zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

KLUB PRZEDSZKOLI KRASNALA HAŁABAŁY

      

 KLUB PRZEDSZKOLI KRASNALA HAŁABAŁY

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Projekt 13

HAŁABAŁA ZUCH I CHWAT JEST Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT

 

Dnia 7 listopada w naszym przedszkolu nastąpiło otwarcie stacji meteorologicznej, przy użyciu której będziemy uczyli się robić pomiary związane z prognozowaniem i odczytywaniem bieżącej pogody (temperatura, pomiar opadów, kierunek wiatru). Otwarciu naszej stacji sprzyjała piękna, jesienna pogoda.

                                                                         

GALERIA ZDJĘĆ

 

W dniach 15.10. i 23.10. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "Fascynujący świat mrówek".

Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek związanych z życiem mrówek, ich wyglądem i zwyczajami. Dowiedziały się, kto jest wrogiem mrówek, gdzie mieszkają, jak zbudowane jest ich mrowisko, jak mrówki porozumiewają się ze sobą i jakie funkcje pełnią w mrowisku. Miały okazję zobaczyć królową mrówek i doświadczyć, jak mrówki widzą świat. Na pamiątkę tego ciekawego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drewnianą mrówkę oraz słoiczek miodu, a w sali wykonali własne mini-mrowiska.

                                 

GALERIA ZDJĘĆ

 

W październiku w całym przedszkolu odbyły się zabawy sensoryczne z Panią Jesienią. Zabawy sensoryczne mają dostarczyć różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Dlatego podczas zabaw dzieci miały okazję ćwiczyć wszystkie zmysły angażując wzrok, dotyk, słuch i węch. Pani Jesień zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy ruchowej przy piosence „ Pani Jesień do nas przyszła” wprowadzając wesoły nastrój, następnie każdy przedszkolak miał do pokonania drogę z przeszkodami „pajęcza sieć”, było też przejście po ścieżce sensorycznej zbudowanej z foli, kasztanów, liści oraz sztucznej trawy. W zabawie „ czarodziejski worek” dzieci kolejno próbowały odgadnąć jaki przedmiot związany z jesienią znajduje się w worku poprzez dotyk i węch. Na zakończenie każda grupa wiekowa wykonała plakat jesiennego drzewa używając różnych technik plastycznych. Zaletą takich zabaw jest z pewnością przyzwyczajanie dzieci do dotyku różnych struktur, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także rozwój wyobraźni i inwencji twórczej dziecka.

   

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dnia 11.10.2018 r w naszym przedszkolu bawiliśmy sie wraz z dziećmi, które przyszły pięknie przebrane za owoce, na balu „Owocowy szał”. Dzieci wraz z rodzicami zostawiały w holu przedszkola pyszne owoce, z których później z pomocą nauczycielek zrobiły pyszne owocowe smakołyki. Nasze przedszkolaki zapraszane były do wzięcia udziału w owocowych konkurencjach oraz do wspólnej zabawy przy „witaminowych” piosenkach. W korytarzu przedszkola stała owocowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.

Owocowy bal był imprezą pełną atrakcji i przeżyć, które na długo zostaną w pamięci najmłodszych.

                       

GALERIA ZDJĘĆ

 

9 września 2018 roku - w niedzielę, odbył się Grodziski festyn "Przy wiatraku". Przybyłych uczestników przywitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański . Potem na scenie pojawili się pierwsi artyści - dzieci z Przedszkola Gminnego z grup 5-6 letnich: WRÓBELKI, MRÓWKI, ŻUCZKI. Dzieci zaprezentowały swoje osiągnięcia wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Po występie na przedszkolaki czekało wiele atrakcji: zwiedzanie wiatraka, gdzie mogły się dowiedzieć się jak powstaje mąka i w jaki sposób pozyskiwali ją nasi przodkowie, poznawały dawne zabawy w wiejskiej zagrodzie, uczyły się jak samodzielnie zbudować latawiec oraz wykonać zabawki z kartonu, uczyły się dojenia krowy, samodzielnie ozdabiały torbę ekologiczną. Ciepła, słoneczna pogoda w połączeniu z ciekawymi warsztatami dla najmłodszych przyczyniły się do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym.

   

GALERIA ZDJĘĆ

 


ROK SZKOLNY 2017/2018

Projekt Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały w roku szkolnym 2017/2018 zakłada wydanie pozycji książkowej „Opowieści różnej treści”.

W ramach działań Klubu przedszkole w Rychwałdzie zaprosiło nas do udziału w projekcie literacko – plastycznym „Hałabały opowieści różnej treści”. Przygotowaliśmy trzy opowiadania – przygody Krasnala Hałabały , które były ilustrowane przez dzieci z naszego przedszkola. Celem projektu jest wydanie zbioru opowiadań „Hałabały opowieści różnej treści”, którego autorami są dzieci i nauczyciele z przedszkoli należących do Klubu, również z naszego przedszkola. W książce znajdzie się także krótka prezentacja naszego przedszkola, więc każdy kto po nią sięgnie będzie miał okazje poznać nasze przedszkole.

A tak wyglądały książki w naszym wykonaniu:

 

KKH

KKH

 

KKH

dyplom

 

Pasowanie na przedszkolaka

W listopadzie w grupach dzieci 3-letnich odbyły się uroczystości „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. W tym szczególnym dniu maluchom towarzyszył nasz patron Krasnal Hałabała wraz ze swoimi leśnymi przyjaciółmi. 

p p p


Witamy pory roku z Krasnalem Hałabałą

Krasnal Hałabała towarzyszy nam w imprezach, podczas których witamy nowe pory roku. 

Powitanie jesieni z Krasnalem Hałabałą

Powitanie zimy z Krasnalem Hałabałą


ROK SZKOLNY 2016/2017

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania, nowe plany i cele do osiągnięcia. Tym razem Krasnal Hałabała postanowił zadbać o naszą kondycję i sprawność fizyczną w szerokim ujęciu: od codziennych ćwiczeń gimnastycznych po umiejętności taneczne. Wszyscy dobrze znamy powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, więc chętnie działania podejmujemy i aktywnie nowy projekt realizujemy.

Projekt 11

HAŁABAŁA DZIELNY ZUCH RUSZA SIĘ ZA DWÓCH.
HAŁABAŁA O KONDYCJĘ DBA – ĆWICZY, TAŃCZY NO I GRA.

Termin realizacji: rok szkolny 2016/2017

 

Nasz patron, Krasnal Hałabała towarzyszy nam we wszystkich ważnych momentach życia przedszkolnego.

 

Udział Przedszkola w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

"By zdrowym być, z Krasnalem Hałabałą zawsze ćwicz "

 


Po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskim konkursie plastycznym "By zdrowym być, z Krasnalem Hałabałą zawsze ćwicz", zorganizowanym przez Przedszkole nr 23 im.Lucyny Krzemienieckiej w Żorach.

Propagowanie wśród dzieci idei sportu i rekreacji oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania różnymi dyscyplinami sportowymi, promowanie zdrowego trybu życia poprzez spontaniczną wypowiedź plastyczną dziecka, kształtowanie postaw prozdrowotnych, rozbudzanie zamiłowań do ruchu i sportu jako źródła zdrowia.

Dziękujemy za zaproszenie do udziału.

Poniżej prezentujemy prace, które brały udział w konkursie.

     

   

  

 

 

 

 

 

 

Nasze Przedszkole włączyło się do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

"Krasnal Hałabała i leśni przyjaciele",

zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 35 w Szczecinie. 

 

Wszystkim uczestnikom dziekujemy za zaangażowanie. 

Poniżej prezentujemy galerię prac, które brały udział w konkursie.


     

  

 

 

Nasze przedszkole zorganizowało

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

„Pisanki, kraszanki, jajka malowane dla Krasnala Hałabały wykonane”.

Inspiracją  do zorganizowania konkursu był  symbol Świąt Wielkanocnych - Pisanka – jajko wielkanocne zdobione różnymi technikami. Jajo od wieków było uważne za symbol początku i źródła życia, znak zmartwychwstania, powrotu do życia. Ozdobione, miały w sobie tajemniczą moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości.

Wszystkie prace były piękne, oryginalne i ciekawe. Dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie.

 

A oto lista zwycięzców i zdjęcia nagrodzonych oraz wyróżnionych prac:

I miejsce – Aleksandra Ligęza

II miejsce – Filip Gałązka

III miejsce – Nadia Wierzbicka

           

Pasowanie na przedszkolaka

W listopadzie w grupach dzieci 3-letnich odbyły się uroczystości „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. 

Krasnal Hałabała wraz ze swoimi przyjaciółmi towarzyszył nam w tym szczególnym dniu, w którym dzieci 3-letnie uczęszczające do przedszkola od września zostały pasowane na prawdziwych przedszkolaków. 

GALERIA ZDJĘĆ:

Misie

Zajączki

Wiewiórki


Urodziny Krasnala Hałabały

Każdy ma swego patrona 

I my swego mamy. 

Jesteśmy z tego dumni, 

Bardzo go kochamy. 

Za to, że dbasz, byśmy byli mądrzy, 

By nic nam się nie stało. 

Jesteś dla nas super patronem 

Skrzacie Hałabało!

Dziś masz swoje urodziny, 

Z życzeniami więc spieszymy. 

Dzieci niosą Ci prezenty 

Byś był zawsze uśmiechnięty. 

Każdy przedszkolak pamięta 

O Tobie w dniu Twojego święta! 

 

W listopadzie nasz patron obchodził swoje urodziny. W progu przedszkola już od rana czekał na dzieci wielki tort stworzony z lizaków, którymi goście mogli się częstować. Ten szczególny dzień uczciliśmy przygotowując dla krasnala niespodzianki. Każda grupa przedszkolna przygotowała słodki upominek oraz prezent w postaci piosenki lub wiersza. Krasnal Hałabała z radością wysłuchał swoich małych przyjaciół, a w podziękowaniu wręczył im swój portret oraz słodycze. Z okazji jego urodzin, jako członkowie Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały wysłaliśmy życzenia oraz słodkie prezenty do zaprzyjaźnionych przedszkoli, należących do klubu.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień Uśmiechu

Dnia 7 października wraz z naszym patronem obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU.

W naszym przedszkolu było bardzo wesoło, bo uśmiechów wiele wokoło.

Uśmiechali się duzi i mali, kiedy na głowę śmieszne czapki wkładali.

W wielkim lustrze się przeglądali, ze śmiechu wtedy prawie pękali.

A gdy cytrynę dzieci zjadały dalej się do nas uśmiechały.

Pani Dyrektor osoba śmiała, test cytrynowy na szóstkę zdała.

To dzień Uśmiechu sprawił, że każdy przedszkolak dobrze się bawił.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Powitanie jesieni

Dnia 22 września w naszym przedszkolu dzieci obejrzały przedstawienie teatralne

pt. "Witamy Jesień z Krasnalem Hałabałą".

Nasz patron oraz jego leśni przyjaciele wyjaśnili nam, jakie są oznaki jesieni oraz jak leśne zwierzęta spędzają tę porę roku.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

W dniach 15 i 16 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu oraz w ramach realizacji projektu „HAŁABAŁA DZIELNY ZUCH RUSZA SIĘ ZA DWÓCH. HAŁABAŁA O KONDYCJĘ DBA – ĆWICZY, TAŃCZY NO I GRA” w naszym przedszkolu odbywały się gry, zabawy i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu.

GALERIA ZDJĘĆ


Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w konkursie „Krasnal Hałabała i jego ulubieni bohaterowie z literatury dziecięcej”, organizowanym przez Przedszkole nr 8 Krasnala Hałabały w Czerwionce-Leszczynach. - zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji przedstawiającej Krasnala Hałabałę wraz z ulubionymi bohaterami książeczek dla dzieci.

Nasze przedszkolaki świetnie się spisały, przygotowując piękne prace plastyczne, przedstawiające naszego patrona. Trudno było wybrać te 3 najpiękniejsze.

W KONKURSIE WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA PRACA ANNY SZCZESZEK Z GRUPY "PSZCZÓŁKI".

KONKURS

ROK SZKOLNY 2015/2016

"Przed nami kolejny etap w ramach działalności Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały. Czakają na nas ciekawe konkursy, uroczystości i zabawy.  A to wszystko pod hasłem projektu na bieżący rok: "Hałabała umysł ćwiczy, rozwiązuje zagadki, liczy...".

 


Realizacja poprzedniego projektu przyniosła wiele satysfakcji. Konkursy na wiersze o Hałabale i ich zamieszczenie w pierwszej wspólnej publikacji Klubu pt."Hałabała wiersze kleci ku radości wszystkich dzieci" to niewątpliwy sukces dla Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały. Tomik "Hałabała wiersze kleci ku radości wszystkich dzieci" , to zbiór pokonkursowych wierszy i ilustracji, w których opracowanie zaangażowało się 14 przedszkoli, m.in. nasza placówka.

 

Wiersze i ilustracje wykonane przez dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli z naszego przedszkola zawarte w tomiku, prezentujemy poniżej:

 

 

 

               

 

            

 

 

 

KONKURS LITERACKI "KRASNAL HAŁABAŁA W BAJCE POWIE - JAK NALEŻY DBAĆ O ZDROWIE"

  Dzieci z naszego przedszkola brały udział w ogólnopolskim konkursie literackim „Krasnal Hałabała w bajce powie – jak należy dbać o zdrowie” zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne „Krasnala Hałabały”w Szczecinie. Jury postanowiło przyznać III miejsce Zosi Nijakiej z grupy: „Pszczółki”, z kolei wyróżnienia z naszej placówki otrzymały dzieci z grup: „Jaskółki” i „Mrówki” oraz Marysia Woźniczak z grupy: „Pszczółki”. Zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie dzieciom serdecznie gratulujemy, a wszystkim biorącym udział dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość.

       

........................................................................ 

 


   W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Przedszkolaka gościciliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, Pyrka oraz policyjnego czworonoga. Dzieci bardzo chętnie poznają i utrwalają zasady bezpieczeństwa, szczególnie kiedy mają możliwość bezpośredniego doświadczania i praktycznych działań. Wszystkim działaniom przyglądał się Krasnala Hałabała, który chętnie uczestniczył w proponowanych zabawach i z uśmiechem i radościom towarzyszył pozostałym dzieciom.