zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Drodzy Rodzice! 


  Wakacje to czas beztroski oraz radośnie spędzanych chwil. Chcemy, aby ten czas był dla Was i Waszych pociech, a naszych przedszkolaków przede wszystkim bezpieczny. Pamiętajcie, aby zachowywać podstawowe zasady zapobiegania COVID-19. Oto one: 

  1. 1. Często myjcie ręce, 

  1. 2. Zakrywajcie nos i usta w miejscach publicznych, 

  1. 3. Zachowajcie dystans społeczny. 

  Przypominamy też, aby na teren przedszkola wchodzić w maseczce i rękawiczkach oraz przestrzegać godzin przyprowadzania i odbioru dzieci z przedszkola. 


 • SLONCE

  Kochane Dzieci!

  Wakacje to czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód. Życzymy Wam, by były one bezpieczne, pełne słońca i wrażeń i interesujących podróży. A gdy już odpoczniecie, wracajcie do nas roześmiane i opalone. Będziemy na Was czekać…

  Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

   

 • gif 

  „Tyle wspólnych dróg razem przeżyliśmy,

  tyle pięknych chwil zostanie nam w pamięci …”

   

  Drodzy Absolwenci Przedszkola! Szanowni Rodzice!

  Nie tak dawno witaliśmy się, gdy po raz pierwszy przekraczaliście próg naszego przedszkola. Czas minął niezwykle szybko, dziś już nadszedł czas pożegnania. Obecna sytuacja niestety uniemożliwiła nam zorganizowanie uroczystej akademii. Dlatego w innej formie niż dotychczas kieruję do Was poniższe słowa.

  Dziękuję Wam, drodzy Rodzice za wspaniałą, owocną współpracę, za angażowanie się w życie przedszkola i grupy, do której uczęszczało Wasze dziecko. Dziękuję za wspieranie działań przedszkola w tworzeniu dobrych i godnych warunków do pracy, nauki i zabawy. Gratuluję Wam tak wspaniałych dzieci, życzę zadowolenia i dumy z Waszych pociech w przyszłości.

  Dziękuję Wam, kochane Dzieci - za entuzjazm i spontaniczność, za codzienny uśmiech i radość, jaką obdarowywałyście cały personel przedszkola przez te wszystkie lata. Przedszkole dla wielu z Was stało się drugim domem, było wiele zabawy i nauki, mnóstwo wspaniałych dni. Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać te wspólnie spędzone chwile. Rozpoczynacie nowy etap w Waszym życiu, a nasze przedszkole było małym krokiem do Waszej wspaniałej przyszłości. Życzę wszystkim Absolwentom pomyślności i samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Proszę, odwiedzajcie nas. My zawsze czekamy na Was z otwartymi ramionami.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor

  Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały

  gif

 • Wakacje tuż, tuż. Kochani bawcie się i odpoczywajcie. Korzystajcie z pięknej pogody i letnich promieni słońca. Pamiętajcie o zachowaniu ostrożności i częstym myciu rąk. Dzisiaj zachęcamy Was do wysłuchania piosenki pt. „Wirus nie może wiecznie trwać” w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola. KLIKNIJ TUTAJ

  Mamy nadzieję, że już niedługo się spotkamy.Pozdrawiamy serdecznie!

 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca.

  Wszystkim Tatusiom w dniu Ich święta życzymy:

  szczęściem wypełnionych chwil,

  dużo radości, dni pełnych miłości,

  spokoju i zdrowia.

  gif

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej inscenizacji z okazji Dnia Ojca. Prosimy "kliknąć" w obrazek powyżej.

 • Lato, to najcieplejsza pora roku, kojarząca się głównie z wakacjami. Zwykle tego dnia uroczyście witaliśmy lato w naszym przedszkolu i na przedszkolnym placu zabaw. Nie brakowało wspólnych zabaw przy muzyce oraz zagadek i zadań przygotowanych przez Panią Lato. Niestety w tym roku nie możemy świętować razem.

  Dlatego przygotowaliśmy POWITANIE LATA w formie ON-LINE. Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia filmiku, który przygotowały nauczycielki.

  (prosimy"kliknąć" w słoneczko)

  gif

 • Nasze przedszkole realizuje wiele działań proekologicznych – dzieci uczą się szanować przyrodę, segregować śmieci, oszczędzać wodę czy zbierać surowce wtórne. W nauce segregacji odpadów z pewnością pomogą nowe i niezwykle atrakcyjne pojemniki na śmieci. Pojemniki mają postać kolorowych kredek i zostały umieszczone przy wejściu do przedszkola. Kolory pojemników odpowiadają aktualnym zasadom segregacji śmieci, kosze są trwałe, wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Mamy nadzieję, że już niebawem przedszkolaki będą miały okazję z nich korzystać.

  Zakup koszy do nauki segregacji odpadów został zrealizowany w ramach  projektu działań edukacji ekologicznej w gminie Grodzisk Wielkopolski  "Cztery żywioły – OGIEŃ, WODA, ZIEMIA, POWIETRZE". Na realizację projektu Gmina Grodzisk Wielkopolski otrzymała dofinansowanie z programu : Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014–2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  kosze

 • INFORMACJA O NABORZE DO SEKCJI UKS
  gif
 • „Przyjaźń z dzieciństwa- mimo, że tak szybko mija, pozostawia najpiękniejsze wspomnienia”

  Przyjaciel to ktoś bardzo ważny nie tylko dla dorosłych, ale także dla przedszkolaków. Dziecięca przyjaźń przejawia się tym, że dzieci chcą spędzać ze sobą czas, świętować wspólnie to, co dla nich ważne, dzielą swoje zainteresowania, mają swoje sekrety, rytuały i powiedzonka. Te przyjaźnie są ważne, bo dziecko w ich kontekście zaczyna rozwijać swoją osobowość. Wielu dorosłych pamięta imiona swoich przyjaciół z przedszkola, a to znaczy, że to były szczególnie ważne, pierwsze relacje.

  W Dniu Przyjaciela życzymy wszystkim naszym przedszkolakom wielu wspaniałych przyjaźni oraz wyjątkowych przyjaciół, na których zawsze można liczyć!

  (kliknij w obrazek)

  gif

   

   

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK”

  Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!

  Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Kreatywny Przedszkolak”. Zadaniem dla dzieci na miesiąc maj było wykonanie „Majowej łąki w makiecie 3D”. Mimo trudnej sytuacji udało się zrealizować zadanie, za co serdecznie Państwu i dzieciom dziękujemy. Każda z prac jest wyjątkowa, wykonana innym pomysłem.

  Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • WYPRAWKA

  Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat musi mieć indywidualny ręcznik o wymiarach: długość 46cm,  szerokość 30 cm (podpisany, z wieszakiem) oraz kapcie.

  Wyprawka 3-latka

  • Pościel o wymiarach: długość 2 m, szerokość 0,90m;

  • Poduszka oraz poszewka na poduszkę o wymiarach 60/40cm;

  • Koc

  • Piżama

  • Kapcie

  • Woreczek (dodatkowe majtki, rajstopy, skarpetki, bluzeczka z krótkim rękawem)

  • Ręcznik o wymiarach: długość 46cm szerokość 30 cm

  Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

 • DZIEŃ DZIECKA ON-LINE

  gif

  Dziś obchodzimy ”DZIEŃ DZIECKA”- święto wszystkich dzieci.

  Z tej okazji życzmy Wam wielu powodów do radości, samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji, niezapomnianych przygód i beztroskiej zabawy,spełnienia dziecięcych marzeń, a uśmiech na twarzy niech towarzyszy Wam każdego dnia.

  Radosnego i pełnego wrażeń dnia

  życzy Wam

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA WRAZ Z CAŁĄ SPOŁECZNOŚCIĄ PRZEDSZKOLNĄ.


  W tym roku spędzamy to święto inaczej, gdyż nie możemy spotkać się w gronie kolegów i koleżanek.

  Dlatego przygotowaliśmy DZIEŃ DZIECKA w formie ON-LINE.

  Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia bajki w wykonaniu nauczycielek

  pt. „Wiercipiętek i Dzień Dziecka” (prosimy"kliknąć" w obrazek balonów)

  gif

 • Dzisiaj obchodzimy wyjatkowe święto - DZIEŃ MATKI.

  Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość.

  W ten piękny i radosny dzień wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia: długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i zawsze pociechy ze swoich dzieci.

  Zapraszamy wszystkie Mamy do obejrzenia prezentacji (prosimy kliknąć w obrazek).

  gif

  W galeriach poszczególnych grup umieściliśmy filmy z prezentacjami. Zapraszamy do oglądania!

 • W lutym nasze przedszkole zakończyło wykonywanie zadań Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole Zdrowego Żywienia". Osiągnęliśmy sukces i zdobyliśmy certyfikat dla przedszkola. Realizacja zadań pozwoliła na kreatywne podejście do stawianych wyzwań i uatrakcyjniła zajęcia w naszym przedszkolu. Dzieci zdobyły wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania oraz znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia.
 • Informacja w sprawie otwarcia przedszkola.

  Szanowni Rodzice !

  Uprzejmie informuję , że nasze przedszkole z dniem 18 maja 2020 roku wznawia działalność opiekuńczą.

  W przypadku Rodziców, których sytuacja zawodowa będzie ulegała zmianie i zaistnieje potrzeba powrotu dziecka do przedszkola (po 22 maja) prosimy o wcześniejszy kontakt z przedszkolem i dopełnienie wszelkich formalności, które są konieczne dla ustalenia prawidłowej organizacji przedszkola, w tym zapewnienia Dzieciom, Rodzicom i Pracownikom bezpieczeństwa.

  W przypadku podjęcia decyzji o rezygnacji z uczęszczania dziecka do przedszkola prosimy o zaznaczanie nieobecności w programie iprzedszkole.

  Ponadto informuję, że nauczyciele w dalszym ciągu będą utrzymywać z Państwem kontakty telefoniczne i e-mailowe lub przez inne komunikatory społeczne do tej pory przyjęte w poszczególnych grupach , wysyłając propozycje materiałów edukacyjnych do realizacji z dziećmi w domu.

  Dziękujemy Państwu za dotychczasową, doskonałą współpracę. Liczymy na wzajemne wsparcie i zrozumienie.

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

 • Jak skutecznie uczyć się języka obcego?

  1. Trzeba znaleźć naprawdę dobry powód, dla którego chcemy się go nauczyć i nie przestawać się motywować. To od tego w dużej mierze będzie zależał nasz sukces.

  2. W każdym języku są słowa, które mają więcej niż jedno znaczenie. Najskuteczniejsze jest uczenie się jednego konkretnego zastosowania dla danego słowa, które jest nam aktualnie potrzebne. Nie obciążamy w ten sposób pamięci znaczeniami, które na tym etapie edukacji nie są niezbędne.

  3. Zacznij naukę języka od przyswojenia sobie tych słów, które najczęściej są w użyciu. Codziennie staraj się budować z nimi nowe zdania. W ten sposób stworzysz bazę, wokół której będziesz dalej poszerzać swoją wiedzę.

  4. Lepiej uczyć się codziennie po kilkanaście minut, niż dwa razy w tygodniu przez dwie godziny.

  5. Warto uczyć się na pamięć również całych zwrotów i wyrażeń, ponieważ konstrukcja zdania angielskiego często jest odmienna od konstrukcji polskiej i łatwo o błąd przy samodzielnym tłumaczeniu.

  6. W procesie edukacji powtarzanie przerobionego materiału jest równie ważne jak uczenie się rzeczy nowych.

  7. Komentuj rzeczywistość w języku, którego się uczysz. Wykorzystaj każdą okazję, aby ćwiczyć mówienie. Naśladuj aktorów, komentatorów, śpiewaj w obcym języku. Zaskoczy cię, jak szybko w ten sposób zwiększa się poziom biegłości językowej.

  8. Zacznij używać aplikacji do nauki języka, oglądaj filmy i programy w danym języku, czytaj serwisy informacyjne i blogi.

  9. Jak najwięcej pisz odręcznie. Szczególnie ucząc się nowych słówek, warto każde z nich przepisać kilka lub kilkanaście razy.

  10. Uświadom sobie, że nie od razu Rzym zbudowano i nauka języka to proces.

  gif

  Jednak trzy złote zasady to:

  Systematyczność, czyli powtarzanie

  Różnorodność, czyli brak nudy. Oznacza to różne metody i formy nauki.

  W przypadku języka najskuteczniejszy będziesz, gdy zaczniesz zamiennie praktykować wszystkie cztery aktywność językowe:

  • słuchanie

  • czytanie

  • mówienie

  • pisanie

  Balans, polegający na równowadze między świadomą nauką ukierunkowaną na osiągniecie celu, a rekreacją czyli aktywnością przyjemną, bezwysiłkową (np. rozwijanie swoich zainteresowań poprzez oglądanie filmów w obcych językach, czytanie blogów, artykułów czy e-booków, jest to czysta przyjemność słuchania muzyki w obcym języku).

  gif

  Nauka języka będzie prosta gdy Ty będziesz w odpowiednim stanie emocjonalnym. Zatem rysuj, tłumacz, śpiewaj, czytaj wszystko to, co Cię interesuje i baw się przy tym doskonale!

   

 • Komunikat Dyrektora Przedszkola

  Informuję, iż za zgodą organu prowadzącego zawieszam zajęcia w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały Grodzisku Wielkopolskim na czas od 11 do 15 maja 2020 r.

  Zarządzenie dyrektora oraz pełna treść komunikatu wraz z uzasadnieniem znajdują się w załącznikach poniżej.

   

  - Zarządzenie dyrektora

  - Komunikat 


   


 • DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK
  gif
 • Komunikat nr 1/2020

  Dyrektora Przedszkola

  Gminnego im. Krasnala Hałabały

  w Grodzisku Wielkopolskim

  z dnia 05.05.2020 r.

  Działając na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), podaję do wiadomości, że za zgodą organu prowadzącego zawieszam zajęcia w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim na czas od 6 do 8 maja 2020 r.

  Uzasadnienie

  Zgodnie z § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), dyrektor przedszkola, za zgodą organu prowadzącego, może zawiesić zajęcia w przedszkolu na czas oznaczony, jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu dzieci. Taki charakter ma niewątpliwie choroba zakaźna wywołująca zagrożenie epidemiczne, jaką jest Covid-19. Ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby Covid-19, którą wywołuje, jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla dzieci uczęszczających do przedszkola, ale także dla ich rodzin oraz pracowników przedszkola.

  O zawieszeniu zajęć zawiadamia się organ sprawujący nadzór pedagogiczny, tj. Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

   

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola

   

 • 4 maja – DZIEŃ STRAŻAKA

  Z okazji Dnia Strażaka składamy podziękowania i słowa najwyższego uznania wszystkim, którzy społecznie i zawodowo pełnią strażacką posługę niesienia pomocy, ratowania życia, zdrowia i mienia.

  Życzymy wszystkim strażakom, a zwłaszcza strażakom z PSP w Grodzisku Wlkp, OSP KSRG Grodzisk Wlkp, OSP Słocin i OSP Grąblewo, dużo zdrowia, pomyślności i wytrwałości, a przede wszystkim bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji. Niech wysiłek, który podejmujecie dla ratowania ludzi i ich mienia, będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

  Dziękujemy za dotychczasową współpracę z naszym przedszkolem, za to, że znajdujecie czas, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszym pokoleniem.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif