zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Szanowni Rodzice!

  Proszę o wypełnienie „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” w roku szkolnym 2021/2022. Deklaracje zostaną wydane Państwu 25.01.2021 r. Deklarację należy wypełnić i zwrócić osobie, która odbiera od Państwa dziecko przy drzwiach wejściowych do przedszkola w nieprzekraczalnym terminie do 28.01.2021r. do godziny 15.00.

  Rodzice, którzy nie złożą deklaracji w określonym terminie, będą musieli ponownie ubiegać się o miejsce dla dziecka w przedszkolu, w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

   

 • Babcie i dziadków kochamy, więc życzenia im składamy!

  Każdego roku w styczniu obchodzimy w przedszkolu niezwykle ważne święta - Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Uroczystości są świetną okazją do tego, aby uhonorować najstarszych członków naszych rodzin oraz pokazać im, jak wiele dla nas znaczą. Dotychczas mieliśmy okazję gościć te wyjątkowe osoby w progach naszego przedszkola. Także w tym roku, choć w nieco inny sposób, bo wirtualnie, babcie i dziadków zapraszamy na występy naszych przedszkolaków, przygotowane specjalnie dla nich. Filmy prezentujące programy artystyczne zostaną udostępnione poprzez Facebook. Zapraszamy na nasz profil.

  Mając na uwadze ogromny wkład babć i dziadków w wychowanie wnuków, już dziś składamy serdeczne życzenia.

  gif

 • gif4 LUTEGO 2021 r. (czwartek)

  w przedszkolu odbędzie się:

  BAL KARNAWAŁOWY

  w godzinach od 9:00 do 13:00.

  Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

  Dzieci mogą przyjść już ubrane w strój karnawałowy lub przynieść go w podpisanej torbie do przebrania.

  Prosimy, by stroje były wygodne dla dzieci i nie utrudniały im zabawy.

   

  W tym dniu nie zabraknie świetnej zabawy,

  muzyki, konkursów i poczęstunku,

  oraz niekończących się uśmiechów.

  ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA

   

 • Szanowi Państwo, Kochane Dzieci!

  Skończył się czas ferii, okres odpoczynku i wesołej zabawy z rodzicami. Dla wielu z Was czas długiej nieobecności w przedszkolu. Spotykamy się 18.01.2021r. i rozpoczynamy zajęcia w swoich grupach. Pamiętajmy, że nadal obowiązują wytyczne GIS w związku z pandemią koronawirusa.

  Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Przestrzegajmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa oraz związaną z tym obowiązującą w naszym przedszkolu Procedurę organizacji i bezpiecznego funkcjonowania przedszkola w okresie obowiązywania stanu pandemii wywołanej COVID-19. Mamy nadzieję, że przy zachowaniu środków ostrożności, czas spędzany w przedszkolu będzie przebiegał bez zakłóceń i wszyscy razem będziemy mogli bawić się i uczyć.

  Prosimy o systematyczne sprawdzanie komunikatora iprzedszkole i śledzenie strony internetowej przedszkola.

 • gif

 • Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych, które mogą przybrać różne formy. Najpiękniejsze kartki to te, które są własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdobione dowolnymi technikami. I właśnie takie piękne kartki brały udział w Gminnym Konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim oraz Hurtownia Format.

  Komisja przyznała uczestnikom konkursu nagrody oraz wyróżnienia.

  Nagrodzeni laureaci Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

  Kategoria I – Przedszkola

  I miejsce

  Artur Górny - grupa "Wróbelki"

  wyróżnienia:

  Aleksandra Lange - grupa "Jaskółki"

  Jakub Skałecki - grupa "Liski"

  Tomasz Braun - grupa "Pszczółki"

  Karina Raj - grupa "Słowiki"

  Alicja Baumann - grupa "Sikorki"

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  Ze względu na pandemię wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród nastąpi w najbliższym możliwym terminie 2021 roku.

  Nagrody dla laureatów ufundowała Hurtownia Format D. Krawczyk. Upominki przekazali też: Sklep Spożywczy K. Kurek , AS Fotowoltaika A. Silski, Firma Ubezpieczeniowa D. Balcerek .

  Serdecznie dziękujemy!

  Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

  Prezentujemy wszystkie konkursowe kartki bożonarodzeniowe, wykonane przez naszych przedszkolaków.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Choć ciepła, świąteczna atmosfera rodzi się w sercach, czasem potrzeba jest iskra, która zapali płomień życzliwości.

  Przedszkolaki wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta".

  Celem tej inicjatywy jest zachęcenie dzieci do niesienia radości, uśmiechu, pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

  Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter.

  Postanowiliśmy zadziałać.

  Tym razem postanowiliśmy podzielić naszą radością oczekiwaniu na święta, wysyłając własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi do podopiecznych Domów Dziecka w województwie wielkopolskim.

  Całymi rodzinami włączyliśmy się również w przedświąteczną zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tak pięknym przedsięwzięciu!

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • W dniach od 04.12.2020 do18.12.2020 w Przedszkolu Gminnym im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wlkp. miała miejsce przedświąteczna zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt-kotów wolno żyjących.

  Przedszkolacy spisali się na medal!

  Przynosili karmę nie tylko dla kocich pupili, ale także dla psów. Karma zostanie przekazana społecznym opiekunom na terenie Gminy Grodzisk Wlkp. Akcja przeprowadzona była pod hasłem,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę''.

  Postawa przedszkolaków dała świadectwo na to, jaki wpływ ma wczesna edukacja przedszkolna na kształtowanie wartości u małego człowieka w wielkim świecie przyrody.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • GIF„Mój kochany Mikołaju

  cały rok czekałem.

  Byłem bardzo, bardzo grzeczny,

  bardzo się starałem”

  Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W swoich pieknie przystrojonych salach przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowego” dzwonka. Pomimo braku białego puchu Święty Mikołaj, jak co roku przybył na czas - tym razem na hulajnodze. Towarzyszyły mu trzy wesołe elfy. Osobiście odwiedził każdą grupę i obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Przedszkolaki natomiast w podziękowaniu zatańczyły dla niego i zaśpiewały specjalnie na tą okazję przygotowane piosenki.

  Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci do nas za rok.

  Dziękujemy Święty Mikołaju!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Na komunikator iprzedszkole zostały do Państwa wysłane informacje.

  Prosimy o ich odczytanie i potwierdzenie odbioru poprzez komunikator.

 • Prosimy o regularne sprawdzanie wiadomości wysyłanych w programie   iprzedszkole ( tablica ogłoszeń, komunikator) oraz załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną  e-mail: przedszkolegminne@edugrodzisk.pl, bądź  telefonicznie 612271232.

 • Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

  Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My uczciliśmy je w naszym Przedszkolu w dniu dzisiejszym.

  Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem z Misiem, który odwiedził naszych przedszkolaków świętując wspólnie z nimi swoje święto. Z okazji tego święta Przedszkolaki przygotowały dla Misia tort. Dzieci w tym dniu poznały historię "misiowego" święta, wspólnie odgadywały zagadki, przygotowane przez Misia. Próbowały "misiowego" smakołyku- słodkiego miodu, oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Na zakończenie tego dnia Przedszkolaki za wykonanie zadań otrzymały od Misia niespodziankę- słodycze oraz dyplom upamiętniający uczestnictwo w Święcie Pluszowego Misia.

  Mamy nadzieję, że wspomnienie tego wielkiego "misiowego" święta na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych buziach.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • Uwaga!

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że dnia 24.11.2020r. Przedszkole ul.Chopina będzie nieczynne. Na bieżaco będziemy Państwa informować o dalszych decyzjach. Nieobecność dzieci będzie zaznaczona automatycznie. Prosimy o systematyczne sprawdzanie komunikatora iprzedszkole.

 • Apel do Rodziców!

  Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników przedszkola bardzo prosimy, by przyprowadzać dziecko bez żadnych objawów chorobowych. Jeśli dziecko źle się czuje, powinno zostać w domu.

  Według obowiązujących wytycznych GIS z dnia 20 listopada 2020r.

  "jeżeli w domu przebywa osoba w izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do podmiotu (przedszkola)".

  Szanowny Rodzicu!

  -Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś w izolacji w warunkach domowych.

  -Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że nie powinno ono dotykać oczu, nosa i ust i nie podawać ręki na powitanie. Powinno za to często myć ręce wodą z mydłem.

  -Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania- dawaj przykład.

  -Prowadź wnikliwą obserwację dziecka, która pozwoli dostrzec niepokojące objawy (najczęściej są to: kaszel, katar, biegunka, bóle głowy, zapalenie spojówek, wysypka skórna lub przebarwienia palców lub stop).

  -Przyprowadzając dziecko do przedszkola korzystaj z wyznaczonego wejścia do budynku (obowiązkowo miej maseczkę i rękawiczki lub zdezynfekuj ręce).

  - Zachowaj dystans wobec pracowników przedszkola oraz innych dzieci i ich rodziców, który powinien wynosić minimum 1,5 m.

   

 • Na przełomie września i października dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola brały udział w ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska Programuje”.
  Podczas trwania wydarzenia wspólnie z dziećmi realizowaliśmy przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania, rozwijając przy tym umiejętności kodowania, logicznego myślenia oraz pracy zespołowej.
  Podjęte przez nas działania zgłoszone zostały również na CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w ramach którego europejskie państwa konkurowały ze sobą w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
  Nam udało się zrealizować wszystkie zadania, co przyczyniło się do zdobycia certyfikatów. Zachęcamy do przypomnienia sobie realizowanych przez nas zadań, z których relacja znajduje się w galerii zdjęć. A oto zdobyte przez nas certyfikaty:
  gif  gif

 • gifDzień 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który przypomina o tym, że dziecko ma swoje prawa - przede wszystkim do miłości i szacunku, ale także do zdobywania wiedzy i umiejętności, do ochrony zdrowia, do wolności, zabawy. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, podczas których dowiedziały się o przysługujących im prawach.


 • Dyrektor Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że od dnia 17.11.2020 r. ulega zmianie adres skrzynki e - mailowej z przedszkolegminne@wp.pl na przedszkolegminne@edugrodzisk.pl
  Wszelką korespondencje prosimy kierować na nowy adres e-mail.
 • Szanowni Rodzice,

  Informuję, że od 16 listopada wznowiona zostaje praca przedszkola.

  Pragnę bardzo serdecznie podziękować za zrozumienie i wyrazy poparcia dla naszych działań w okresie zawieszenia zajęć.

  z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

 • Nasze przedszkole przyłączyło się do edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”, propagującej tradycje związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

  Zapraszamy do wysłuchania „Mazurka Dąbrowskiego” w wykonaniu naszych przedszkolaków.

  Dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się w akcję!

  #SzkołaDoHymnu

  (prosimy "kliknąć" obrazek)

  gif


 • gif11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi przed domem lub ozdobieniu okna flagą. Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do obejrzenia krótkiego programu artystycznego w wykonaniu naszych przedszkolaków. 

  Link do filmu:   https://www.youtube.com/watch?v=r-72XdXhfnA&feature=youtu.be

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1020 21 następna »