zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Konkursy

 

 

ROK SZKOLNY 2023/2024

OBECNE KONKURSY:

   


 

 

ZAKOŃCZONE KONKURSY:

 

ROK SZKOLNY 2022/2023


 • KONKURS "NAJCIEKAWSZA PACYNKA LOGOPEDYCZNA"
Dnia 12 maja został rozstrzygnięty konkurs na "Najciekawszą pacynkę logopedyczną". Konkurs adresowany był do grup przedszkolnych w wieku 3-6 lat  z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim,którego zadaniem było wykonanie pacynki logopedycznej w formie pracy przestrzennej z językiem i ustami. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem  kreatywności oraz pracy, jaka została włożona w tworzenie pięknych pacynek!   Wszystkie zostaną wykorzystane w gabinecie i w grupach przedszkolnych do pracy nad wspomaganiem rozwoju mowy. 
Spośród 18 pacynek komisja wyłoniła zwycięzców:
.
I miejsce Szymon Wojciechowski - grupa Sowy, 
II miejsce Amelia Gawron - grupa Pszczółki, 
III miejsce Amelia Chwalisz - grupa Wróbelki. 
.
Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplom oraz upominek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
.

 • KONKURS LITERACKI
Dnia 14.04. został rozstrzygnięty konkurs literacki na najciekawsze opowiadanie o "Wielkanocnych przygodach Krasnala Hałabały". Konkurs był skierowany dla dzieci 5-6 letnich. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci naszego Patrona Krasnala Hałabały, rozwijanie umiejętności literackich, wzbogacenie słownictwa, zaznajomienie z utworami znanych autorów książek dla dzieci. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie wykazały się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Spośród 10 prac komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Dawid Kaszkowiak - "Słowiki"
II miejsce - Ignacy Niemyt - "Sójki"
miejsce III jednakowo przypadło dla: Julianna Gulik - "Jaskółki" 
                                                                      Artur Górny - "Żuczki".


Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowy dyplomem oraz nagrodą w postaci książki a pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy oraz upominki. Serdecznie zapraszamy do lektury zwycięskiego opowiadania umieszczonego w załączniku.
.
.


 • KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZY  WIANEK"

Dnia 20 marca został rozstrzygnięty wiosenny konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejszy wianek”. Konkurs skierowany był do dzieci wszystkich grup wiekowych uczęszczających do Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Przedszkolacy wraz z swoimi rodzicami po raz kolejny wykazali się ogromną kreatywnością i twórczością. Jurorzy mieli bardzo trudny wybór, spośród 96 wianków w poszczególnych grupach wiekowych komisja wyłoniła zwycięzców:

W kategorii wiekowej 3- latki:

I miejsce Sebastian Franek „Zajączki”

II miejsce Nikodem Rajter-Szajek „Misie”

III miejsce Jagna Borowczak „ Wiewiórki”

W kategorii wiekowej 4- latki:

I miejsce Agata Bendowska „Jeże”

II miejsce Antoni Glapa „Kreciki”

III miejsce Maja Michalak „Skowronki”

W kategorii wiekowej 5- latki:

I miejsce Patrycja Dolata „Słowiki”

II miejsce Sara Bobrowicz „Sowy”

III Alicja Gawron „Pszczółki”

W kategorii wiekowej 6- latki:

I miejsce Gabriela Polody „Żuczki”

II miejsce Klara Kornaś „Biedronki”

III miejsce Basia Bartkowiak „Myszki”

Pozostałe dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i kolorowankę. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup upominków dla zwycięzców konkursu oraz firmie „AB Plus” za ufundowanie kolorowanek dla pozostałych uczestników konkursu.

Galeria zdjęć

 

 • KONKURS "NAJŁADNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA"

Dnia 5 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszą ozdobę choinkową”. Przedszkolacy w wieku od 3-6 lat wraz z rodzicami wykonali bardzo ładne i ciekawe ozdoby choinkowe, które będą dekoracją naszych przedszkolnych choinek. Dzieci okazały się pomysłowe i kreatywne. Komisja przy wyborze miejsc miała dość trudny wybór, ponieważ wszystkie prace miały w sobie coś wyjątkowego. Spośród 143 prac komisja wyłoniła zwycięzców.


 W kategorii 3 - latki:

I miejsce- Józef Topka - „ Misie”

II miejsce- Jagna Borowczak-„ Wiewiórki”

III miejsce- Sebastian Franek-„ Zajączki”.

 W kategorii 4 - latki:

I miejsce- Jakub Ćwiek- „Skowronki”

II miejsce- Martyna Braniewicz- „Kreciki”

III miejsce- Amelia Pięta-„ Szpaki”.

 W kategorii 5 - latki:

I miejsce- Maria Wąsiak-„ Sójki”

II miejsce- Emilia Hulalka-„ Jaskółki”

III miejsce- Małgorzata Pierzyńska-„ Sowy”.

 W kategorii 6 - latki:

I miejsce- Oskar Kluczyński-„ Motylki”

II miejsce- Franek Radecki- „Liski”

III miejsce- Nikodem Rupa- „Pszczółki”.

Pozostałe dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom i kolorowankę. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zakup nagród za udział w konkursie, a firmie „Ab Plus” za ufundowanie upominków do pozostałych uczestników konkursu.

Galeria zdjęć

 • KONKURS "MOJE DRZEWO"
Z przyjemnością informujemy, że Konkurs Plastyczno – Techniczny „Drzewo to życie” został rozstrzygnięty. Przedszkolacy w wieku od 3 - 6 lat stanęli na wysokości zadania. Poziom prac wskazywał, że dzieci dostrzegają piękno natury i otaczających je drzew, a także umieją wykorzystać i zestawiać różnorodne techniki plastyczne. Wszyscy, którzy widzieli wystawkę prac mogą przyznać, że pomysłowość i kreatywność dzieci nie zna granic. Komisja miała nadzwyczaj trudne zadanie, by wskazać laureatów. Każda praca miała w sobie coś pięknego i oryginalnego. Spośród 110 prac komisja wyłoniła prace zwycięskie.
.
Tak więc, na forum społeczności przedszkolnej, nagrody i dyplomy odebrali:
.
W kategorii - 3 – latki:
I miejsce – Olaf Piskorz ,,Sarenki”
II miejsce – Maria Ciesielska ,,Zajączki”
III miejsce – Gabriela Papka ,,Żabki”
.
W kategorii 4 - latki:
I miejsce – Sara Wejman ,,Mrówki”
II miejsce – Jakub Ćwiek ,,Skowronki”
III miejsce – Julianna Gulik ,,Jaskółki’
.
W kategorii 5 - latki:
I miejsce – Patrycja Dolata ,,Słowiki”
II miejsce – Małgorzata Pierzyńska ,,Sowy”
III miejsce – Anna Kliszewska ,,Sójki”
.
W kategorii 6 - latki:
I miejsce – Amelia Sokołowska ,,Słowiki”
II miejsce – Emmanuel Kaczmarek ,,Sikorki”
III miejsce – Agnieszka Jankowska ,,Biedronki”
.
Zwycięzcom gratulujemy!Pozostałe dzieci, które wzięły udział w konkursie dostały pamiątkowe dyplomy i upominki. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a dzieciom zaś za podjęcie wyzwania.

Galeria zdjęć

 • KONKURS "WARSZTATY KLOCKÓW LEGO"

Z przyjemnością informujemy, że grupa 6-latków z naszego przedszkola dobyła 1miejsce w konkursie "WARSZTATY KLOCKÓW LEGO". Dzięki wygranej, dzieci z grupy Motylki wraz z wychowawczynią Martą Florysiak wzięły udział w pażdzierniku w wygranych "Warsztatach Klocków Lego" zorganizowanych przez Bricks 4 Kidz.

Gratulujemy wygranej!

Galeria zdjęć


ROK SZKOLNY 2021/2022


 • OGÓLNOPOLSKI KREATYWNY KONKURS "WSPÓLNE CHWILE BEZ EKRANÓW"

#odlaczsiepolaczsie

#konkurs

#wspólnechwilebezekranów

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grupa 3 – latków z naszego przedszkola zdobyła 3 miejsce w konkursie w ramach programu „Re@lnie odpowiedzialni”. Dzieci z grupy Zajączki wraz z wychowawczynią Natalią Witajewską brały udział w Ogólnopolskim kreatywnym konkursie pt. „Wspólne chwile bez ekranów” i pokazały jak kreatywnie można spędzać czas bez ekranów.

Cała grupa otrzymała nagrody – gry planszowe „Bałagan w przedszkolu” firmy Muduko.

Gratulujemy wygranej!

Galeria zdjęć

 

 • KONKURS "NAJZABAWNIEJSZA MASKA KARNAWAŁOWA"

Dnia 21 lutego 2022 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  „Najzabawniejsza maska karnawałowa ” oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Celem konkursu było  rozwijanie  kreatywności dzieci oraz  pielęgnowanie tradycji karnawałowych.Prace plastyczne były bardzo oryginalne i zgodne z tematem przewodnim. 

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych grupach wiekowych  zostali : 
3 latki - Marcel Bukowian 
4 latki - Szymon Wojciechowski 
5 latki - Wiktor Lulka 
6 latki - Olga Adamczewska 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć

 

 • KONKURS "EKO MIŚ"

25 listopada, w Dzień Pluszowego Misia, rozdane zostały nagrody za udział w konkursie "Eko Miś". Zadaniem konkursowym było wykonanie przez przedszkolaka wraz z rodzicami eko misia z materiałów pochodzących z odzysku oraz materiałów naturalnych. Jury miało bardzo trudny wybór. Do przedszkola wpłynęło aż 72 wspaniałe prace.

 Zaszczytne miejsca zajęli:

 I miejsce Adam Szczepaniak z grupy Jaskółki.

 II miejsce Artur Górny z grupy Motylki.

 II miejsce Dawid Klapa z grupy Sowy.

 III miejsce Kaja Dudek z grupy Zajączki.

 III miejsce Kinga Kokocińska z grupy Pszczółki.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody i gratulacje z rąk pani dyrektor. Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali dyplom, jajko niespodziankę i kolorowankę. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i zachęcamy do dalszej aktywności.

Galeria zdjęć

 

 • KONKURS "BAJKOWA DYNIA"

Z przyjemnością informujemy, że w naszym przedszkolu odbył się konkurs  pt. „Bajkowa Dynia”, który adresowany był do wszystkich grup z naszego przedszkola. Zadaniem każdej grupy było zamienienie dyni w bajkową postać. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ każda grupa spisała się na medal. Dynie ocenione zostały pod kątem oryginalności, pomysłowości, staranności, wartości artystycznej i techniki wykonania.

Decyzją jury:

I miejsce zajęła grupa Wróbelki

II miejsce zajęła grupa Słowiki

III miejsce zająła grupa Motylki

Gratulujemy wszystkim kreatywności i dziękujemy za zaangażowanie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konkursu w formie krótkiego filmiku.

FILM

ROK SZKOLNY 2020/2021

 • KONKURS EKOLOGICZNO-PLASTYCZNY "SZANUJ CO ZIELONE"

Grupa "Kreciki" wzieła  udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno- Plastycznym "Szanuj co zielone" i wywalczyła Dyplom za zajęcie III miejsca oraz Marta Dolata zdobyła dyplom za uczestnictwo z grupu "Pszczółki".


 • KONKURS "BOHATEROWIE PRZYGÓD KRASNALA HAŁABAŁY"

Nasze Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim konkursie technicznym na wykonanie kukiełki "Bohaterowie przygód krasnala Hałabały", organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 8 Krasnala Hałabały  w Świętochłowicach. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dotyczącej teatru, zapoznanie z twórczością Lucyny Krzemienieckiej oraz rozbudzenie kreatywności dzieci.

Zwycięzcą z naszego przedszkola został Artur Górny uczęszczający do grupy Wróbelki, zdobył 1 miejsce, w kategorii wiekowej dzieci 5-6 letnich.

Gratulujemy wygranej!

        

 

 • KONKURS PLASTYCZNY PT. "SZANUJ, CO ZIELONE"
W kwietniu odbył się konkurs plastyczny „Szanuj, co zielone”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej o tematyce ekologii. Prace, kt
óre wpłynęły od naszych przedszkolaków były bardzo staranne, kreatywne i kolorowe. Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny. Prace laureatów, którzy zajęli I i II miejsce wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu.

Decyzją jury:

I miejsce zajęła – Zuzanna Brychcy „Kreciki”
II miejsce zajęła – Marta Dolata „Pszczółki”
III miejsce zajęła – Nikola Morkowska „Mrówki”

GALERIA ZDJĘĆ


 • KONKURS RECYTATORSKI
W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, którego tematem był "Świat wokół nas". W konkursie wzięło udział 18 przedstawicieli wszystkich grup przedszkolnych. Aktualna sytuacja pandemiczna wymusiła inną formę organizacji konkursu niż zazwyczaj. Dzieci zaprezentowały swój talent recytatorski w formie nagrania.
.
Wszyscy uczestniczy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, a wśród nich wyłoniono troje zwycięzców:
I miejsce - Sara Paluch z grupy "Jeże"
II miejsce - Franciszek Wolnik z grupy "Jaskółki"
III miejsce - Kuba Jakubowski z grupy "Sójki"
.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.
GALERIA ZDJĘĆ
gafgggg

 

 • KONKURS PLASTYCZNY PT. "KREATYWNA MASECZKA OCHRONNA"

Noszenie maseczki jest koniecznością w okresie epidemiologicznym, dbając o bezpieczeństwo i zapobieganie chorobom przenoszonym drogą kropelkową, zorganizowaliśmy konkurs pt. „Kreatywna maseczka ochronna”. Zadaniem konkursowym było ozdobienie maseczki według swoich pomysłów przez dziecko we współpracy z rodzicem. Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny.

Maseczki ocenione zostały pod kątem, oryginalności, pomysłowości, staranności, wartości artystycznej i techniki wykonania.

Decyzją jury:

I miejsce zajęła Małgorzata Pierzyńska- Misie

II miejsce zajęła Agnieszka Jankowska- Wiewiórki

III miejsce zajął Igor Kuska- Jeże

Przyznaliśmy także wyróżnienia dla:

Małgorzta Buda, Patrycja Dolata, Bartosz Tadeusz, Kuba Jakubowski

Gratulujemy wszystkim kreatywności i dziękujemy za zaangażowanie.

GALERIA ZDJĘĆ

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PT. "TECHNIKOLUDEK TO NIE TYLKO KOMPUTER, ALE I RODZINA"

Nasze przedszkole wzieło udział w konkursie plastycznym pt."Technikoludek to nie tylko komputer , ale i rodzina" organizowany przez Przedszkole nr 41 w Rybniu.  Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej płaskiej w formacie A4 z ramką. Z naszego przedszkola, Julia Pląskowska z grupy "SARENKI" została wyrózniona oraz Gabriela Napieralska i Amelia Nowak z grupy "JASKÓŁKI" dostały dyplomy za udział. 

Gratulujemy!

   

 • KONKURS PLASTYCZNY PT. "PANI WIOSNA"

W marcu odbył się konkurs plastyczny „PANI WIOSNA”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie płaskiej A4. Wpłynęło 117 prac. Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny. Oceniane było pomysłowość, wykorzystane materiały oraz współpraca rodzica z dzieckiem.

Decyzją jury: 

I miejsce zajął – Nikodem Trzciołek - Zajączki 

II miejsce zajął – Artur Juszczak – Jaskółki

III miejsce zajęła – Marianna Jensz - Jaskółki 

Przyznaliśmy także wyróżnienia dla: 

Sary Bobrowicz, Klary Kornaś, Antoniny Halasz, Marysi Mołdrzyk, Miłosza Żelawskiego, Adriana Kandulskiego,Kacpra Koślakowicza, Adama Szczepaniaka, Karola Kulus

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Galeria zdjęć 

 • KONKURS "PRZEDSZKOLE BEZ SMOGU" ORGANIZOWANY PRZEZ ELECTROLUX

Nasze Przedszkole uczestniczyło w Akcji „Przedszkole bez smogu”, organizowany przez markę Electrolux. Celem konkursu było promowanie zdrowego oraz czystego powietrza w miejscach, w których przebywają dzieci. W dniach od 11.01.2021 do 7.02.2021 można było wejść na stronę https://przedszkolebezsmogu.pl/ i zagłosować na wybraną placówkę. Dzięki  zaangażowaniu rodziców zebraliśmy 2500 głosów, co nam dało 4 miejsce. Zdobyliśmy nagrodę, wspaniały oczyszczacz powietrza Pure A9 z filtrem antysmogowym oraz dodatkowo filtrem antybakteryjnym i antywirusowym.   

 • KONKURS LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNY

Nasze Przedszkole przyłączyło się do III Ogólnopolskiego Konkursu Logopedyczno- Plastycznego pt. " Czy naprawdę trudne głoski?" przeznaczonego dla dzieci 5-6- letnich. Na konkurs wpłynęło 10 prac. Komisja zwróciła szczególną uwagę na:

- samodzielność wykonania pracy,

- ujęcie tematu,

- walory artystyczne.

Jury przyznało nagrody i wyłoniło zwycięskie prace:

- I miejsce Zofia Szczepaniak

- II miejsce Kuba Jakubowski

- III miejsce Zofia Sikorska

Zwycięskie trzy prace zostały przesłane do dalszego ogólnopolskiego etapu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie !

GALERIA ZDJĘĆ


 • KONKURS "PIOSENKA ZE WSPOMAGANIEM" POD HASŁEM "KAŻDY MOŻE ŚPIEWAĆ"

 W miesiącu lutym odbył się ogólnopolski konkurs dla dzieci pt: „Każdy może śpiewać”. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i kreatywności dzieci oraz nauczycieli jury miało bardzo trudne zadanie w wybraniu trzech pierwszych miejsc.

I miejsce grupa Skowronki : Oliwia Wachowiak, Ewa Stermula , Julia Nowaczyk

II miejsce grupa Wróbelki : Julia Pazgrat, Zofia Chojnacka, Kornelia Jarnot

III miejsce grupa Wiewiórki: Wojciech Olechnowski, Gabriela Flisiewicz

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zainteresowanie i gratulujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

 • KONKURS PLASTYCZNY PT. "KOT"

Kolejna edycja konkursu plastycznego odbywającego się w związku ze światowym Dniem Kota, przypadającym 17 lutego. Wpisuje się w to święto znaczenie kotów w życiu człowieka, oraz uwrażliwia dzieci na często trudny koci los.

Do konkursu przystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, z których wyłoniono 3 zwycięskie:

 - I miejsce grupa "Mrówki"

 - II miejsce grupa "Sójki"

 - III miejsce grupa "Misie"

Gratulujemy wszystkim kreatywności, pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie!

GALERIA ZDJĘĆ

 • KONKURS "JEDZ OWOCE I WARZYWA"

gifNasze przedszkole świętowało kolejny sukces. Grupa Jaskółki zajęła 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie dla szkół i przedszkoli „STWÓRZ KOMIKS Z SUPERBOHATERAMI – polskimi warzywami i owocami”. Organizatorem Konkursu była Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych. Konkurs realizowany był w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!”, sfinansowanej ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Przygotowując krótką opowieść w formie komiksu, którego głównymi postaciami były polskie warzywa i owoce, sześciolatki wykazały się wyjątkową kreatywnością, wyobraźnią oraz zdolnościami plastycznymi. Zaangażowanie przedszkolaków zostało nagrodzone wspaniałymi prezentami - każde dziecko z grupy otrzymało składaną hulajnogę firmy Razor. Udział w konkursie uatrakcyjnił zajęcia na temat zdrowego odżywiania i umożliwił dzieciom rozwijanie zainteresowań oraz zdolności, nagrody natomiast sprawiły wiele radości i zachęciły do udziału w kolejnych konkursach.

GALERIA ZDJĘĆ


 • KONKURS WALENTYNKOWY

Na konkurs wpłynęło 107 pięknych prac. Jurorzy zwrócili szczególną uwagę na:

- zgodność z celami konkursu

- pomysłowość

- walory estetyczne

W toku obrad Jury wyłoniło zwycięskie prace, nasze przedszkolaki zdobyły wyróżnienia za zastosowanie bogatych i ciekawych technik plastycznych.

I miejsce -Igor Jakuboszczak - grupa Sowy

II miejsce -Gabriel Kokociński- grupa Pszczółki

III -Agnieszka Kaczmarek- grupa Sójki

Wyróżnienia :

Zofia Meller - grupa Sowy

Olga Adamczewska- grupa Kreciki

Oliwia Nawrot - grupa Sowy.

 GALERIA ZDJĘĆ

 • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych, które mogą przybrać różne formy. Najpiękniejsze kartki to te, które są własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdobione dowolnymi technikami. I właśnie takie piękne kartki brały udział w Gminnym Konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim oraz Hurtownia Format.

Komisja przyznała uczestnikom konkursu nagrody oraz wyróżnienia.

Nagrodzeni laureaci Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Kategoria I – Przedszkola

I miejsce

Artur Górny - grupa "Wróbelki"

wyróżnienia:

Aleksandra Lange - grupa "Jaskółki"

Jakub Skałecki - grupa "Liski"

Tomasz Braun - grupa "Pszczółki"

Karina Raj - grupa "Słowiki"

Alicja Baumann - grupa "Sikorki".

GALERIA ZDJĘĆ

 • KONKURS LASTYCZNY PT. "BAJKOWY MIŚ"

Z przyjemnością informujemy, że dnia 25 listopada 2020 roku odbył się konkurs plastyczny pt. „Bajkowy Miś” - bohater literatury dziecięcej.

Konkurs był adresowany do wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Spośród wybranych prac z każdej grupy zostały wytypowane najlepsze. Organizatorzy konkursu postanowili nagrodzić wszystkich uczestników jednakowo pamiątkowym dyplomem. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

        


ROK SZKOLNY 2019/2020

 • ZDROWA PISANKA

W kwietniu odbył się konkurs Rodzinny Konkurs Wielkanocny „Zdrowa Pisanka”. Zadaniem konkursowym było wykonanie jednej pisanki w formie płaskiej, będącej kompozycją zdrowych produktów spożywczych (warzywa, owoce). Wpłynęło 55 prac. Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny. Ocenialiśmy pomysłowość, wykorzystane materiały (czy na pewno są zdrowe?) oraz zaangażowanie dzieci. Decyzją jury:

I miejsce zajął Wojciech Wojciechowski PSZCZÓŁKI

II miejsce zajął Jakub Rupa - Kreciki

III miejsce zajął Artur Górny - Jeże

Przyznaliśmy także wyróżnienia dla:

Leny Marchlewskiej, Emila Pawłowskiego, Marii Mołdrzyk, Adama Suwiczaka oraz Zofii Teopler.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

Zapraszamy do galerii wyjątkowych „ZDROWYCH PISANEK”.

GALERIA

 • KONKURS "BEZPIECZNIE Z MISIEM"

Grupa Liski z naszego przedszkola wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie Literacko-Plastycznym dla przedszkoli "Bezpiecznie z Misiem". Organizatorem konkursu było Przedszkole Nr 2 "Małego Artysty" w Tarnobrzegu.

Celem konkursu było pokazanie zdolności literackich i kreatywności przedszkolaków, rozwijanie umiejętności tworzenia prac plastycznych, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do zadanego tematu oraz profilaktyka przestrzegania zasad warunkujących bezpieczeństwo własne i innych w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dziecka.

Niezmiernie miło nam poinformować, że grupa Liski zajęła w tym konkursie I MIEJSCE.

GRATULUJEMY DZIECIOM KREATYWNOŚCI!


                                           gif               gif

 • KONKURS "PO PROSTU KOCI ŚWIAT"

W miesiącu luty odbył się konkurs dla dzieci pt.: „Po prostu koci świat”. Otrzymaliśmy aż 96 prac, wykonanych przeróżnymi technikami, a w każdej z nich widoczne było wielkie zaangażowanie i kreatywność autora. Jury miało bardzo trudne zadanie w wyborze zwycięskich prac.

1 miejsce zajęły: Julia Pląskowska (Zajączki), Helena Grubińska (Sowy)

2 miejsce zajęła: Anna Janeda (Mrówki), Wiktor Piechota (Jaskółki)

3 miejsce zajął: Marika Majewska (Sarenki), Maria Laufer (Żabki)

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie i gratulujemy tak atrakcyjnych, oryginalnych i barwnych prac.

GALERIA ZDJĘĆ


 • KONKURS NA PROJEKT KARTKI POCZTOWEJ "TEN MAGICZNY CZAS"

Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim konkursie plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej „ Ten magiczny czas”, którego organizatorem było Muzeum Poczty i Telekomunikacji polskiej we Wrocławiu, a objęty patronatem Biura Filatelistyki Poczta Polska S.A. praca naszego przedszkolaka Leona Kuleczki z grupy „Słowiki” otrzymała wyróżnienie.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim dzieciom, które chętnie zaangażowały się w wykonanie pomysłowych projektów kartek.

gif

 

 • GMINNY KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W grudniu dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Gminnym Konkursie na samodzielnie wykonaną kartkę świąteczną. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 1 w Grodzisku Wlkp. Prac było bardzo dużo, kartki były przepiękne, wykonane różnymi technikami plastycznymi i komisja miała ogromne trudności w wyłonieniu tych najładniejszych. W kategorii dzieci najmłodszych I miejsce zajął Karol Kulus z grupy Jaskółki, II miejsce zajęła Zuzanna Szczygieł z grupy Sowy, III miejsce otrzymał Wiktor Gadziński z grupy Sowy. Wyróżnienia otrzymali: Martyna Skałecka z grupy Sójki, Lucjan Rzanny i Marcin Pawlak z grupy Biedronki oraz Antoni Łodyga z grupy Liski. Laureatom serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ


 •  KONKURS "MIŚ - MÓJ PRZYJACIEL"
W miesiącu listopadzie odbył się konkurs dla dzieci wraz z rodzicami pt: „Miś mój przyjaciel”. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i kreatywności rodziców jury miało bardzo trudne zadanie w wybraniu trzech pierwszych miejsc.

I miejsce zajął: Artur Stefanovych (Sowy)

II miejsce zajęła:Gabriela Wardziak (Skowronki)

III miejsce zajął: Wiktor Lulka (Misie)

Wyróżnienia:

- Jan Piskorek (Liski) , Adrian Kandulski (Kreciki) i Blanka Palicka (Kreciki)
.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie i gratulujemy tak atrakcyjnych, oryginalnych i barwnych prac.

 

GALERIA ZDJĘĆ


 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS "MORSKIE OPOWIEŚCI"

Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w Ogólnopolskmi konkursie pod hasłem "Morskie opowieści", organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 35 "Krasnala Hałabały" w Szczecinie, w którym wzięły udział grupy Liski, Pszczółki i Zajączki. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o morskich przygodach Krasnala Hałabały wraz z wykonaniem ilustracji. Nasze przedszkolaki świetnie się spisały, ponieważ, ważne miejsa pozajmowały.

Gratulujemy:

I Miejsce - grupa Liski , "Niezwykła podróż Hałabały"

III Miejsce - grupa Pszczółki, "Krasnal Hałabała i Morskie opowieści"

Dyplom za udział - grupa Zajaczki, "Przygody Krasnala Hałabały i syrenki Zosi"

  

  

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY"

Dnia 13 grudnia 2018 roku rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez dziecko we współpracy z rodzicem stroika bożonarodzeniowego w dowolnej formie, wielkości i kształcie. Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych i ich rodziców. Łącznie wpłynęły 84 stroiki, wykonane przez 82 uczestników. Jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem i wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce - Amadeusz Brychcy - grupa "Mrówki",

II miejsce - Maria Słupińska - grupa "Sójki",

III miejsce - Julia Pakuła - grupa "Sowy".

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem oraz bardzo w