Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • W czasie kwarantanny zapraszamy do zapoznania się z ofertą Telewizji Polskiej, przygotowaną specjalnie dla dzieci.

  Telewizja Polska na swoim kanale TVP ABC w godzinach 8:00-13:00

  Emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”"Andy i zwierzęta świata”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”. Ponadto wśród propozycji jest również „Domowe Przedszkole” - W ramach którego pojawią się również programy, w których prowadzący, zwracając się bezpośrednio do dzieci, będą je m.in. uczyć liczyć i rysować. W programie znajdą się też m.in. edukacyjne miniaudycje z udziałem „literkowych” zwierzaków, znanych z oprawy kanału TVP ABC.

 • W trosce o bezpieczeństwo rodziny

  gif

 • Praktyczny informator zakupów spożywczych z dowozem

   

 • gifKULINARNA KRONIKA POTRAW PRZYJACIÓŁ KRASNALA HAŁABAŁY

  Wiemy, że w tym szczególnym czasie nasze przedszkolaki pomagają rodzicom w obowiązkach domowych, a zwłaszcza w gotowaniu i pieczeniu. Wszyscy dobrze wiemy, że to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa dla dzieci. Zaprosiliśmy nasze przedszkolaki do wspólnej zabawy, polegającej na podzieleniu się z Krasnalem Hałabałą zdjęciami ulubionych dań dzieci i ich rodziców.

  Zapraszamy do galerii przedstawiającej naszych przedszkolnych małych kucharzy i cukierników podczas pracy oraz ich apetyczne dania.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ 25.03 - 10. 04. 2020r.

  Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!!!

  Jak wszyscy wiemy, w całym kraju trwa stan epidemii. W związku z tym nasze przedszkole nadal pozostaje zamknięte. Nie oznacza to jednak zawieszenia przez przedszkole wszystkich form działalności. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej będziemy w tym czasie nadal wspierać Was w organizowaniu czasu pracy z dzieckiem w domu, w nauce poprzez zabawę.

  W związku z tym nauczyciele pozostają z Państwem w stałym kontakcie, codziennie w godzinach od 8.00 do 13.00. Możecie zwracać się do nich mailowo, poprzez komunikator ( program iprzedszkole) lub jeśli będziecie chcieli porozmawiać poprosić o telefon – zadzwonią.

  Nasi specjaliści również będą was wspierać propozycjami zabaw.

  Prosimy - obserwujcie naszą stronę internetową, czytajcie propozycje wysłane przez nauczycieli na skrzynki mailowe przez program iprzedszkole. Wybierzcie dla siebie i Waszego dziecka dogodną porę dnia, taką, w czasie której będziecie się wspólnie bawić wykorzystując własne pomysły lub sięgając po nasze propozycje, będzie nam miło. Odwiedzajcie też zakładkę Waszej Grupy. Pamiętajcie jednak, że dziecko najlepiej przyswaja wiedzę przez zabawę, którą można połączyć ze wspólnymi kontaktami z rodzeństwem czy wykonywaniem prac domowych takich jak na przykład przygotowywanie posiłków.

  Będziemy wdzięczni, jeżeli zechcą Państwo np. mailowo dzielić się efektami zdalnej pracy ze swoim dzieckiem

  W sprawach administracyjnych prosimy o kontakt pod nr telefonu 61 2271230, 539360602 lub na skrzynkę mailową przedszkolegminne@wp.pl . Jeżeli chcecie porozmawiać osobiście ze mną, jestem dostępna codziennie pod numerem telefonu 696097165.

  Z całego serca życzę Wam, Kochane Dzieci przyjemnego pobytu w Waszych domach. Ściskam Was mocno !! Życzę zdrowia i spokojnego czasu Wszystkim! Z niecierpliwością czekam też na nasze spotkanie w przedszkolu.

   

  Pozdrawiam

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

 • Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z ofertą Polskiego Radia Dzieciom.

  gif

  Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Nauka rysunku, rytmika, lekcje języków obcych, ciekawostki matematyczne, eksperymenty naukowe czy sport dla całych rodzin to audycje, których można słuchać od świtu do wieczora włączając cyfrowe, Polskie Radio Dzieciom. Oferta stacji zgodna jest z ramowym rozkładem dnia obowiązującym w przedszkolach, zaś tematyka audycji dostosowana jest do podstawy programowej i jest bezpieczną alternatywą w czasie zawieszenia zajęć w szkołach. Bez reklam.

  • Polskie Radio Dzieciom rano budzi, potem bawi i uczy, a wieczorem pomaga zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek. Już od 7.00 do 10.00 w audycji "Poranek" dziennikarze wspólnie z młodymi słuchaczami dzwoniącymi do studia, sprawdzają jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i który pociąg na świecie jest najdłuższy.
  • W kąciku "Warsztat małego artysty" od poniedziałku do piątku o 9.30 dzieci dowiadują się jak przygotować makietę, z czego zrobić papierową rakietę i jak przy użyciu kolorowego papieru wykonać fale podobne do morskich.
  • Okazją do wsłuchania się w otaczające dźwięki jest audycja "Muzyczne podróże", w której młodzi słuchacze poznają bliskie i dalekie kraje, ich zwyczaje i muzykę, a także typowe dla danego regionu instrumenty. Autorka audycji zaprasza do studia gwiazdy i młodych artystów.
  • W audycji "Rytmika" o 10.30 od poniedziałku do piątku, Martyna Sojka zasiada do fortepianu i w towarzystwie dzieci odbywa muzyczną lekcję pełną dźwięków. Zajęcia te mają charakter nie tylko muzyczny, ale także edukacyjny.
  • Miłośników rysunku i animacji powinna zainteresować audycja, w której "Stworek Potworek" nadając ze swojej artystycznej pracowni, podpowiada jak prostymi figurami geometrycznymi narysować ciekawe obiekty, pojazdy czy elementy przyrody. Podpowiedzią jak to robić są animacje graficzne, czyli krótkie rysunkowe filmy, zamieszczane na stronie Polskiego Radia Dzieciom po zakończeniu audycji. To propozycja na każdą środę o 11.45.
  • Od poniedziałku do piątku o 15.30 słuchając audycji "Słowo do słowa" można wraz z Panią Literką gimnastykować buzię, nauczyć się poprawnego języka polskiego, a także trenować wymawianie trudnych głosek i łamańców językowych.
  • Nie wychodząc z domu i słuchając Polskiego Radia Dzieciom o 16.30 można uczyć się języków obcych. W poniedziałki i środy języka angielskiego, we wtorki niemieckiego, w czwartki francuskiego, zaś w piątki języka włoskiego. Na stronie Polskiego Radia Dzieciom znaleźć można wszystkie archiwalne audycje.
  • Odkrycia, eksperymenty, badania i obserwacje prowadzone na antenie, stają się inspiracją dla młodych słuchaczy w każdy wtorek i czwartek o 16.45. Słuchając "Małych naukowców", w domowym zaciszu dzieci mogą zrobić eksperyment zaproponowany w studiu i dokonać własnych obserwacji, by jeszcze lepiej zrozumieć fizykę, chemię, matematykę i astronomię.
  • Dzieci interesujące się oszczędzaniem czy ekonomią także znajdą coś dla siebie. W poniedziałki i środy o 17.15 w audycji "Skarbonka" dowiedzą się m.in., co to są: odsetki, koszty, zarobki czy oszczędności.
  • We wtorki o 17.15 znani dzieciom Kulfon i żaba Monika wraz z policjantem, w audycji "Bezpieczny maluch", opowiadają jak należy bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach publicznych.
  • Odpowiedzi na trudne pytania tj. gdzie rośnie pieprz, gdzie zimują raki, czy da się przewrócić hełm na lewą stronę oraz co było pierwsze jajko czy kura, można znaleźć słuchając "Mini Eureki" w środy o 17.15. W tej audycji Artur Wolski udowadnia jak ciekawa może być fizyka, chemia i matematyka, i że każde trudne pytanie może być początkiem wielkiej przygody!
  • Polskie Radio Dzieciom wspiera rozwój wyobraźni u dzieci. Niektóre audycje przenoszą najmłodszych słuchaczy w niezwykły świat w towarzystwie prawdziwie bajkowych postaci. Te propozycje usłyszeć można od poniedziałku do piątku od 11.00 do 12.00 i od 18.00 do 19.00 oraz w sobotę od 16.00 do 17.00.
  • A gdy po całym dniu pełnym wrażeń zaczyna się pora snu, Polskie Radio Dzieciom proponuje kołysanki, opowiadania i legendy. O 19.00 w "Wieczornych pogaduchach" przy dźwiękach spokojnej muzyki, opowiadane są niezwykłe historie i bajki. Stałym punktem tej audycji jest "Książka do poduszki" czytana przez znanych i cenionych lektorów. Każdego dnia usłyszeć można premierowy odcinek fragmentów czytanej książki.
  • Propozycje audycji weekendowych tej cyfrowej stacji to baśnie i legendy starych ludów świata, audycja sportowa dla całych rodzin, nauka śpiewu, audycje kulturalne dla dzieci i dorosłych, ciekawostki historyczne, wyprawa do polskich parków narodowych i wiele, wiele innych ciekawych audycji. Pełno w nich znakomitych gości i dobrej muzyki, nad którą w Polskim Radiu Dzieciom czuwa muzykolog. Audycje te są źródłem wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki. Są bezpieczną przestrzenią ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje reklam!

  25 audycja Polskiego Radia Dzieciom w ciągu tygodnia to także propozycje dla dorosłych słuchaczy - rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wśród nich usłyszeć można kilkugodzinne audycje publicystyczne i muzyczne pełne ciekawych rozmów z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

  Strona internetowa przyjazna dla dzieci i rodziców Wszystkie audycje nadawane na antenie znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

  Wszystkie audycje znaleźć można na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Na pewno każdy przedszkolak znajdzie tu coś dla siebie.

 • gifDROGI RODZICU !

  TWOJE DZIECI DADZĄ RADĘ!

  NIE MUSISZ TWORZYĆ W DOMU SZKOŁY, PRZEDSZKOLA ANI SALI ZABAW.

  KOCHASZ SWOJE DZIECI, JESTEŚ ICH BEZPIECZNĄ PRZYSTANIĄ.

  BĄDŹCIE RAZEM.

  CZYTAJCIE, TWÓRZCIE, GRAJCIE, ŚPIEWAJCIE, GADAJCIE.

  MOŻECIE SIĘ TEŻ RAZEM NUDZIĆ, OGLĄDAĆ FILMY, GAPIĆ PRZEZ OKNO.

  TO JEST OK!

  gif

 • „PRZEPISY PRZYJACIÓŁ KRASNALA HAŁABAŁY”

  Wszystkich przyjaciół Krasnala Hałabały zapraszamy do wspólnej zabawy polegającej na podzieleniu się z Krasnalem zdjęciami Waszych ulubionych dań!

  Wiemy, że w tym szczególnym czasie nasze przedszkolaki pomagają rodzicom w gotowaniu i pieczeniu. Tych, którzy jeszcze tego nie robili, zachęcamy do takiej aktywności - to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa dla dzieci.

  Drodzy Rodzice! Przesyłajcie zdjęcia Waszych pociech, na których pomagają w przygotowaniu posiłków do wychowawców. Dopiszcie rodzaj wykonywanej potrawy.

  Z otrzymanych zdjęć stworzymy „Kulinarną kronikę potraw przyjaciół Krasnala Hałabały” na naszej stronie internetowej.

 • W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na obszarze całego kraju zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały będą zawieszone aż do Świąt Wielkanocnych.

  dz

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację na bieżąco komunikujemy się z Państwem poprzez program iprzedszkole. Udostępniamy materiały dydaktyczne, propozycje zabaw i prac plastycznych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z nich podczas wspólnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, iż panująca obecnie sytuacja w naszym kraju zakończy się jak najszybciej i wszyscy radośnie wrócimy do naszego przedszkola. Do zobaczenia !

 • gifMiędzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci/ Bilingual Future"

   

  Szanowni Państwo,

  Wyjątkowa sytuacja społeczna, której jesteśmy świadkami modyfikuje oprócz naszych codziennych przyzwyczajeń także i metody edukacyjne.

  Nie jest to łatwy czas dla nas wszystkich, niemniej istnieje możliwość bardzo efektywnego wspomagania procesu nauczania języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w tym szczególnym okresie.

  Angielski w domu na najwyższym światowym poziomie od ręki, bez wychodzenia z domu, a na dodatek najbardziej skutecznie, czyli metodą wychowania w dwujęzyczności - to cechy Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”.

  Zapraszamy do obejrzenia demo poszczególnych poziomów:

  Baby Beetles - https://tinyurl.com/demobbdom

  Tom and Keri A - https://tinyurl.com/demotkadom

  Tom and Keri B - https://tinyurl.com/demotkbdom

 • Bajka dla dzieci o koronawirusie. O złym królu i dobrej kwarantannie.

  Co to jest koronawirus? Jak wytłumaczyć dziecku, że musi siedzieć w domu? Najlepiej za pomocą opowiadania czy bajki

  Poznanianka Mira Orlińska, mama Klary, wpadła na pomysł stworzenia bajki dla dzieci o koronawirusie. Udało jej się namówić do współpracy psycholożkę, która napisała bajkę-pomagajkę, konsultując ją z psycholożką dziecięcą. Pobierz bajkę i przeczytaj dziecku, by pomóc mu zrozumieć obecną sytuację.

  "Bajkę o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie" napisała psycholożka Dorota Bródka. Merytorycznie wspomogła ją psycholożka dziecięca Aleksandra Krysiewicz.

  Bajka do pobrania 

 • #DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

  Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

   

  Materiały można pobrać pod adresem:

  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 • UWAGA !

  Sekretariat czynny w godz. 7.00 – 15.00

  Ze względów bezpieczeństwa prosimy o kontakt telefoniczny - nr tel. 612271230.

  W wyjątkowych sytuacjach wszelkie niezbędne sprawy można załatwić osobiście (pojedynczo).


 •  

  W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały będą zawieszone; od 16 do 25 marca br.

  13 marca nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze tylko w przedszkolu ul. Chopina 24 dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.


  Rodzicu,

  jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.

  Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny, rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz, śledź na bieżąco komunikaty  Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przekazywane przez dyrektora na stronie internetowej przedszkola i w aplikacji iprzedszkole.


  Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

  Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

  Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.


  Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  -Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

  -Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 • Drodzy Rodzice,

  informuję, że od czwartku tj. 12.03.2020 r. przedszkole prowadzi zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

  W piątek tj. 13.03.2020 r. opieka nad dziećmi sprawowana będzie tylko w przedszkolu ul. Chopina.

  Od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. przedszkole będzie zamknięte. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenieniu się koronawirusa.

  Zwracam się też z apelem do Rodziców, aby zadbali o to żeby dzieci pozostały w domach, ograniczyły maksymalnie kontakt z innymi osobami. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek nowe informacje przekażemy je Państwu. poprzez naszą stronę internetową i program iprzedszkole.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

 • Szanowni Państwo,

  W związku z pojawiającymi się informacjami o zagrożeniu koronawirusem w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom uczęszczającym do naszego przedszkola, proszę otoczyć dzieci szczególną troską i opieką oraz pozostawić w domu w sytuacji kiedy wystąpią u nich objawy przeziębienia, grypy lub innej choroby. Proszę również przypomnieć dzieciom o konieczności przestrzegania zasad higieny mycia rąk, higieny spożywania żywności oraz zachowania podczas kontaktu z innymi osobami. Do odwołania wprowadzamy w naszym przedszkolu : jednorazowe ręczniki - raz w tygodniu pranie piżam i pościeli.

  Prosimy na bieżąco monitorować pojawiające się na naszej stronie internetowej komunikaty.


  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola


  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną "Problematyka zarażenia koronawirusem".

  Materiał zamieszczony jest w zakładce "CO RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN" / "SZKOLENIA DLA RODZICÓW"

 • POKAZ ILUZJONISTY "SZCZĘŚLIWY ZĄBEK MAGIC SHOW"

  Każdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Taki tajemniczy gość zawitał 9 marca br. do naszego przedszkola,  z  którym  odbyliśmy podróż w świat iluzji i edukacji. Mottem przewodnim spektaklu było „Myję zęby rano i wieczorem, złe jedzenie jest potworem, a dentysty się nie boję bo on dba o ząbki moje”.  Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Iluzja przeplatana zaganieniami związanymi z higieną jamy ustnej, odżywianiem, oraz przełamanie lęku przed wizytą u stomatologa. Wszystkie te zagadnienia związane są z działaniami, które realizuje nasze przedszkole poprzez udział     i realizacje  programów zdrowotnych.  Dzieci wypowiadały za iluzjonistą magiczne zaklęcia, oraz  brały udział  w magicznych sztuczkach. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci; „achom!” i „ochom!” nie było końca, mała widownia wprost nie mogła usiedzieć na swoich miejscach!  Naszego niezwykłego gościa nagrodzono gromkimi brawami!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • kwiaty"Świat bez kobiet byłby

  jak ogród bez kwiatów."

  Dnia 6 marca 2020 r. w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana - Pan Marzec witał i pozdrawiał wszystkich wchodzących do przedszkola. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym - jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie. W tym dniu wszystkie kobiety naszego przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i kwiatki. Z tej okazji również dzieci z grupy Sowy zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. “Telegram na Dzień Kobiet”. Na przedstawienie zostały zaproszone Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasi goście wspólnie z przedszkolakami wykonali także piękne kwiaty z bibuły, z którymi dzieci udały się w poniedziałek do zaprzyjaźnionych instytucji, między innymi Urzędu Miasta, Promessy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Usług Wspólnych, by tam wręczyć kwiaty pracującym w nich paniom. Przedszkolaki obdarowały upominkami także przechodniów, składając życzenia z okazji Dnia Kobiet.

  Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonała okazja do kształtowania u dzieci nawyku doceniania swoich najbliższych oraz obdarowywania ich upominkami.


  Wszystkim Kobietom, zarówno małym, jak i dużym, życzymy najlepszego z okazji ich święta:

  zdrowia, pomyślności, uśmiechu i samych pięknych dni w życiu!

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy do wysłuchania życzeń:

  ŻYCZENIA

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  W czwartek, 5 marca br. w Bibliotece CK Rondo oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się pasowanie na czytelnika. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy "Motylki" z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
 • KIM BĘDĘ GDY DOROSNĘ?

  Dzieci coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują opowiadać o ich pracy, a swoje spostrzeżenia niejednokrotnie odzwierciedlają podczas zabaw tematycznych. Jednocześnie próbują odpowiedzieć sobie na pytanie „Kim będę, gdy dorosnę”. Wykorzystując naturalną dziecięcą chęć poznawania świata podejmujemy działania wspierające dzieci w zakresie formowania preorientacji zawodowej, mające na celu ukazanie różnorodności zawodów wykonywanych przez rodziców przedszkolaków oraz osób w ich najbliższym otoczeniu.