zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • gif„Idzie, idzie pani Jesień

  różne dary w koszu niesie,

  ma tam liście, piękne, nowe,

  bardzo barwne, kolorowe.

  I kasztany i żołędzie,

  rozsypuje wszędzie, wszędzie.

  I też niesie jarzębinę na korale

  dla dziewczynek !

  Wszystko piękne jest jak nowe

  i czerwone i brązowe,

  no i żółte oczywiście

  i jest wszędzie uroczyście!”

   

  Dnia 21 i 22 września 2021r. w naszym przedszkolu powitaliśmy Panią Jesień.

  Tego dnia na przedszkolaki czekało wiele atrakcji i niezapomnianych przygód.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

   


 • 20 WRZEŚNIA - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  GALERIA ZDJĘĆ

 • WYJAŚNIENIE PROBLEMU Z KODEM QR

  Ten komunikat znajduje się w aplikacji mobilnej. W związku z powyższym informujemy, że aplikacja Iprzedszkole nie obsługuje w naszym przedszkolu kodu QR.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor Przedszkola

   
 • Uwaga Rodzice !

  Informujemy, że w terminie od 14.09.2021r. do 16.09.2021r. odbędą się w przedszkolu zebrania z Rodzicami. Harmonogram zebrań zostanie Państwu przesłany przez wychowawców  poszczególnych grup poprzez program iprzedszkole.

  Prosimy o codzienne monitorowanie programu iprzedszkole.

 • UBEZPIECZENIE DZIECI

  Drodzy Rodzice informuję, że decyzja wyboru ubezpieczania dzieci należy do Państwa. Bliższe informacje podamy na zebraniu z rodzicami.


  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor Przedszkola

 • Organizacja roku szkolnego 2021/2022 w warunkach epidemii

  Szanowni Państwo !

  Informujemy, że  01.09.2021 r.  czekamy na Państwa pociechy w przedszkolu ( nie ma uroczystego  rozpoczęcia roku szkolnego). Obecnie przedszkole przygotowywane jest do spełnienia wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Funkcjonowanie przedszkola

  Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji dróg oddechowych (np. katar, kaszel), których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe nie ma możliwości wprowadzenia dziecka do przedszkola. Wprowadza się kategoryczny zakaz wstępu do sal przedszkolnych rodziców, opiekunów, osób trzecich.

  Dzieci mogą być przyprowadzane do przedszkola do godz 8.15 i odbierane przez jednego rodzica/opiekuna prawnego, bez osób towarzyszących i bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Rodzic/opiekun przyprowadzający/odbierający dziecko do/z przedszkola jest zobowiązany zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i innych dzieci i ich rodziców/opiekunów wynoszący min. 1.5 m i przed wejściem na posesję przedszkola ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Przy wejściu do budynku przedszkola zamieszczono informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszyscy wchodzący do budynku przedszkola mają obowiązek zdezynfekowania rąk.

  Dzieci będą odbierane przy drzwiach wejściowych do przedszkola. W przedszkolu ul. Chopina będą funkcjonowały  wejścia : wejście główne,  od strony szkoły podstawowej oraz przy sali Misie. Dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację przedszkolną /zostały przyjęte w rekrutacji 2021/2022/ w okresie 01.09.2021 – 3.09.2021 będą odbierane z holu przedszkola/ szatni przy salach po wcześniejszym rozebraniu przez rodzica. Dzieci nie przynoszą do przedszkola zabawek, maskotek, książek itd. Proponujemy, aby w pierwsze dni dzieci, które dopiero zaczynają przedszkolną edukację były odbierane troszeczkę wcześniej.

  Organizacja odpoczynku /tzw. leżakowanie/ w grupach 3 latków.

  Posiłki będą wydawane według następującego harmonogramu:

  08:30 – 09:00 I Śniadanie.

  11:00 – 11:30 II śniadanie

  13:30- 14:30 obiad (I i II danie obiadowe)

   

  Informacje dodatkowe

  Informujmy, że w dniach od 26.08 do 27.08.2021r. nauczycielki będą kontaktować się z państwem telefonicznie przekazując informacje na temat bardziej szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania przedszkola, w tym grupy, do której dziecko zostało przypisane, zasad przyprowadzania i odbierania dzieci.  Opiekunowie dziecka zobowiązani są do odbierania telefonu, a jeśli nie mogą tego zrobić do niezwłocznego oddzwonienia.

  W dniach od 27.08 – 30.08.2020 r. w godzinach 7.00 – 13.00 prosimy Rodziców dzieci nowo przyjętych o przyniesienie kompletu/kompletów ubrań na zmianę oraz pościeli. Ubrania proszę umieścić w podpisanym foliowym worku. Prosimy także o przyniesienie podpisanych paputków. Informuję , że wydamy Państwu karty do logowania oraz login i hasło do systemu iprzedszkole.

  Uprzejmie prosimy Państwa o systematyczne odwiedzanie naszej strony internetowej, sprawdzanie komunikatora iprzedszkole. Będziemy na bieżąco informować Państwa o wszystkich ważnych kwestiach, związanych z organizacją nowego roku szkolnego, poprzez zamieszczanie informacji

  W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z przedszkolem.

 • Drodzy Rodzice!

  Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a Wasze dziecko rozpocznie nowy, niezwykle ważny  etap w swoim życiu. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z poradami, jak przygotować się na okres adaptacji, by proces ten przebiegał łagodnie, a maluszki z radością i chęcią przychodziły do przedszkola.

  Do zobaczenia we wrześniu!

  PREZENTACJA

 • Spisz się jak najszybciej samodzielnie! Pamiętaj, masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz.

  Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 masz do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz – nie czekaj do 30 września! Pamiętaj, że udział w spisie to twój obowiązek.

  Masz wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego:

  • Najszybciej i najwygodniej zrobisz to przez Internet. Wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to zajmie tylko kilka minut.

  • zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,

  • spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym przez Gminę stanowisku - w Grodzisku Wielkopolskim mieści się ono w Gminnym Centrum Informacji, ul. Przemysłowa 7/1.

  Pamiętaj masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej.

  W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.

  Jak zweryfikować tożsamość rachmistrza?

  Można to zrobić w prosty sposób:

  • poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/,

  • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, (po uzyskaniu połączenia wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza).

  Każdy rachmistrz posiada identyfikator, którym legitymuje się na prośbę respondenta. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości rachmistrz przeprowadzi spis.

  Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

   gif

 • gif
  Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.
  Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, przeżywajcie ciekawe przygody, poznajcie nowych kolegów, nieznane miejsca.
  Nabierajcie sił i “ładujcie akumulatory”, byście po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do naszego przedszkola.

  Do zobaczenia !

 • Drodzy Rodzice, w tym roku nie odbędą się tradycyjne „DRZWI OTWARTE” w przedszkolu, w związku z Pandemią COVID-19. W zamian za to przygotowaliśmy dla Państwa wirtualną prezentację przedszkola. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

  Proszę kliknąć w obrazek

 • Dzieci z grupy “Wróbelki” oraz “Kreciki” wzięły udział w projekcie edukacyjnym EkoEksperymentarium.

  Realizując projekt poprzez gry i zabawy w formie on-line przedszkolaki zdobyły wiedzę o ekologicznych nawykach związanych z oszczędzaniem energii elektrycznej i prawidłową segregacją śmieci. Dowiedziały się także, w jaki sposób można wykorzystać surowce wtórne. Grupy te otrzymały Dyplom dla Ekogrupy i zdobyły umiejętności Mistrzów Ekologii. Udział w projekcie pozwolił dzieciom w sposób bardziej świadomy utrwalać dobre nawyki proekologiczne.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • UKS Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski zaprasza 4 latków na zajęcia sportowe zabawy z piłką nożną. Spotkanie pierwsze odbędzie się w dniu 10 czerwca 2021 roku na gminnym Orliku ul Chopina 26.

  gif

 • Kuratorium Oświaty w Poznaniu zachęca do zapoznania się z broszurą skierowaną do rodziców pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci”, opracowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

  Powstała inicjatywa ma na celu wsparcie rodziców dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego oraz uzależnień i zagrożeń wirtualnego świata, by byli w stanie lepiej rozumieć aktualne wyzwania i zagrożenia, a w rezultacie stawać się lepszymi, świadomymi wychowawcami.

  LIST DO RODZICÓW

  BROSZURA "DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI"

 • Informujemy, że przedszkole przygotowuje się do zapewnienia opieki wakacyjnej w terminie od 01.07.2021r. do 31.08.2021r. Zgłoszenie należy złożyć do 11.06.2021r. u nauczycielek poszczególnych grup oraz za pomocą programu iprzedszkole. Prosimy rodziców o przemyślane zapisy, konieczność taka związana jest z organizacją pracy przedszkola i sytuacją epidemicznej w regionie/kraju.

  W przedszkolu obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne GIS oraz opracowana na tej podstawie „Procedura organizacji i bezpiecznego funkcjonowania Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim w okresie obowiązywania stanu epidemii wywołanej COVID -19.”

   

 • FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

  W naszym przedszkolu również odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej. W konkursie wzięło 18 przedstawicieli wszystkich grup przedszkolnych. Konkurs odbył się w innej formie niz dotychczas. Dzieci zaprezentowały swój talent wokalny (który okazał się na wysokim poziomie) w formie nagrania. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wśród nich wyłoniono czworo zwycięzców z każdej grupy wiekowej,  którzy otrzymali

   

  I miejsce :
  3 latki Ola Rupa
  4 latki Adrianna Wachowiak z chórem Zofia Toepler, Oskar Kluczyński, Zuzanna Wit
  5 latki Tatiana Cugier
  6 latki Karina Raj z chórem Zofia Drzymała, Julia Pięta
  Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

   
  Zapraszamy do galerii zdjęć.