zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • #tańcząceprzedszkolaki

  gif

  29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca

  Taniec to wspaniała sprawa

  dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną i przytulić się do ukochanej osoby.

  Zachęcamy wszystkie przedszkolaki z całymi rodzinami do wzięcia udziału w wyzwaniu.

  Nasz challenge polega na zatańczeniu do ulubionej piosenki, nagraniu filmiku z tej wesołej zabawy oraz umieszczeniu go w komentarzu pod postem #tańcząceprzedszkolaki

  na naszym przedszkolnym facebooku.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=670603400177803&id=243737126197768¬if_id=1588140489774034¬if_t=page_post_reaction

  Pamiętajcie, że w tym wyzwaniu chodzi o dobrą zabawę,

  dlatego zachęćcie całe rodziny i… tańczcie !!!

 • Drodzy Rodzice dzieci 6-letnich!

  W związku z pandemią koronawirusa poprzez Komunikator i-przedszkole w dniu 28.04.2020r. na indywidualne Państwa konta, zostanie przesłana Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej, sporządzona na podstawie systematycznej obserwacji prowadzonej przez nauczyciela do 11.03.2020 r.(do czasu zawieszenia zajęć).

  W normalnych warunkach, tę informację otrzymalibyście Państwo do rąk własnych, zgodnie z § 3 ust. 7 i ust. 8 Rozporządzenia MEN z 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych ( Dz. U. z 2019, poz. 1700), do 30 kwietnia.

  W przypadku nie otrzymania wiadomości proszę o kontakt telefoniczny w godz. od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 539360602.

   

  Pozdrawiam

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola

   

 • Zawieszenie zajęć w przedszkolu

  W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Przedszkolu Gminnym im.Krasnala Hałabały będą nadal zawieszone do 24 maja 2020r.

 • gifWszystko zaczyna się od przedszkola!

  ,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”

  22 kwietnia obchodzimy „Światowy Dzień Ziemi”.

  Dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim wirtualnie pokazały, jak wyjątkowo obchodziły ten dzień.

  Z udziałem rodziców stworzyły hasła będące przesłaniem do naszej matki - Ziemi, ale jednocześnie nawiązujące do obecnej sytuacji pandemii. Wszystkie hasła zostały spisane na zielonych listkach i zawieszone na „Drzewie Marzeń Przedszkolaka” przy przedszkolu. Dzieci wykonały także obrazki nawiązujące do Światowego Dnia Ziemi z dopiskiem #Będzie Dobrze i umieściły w oknie jako prezent dla Ziemi. Przedszkolaki zatroszczyły się o naszą planetę pomagając rodzicom w sprzątaniu ogródka i podlewając rośliny. W ten sposób pokazały, że Ziemia jest dla nich ważna i chcą się o nią troszczyć. W obecnej sytuacji, nawet przebywając w domach, dzieci udowodniły, że jako część przedszkolnej społeczności potrafią zjednoczyć siły i zrobić coś razem!

  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 • Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

  Zakończyliśmy przyjmowanie prac na konkurs „Zdrowa Pisanka”. Podziwiając zdjęcia Waszych pisanek, jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej kreatywności! Mamy nadzieję, że przygotowanie pracy konkursowej było dla Was przyjemnością. Każda ze „zdrowych pisanek” jest wyjątkowa, zdajemy sobie sprawę z tego, że w przygotowanie ich wymagało nie tylko wiele pracy, ale także wielkiego zaangażowania. Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny. Ocenialiśmy pomysłowość, wykorzystane materiały (czy na pewno są zdrowe?) oraz zaangażowanie dzieci. Decyzją jury:

  I miejsce zajął Wojciech Wojciechowski PSZCZÓŁKI

  II miejsce zajął Jakub Rupa - Kreciki

  III miejsce zajął Artur Górny - Jeże

  Przyznaliśmy także wyróżnienia dla:

  Leny Marchlewskiej, Emila Pawłowskiego, Marii Mołdrzyk, Adama Suwiczaka oraz Zofii Teopler.

  Na każdego uczestnika konkursu czekać będzie upominek.

  Z uwagi na czas, gdy musimy zostać w domu, nagrody wręczymy w terminie późniejszym – o formie i terminie będziemy Was informować za pośrednictwem wychowawców grup.


  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

  Zapraszamy do galerii wyjątkowych „ZDROWYCH PISANEK”.

  GALERIA

 • zyczenia

  Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice!

  Zwykle razem z Wami obchodzimy Święta Wielkanocne w przedszkolu – składamy sobie nawzajem osobiście życzenia, razem z dziećmi zasiadamy przy wielkanocnym stole w przedszkolu, a maluchy odwiedza Zajączek. W tym roku, z uwagi na szczególny czas, gdy musimy zostać w swoich domach, nie mamy możliwości wspólnie celebrować świąt. Dlatego przygotowaliśmy małą niespodziankę i w ten sposób całą społecznością przedszkola chcemy być bliżej Was. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

  Bardzo za Wami tęsknimy! Wam i Waszym rodzinom życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!

   

  KLIKNIJ W OBRAZEK 

  gif

   

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK”

  Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!

  W związku z zaistniałą sytuacją, dziękujemy za wsparcie w realizacji zadania, w ramach Projektu Kreatywny Przedszkolak w którym bierzemy udział. Zadaniem było wykonanie „KREATYWNEJ PISANKI”. Technika oraz forma pracy dowolna. Mile widziana była praca płaska jak i przestrzenna. Serdecznie dziękujemy Wam za tak piękne, kreatywnie wykonane pisanki, które umożliwiły nam zrealizowanie wspólnie zadania.

  Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

 • KONKURS "BEZPIECZNIE Z MISIEM"

  Grupa Liski z naszego przedszkola wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie Literacko-Plastycznym dla przedszkoli "Bezpiecznie z Misiem". Organizatorem konkursu było Przedszkole Nr 2 "Małego Artysty" w Tarnobrzegu.

  Celem konkursu było pokazanie zdolności literackich i kreatywności przedszkolaków, rozwijanie umiejętności tworzenia prac plastycznych, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do zadanego tematu oraz profilaktyka przestrzegania zasad warunkujących bezpieczeństwo własne i innych w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dziecka.

  Niezmiernie miło nam poinformować, że grupa Liski zajęła w tym konkursie I MIEJSCE.

  GRATULUJEMY DZIECIOM KREATYWNOŚCI!


                                             gif               gif

 • gif

  #BrawaDlaWas

  Walka z pandemią koronawirusa to ogromne wyzwanie dla każdego, kto pracuje w służbie zdrowia. W obecnej sytuacji nikt nie ma wątpliwości, że poświęcenie całego personelu medycznego często wiąże się z narażeniem ich własnego życia. To właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy laboranci znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z nieznanym wrogiem, który codziennie wydaje się silniejszy. Niekiedy pracują przez całą dobę do granic wytrzymałości, narażając własne zdrowie.

  Przedszkolaki i pracownicy przedszkola chcą pokazać wszystkim pracownikom i służbom medycznym, że są z Nimi i wspierają Ich w tym trudnym czasie.

  Dla Was Zostajemy w domu. Jesteście Bohaterami!!! Dziękujemy za Waszą pracę i poświęcenie w tym trudnym czasie!

  Zapraszamy do obejrzenia filmu, który jest formą podziękowania Bohaterom od dzieci i pracowników naszego przedszkola.

  https://www.youtube.com/watch?v=H2yc-oWR2ns&feature=youtu.be

 • Zapraszamy chętne dzieci do korzystania z portali edukacyjnych. 

  Znajdziemy w nich wiele propozycji zabaw, bezpiecznych gier, a także ciekawe artykuły dla rodziców.

  https://www.lulek.tv/

  Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.

  https://ciufcia.pl/

  Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.

  http://www.buliba.pl

  Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci

  http://www.dziecionline.pl

  Gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów

  http://www.dla-dzieci.com.pl

  Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.


 • Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

  Poprzez przesyłane nam zdjęcia widzimy, jak pięknie pracujecie i miło spędzacie czas w domu. Gratulujemy Wam kreatywności, a rodzicom dziękujemy za motywowanie dzieci do pracy w domu.

  W czasie waszej nieobecności przedszkole zmienia się dla Was i już teraz czeka na Was niespodzianka „Magiczny dywan”. Po powrocie będziecie mieli możliwość skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji.

  Magiczny dywan jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Magiczny Dywan zawiera w sobie zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami.

  Zapraszamy do folderu video przedstawiającego filmik w wykonaniu nauczycielek pokazujący zasady działania „Magicznego dywanu” gier i zabaw. Jest tu pokazanych tylko kilka atrakcji. Wybór zabaw jest naprawdę ogromny!

  VIDEO - MAGICZNY DYWAN

  Magiczny Dywan zawdzięczamy wielkiemu zaangażowaniu Rady Rodziców naszego przedszkola – został zakupiony ze środków pieniężnych pozyskanych na zabawie przedszkolnej zorganizowanej 15 lutego 2020r.

  Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia

  Do zobaczenia w przedszkolu

   

 • 6 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

  DLACZEGO „EDUKACJA W ZAKRESIE PIERWSZEJ POMOCY DLA PRZEDSZKOLAKÓW” ?

  Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Przykładów ratowania życia wśród dzieci i młodzieży nie brakuje. Może maluchy nie mają na tyle siły by ucisnąć fantoma, zrobić właściwy wdech, warto jednak oswajać je z tematem pierwszej pomocy. Istotne jest by wyrobić w dzieciach odruch – gdy zdarzy się wypadek należy wezwać pomoc. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Dlatego warto od najmłodszych lat uczyć je prostego schematu ratowania życia, im wcześniej zaczniemy tym większa szansa, że one kiedyś komuś pomogą. A najlepiej uczyć się przez zabawę ratując życie ulubionego misia.

  Kochane Dzieci! Po obejrzeniu filmiku zabierzcie swoje misie i spróbujcie z pomocą Waszych Rodziców zabawić się w udzielanie pierwszej pomocy.

  https://www.youtube.com/watch?v=5i6ngsLmULo

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • gifDrodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

  W czwartek tj. 2 kwietnia po raz kolejny obchodzić będziemy „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Nasi przedszkolacy co roku ubierali się w tym dniu na niebiesko. Mamy gorącą prośbę, by w tym roku, w swoich domach, w miarę możliwości także ubrać się na niebiesko w akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm.

  Drodzy Rodzice, posłuchajcie ze swoimi pociechami piosenki autystycznej „Wielka siła”, obejrzyjcie film o dziewczynce, której na imię - Maria i spróbujcie troszeczkę zrozumieć ich świat. Świat, w którym ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji.

  Drogie Dzieci! Pokolorujcie kolorowankę w rękawicy kuchennej, inną ręką niż to robicie zazwyczaj. Pobawcie się z Rodzicami w rozpoznawanie z zasłoniętymi oczami, przedmiotu schowanego w worku. Możecie narysować na mące, lub ułożyć z fasoli czy klocków niebieskich - literę „A”. Chętni Rodzice razem ze swoimi pociechami mogą ułożyć ścieżkę sensoryczną złożoną z różnych faktur, np. wytłaczanek od jajek, klocków, kulek zrobionych z gazety, grochu czy fasoli.

  Razem pokażmy, że pamiętamy i jesteśmy z dziećmi autystycznymi. Wywieśmy w naszych oknach pomalowane na niebiesko i wycięte przez dzieci puzzle. Zaświećmy w tym dniu „na niebiesko”.

  Drodzy Rodzice!

  Przysyłajcie zdjęcia Waszych dzieci, ubranych na niebiesko z wyciętym niebieskim puzzlem, Otrzymane zdjęcia zamieścimy na internetowej stronie przedszkola.

  Film o Marii z lektorem

  https://www.youtube.com/watch?v=pRRIQYxLXAY

  Piosenka „Wielka siła”

  https://www.youtube.com/watch?v=Cpsw6u4Qcw0

   

  Zapraszamy do GALERII ZDJEĆ.

 • POKAZ ILUZJONISTY "SZCZĘŚLIWY ZĄBEK MAGIC SHOW"

  Każdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Taki tajemniczy gość zawitał 9 marca br. do naszego przedszkola,  z  którym  odbyliśmy podróż w świat iluzji i edukacji. Mottem przewodnim spektaklu było „Myję zęby rano i wieczorem, złe jedzenie jest potworem, a dentysty się nie boję bo on dba o ząbki moje”.  Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Iluzja przeplatana zaganieniami związanymi z higieną jamy ustnej, odżywianiem, oraz przełamanie lęku przed wizytą u stomatologa. Wszystkie te zagadnienia związane są z działaniami, które realizuje nasze przedszkole poprzez udział     i realizacje  programów zdrowotnych.  Dzieci wypowiadały za iluzjonistą magiczne zaklęcia, oraz  brały udział  w magicznych sztuczkach. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci; „achom!” i „ochom!” nie było końca, mała widownia wprost nie mogła usiedzieć na swoich miejscach!  Naszego niezwykłego gościa nagrodzono gromkimi brawami!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • kwiaty"Świat bez kobiet byłby

  jak ogród bez kwiatów."

  Dnia 6 marca 2020 r. w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana - Pan Marzec witał i pozdrawiał wszystkich wchodzących do przedszkola. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym - jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie. W tym dniu wszystkie kobiety naszego przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i kwiatki. Z tej okazji również dzieci z grupy Sowy zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. “Telegram na Dzień Kobiet”. Na przedstawienie zostały zaproszone Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasi goście wspólnie z przedszkolakami wykonali także piękne kwiaty z bibuły, z którymi dzieci udały się w poniedziałek do zaprzyjaźnionych instytucji, między innymi Urzędu Miasta, Promessy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Usług Wspólnych, by tam wręczyć kwiaty pracującym w nich paniom. Przedszkolaki obdarowały upominkami także przechodniów, składając życzenia z okazji Dnia Kobiet.

  Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonała okazja do kształtowania u dzieci nawyku doceniania swoich najbliższych oraz obdarowywania ich upominkami.


  Wszystkim Kobietom, zarówno małym, jak i dużym, życzymy najlepszego z okazji ich święta:

  zdrowia, pomyślności, uśmiechu i samych pięknych dni w życiu!

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy do wysłuchania życzeń:

  ŻYCZENIA

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  W czwartek, 5 marca br. w Bibliotece CK Rondo oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się pasowanie na czytelnika. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy "Motylki" z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
 • KIM BĘDĘ GDY DOROSNĘ?

  Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują opowiadać o ich pracy, a swoje spostrzeżenia niejednokrotnie odzwierciedlają podczas zabaw tematycznych. Jednocześnie próbują odpowiedzieć sobie na pytanie „Kim będę, gdy dorosnę”. Wykorzystując naturalną dziecięcą chęć poznawania świata podejmujemy działania wspierające dzieci w zakresie formowania preorientacji zawodowej, mające na celu ukazanie różnorodności zawodów wykonywanych przez rodziców przedszkolaków oraz osób w ich najbliższym otoczeniu.
 • KLUB MAŁEGO MUZYKA

  W poniedziałkowy poranek 2 marca odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Małego Muzyka. Uczestniczyły w nim dzieci 4, 5 i 6-letnie. Na początku dzieci wysłuchały irlandzkiej legendy o harfie. Potem na scenie pojawiła się harfiarka - Pani Barbara Karlik, która na harfie celtyckiej zagrała i pięknie zaśpiewała utwór pt. „Czarny kot”. Dzieci rozpoznawały i nazywały instrumenty. Dowiedziały się, że ten instrument ma metalowe (mosiężne, złote i srebrne) struny, jest mały i gra na nim harfiarka lub harfiarz. Jego większym odpowiednikiem jest harfa klasyczna (orkiestrowa), która ma nylonowe struny. Gra na niej harfistka lub harfista. Dzieci miały też okazję pogimnastykować się przy dźwiękach harfy o różnej wysokości. Wysłuchali utworu w języku angielskim i irlandzkim oraz na zakończenie piosenki o przyjaźni. W dobrych humorach wrócili do swoich sal.
 • Szanowni Państwo!

  Rada Rodziców jest reprezentantem ogółu rodziców – co nie znaczy, że rodzic spoza Rady nie może brać aktywnego udziału w pracach Rady – zapraszamy – każda praca, pomysł, który wesprze pracę przedszkola jest mile widziany i pożądany.

  Naszym celem jest przybliżenie działanie Rady, a także umożliwienie wszystkim zainteresowanym uzyskania informacji na temat wydatkowania pieniędzy pozyskiwanych ze składek oraz ze środków od darczyńców.

  Wsparcie przedszkola przez rodziców jest nieocenione. Środki wydatkowane są na to, by naszym dzieciom poprawić warunki nauki, rozwijanie zainteresowań, oraz by mogły korzystać z postępu technologicznego jakim jest na przykład tablica interaktywna czy Magiczny dywan wykorzystywany w procesie dydaktycznym. Z pozyskanych środków( cegiełki z zabaw charytatywnych) zakupiono tablicę interaktywną ( przedszkole Słocin ) i planowany jest zakup Magicznego dywanu ( przedszkole Chopina).

  W związku z tym apelujemy do Państwa, do tych osób, które nie dokonały wpłaty składki w wysokości 60,00 zł – na konto Rady Rodziców o dokonanie wpłaty, pamiętając, że te fundusze zawsze wracają do naszych dzieci

  Wszyscy rodzice powinni wspierać edukację swoich dzieci, wiemy również, że wszystko w dzisiejszych czasach kosztuje. Szanując Państwa pieniądze, staramy się, aby czynione przez nas zakupy przyczyniały się do rozwoju naszych dzieci, a także aby umilały dzieciom czas spędzany w przedszkolu, a także by nie zabrakło nagród za osiągane sukcesy w różnych konkursach.

  Wpłata każdej składki przyczynia się do realizacji kolejnych projektów, zaplanowanych działań na rok szkolny2019/2020. Dziękujemy tym wszystkim ,którzy już dokonali wpłat. Wyrażamy głęboką nadzieję, że znajdziemy u wszystkich Państwa zrozumienie, a tym samym również wsparcie finansowe. Wdzięczność i radość dzieci i tak będzie stanowiła największą nagrodę dla ofiarodawców.

  Przedstawiamy wydatki dotychczas poniesione przez Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020.

  1. nagrody za udział w konkursach – 448,41zł

  2. dofinansowanie pasowania na przedszkolaka– 160,00 zł

  3. dofinansowanie baliku – 423,71 zł

  4. Paczka Mikołajkowa – 4 475,80 z

  Planowane wydatki:

  1. Paczki wielkanocne ok. 4 600,00 zł

  2. Dzień dziecka ok. 1000,00 zł

  3. Usługa autokarowa – przewóz na wycieczki na zakończenie przedszkola ok. 1 700,00 zł

  4. Wyprawki dla dzieci kończących przedszkole ok. 2 400,00 zł

  5. Dyplomy ok. 200,00 zł

  6. Nagrody za udział w konkursach: 500,00zł

  7. Teatrzyki: 1400,00.zł

   

 • Prośba do rodziców!

  Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców o przyprowadzanie do przedszkola tylko zdrowych dzieci. Prośba podyktowana jest troską o zdrowie pozostałych dzieci w grupach.

  Dyrektor przedszkola oraz rodzice naszych wychowanków!

  gif