zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

POZNAJEMY ZAWÓD ASTRONOMA

Astronom jest naukowcem, badaczem zajmującym się dogłębną analizą ciał niebieskich i całego Wszechświata. Praca astronoma polega na długotrwałym obserwowaniu wyznaczonych fragmentów Wszechświata, za pomocą specjalistycznej aparatury.

Pracę astronoma przybliżył nam wyjątkowy gość, który 21 lutego odwiedził nasze przedszkole – pan Jędrzej Krzyżostaniak -pasjonat obserwacji astronomicznych. Pan Jędrzej pokazał wykonane przez siebie zdjęcia, opowiedział nam o kosmosie i planetach. Poznaliśmy nazwy planet, które znajdują się w tej samej galaktyce, co Ziemia, wysłuchaliśmy kilku ciekawostek o nich. Dowiedzieliśmy się, dlaczego mamy dzień i noc oraz 4 pory roku, jakie planety z nami sąsiadują, a jakie są bardzo daleko. Nasz gość przedstawił oprzyrządowanie, przy pomocy którego można delektować się widokami nocnego nieba, a my mieliśmy okazję spojrzeć przez lornetkę i lunetę. Największą atrakcją spotkania była niewątpliwie możliwość obejrzenia w zaciemnionej sali rozgwieżdżonego nieba, a zwłaszcza spadających gwiazd, a następnie gwiazdozbioru.

Pan Jędrzej z chęcią odpowiadał na pytania dzieci i zachęcał do samodzielnych obserwacji nieba. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Nasz gość w wielu dzieciach zaszczepił zainteresowanie kosmosem, o czym świadczyły zabawy i pytania dzieci, które miały miejsce już po spotkaniu.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU JĘDRZEJOWI ZA POŚWIĘCONY NAM CZAS I NIEZWYKLE CIEKAWE SPOTKANIE!

« poprzednia 1 2 3 następna »