zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • UWAGA RODZICE
  LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH
   W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  NA ROK SZKOLNY 2022/2023

  Informujemy, że dnia 8 kwietnia zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Ponadto informujemy, że w dniach od 25.04.2022 r. do 29.04.2022 r. będzie możliwość złożenia wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w przedszkolu w postępowaniu uzupełniającym.

   

 • Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN, MZ i GIS 

  Od wielu miesięcy przedszkola, szkoły i placówki funkcjonowały w podwyższonym reżimie sanitarnym, który regulowały ogólnie obowiązujące przepisy, w tym także wytyczne MEiN, MZ i GIS.  W związku z poprawą sytuacji epidemicznej możliwe było odejście od niektórych ograniczeń obowiązujących w przestrzeni publicznej. Nowe Wytyczne opracowane przez MEiN, MZ i GIS pozwalają na realizację programów nauczania, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo zdrowotne na terenie szkól i placówek. Zalecenia szczegółowe dotyczą: organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni, gastronomii, postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników.

  Materiały:

   

   

 • Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia brzmi

   „Ratujmy życie!

  W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zadbajmy w sposób szczególny o zdrowie fizyczne i psychiczne oraz pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących zaleceń sanitarnych dla ochrony zdrowia i życia własnego oraz osób z naszego otoczenia.

 • .


 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NA ROK SZKOLNY 2022/2023

   

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 22.03.2022 r. od godziny 12:05  do 01.04.2021 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny.

   

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

   

   

 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grodzisku Wlkp. informuje, że wychodząc na przeciw potrzebom uchodźców ukraińskich, którzy mogą potrzebować wsparcia psychologiczno-pedagogicznego przesyła przygotowane ulotki informujące o działalności Poradni w ich ojczystym języku.

 • .
  .
  Przedszkole Gminne im.Krasnala Hałabały solidarne z Ukrainą!
  Nasza Placówka całym sercem wspiera mieszkańców Ukrainy, głęboko wierząc, że na ich twarzach i sercach zagości znów spokój i uśmiech. Jednocześnie chcielibyśmy dodać, że pamiętamy o Ukraińskich pracownikach oświaty, a także dzieciach i młodzieży na każdym szczeblu edukacji. Tą drobną inicjatywą pragniemy pokazać, że jesteśmy przeciwni krzywdzie ludzkiej.
  .
 • .
 • „Kiedy jest się młodym, trzeba zobaczyć różne rzeczy, zbierać doświadczenia, myśli; poszerzać horyzonty.”

  Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za zakup sprzętu, który pomoże dzieciom poszerzać horyzonty edukacyjne i sportowo - gimnastyczne przy użyciu zakupionego sprzętu.  Dzięki Państwa inicjatywie dzieci będą mogły skutecznie rozwijać swoją sprawność ruchową. 

  Serdecznie dziękuję za Państwa wkład w rozwój dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii z zajęć z wykorzystaniem nowych przyrządów (ZDJĘCIA).

  Z poważaniem

  Dyrektor Przedszkola

    Alicja Andrys

 •  

  "W karnawale, w karnawale
  Dzieci bawią się wspaniale,
  W karnawale każdy chce
  Tańczyć, śpiewać, bawić się.”

   

  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 09.02.2022r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana do przedszkola przyszły dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać księżniczki, motylki, wróżki, policjantów, Spider-Manów, rycerza, smoka, biedronkę, kotka, żołnierza, budowniczego i inne postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.
  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
  Zapraszamy do obejrzenia filmu.
  Proszę kliknąć na obrazek.

 • Zasady rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski

  • Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, zostanie przeprowadzona w dniach od dnia 07.02.2022 r. od godz. 8:00 do dnia 18.02.2022 r. do godz. 15:00 przy wsparciu systemu elektronicznego pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  • Do publicznych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych przyjmowane będą dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie.

  • Złożone wnioski traktowane będą jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń).

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).

  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).

  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 18 lutego 2022 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).

   

  Szczegółowe informacje znajdują się w programie Nabór do przedszkoli, zakładka Pomoc / Podręcznik dla kandydata oraz w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku:

  https://www.youtube.com/watch?v=AtmYhRLu4Ro

   

 • Babcie i dziadków kochamy, więc życzenia im składamy!

  Każdego roku w styczniu obchodzimy w przedszkolu niezwykle ważne święta - Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Uroczystości są świetną okazją do tego, aby uhonorować najstarszych członków naszych rodzin oraz pokazać im, jak wiele dla nas znaczą. Dotychczas mieliśmy okazję gościć te wyjątkowe osoby w progach naszego przedszkola. Także w tym roku, choć w nieco inny sposób, bo wirtualnie, babcie i dziadków zapraszamy na występy naszych przedszkolaków, przygotowane specjalnie dla nich. Filmy prezentujące programy artystyczne zostaną udostępnione poprzez Facebook. Zapraszamy na nasz profil.

  Mając na uwadze ogromny wkład babć i dziadków w wychowanie wnuków, już dziś składamy serdeczne życzenia.

  gif

 • ELEKTRONICZNY NABÓR DO PRZEDSZKOLA

  Szanowni Państwo,

         informujemy, że rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będzie w formie elektronicznej za pomocą programu Nabór do przedszkola w dniach od 7 lutego 2022 r. do 18 lutego 2022 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 .

  Prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi programu dostępne będą w terminie późniejszym.

  Uchwała Rady Miejskiej w sprawie ustalenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

  Zarządzenie Burmistrza w sprawie rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

 • Serdecznie dziękujemy całej społeczności przedszkolnej - Rodzicom i Dzieciom oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w organizowanej w naszym przedszkolu akcji "Ile waży Św. Mikołaj" . Akcja polegała na zebraniu bilonu w okresie od 03.11 do 20.12.2021. Celem akcji było wsparcie funduszu stypendialnego dla wychowanków i podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.  W ramach akcji nasze przedszkole zebrało kwotę 1122,47 zł. , a zebrany bilon ważył 60,1 kg. Cieszymy się, że nasze wsparcie umożliwi rozwój talentów i pasji oraz pomoże dzieciom w zdobywaniu potrzebnej wiedzy.
  .
  .
 • WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY
  .
  .
 • Szanowni Państwo!

  Informujemy, że na Google Play jest już dostępna nowa wersja aplikacji mobilnej na system Android dla rodziców, po której pobraniu nie będzie już problemów z logowaniem do aplikacji. Za zaistniałe niedogodności bardzo przepraszamy.
  .
 • ŻYCZENIA NOWOROCZNE 


  .

 • .
 • UWAGA RODZICE!

  Informujemy, że usterka została usunięta. Przedszkole ul. Chopina zaprasza jutro dzieci do przedszkola tj.  środa 22.12.2021 r.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor

  Przedszkola Gminnego

  im. Krasnala Hałabały

  w Grodzisku Wielkopolskim