zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Szanowni Państwo,

  informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w formie elektronicznej za pomocą programu Nabór do przedszkola w dniach od 20 marca 2023 r. do 24 marca 2023 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  Prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu uzupełniającym oraz z zakładką Pomoc / Podręcznik dla kandydata i w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku https://www.youtube.com/watch?v=bHsD9wmQ3WI

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).

  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).

  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 24 marca 2023 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).

   

   


 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATOW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIALÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024

  Informujemy, że dnia 7 marca zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Ponadto informujemy, że w dniach od 20.03.2023r. do 24.03.2023 r. będzie możliwość złożenia wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w przedszkolu w postępowaniu uzupełniającym.

 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLA

  NA ROK SZKOLNY 2023/2024

   

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkola listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 21.02.2023 r. od godziny 12:05  do 03.03.2023 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola.

   

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

   

 • Szanowni Państwo,
  przypominamy, że do dnia 03.02.2023 r. trwa składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2023/2024.

   

 •    Składamy serdeczne podziękowania za  udział w 31 Finale "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" . Tegorocznym hasłem przewodnim 31 Finału WOŚP było: „Chcemy wygrać z sepsą”, zbiórka dedykowana w walce z sepsą.

  W tym roku również udało się zebrać imponującą kwotę: 1501 zł i 02 gr.

     Informujemy, iż uzbieraną kwotę przekazaliśmy 29.01.2023r do Grodziskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebranie takiej kwoty nie byłoby możliwe, gdyby nie Wasze WIELKIE SERCA. Dziękujemy pięknie za wspaniałe granie!

  GALERIA ZDJĘĆ

   

   

 •  
  ,
 • .

 • Zasady rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski

  • Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych (złożenie wniosków), odbędzie się w dniach od dnia 23 stycznia 2023 r. od godz. 8:00 do dnia 03 lutego 2023 r. do godz. 15:00 przy wsparciu systemu elektronicznego pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  • Do publicznych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych przyjmowane będą dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie.

  • Złożone wnioski traktowane będą jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń).

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).

  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).

  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 03 lutego 2023 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).

   

  Szczegółowe informacje znajdują się w programie Nabór do przedszkoli, zakładka Pomoc / Podręcznik dla kandydata oraz w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku:

  https://www.youtube.com/watch?v=bHsD9wmQ3WI

 •  

   

 • ELEKTRONICZNY NABÓR DO PRZEDSZKOLA

  Szanowni Państwo,

         informujemy, że rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w formie elektronicznej za pomocą programu Nabór do przedszkola w dniach od 23 stycznia 2023 r. do 03 lutego 2023 r. w godzinach od 800 do 1500 .

  Prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi programu dostępne będą w terminie późniejszym.

   

  Uchwała Rady Miejskiej w sprawie ustalenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

  Zarządzenie Burmistrza w sprawie rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

 • UWAGA RODZICE  !

  Dnia 17.01.2023r. w Przedszkolu Gminnym  im. Krasnala Hałabały ul. Chopina 24 odbędą się zebrania.

  Na zebraniach  prelekcję wygłosi  psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim,

  następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w salach.

   

  -  godz. 16.30 grupy: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże, Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Żabki, Słowiki, Szpaki,

  -  godz. 17.30 grupy: Skowronki, Jaskółki, Pszczółki, Liski, Sowy, Sójki, Sikorki, Żuczki, Myszki, Biedronki, Motylki.

   

  Serdecznie zapraszamy

   

 • ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
  .
  .
  ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE OD RADY RODZICÓW
  .
  .

 •   W naszym Przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla "Przytuliska Dla Psów" w Grodzisku Wielkopolskim. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce. Organizatorem i koordynatorem akcji była Pani Magdalena Wojciechowska oraz Justyna Nowak. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji, dzięki czemu udało nam się uzbierać ponad 70 kg karmy dla zwierząt, zarówno psów jak i kotów. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
  .
  .
 • Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.„ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim, prace naszych przedszkolaków zostały nagrodzone.

  Nagrody otrzymali:

  - Amelia Pięta – grupa „Szpaki”

  - Franciszek Radecki – grupa „Liski”

  Wyróżnienia otrzymali:

  - Artur Górny – grupa „Żuczki”

  - Alicja Konieczna – grupa „Biedronki”

  - Emilia Kuczyńska – grupa „Sójki”

  - Franciszek Pakuła – grupa „Myszki”

  Jednocześnie dziękujemy i gratulujemy wszystkim dzieciom, które chętnie zaangażowały się w wykonanie kartek bożonarodzeniowych.

    GALERIA ZDJĘĆ

   

 • Drodzy Rodzice!


  Informuję, że od 01.01.2023 r. ulega zmianie wysokość stawki żywieniowej w przedszkolu z 10 zł na 14,50 zł. oraz wysokość opłaty godzinowej, która dotychczas wynosiła 1 zł. na 1,10 zł. za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu. Ponadto informuję, że opłata godzinowa dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  p.o. Dyrektor przedszkola

  Załzczniki :

  1. Uchwała nr XLIX/402/2022 Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim

  2. Zarządzenie Dyrektora przedszkola

   

 •