zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • DROGI RODZICU,

  Przygotuj dziecko na powrót do przedszkola:

   

  - wyjaśnij jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują i dlaczego je wprowadzono

  – dopowiedz swojemu dziecku, że jest to normalne i nie oznacza niczego złego;

  - poinformuj, że po wejściu do przedszkola będzie mierzona temperatura;

  - ustal, że wchodząc do przedszkola, żegnacie się przy drzwiach, do szatni dziecko idzie z panią, która mu pomoże się rozebrać i zaprowadzi do grupy;

  - przychodząc po dziecko zadzwoń dzwonkiem przy drzwiach wejściowych i poczekaj na personel przyprowadzając i odbierając dziecko zachowaj odległość od innych;

  - przypomnij, że do przedszkola nie zabieramy zabawek, ani innych przedmiotów domowych;

  - poinformuj dziecko, że w przedszkolu będą tylko takie zabawki, które można zdezynfekować.

   

  Do przedszkola przyprowadź dziecko bez żadnych objawów chorobowych. Jeśli dziecko źle się czuje, powinno zostać w domu. Korzystaj z wyznaczonego wejścia do budynku, (zawsze obowiązkowo miej maseczkę i rękawiczki lub zdezynfekuj ręce, odpowiedz na pytania dotyczące zdrowia oraz daj zmierzyć temperaturę dziecku). Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że nie powinno ono dotykać oczu, nosa i ust i nie podawać reki na powitanie. Powinno za to często myc ręce wodą z mydłem. Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichanie czy kasłania- dawaj przykład. Prowadź wnikliwą obserwacje dziecka, która pozwoli dostrzec niepokojące objawy (najczęściej są to: kaszel, katar, biegunka, bóle głowy, zapalenie spojówek, wysypka skórna lub przebarwienia palców lub stop).

   

 • Informujemy, że poprzez komunikator iprzedszkole zostały wysłane do Państwa na indywidualne konta informacje dotyczące procedur obowiązujących w naszym przedszkolu. Prosimy o zapoznanie się. W razie pytań informacji udzielać będą nauczyciele opiekujący się danym oddziałem.
 • Informujemy, że nasze przedszkole będzie funkcjonować od dnia 1 września 2020r. na podstawie wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 r. (IV aktualizacja) dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

  https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-inspektora-sanitarnego-z-25-sierpnia-2020-r-dla-przedszkoli-oddzialow-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dziecmi-w-wieku-do-lat-3.

 • Zapraszamy do przeczytania artykułu pt. "Pierwsze kroki w przedszkolu po kwarantannie".

  ARTYKUŁ - PIERWSZE KROKI

 • Organizacja roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii

  Szanowni Państwo !

  Informujemy, że od 01.09.2020 r. planowane jest uruchomienie naszego przedszkola dla wszystkich dzieci. Obecnie przedszkole przygotowywane jest do spełnienia wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Na ich podstawie są opracowywane i wprowadzone będą szczegółowe procedury uwzględniające wielkość przedszkola, rozmieszczenie pomieszczeń, sposób organizacji zajęć, który może mieć wpływ na szerzenie się zakażeń pomiędzy grupami dzieci.

  Funkcjonowanie przedszkola

  Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji dróg oddechowych(np. katar, kaszel), których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe nie ma możliwości wprowadzenia dziecka do przedszkola. Wprowadza się kategoryczny zakaz wstępu do sal przedszkolnych rodziców, opiekunów, osób trzecich.

  Dzieci mogą być przyprowadzane do przedszkola do godz 8.15 i odbierane przez jednego rodzica/opiekuna prawnego, bez osób towarzyszących i bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Rodzic/opiekun przyprowadzający/odbierający dziecko do/z przedszkola jest zobowiązany zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i innych dzieci i ich rodziców/opiekunów wynoszący min. 2 m i przed wejściem na posesję przedszkola ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Przy wejściu do budynku przedszkola zamieszczono informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszyscy wchodzący do budynku przedszkola mają obowiązek zdezynfekowania rąk.

  Dzieci będą odbierane przy drzwiach wejściowych do przedszkola. W przedszkolu ul. Chopina będą funkcjonowały dwa wejścia : wejście główne i od strony szkoły podstawowej. Dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację przedszkolną /zostały przyjęte w rekrutacji 2020/2021/ w okresie 01.09.2020 – 4.09.2020 będą odbierane z holu przedszkola/ szatni przy salach po wcześniejszym rozebraniu przez rodzica. Dzieci nie przynoszą do przedszkola zabawek, maskotek, książek itd. Proponujemy, aby w pierwsze dni dzieci, które dopiero zaczynają przedszkolną edukację były odbierane troszeczkę wcześniej.

  Organizacja odpoczynku /tzw. leżakowanie/ w grupach 3i 3-4 latków uzgodniona zostanie z PSSE w Grodzisku Wielkopolskim

  Posiłki będą wydawane według następującego harmonogramu:

  08:30 – 09:00 I Śniadanie.

  11:00 – 11:30 II śniadanie

  13:30- 14:30 obiad (I i II danie obiadowe)

  Warianty funkcjonowania przedszkola w okresie pandemii:

  Wariant A– tradycyjna forma kształcenia ,

  Wariant B- Dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne).

  Wariant C -Dyrektor szkoły, placówki podejmuje decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej).


  Informacje dodatkowe

  Informujmy, że w dniach od 24.08 do 26.08.2020r. nauczycielki będą kontaktować się z państwem telefonicznie przekazując informacje na temat bardziej szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania przedszkola, w tym grupy,do której dziecko zostało przypisane,zasad przyprowadzania i odbierania dzieci, zdalnego nauczania. Opiekunowie dziecka zobowiązani są do odbierania telefonu, a jeśli nie mogą tego zrobić do niezwłocznego oddzwonienia. Szczegółowe informacje dotyczące przyprowadzania i odbioru dzieci, obowiązujące procedury zostaną przesłane Państwu za pomocą komunikatora iprzedszkole.

  W dniach od 25.08 – 27.08.2020 r. w godzinach 7.00 – 13.00 prosimy o przyniesienie kompletu/kompletów ubrań na zmianę. Ubrania proszę umieścić w podpisanym foliowym worku. Prosimy także o przyniesienie podpisanych paputków.

  Uprzejmie prosimy Państwa o systematyczne odwiedzanie naszej strony internetowej, sprawdzanie komunikatora iprzedszkole. Będziemy na bieżąco informować Państwa o wszystkich ważnych kwestiach, związanych z organizacją nowego roku szkolnego, poprzez zamieszczanie informacji

  W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z przedszkolem.

 • Drodzy Rodzice dzieci 3letnich!

  Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a Wasze dziecko rozpocznie nowy, niezwykle ważny  etap w swoim życiu. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z poradami, jak przygotować się na okres adaptacji, by proces ten przebiegał łagodnie, a maluszki z radością i chęcią przychodziły do przedszkola.

  Do zobaczenia we wrześniu!

  PREZENTACJA

 • Drodzy Rodzice! 


  Wakacje to czas beztroski oraz radośnie spędzanych chwil. Chcemy, aby ten czas był dla Was i Waszych pociech, a naszych przedszkolaków przede wszystkim bezpieczny. Pamiętajcie, aby zachowywać podstawowe zasady zapobiegania COVID-19. Oto one: 

  1. 1. Często myjcie ręce, 

  1. 2. Zakrywajcie nos i usta w miejscach publicznych, 

  1. 3. Zachowajcie dystans społeczny. 

  Przypominamy też, aby na teren przedszkola wchodzić w maseczce i rękawiczkach oraz przestrzegać godzin przyprowadzania i odbioru dzieci z przedszkola. 


 • SLONCE

  Kochane Dzieci!

  Wakacje to czas letnich kąpieli, słońca, długich spacerów i ciekawych przygód. Życzymy Wam, by były one bezpieczne, pełne słońca i wrażeń i interesujących podróży. A gdy już odpoczniecie, wracajcie do nas roześmiane i opalone. Będziemy na Was czekać…

  Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

   

 • gif 

  „Tyle wspólnych dróg razem przeżyliśmy,

  tyle pięknych chwil zostanie nam w pamięci …”

   

  Drodzy Absolwenci Przedszkola! Szanowni Rodzice!

  Nie tak dawno witaliśmy się, gdy po raz pierwszy przekraczaliście próg naszego przedszkola. Czas minął niezwykle szybko, dziś już nadszedł czas pożegnania. Obecna sytuacja niestety uniemożliwiła nam zorganizowanie uroczystej akademii. Dlatego w innej formie niż dotychczas kieruję do Was poniższe słowa.

  Dziękuję Wam, drodzy Rodzice za wspaniałą, owocną współpracę, za angażowanie się w życie przedszkola i grupy, do której uczęszczało Wasze dziecko. Dziękuję za wspieranie działań przedszkola w tworzeniu dobrych i godnych warunków do pracy, nauki i zabawy. Gratuluję Wam tak wspaniałych dzieci, życzę zadowolenia i dumy z Waszych pociech w przyszłości.

  Dziękuję Wam, kochane Dzieci - za entuzjazm i spontaniczność, za codzienny uśmiech i radość, jaką obdarowywałyście cały personel przedszkola przez te wszystkie lata. Przedszkole dla wielu z Was stało się drugim domem, było wiele zabawy i nauki, mnóstwo wspaniałych dni. Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać te wspólnie spędzone chwile. Rozpoczynacie nowy etap w Waszym życiu, a nasze przedszkole było małym krokiem do Waszej wspaniałej przyszłości. Życzę wszystkim Absolwentom pomyślności i samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Proszę, odwiedzajcie nas. My zawsze czekamy na Was z otwartymi ramionami.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor

  Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały

  gif

 • Wakacje tuż, tuż. Kochani bawcie się i odpoczywajcie. Korzystajcie z pięknej pogody i letnich promieni słońca. Pamiętajcie o zachowaniu ostrożności i częstym myciu rąk. Dzisiaj zachęcamy Was do wysłuchania piosenki pt. „Wirus nie może wiecznie trwać” w wykonaniu nauczycielek z naszego przedszkola. KLIKNIJ TUTAJ

  Mamy nadzieję, że już niedługo się spotkamy.Pozdrawiamy serdecznie!

 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca.

  Wszystkim Tatusiom w dniu Ich święta życzymy:

  szczęściem wypełnionych chwil,

  dużo radości, dni pełnych miłości,

  spokoju i zdrowia.

  gif

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej inscenizacji z okazji Dnia Ojca. Prosimy "kliknąć" w obrazek powyżej.

 • Lato, to najcieplejsza pora roku, kojarząca się głównie z wakacjami. Zwykle tego dnia uroczyście witaliśmy lato w naszym przedszkolu i na przedszkolnym placu zabaw. Nie brakowało wspólnych zabaw przy muzyce oraz zagadek i zadań przygotowanych przez Panią Lato. Niestety w tym roku nie możemy świętować razem.

  Dlatego przygotowaliśmy POWITANIE LATA w formie ON-LINE. Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia filmiku, który przygotowały nauczycielki.

  (prosimy"kliknąć" w słoneczko)

  gif

 • Nasze przedszkole realizuje wiele działań proekologicznych – dzieci uczą się szanować przyrodę, segregować śmieci, oszczędzać wodę czy zbierać surowce wtórne. W nauce segregacji odpadów z pewnością pomogą nowe i niezwykle atrakcyjne pojemniki na śmieci. Pojemniki mają postać kolorowych kredek i zostały umieszczone przy wejściu do przedszkola. Kolory pojemników odpowiadają aktualnym zasadom segregacji śmieci, kosze są trwałe, wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Mamy nadzieję, że już niebawem przedszkolaki będą miały okazję z nich korzystać.

  Zakup koszy do nauki segregacji odpadów został zrealizowany w ramach  projektu działań edukacji ekologicznej w gminie Grodzisk Wielkopolski  "Cztery żywioły – OGIEŃ, WODA, ZIEMIA, POWIETRZE". Na realizację projektu Gmina Grodzisk Wielkopolski otrzymała dofinansowanie z programu : Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014–2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  kosze

 • INFORMACJA O NABORZE DO SEKCJI UKS
  gif
 • „Przyjaźń z dzieciństwa- mimo, że tak szybko mija, pozostawia najpiękniejsze wspomnienia”

  Przyjaciel to ktoś bardzo ważny nie tylko dla dorosłych, ale także dla przedszkolaków. Dziecięca przyjaźń przejawia się tym, że dzieci chcą spędzać ze sobą czas, świętować wspólnie to, co dla nich ważne, dzielą swoje zainteresowania, mają swoje sekrety, rytuały i powiedzonka. Te przyjaźnie są ważne, bo dziecko w ich kontekście zaczyna rozwijać swoją osobowość. Wielu dorosłych pamięta imiona swoich przyjaciół z przedszkola, a to znaczy, że to były szczególnie ważne, pierwsze relacje.

  W Dniu Przyjaciela życzymy wszystkim naszym przedszkolakom wielu wspaniałych przyjaźni oraz wyjątkowych przyjaciół, na których zawsze można liczyć!

  (kliknij w obrazek)

  gif

   

   

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK”

  Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!

  Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Kreatywny Przedszkolak”. Zadaniem dla dzieci na miesiąc maj było wykonanie „Majowej łąki w makiecie 3D”. Mimo trudnej sytuacji udało się zrealizować zadanie, za co serdecznie Państwu i dzieciom dziękujemy. Każda z prac jest wyjątkowa, wykonana innym pomysłem.

  Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • WYPRAWKA

  Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat musi mieć indywidualny ręcznik o wymiarach: długość 46cm,  szerokość 30 cm (podpisany, z wieszakiem) oraz kapcie.

  Wyprawka 3-latka

  • Pościel o wymiarach: długość 2 m, szerokość 0,90m;

  • Poduszka oraz poszewka na poduszkę o wymiarach 60/40cm;

  • Koc

  • Piżama

  • Kapcie

  • Woreczek (dodatkowe majtki, rajstopy, skarpetki, bluzeczka z krótkim rękawem)

  • Ręcznik o wymiarach: długość 46cm szerokość 30 cm

  Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

 • DZIEŃ DZIECKA ON-LINE

  gif

  Dziś obchodzimy ”DZIEŃ DZIECKA”- święto wszystkich dzieci.

  Z tej okazji życzmy Wam wielu powodów do radości, samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji, niezapomnianych przygód i beztroskiej zabawy,spełnienia dziecięcych marzeń, a uśmiech na twarzy niech towarzyszy Wam każdego dnia.

  Radosnego i pełnego wrażeń dnia

  życzy Wam

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA WRAZ Z CAŁĄ SPOŁECZNOŚCIĄ PRZEDSZKOLNĄ.


  W tym roku spędzamy to święto inaczej, gdyż nie możemy spotkać się w gronie kolegów i koleżanek.

  Dlatego przygotowaliśmy DZIEŃ DZIECKA w formie ON-LINE.

  Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia bajki w wykonaniu nauczycielek

  pt. „Wiercipiętek i Dzień Dziecka” (prosimy"kliknąć" w obrazek balonów)

  gif

 • Dzisiaj obchodzimy wyjatkowe święto - DZIEŃ MATKI.

  Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość.

  W ten piękny i radosny dzień wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia: długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i zawsze pociechy ze swoich dzieci.

  Zapraszamy wszystkie Mamy do obejrzenia prezentacji (prosimy kliknąć w obrazek).

  gif

  W galeriach poszczególnych grup umieściliśmy filmy z prezentacjami. Zapraszamy do oglądania!

 • W lutym nasze przedszkole zakończyło wykonywanie zadań Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole Zdrowego Żywienia". Osiągnęliśmy sukces i zdobyliśmy certyfikat dla przedszkola. Realizacja zadań pozwoliła na kreatywne podejście do stawianych wyzwań i uatrakcyjniła zajęcia w naszym przedszkolu. Dzieci zdobyły wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania oraz znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia.