zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W dniach 14,15,16 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”.

W uroczystościach wzięli udział rodzice dzieci 3-letnich z grup „Misie”, „Zajączki” i „Żabki”, przedstawiciele władz samorządowych: Wiceburmistrz Grodziska Wielkopolskiego, pan Piotr Hojan, Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Marek Kinecki oraz Przewodniczący Rady Rodziców, pan Jacek Słupiński i Dyrektor przedszkola, pani Alicja Andrys.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej rodzice oraz dzieci złożyli uroczyste przyrzeczenia. Następnie pani dyrektor Alicja Andrys dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki. Każda uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

Uroczystość ta była świetną okazją do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Pozwoliła także zintegrować się rodzicom, nauczycielkom i dzieciom.

 

« poprzednia 1 następna »