zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • kwiaty"Świat bez kobiet byłby

  jak ogród bez kwiatów."

  Dnia 6 marca 2020 r. w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana - Pan Marzec witał i pozdrawiał wszystkich wchodzących do przedszkola. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym - jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie. W tym dniu wszystkie kobiety naszego przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i kwiatki. Z tej okazji również dzieci z grupy Sowy zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. “Telegram na Dzień Kobiet”. Na przedstawienie zostały zaproszone Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasi goście wspólnie z przedszkolakami wykonali także piękne kwiaty z bibuły, z którymi dzieci udały się w poniedziałek do zaprzyjaźnionych instytucji, między innymi Urzędu Miasta, Promessy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Usług Wspólnych, by tam wręczyć kwiaty pracującym w nich paniom. Przedszkolaki obdarowały upominkami także przechodniów, składając życzenia z okazji Dnia Kobiet.

  Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonała okazja do kształtowania u dzieci nawyku doceniania swoich najbliższych oraz obdarowywania ich upominkami.


  Wszystkim Kobietom, zarówno małym, jak i dużym, życzymy najlepszego z okazji ich święta:

  zdrowia, pomyślności, uśmiechu i samych pięknych dni w życiu!

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy do wysłuchania życzeń:

  ŻYCZENIA

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  W czwartek, 5 marca br. w Bibliotece CK Rondo oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się pasowanie na czytelnika. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy "Motylki" z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
 • KIM BĘDĘ GDY DOROSNĘ?

  Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują opowiadać o ich pracy, a swoje spostrzeżenia niejednokrotnie odzwierciedlają podczas zabaw tematycznych. Jednocześnie próbują odpowiedzieć sobie na pytanie „Kim będę, gdy dorosnę”. Wykorzystując naturalną dziecięcą chęć poznawania świata podejmujemy działania wspierające dzieci w zakresie formowania preorientacji zawodowej, mające na celu ukazanie różnorodności zawodów wykonywanych przez rodziców przedszkolaków oraz osób w ich najbliższym otoczeniu.
 • KLUB MAŁEGO MUZYKA

  W poniedziałkowy poranek 2 marca odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Małego Muzyka. Uczestniczyły w nim dzieci 4, 5 i 6-letnie. Na początku dzieci wysłuchały irlandzkiej legendy o harfie. Potem na scenie pojawiła się harfiarka - Pani Barbara Karlik, która na harfie celtyckiej zagrała i pięknie zaśpiewała utwór pt. „Czarny kot”. Dzieci rozpoznawały i nazywały instrumenty. Dowiedziały się, że ten instrument ma metalowe (mosiężne, złote i srebrne) struny, jest mały i gra na nim harfiarka lub harfiarz. Jego większym odpowiednikiem jest harfa klasyczna (orkiestrowa), która ma nylonowe struny. Gra na niej harfistka lub harfista. Dzieci miały też okazję pogimnastykować się przy dźwiękach harfy o różnej wysokości. Wysłuchali utworu w języku angielskim i irlandzkim oraz na zakończenie piosenki o przyjaźni. W dobrych humorach wrócili do swoich sal.
 • Szanowni Państwo!

  Rada Rodziców jest reprezentantem ogółu rodziców – co nie znaczy, że rodzic spoza Rady nie może brać aktywnego udziału w pracach Rady – zapraszamy – każda praca, pomysł, który wesprze pracę przedszkola jest mile widziany i pożądany.

  Naszym celem jest przybliżenie działanie Rady, a także umożliwienie wszystkim zainteresowanym uzyskania informacji na temat wydatkowania pieniędzy pozyskiwanych ze składek oraz ze środków od darczyńców.

  Wsparcie przedszkola przez rodziców jest nieocenione. Środki wydatkowane są na to, by naszym dzieciom poprawić warunki nauki, rozwijanie zainteresowań, oraz by mogły korzystać z postępu technologicznego jakim jest na przykład tablica interaktywna czy Magiczny dywan wykorzystywany w procesie dydaktycznym. Z pozyskanych środków( cegiełki z zabaw charytatywnych) zakupiono tablicę interaktywną ( przedszkole Słocin ) i planowany jest zakup Magicznego dywanu ( przedszkole Chopina).

  W związku z tym apelujemy do Państwa, do tych osób, które nie dokonały wpłaty składki w wysokości 60,00 zł – na konto Rady Rodziców o dokonanie wpłaty, pamiętając, że te fundusze zawsze wracają do naszych dzieci

  Wszyscy rodzice powinni wspierać edukację swoich dzieci, wiemy również, że wszystko w dzisiejszych czasach kosztuje. Szanując Państwa pieniądze, staramy się, aby czynione przez nas zakupy przyczyniały się do rozwoju naszych dzieci, a także aby umilały dzieciom czas spędzany w przedszkolu, a także by nie zabrakło nagród za osiągane sukcesy w różnych konkursach.

  Wpłata każdej składki przyczynia się do realizacji kolejnych projektów, zaplanowanych działań na rok szkolny2019/2020. Dziękujemy tym wszystkim ,którzy już dokonali wpłat. Wyrażamy głęboką nadzieję, że znajdziemy u wszystkich Państwa zrozumienie, a tym samym również wsparcie finansowe. Wdzięczność i radość dzieci i tak będzie stanowiła największą nagrodę dla ofiarodawców.

  Przedstawiamy wydatki dotychczas poniesione przez Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020.

  1. nagrody za udział w konkursach – 448,41zł

  2. dofinansowanie pasowania na przedszkolaka– 160,00 zł

  3. dofinansowanie baliku – 423,71 zł

  4. Paczka Mikołajkowa – 4 475,80 z

  Planowane wydatki:

  1. Paczki wielkanocne ok. 4 600,00 zł

  2. Dzień dziecka ok. 1000,00 zł

  3. Usługa autokarowa – przewóz na wycieczki na zakończenie przedszkola ok. 1 700,00 zł

  4. Wyprawki dla dzieci kończących przedszkole ok. 2 400,00 zł

  5. Dyplomy ok. 200,00 zł

  6. Nagrody za udział w konkursach: 500,00zł

  7. Teatrzyki: 1400,00.zł

   

 • Prośba do rodziców!

  Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców o przyprowadzanie do przedszkola tylko zdrowych dzieci. Prośba podyktowana jest troską o zdrowie pozostałych dzieci w grupach.

  Dyrektor przedszkola oraz rodzice naszych wychowanków!

  gif

 • Profilaktyka zdrowotna w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

  Szanowni Państwo,  prosimy o zapoznanie się z rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej w związku z ryzykiem epidemii koronawirusa.

  REKOMENDACJE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

 • W dniu 27 i 28 lutego br. wszystkie grupy dzieci obejrzały baśń muzyczną pt. „W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Duduś” z Łodzi. W spektaklu wzięły udział malutkie skrzaty, wesolutkie smerfy, ubogie krasnoludki, króliczki pełne trwogi, złośliwy trol Szczerbol, zła czarownica Złośnica oraz niedźwiadek Miodojadek. Wartkiej akcji towarzyszyły błyskotliwe i zabawne dialogi. Doskonale znani bohaterowie bajki wzbudzali żywiołowe emocje wśród dzieci. Przedstawienie podobało się wszystkim, gdyż każdy uczestnik mógł w nim brać czynny udział. Aktorzy zapraszali młodych widzów na scenę prosząc o pomoc, rady, wskazówki i podpowiedzi. Widowisko teatralne było bardzo wesołe, pełne śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne, wspaniałe kostiumy, cudowna muzyka i profesjonalny zespół aktorów wprowadziły małych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych. W świetnych humorach wróciliśmy do przedszkola.
 • Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, organizowaną przez  Centrum Rozwoju Lokalnego.

  Celem akcji jest:

  • zwiększenie świadomości dzieci o otaczającym nas świecie, 
  • zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych,
  • popularyzacja postaw proekologicznych,
  •  zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem kolejnych lekcji.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Tegoroczna zima spłatała nam figle. Spragnione zimowej aury dzieci nie mają okazji pobawić się w śniegu na świeżym powietrzu. Ponieważ bardzo lubimy zimę, postanowiliśmy stworzyć zimowy klimat w naszym przedszkolu. Dzieci poznały sporty zimowe, a nawet miały okazję przymierzyć łyżwy, narty oraz stanąć na desce snowboardowej. Sala przedszkolna zamieniła się w śnieżny plac zabaw, na którym przedszkolaki pokonywały śniegowe zaspy, rzucały śnieżkami do celu, jeździły na ślizgach, wzięły udział w wyścigu na „nartach”. Dzieci nie wyobrażają sobie zabaw na śniegu bez rzucania śniegowymi kulkami, z wielką przyjemnością stoczyły więc ze sobą bitwę na śnieżki. Choć z radością niebawem powitamy wiosnę, to stwierdzamy zgodnie, że zima też jest przyjemną porą roku!
 • 21 lutego nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość- pan Jędrzej Krzyżostaniak -pasjonat obserwacji astronomicznych, który przybliżył nam pracę astronoma. Pan Jędrzej pokazał wykonane przez siebie zdjęcia, opowiedział nam o kosmosie i planetach. Poznaliśmy nazwy planet, które znajdują się w tej samej galaktyce, co Ziemia, wysłuchaliśmy kilku ciekawostek o nich. Nasz gość przedstawił oprzyrządowanie, przy pomocy którego można delektować się widokami nocnego nieba, a my mieliśmy okazję spojrzeć przez lornetkę i lunetę. Największą atrakcją spotkania była niewątpliwie możliwość obejrzenia w zaciemnionej sali rozgwieżdżonego nieba, a zwłaszcza spadających gwiazd, a następnie gwiazdozbioru.

  Pan Jędrzej z chęcią odpowiadał na pytania dzieci i zachęcał do samodzielnych obserwacji nieba. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Nasz gość w wielu dzieciach zaszczepił zainteresowanie kosmosem, o czym świadczyły zabawy i pytania dzieci, które miały miejsce już po spotkaniu.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU JĘDRZEJOWI ZA POŚWIĘCONY NAM CZAS I NIEZWYKLE CIEKAWE SPOTKANIE!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Ostatni czwartek Karnawału to „Tłusty Czwartek”- w tym roku obchodziliśmy go 20.02.2020r. - Prawda, że to magiczna data? Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, na którym pani cukiernik zapoznaje nas z przepisem i sposobem wykonania pączków. Wykonaliśmy aż 3 doświadczenia - rozczyn z drożdży, ciasto drożdżowe oraz lukier. Czekając na ich wyrośnięcie graliśmy w "pączkowe" memory, układaliśmy "pączkowe" sudoku, wykonaliśmy pracę plastyczną :"Kolorowy pączek". Potem panie wykonały mini pączki, a my je udekorowaliśmy. Tymi pączkami podzieliliśmy się z naszymi bliskimi. ”Tłusty czwartek” był okazją do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • GIF"Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa …

  Wtedy proste DZIĘKUJĘ zawiera wszystko, co chcemy wyrazić"

   

   

  Składam serdeczne podziękowanie Paniom: Ewelinie Baumann, Karinie Fórmaniak, Annie Zawieja za zaangażowanie i okazaną pomoc przy organizacji charytatywnego Balu karnawałowego, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup „Magicznego dywanu” dla naszego przedszkola.

  To Wasze działania, Wasza ofiarność, pomoc i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie mogło mieć miejsce.

  Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie z Waszej strony, życzliwość i praca na rzecz przedszkola, akceptacja planów i zamierzeń to ogromna pomoc w kształceniu i wychowaniu naszych dzieci.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

   

 • "To, co możesz uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu,

  gifale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu".

  Albert Schwietzer

   

  15 lutego 2020 roku odbył się bal charytatywny na rzecz naszego przedszkola. Całość zebranych funduszy zostanie przeznaczona na zakup interaktywnej pomocy dydaktycznej do ćwiczeń, gier i zabaw. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dziecka dużą motorykę, koordynację wzrokowo- ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. „Magiczny dywan” zawiera zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie spektrum zastosowania w każdym pomieszczeniu.

  Dziękujemy wszystkim za przybycie, wyśmienitą zabawę oraz hojność przy zakupie cegiełek w ten wyjątkowy wieczór. Szczególnie pragniemy podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym udało się zebrać środki pieniężne dla naszego przedszkola. To dzięki Wam, Drodzy Państwo zdołaliśmy uzbierać kwotę 13.537.73 zł. Życzliwość i bezinteresowna pomoc to cechy, które procentują i ufamy, że ich efekty prędzej czy później wracają. Życzymy wszystkiego dobrego i już teraz zapraszamy za rok.

  Przewodniczący Rady Rodziców                                                                   Dyrektor przedszkola

              Jacek Słupiński                                                                                       Alicja Andrys

   

 • gif

  17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień kota”. W tym dniu w przedszkolu zapanował prawdziwie "koci" klimat. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie wąsy oraz uszy, a w przedszkolu dominowały „kocie zabawy”.


 • „Dzień Świętego Walentego

  To dzień dobry dla każdego!

  W tym dniu wszyscy to wyznają,

  że chcą kochać i kochają!”

   14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni – w tym dniu obchodzliśmy WALENTYNKI. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w czerwonym kolorze obejrzały walentynkowy musical w wykonaniu 6-latków z grupy Motylki, zatytułowany „LOVE STORY”. Następnie w swoich salach przedszkolaki wzięły udział w zabawach z sercami w roli głównej. Były to zabawy dydaktyczne, plastyczne, ruchowe i integracyjne . 

  Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dużą atrakcją była poczta walentynkowa – dzieci miały okazję wysłać walentynkę koledze czy kuzynowi z innej grupy. Przez cały dzień dzieci zachęcane były do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe, a także budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w galeriach poszczególnych grup

 •  Niespodzianka w przedszkolu

  Zima nas omija, ale czy to już wielkanoc ? Po przedszkolu biega zając  zaglądając do maluszków. Tak właśnie zaprezentował się zając. którego stylizację zakupiono z funduszu Rady Rodziców.

  W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

     

 • Szanowni Państwo, 

  Informujemy, że rekrutacja do przedszkola odbywać się będzie w dniach

  od 17 lutego 2020r. do 28 lutego 2020r. w godzinach od 8.00 do 15.00

  Dokumenty potrzebne do rekrutacji są dostępne na stronie internetowej przedszkola w zakładce  CO RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN - Rekrutacja, a w formie papierowej w sekretariacie przedszkola.

  Wypełniony wniosek wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych należy składać od 17 lutego 2020r. Dokumenty złożone przed tym terminem nie będą rozpatrywane.

 • gifKochane Babcie! Drodzy Dziadkowie!

  W imieniu Waszych wnuków i wnuczek zapraszamy do naszego przedszkola na spotkania z okazji Waszego święta:

  - 16.01.2010 r. – grupa Liski godz. 16.30

  - 22.01.2020 r. - grupa Wróbelki godz. 16.30

  - 23.01.2020 r. - grupa Kreciki godz. 16.30

  - 24.01.2020 r. - grupa Mrówki godz. 16.30

  - 21.01.2020 r. – grupa Skowronki i Jaskółki godz. 17.00 w CK Rondo

  - 21.01.2020 r. – grupa Pszczółki godz. 17.00 w Spółdzielni Mieszkaniowej na Os. Wojska Polskiego.

  Serdecznie zapraszamy

 • Ciągle istnieją wśród nas anioły,

  Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

  Ale bezinteresownie wyciągają ręce,

  I proponują swoją pomoc !

  Składam serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i okazaną pomoc przy organizacji Zabawy Andrzejkowej, z której dochód został przeznaczony na zakup sprzętu multimedialnego dla naszego przedszkola w Słocinie.

  Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie ze strony rodziców, życzliwość i praca na rzecz przedszkola, akceptacja planów i zamierzeń to ogromna pomoc w kształceniu i wychowaniu naszych dzieci.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola