Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

  Poprzez przesyłane nam zdjęcia widzimy, jak pięknie pracujecie i miło spędzacie czas w domu. Gratulujemy Wam kreatywności, a rodzicom dziękujemy za motywowanie dzieci do pracy w domu.

  W czasie waszej nieobecności przedszkole zmienia się dla Was i już teraz czeka na Was niespodzianka „Magiczny dywan”. Po powrocie będziecie mieli możliwość skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji.

  Magiczny dywan jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Magiczny Dywan zawiera w sobie zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami.

  Zapraszamy do folderu video przedstawiającego filmik w wykonaniu nauczycielek pokazujący zasady działania „Magicznego dywanu” gier i zabaw. Jest tu pokazanych tylko kilka atrakcji. Wybór zabaw jest naprawdę ogromny!

  VIDEO - MAGICZNY DYWAN

  Magiczny Dywan zawdzięczamy wielkiemu zaangażowaniu Rady Rodziców naszego przedszkola – został zakupiony ze środków pieniężnych pozyskanych na zabawie przedszkolnej zorganizowanej 15 lutego 2020r.

  Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia

  Do zobaczenia w przedszkolu

   

 • 6 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

  DLACZEGO „EDUKACJA W ZAKRESIE PIERWSZEJ POMOCY DLA PRZEDSZKOLAKÓW” ?

  Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Przykładów ratowania życia wśród dzieci i młodzieży nie brakuje. Może maluchy nie mają na tyle siły by ucisnąć fantoma, zrobić właściwy wdech, warto jednak oswajać je z tematem pierwszej pomocy. Istotne jest by wyrobić w dzieciach odruch – gdy zdarzy się wypadek należy wezwać pomoc. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Dlatego warto od najmłodszych lat uczyć je prostego schematu ratowania życia, im wcześniej zaczniemy tym większa szansa, że one kiedyś komuś pomogą. A najlepiej uczyć się przez zabawę ratując życie ulubionego misia.

  Kochane Dzieci! Po obejrzeniu filmiku zabierzcie swoje misie i spróbujcie z pomocą Waszych Rodziców zabawić się w udzielanie pierwszej pomocy.

  https://www.youtube.com/watch?v=5i6ngsLmULo

  Będziemy wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo udostępnić kilka zdjęć z przebiegu zabawy w tym dniu ze swoim dzieckiem przesyłając je do wychowawców grup.

   

 • UWAGA RODZICE DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA !

  Przypominamy,że zakwalifikowanie dziecka do przedszkola nie oznacza jego przyjęcia. Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenie woli uczęszczania do przedszkola. Stosowny dokument potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola przez Rodziców dzieci zakwalifikowanych do przedszkola w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 należy pobrać poniżej i odesłać w formie skanu, fotografii na skrzynkę mailową: rekrutacjaprzedszkole1@wp.pl. w terminie do 10.04.2020r.

  Oryginał dokumentu należy przesłać w terminie późniejszym listem poleconym na adres przedszkola lub dostarczyć osobiście po zniesieniu przez Ministra Zdrowia stanu epidemii wprowadzonego Rozporządzeniem z dnia 20.03.2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U z 2020r poz. 491).

  W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.

  POTWIERDZENIE WOLI 

  Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz dodatkowe informacje,  w tym odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania znajdziecie państwo w zakładce REKRUTACJA.

 • gifDrodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

  W czwartek tj. 2 kwietnia po raz kolejny obchodzić będziemy „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Nasi przedszkolacy co roku ubierali się w tym dniu na niebiesko. Mamy gorącą prośbę, by w tym roku, w swoich domach, w miarę możliwości także ubrać się na niebiesko w akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm.

  Drodzy Rodzice, posłuchajcie ze swoimi pociechami piosenki autystycznej „Wielka siła”, obejrzyjcie film o dziewczynce, której na imię - Maria i spróbujcie troszeczkę zrozumieć ich świat. Świat, w którym ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji.

  Drogie Dzieci! Pokolorujcie kolorowankę w rękawicy kuchennej, inną ręką niż to robicie zazwyczaj. Pobawcie się z Rodzicami w rozpoznawanie z zasłoniętymi oczami, przedmiotu schowanego w worku. Możecie narysować na mące, lub ułożyć z fasoli czy klocków niebieskich - literę „A”. Chętni Rodzice razem ze swoimi pociechami mogą ułożyć ścieżkę sensoryczną złożoną z różnych faktur, np. wytłaczanek od jajek, klocków, kulek zrobionych z gazety, grochu czy fasoli.

  Razem pokażmy, że pamiętamy i jesteśmy z dziećmi autystycznymi. Wywieśmy w naszych oknach pomalowane na niebiesko i wycięte przez dzieci puzzle. Zaświećmy w tym dniu „na niebiesko”.

  Drodzy Rodzice!

  Przysyłajcie zdjęcia Waszych dzieci, ubranych na niebiesko z wyciętym niebieskim puzzlem, Otrzymane zdjęcia zamieścimy na internetowej stronie przedszkola.

  Film o Marii z lektorem

  https://www.youtube.com/watch?v=pRRIQYxLXAY

  Piosenka „Wielka siła”

  https://www.youtube.com/watch?v=Cpsw6u4Qcw0

   

  Zapraszamy do GALERII ZDJEĆ.

 • Rodzinny Konkurs Wielkanocny
  „Zdrowa Pisanka”

   Serdecznie zapraszamy Dzieci i Rodziców do udziału w konkursie "ZDROWA PISANKA".

  gif

  Zadaniem konkursowym jest wykonanie jednej pisanki w formie płaskiej, będącej kompozycją zdrowych produktów spożywczych (warzywa, owoce)

  Zdjęcie „Zdrowej pisanki” przesyłamy na adres e-mail: zdrowapisanka.konkurs6.04@wp.pl. W wiadomości należy podać imię, nazwisko, nazwę grupy przedszkolnej uczestnika.

  Zdjęcia należy przesyłać do dnia 08.04.2020r.

  Więcej informacji w regulaminie konkursu.

  REGULAMIN

 • W czasie kwarantanny zapraszamy do zapoznania się z ofertą Telewizji Polskiej, przygotowaną specjalnie dla dzieci.

  Telewizja Polska na swoim kanale TVP ABC w godzinach 8:00-13:00

  Emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”"Andy i zwierzęta świata”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”. Ponadto wśród propozycji jest również „Domowe Przedszkole” - W ramach którego pojawią się również programy, w których prowadzący, zwracając się bezpośrednio do dzieci, będą je m.in. uczyć liczyć i rysować. W programie znajdą się też m.in. edukacyjne miniaudycje z udziałem „literkowych” zwierzaków, znanych z oprawy kanału TVP ABC.

 • W trosce o bezpieczeństwo rodziny

  gif

 • Praktyczny informator zakupów spożywczych z dowozem

   

 • gifKULINARNA KRONIKA POTRAW PRZYJACIÓŁ KRASNALA HAŁABAŁY

  Wiemy, że w tym szczególnym czasie nasze przedszkolaki pomagają rodzicom w obowiązkach domowych, a zwłaszcza w gotowaniu i pieczeniu. Wszyscy dobrze wiemy, że to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa dla dzieci. Zaprosiliśmy nasze przedszkolaki do wspólnej zabawy, polegającej na podzieleniu się z Krasnalem Hałabałą zdjęciami ulubionych dań dzieci i ich rodziców.

  Zapraszamy do galerii przedstawiającej naszych przedszkolnych małych kucharzy i cukierników podczas pracy oraz ich apetyczne dania.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ 25.03 - 10. 04. 2020r.

  Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!!!

  Jak wszyscy wiemy, w całym kraju trwa stan epidemii. W związku z tym nasze przedszkole nadal pozostaje zamknięte. Nie oznacza to jednak zawieszenia przez przedszkole wszystkich form działalności. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej będziemy w tym czasie nadal wspierać Was w organizowaniu czasu pracy z dzieckiem w domu, w nauce poprzez zabawę.

  W związku z tym nauczyciele pozostają z Państwem w stałym kontakcie, codziennie w godzinach od 8.00 do 13.00. Możecie zwracać się do nich mailowo, poprzez komunikator ( program iprzedszkole) lub jeśli będziecie chcieli porozmawiać poprosić o telefon – zadzwonią.

  Nasi specjaliści również będą was wspierać propozycjami zabaw.

  Prosimy - obserwujcie naszą stronę internetową, czytajcie propozycje wysłane przez nauczycieli na skrzynki mailowe przez program iprzedszkole. Wybierzcie dla siebie i Waszego dziecka dogodną porę dnia, taką, w czasie której będziecie się wspólnie bawić wykorzystując własne pomysły lub sięgając po nasze propozycje, będzie nam miło. Odwiedzajcie też zakładkę Waszej Grupy. Pamiętajcie jednak, że dziecko najlepiej przyswaja wiedzę przez zabawę, którą można połączyć ze wspólnymi kontaktami z rodzeństwem czy wykonywaniem prac domowych takich jak na przykład przygotowywanie posiłków.

  Będziemy wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo np. mailowo dzielić się efektami zdalnej pracy ze swoim dzieckiem

  W sprawach administracyjnych prosimy o kontakt pod nr telefonu 61 2271230, 539360602 lub na skrzynkę mailową przedszkolegminne@wp.pl . Jeżeli chcecie porozmawiać osobiście ze mną, jestem dostępna codziennie pod numerem telefonu 696097165.

  Z całego serca życzę Wam, Kochane Dzieci przyjemnego pobytu w Waszych domach. Ściskam Was mocno !! Życzę zdrowia i spokojnego czasu Wszystkim! Z niecierpliwością czekam też na nasze spotkanie w przedszkolu.

   

  Pozdrawiam

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

 • Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z ofertą Polskiego Radia Dzieciom.

  gif

  Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Nauka rysunku, rytmika, lekcje języków obcych, ciekawostki matematyczne, eksperymenty naukowe czy sport dla całych rodzin to audycje, których można słuchać od świtu do wieczora włączając cyfrowe, Polskie Radio Dzieciom. Oferta stacji zgodna jest z ramowym rozkładem dnia obowiązującym w przedszkolach, zaś tematyka audycji dostosowana jest do podstawy programowej i jest bezpieczną alternatywą w czasie zawieszenia zajęć w szkołach. Bez reklam.

  • Polskie Radio Dzieciom rano budzi, potem bawi i uczy, a wieczorem pomaga zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek. Już od 7.00 do 10.00 w audycji "Poranek" dziennikarze wspólnie z młodymi słuchaczami dzwoniącymi do studia, sprawdzają jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i który pociąg na świecie jest najdłuższy.
  • W kąciku "Warsztat małego artysty" od poniedziałku do piątku o 9.30 dzieci dowiadują się jak przygotować makietę, z czego zrobić papierową rakietę i jak przy użyciu kolorowego papieru wykonać fale podobne do morskich.
  • Okazją do wsłuchania się w otaczające dźwięki jest audycja "Muzyczne podróże", w której młodzi słuchacze poznają bliskie i dalekie kraje, ich zwyczaje i muzykę, a także typowe dla danego regionu instrumenty. Autorka audycji zaprasza do studia gwiazdy i młodych artystów.
  • W audycji "Rytmika" o 10.30 od poniedziałku do piątku, Martyna Sojka zasiada do fortepianu i w towarzystwie dzieci odbywa muzyczną lekcję pełną dźwięków. Zajęcia te mają charakter nie tylko muzyczny, ale także edukacyjny.
  • Miłośników rysunku i animacji powinna zainteresować audycja, w której "Stworek Potworek" nadając ze swojej artystycznej pracowni, podpowiada jak prostymi figurami geometrycznymi narysować ciekawe obiekty, pojazdy czy elementy przyrody. Podpowiedzią jak to robić są animacje graficzne, czyli krótkie rysunkowe filmy, zamieszczane na stronie Polskiego Radia Dzieciom po zakończeniu audycji. To propozycja na każdą środę o 11.45.
  • Od poniedziałku do piątku o 15.30 słuchając audycji "Słowo do słowa" można wraz z Panią Literką gimnastykować buzię, nauczyć się poprawnego języka polskiego, a także trenować wymawianie trudnych głosek i łamańców językowych.
  • Nie wychodząc z domu i słuchając Polskiego Radia Dzieciom o 16.30 można uczyć się języków obcych. W poniedziałki i środy języka angielskiego, we wtorki niemieckiego, w czwartki francuskiego, zaś w piątki języka włoskiego. Na stronie Polskiego Radia Dzieciom znaleźć można wszystkie archiwalne audycje.
  • Odkrycia, eksperymenty, badania i obserwacje prowadzone na antenie, stają się inspiracją dla młodych słuchaczy w każdy wtorek i czwartek o 16.45. Słuchając "Małych naukowców", w domowym zaciszu dzieci mogą zrobić eksperyment zaproponowany w studiu i dokonać własnych obserwacji, by jeszcze lepiej zrozumieć fizykę, chemię, matematykę i astronomię.
  • Dzieci interesujące się oszczędzaniem czy ekonomią także znajdą coś dla siebie. W poniedziałki i środy o 17.15 w audycji "Skarbonka" dowiedzą się m.in., co to są: odsetki, koszty, zarobki czy oszczędności.
  • We wtorki o 17.15 znani dzieciom Kulfon i żaba Monika wraz z policjantem, w audycji "Bezpieczny maluch", opowiadają jak należy bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach publicznych.
  • Odpowiedzi na trudne pytania tj. gdzie rośnie pieprz, gdzie zimują raki, czy da się przewrócić hełm na lewą stronę oraz co było pierwsze jajko czy kura, można znaleźć słuchając "Mini Eureki" w środy o 17.15. W tej audycji Artur Wolski udowadnia jak ciekawa może być fizyka, chemia i matematyka, i że każde trudne pytanie może być początkiem wielkiej przygody!
  • Polskie Radio Dzieciom wspiera rozwój wyobraźni u dzieci. Niektóre audycje przenoszą najmłodszych słuchaczy w niezwykły świat w towarzystwie prawdziwie bajkowych postaci. Te propozycje usłyszeć można od poniedziałku do piątku od 11.00 do 12.00 i od 18.00 do 19.00 oraz w sobotę od 16.00 do 17.00.
  • A gdy po całym dniu pełnym wrażeń zaczyna się pora snu, Polskie Radio Dzieciom proponuje kołysanki, opowiadania i legendy. O 19.00 w "Wieczornych pogaduchach" przy dźwiękach spokojnej muzyki, opowiadane są niezwykłe historie i bajki. Stałym punktem tej audycji jest "Książka do poduszki" czytana przez znanych i cenionych lektorów. Każdego dnia usłyszeć można premierowy odcinek fragmentów czytanej książki.
  • Propozycje audycji weekendowych tej cyfrowej stacji to baśnie i legendy starych ludów świata, audycja sportowa dla całych rodzin, nauka śpiewu, audycje kulturalne dla dzieci i dorosłych, ciekawostki historyczne, wyprawa do polskich parków narodowych i wiele, wiele innych ciekawych audycji. Pełno w nich znakomitych gości i dobrej muzyki, nad którą w Polskim Radiu Dzieciom czuwa muzykolog. Audycje te są źródłem wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki. Są bezpieczną przestrzenią ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje reklam!

  25 audycja Polskiego Radia Dzieciom w ciągu tygodnia to także propozycje dla dorosłych słuchaczy - rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wśród nich usłyszeć można kilkugodzinne audycje publicystyczne i muzyczne pełne ciekawych rozmów z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

  Strona internetowa przyjazna dla dzieci i rodziców Wszystkie audycje nadawane na antenie znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

  Wszystkie audycje znaleźć można na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Na pewno każdy przedszkolak znajdzie tu coś dla siebie.

 • gifDROGI RODZICU !

  TWOJE DZIECI DADZĄ RADĘ!

  NIE MUSISZ TWORZYĆ W DOMU SZKOŁY, PRZEDSZKOLA ANI SALI ZABAW.

  KOCHASZ SWOJE DZIECI, JESTEŚ ICH BEZPIECZNĄ PRZYSTANIĄ.

  BĄDŹCIE RAZEM.

  CZYTAJCIE, TWÓRZCIE, GRAJCIE, ŚPIEWAJCIE, GADAJCIE.

  MOŻECIE SIĘ TEŻ RAZEM NUDZIĆ, OGLĄDAĆ FILMY, GAPIĆ PRZEZ OKNO.

  TO JEST OK!

  gif

 • „PRZEPISY PRZYJACIÓŁ KRASNALA HAŁABAŁY”

  Wszystkich przyjaciół Krasnala Hałabały zapraszamy do wspólnej zabawy polegającej na podzieleniu się z Krasnalem zdjęciami Waszych ulubionych dań!

  Wiemy, że w tym szczególnym czasie nasze przedszkolaki pomagają rodzicom w gotowaniu i pieczeniu. Tych, którzy jeszcze tego nie robili, zachęcamy do takiej aktywności - to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa dla dzieci.

  Drodzy Rodzice! Przesyłajcie zdjęcia Waszych pociech, na których pomagają w przygotowaniu posiłków do wychowawców. Dopiszcie rodzaj wykonywanej potrawy.

  Z otrzymanych zdjęć stworzymy „Kulinarną kronikę potraw przyjaciół Krasnala Hałabały” na naszej stronie internetowej.

 • W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na obszarze całego kraju zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały będą zawieszone aż do Świąt Wielkanocnych.

  dz

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację na bieżąco komunikujemy się z Państwem poprzez program iprzedszkole. Udostępniamy materiały dydaktyczne, propozycje zabaw i prac plastycznych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z nich podczas wspólnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, iż panująca obecnie sytuacja w naszym kraju zakończy się jak najszybciej i wszyscy radośnie wrócimy do naszego przedszkola. Do zobaczenia !

 • gifMiędzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci/ Bilingual Future"

   

  Szanowni Państwo,

  Wyjątkowa sytuacja społeczna, której jesteśmy świadkami modyfikuje oprócz naszych codziennych przyzwyczajeń także i metody edukacyjne.

  Nie jest to łatwy czas dla nas wszystkich, niemniej istnieje możliwość bardzo efektywnego wspomagania procesu nauczania języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w tym szczególnym okresie.

  Angielski w domu na najwyższym światowym poziomie od ręki, bez wychodzenia z domu, a na dodatek najbardziej skutecznie, czyli metodą wychowania w dwujęzyczności - to cechy Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”.

  Zapraszamy do obejrzenia demo poszczególnych poziomów:

  Baby Beetles - https://tinyurl.com/demobbdom

  Tom and Keri A - https://tinyurl.com/demotkadom

  Tom and Keri B - https://tinyurl.com/demotkbdom

 • Bajka dla dzieci o koronawirusie. O złym królu i dobrej kwarantannie.

  Co to jest koronawirus? Jak wytłumaczyć dziecku, że musi siedzieć w domu? Najlepiej za pomocą opowiadania czy bajki

  Poznanianka Mira Orlińska, mama Klary, wpadła na pomysł stworzenia bajki dla dzieci o koronawirusie. Udało jej się namówić do współpracy psycholożkę, która napisała bajkę-pomagajkę, konsultując ją z psycholożką dziecięcą. Pobierz bajkę i przeczytaj dziecku, by pomóc mu zrozumieć obecną sytuację.

  "Bajkę o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie" napisała psycholożka Dorota Bródka. Merytorycznie wspomogła ją psycholożka dziecięca Aleksandra Krysiewicz.

  Bajka do pobrania 

 • #DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

  Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

   

  Materiały można pobrać pod adresem:

  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 • UWAGA !

  Sekretariat czynny w godz. 7.00 – 15.00

  Ze względów bezpieczeństwa prosimy o kontakt telefoniczny - nr tel. 612271230.

  W wyjątkowych sytuacjach wszelkie niezbędne sprawy można załatwić osobiście (pojedynczo).


 •  

  W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały będą zawieszone; od 16 do 25 marca br.

  13 marca nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze tylko w przedszkolu ul. Chopina 24 dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.


  Rodzicu,

  jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.

  Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny, rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz, śledź na bieżąco komunikaty  Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przekazywane przez dyrektora na stronie internetowej przedszkola i w aplikacji iprzedszkole.


  Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

  Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

  Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.


  Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  -Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

  -Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 • Drodzy Rodzice,

  informuję, że od czwartku tj. 12.03.2020 r. przedszkole prowadzi zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

  W piątek tj. 13.03.2020 r. opieka nad dziećmi sprawowana będzie tylko w przedszkolu ul. Chopina.

  Od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. przedszkole będzie zamknięte. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenieniu się koronawirusa.

  Zwracam się też z apelem do Rodziców, aby zadbali o to żeby dzieci pozostały w domach, ograniczyły maksymalnie kontakt z innymi osobami. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek nowe informacje przekażemy je Państwu. poprzez naszą stronę internetową i program iprzedszkole.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1018 19 następna »