzez wywieszenie na tablicy informacyjnej w holu przedszkola.

  Listy dzieci zakwalifikowanych nie są tożsame z listami dzieci przyjętych do przedszkola. Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenie woli uczęszczania do przedszkola. Prosimy o pobranie stosownego dokumentu w sekretariacie przedszkola i dostarczenie go w terminie do 06 kwietnia 2018 roku. W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 •  

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • ZAJĄCZKOWE NIESPODZIANKI

  W środę 28 marca w naszym przedszkolu był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń. Wszystkie dzieci od rana do przedszkola przybyły z marchewkami dla Zajączka i od rana już go z niecierpliwością wyczekiwały… W każdej grupie odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.  Po śniadaniu Zając ze swoim przyjacielem Krasnalem Hałabałą zrobili niespodziankę najmłodszym w naszym przedszkolu 3-latkom i odwiedzili je w salach. Dzieci ze starszych grup spotkały się z Zającem i krasnalem na placu zabaw.

  Spotkanie to dostarczyło dzieciom wiele radości, nie zabrakło wspólnych zabaw, piosenek, degustacji marchewek. Zając w podziękowaniu za miło spędzony czas z dziećmi wręczył im kolor śladu, po którym szukały ukrytych koszyczków z niespodziankami. Zabawy było co nie miara, a Zajączek nie zapomniał także pracownikach naszego przedszkola. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnych świąt.

  Zapraszamy do galerii zdjęć poszczególnych grup.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • Dnia 26 marca 2018r odbyły się Wewnętrzne Eliminacje Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Jury w składzie: pani Agnieszka Głowacka, pani Lidia Studzińska i pani Edyta Wasielewska wyłoniły reprezentantów naszego przedszkola do kolejnych eliminacji.

  Laureatami są:

  - Antonina Golczak grupa "Żuczki"

  - Kinga Skorczyk grupa "Jaskółki"

  - Amelia Pozdrowicz z chórkiem Aleksandrą Alaborską i Jagodą Dolecką z grupy "Sowy"

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki za laureatów, którzy zaprezentują swoje umiejętności 18.04.2018r. w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wlkp.

  GALERIA ZDJĘĆ

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • DROGIE DZIECI !!!

  Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu odbędą  się wyjątkowe wydarzenia:  

  • Szykowanie gniazdka dla zajączka,
  • Dekorowanie jajek ,
  • Śniadanie wielkanocne,
  • Spotkanie z zajączkiem,
  • Poszukiwanie niespodzianek,

   

  W najbliższych dniach odwiedzę Was, aby zobaczyć, jak czas spędzają moi przyjaciele.

  Chciałbym, żebyście mnie zaprosili do wspólnej zabawy, a może i dla mnie zajączek coś zostawi?

  Z pozdrowieniami

  Krasnal Hałabała

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • pisanki23.03.2018r. w grupie „Zajączki „ i „Mrówki” wiele radości,

  w przedszkolu gościliśmy cudownych gości.

  Panie z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej „Promessa”  nas odwiedziły.

  „ WIELKANOCNE PISANKI” nam zaprezentowały,

  wspólnie z dziećmi dekoracje świąteczne przygotowały.

   

  Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

   GALERIA ZDJĘĆ:   ZAJĄCZKI,   MRÓWKI

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------