zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Dbajmy o zdrowie naszych dzieci!

  Niejednokrotnie mamy do czynienia w przedszkolu z oddawaniem pod naszą opiekę dzieci, które wyraźnie wykazują objawy złej kondycji zdrowotnej spowodowanej infekcjami lub przeziębieniami. Bywa, że dzieci kaszlą, są zakatarzone, a czasami nawet nieznacznie gorączkują. Zdajemy sobie sprawę, że pozostawienie dziecka w domu oraz zapewnienie mu odpowiedniej opieki jest często sprawą bardzo trudną dla rodziców, ale należy wykazać odpowiedzialną postawę i uznać pozostawienie chorego dziecka w domu za konieczność.

  Dziecko „zaleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest mocno osłabione i jego organizm jest bardziej podatny na kolejne infekcje czy zakażenia wirusowe. Nawet zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych nieleczone lub leczone nieodpowiednio może u małego dziecka doprowadzić do rozwoju choroby w dużo bardziej poważnym kierunku, co z kolei prowadzi do dłuższej absencji w pracy przynajmniej jednego z rodziców, podnosi koszty leczenia dziecka oraz naraża je na długotrwałe konsekwencje zdrowotne i utratę treści dydaktycznych realizowanych w tym czasie w przedszkolu.

  Wielu rodziców uważa, że rozpoczynające się infekcje lub przeziębienie nie są wskazaniem do pozostawienia dziecka w domu. Niestety niewyleczona do końca choroba niesie za sobą powikłania i konsekwencje zdrowotne u chorego dziecka i kolegów zarażanych w przedszkolu. Na pewno żaden rodzic nie chce, by inne dzieci narażały na przeziębienia i zachorowania jego własne dziecko. Przyprowadzanie chorego dziecka do przedszkola nie jest sposobem na jego zahartowanie i podniesienie odporności organizmu. Zdajemy sobie sprawę, że choroba dziecka dezorganizuje tryb dnia i pracy wszystkich członków rodziny i naraża ich na konieczność jego zmiany, dlatego też jeśli wszyscy rodzice będą dbali o profilaktykę i minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób, to unikniemy sytuacji kiedy dziecko będzie musiało często przebywać w domu z powodu choroby.

  Drodzy Rodzice, dobro Waszych dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego liczymy na Wasze wsparcie, zrozumienie, zaufanie do nas oraz zaangażowanie. Tylko nasza i Wasza mądrze pojęta troska o dzieci oddane nam pod opiekę przyniesie właściwe, pożądane i skuteczne efekty naszych wspólnych oddziaływań opiekuńczo – wychowawczych i edukacyjnych.

   

                                                                                                                                                                /-/ Alicja Andrys

                                                                                                                                                                   Dyrektor Przedszkola

 • 18 lutego dzieci z naszego przedszkola obejrzą teatrzyk kukiełkowy "W ZAMKU KRÓLA".
 • Uwaga!!!

  13.02.2019r. w ramach kampanii Cała Polska czyta Dzieciom uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej czytać będą naszym maluchom literaturę Juliana Tuwima.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • Uwaga!

  W miesiącu lutym opłaty za przedszkole uiszczane są za miesiąc styczeń, na dotychczasowych zasadach. Opłaty za wyżywienie i za pobyt dziecka w przedszkolu należy dokonać na dwa odrębne konta, w wysokościach wynikających z wydruków komputerowych otrzymanych od nauczyciela w grupie, do której uczęszcza dziecko.

   

 • UWAGA!

  Zmiana zasad dokonywania opłat za przedszkole, w tym wysokości stawki za żywienie - Prosimy o zapoznanie się z załącznikiem.

  ZAŁĄCZNIK

 • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

  Informujemy, że przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych będzie w dniach od 4 lutego 2019r. do 15 lutego 2019r. w godz. od 8.00 do 15.00.

  Wszystkie dokumenty są do pobrania na naszej stronie w zakładce - Rekrutacja lub osobiście w sekretariacie przedszkola.

   

 • UWAGA RODZICE !

  Serdecznie zapraszamy na zebrania które odbędą się dnia 29.01.2019r. w przedszkolu ul. Chopina 24:

  - godz. 16.30 Rodzice dzieci z grup: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Liski, Żabki, Pszczółki,

  - godz. 17.30 Rodzice dzieci z grup: Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Skowronki, Sarenki, Jeże,

  - godz. 18.30 Rodzice dzieci z grup: Sowy, Jaskółki, Żuczki, Sikorki, Szpaki, Słowiki, Sójki.

  Serdecznie zapraszamy.

   

 • balKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

  Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego. W dniach 9-11 stycznia w przedszkolu odbył się "Bal karnawałowy”. Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Po sesji zdjęciowej dzieci świetnie się bawiły przy dźwiękach orkiestry uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, plastycznych oraz tanecznych. Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych. Dzieci przebrane w te postaci mogły się zaprezentować przed całą społecznością przedszkolną.

  Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy także do galerii poszczególnych grup.

 • Uwaga! Zmiana w opłatach za przedszkole

  Drodzy Rodzice/ Prawni Opiekunowie,

  informujemy, że następuje zmiana w dokonywaniu opłat za usługi świadczone przez przedszkole. Do tej pory należności z tytułu opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego płatne były z góry do 15-go dnia każdego miesiąca. Od 1 stycznia 2019 płatne będą z dołu do 15-go dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Powyższe zmiany wynikają z nowego systemu ewidencji dzieci w naszym przedszkolu.

   

 • GIF

  Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom życzymy, aby każdy dzień nowego roku był pełen powodów do radości i uśmiechu oraz spełnił wszystkie marzenia.

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy

  Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

 • W związku  nowym systemem ewidencji dzieci w przedszkolu, który będzie działać od dnia 1 stycznia 2019 roku, przypominamy o aktywacji nowych kart do przedszkola.
 • razem„Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią”.

  W ramach akcji MEN #RazemNaŚwięta nasze przedszkole podjęło działania związane z wolontariatem. W salach zorganizowało zbiórkę artykułów kosmetycznych dla dzieci z domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.

  21 grudnia delegacja z naszego przedszkola przekazała osobiście zebrane upominki na ręce pracowników. Ponadto złożyliśmy serdeczne życzenia świąteczne od całego przedszkola, życząc radości i spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń.

  Dziękujemy naszym przedszkolakom, rodzicom za włączenie się w akcję, za okazane serca i przekazane artykuły kosmetyczne.

  “Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

  (Flora Edwards)

  GALERIA ZDJĘĆ

  o

   

 • Nasze przedszkole włączyło się w akcję MEN #RazemNaŚwięta.

  17 grudnia 2018r. na przedszkolnej scenie w ramach projektu „Łączymy pokolenia” gościliśmy grupę teatralną „Prometeusz”. Niezwykłymi aktorami byli zaprzyjaźnieni seniorzy, którzy bardzo często odwiedzają przedszkole. Piękna scenografia i barwne stroje wprowadziły nas w miły, świąteczny nastrój. Ciekawymi dialogami i piosenkami zabawiali nas Jaś i Małgosia, czarownica, elfy, renifery, a także diabełek. Na scenie nie zabrakło także Mikołaja w towarzystwie Aniołka.

  Duża dawka humoru i wspaniała gra aktorska sprawiły, że dzieci były zachwycone spotkaniem. W podziękowaniu obdarowały niezwykłych aktorów gromkimi brawami i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • balZapraszamy wszystkie przedszkolaki na wielki bal karnawałowy, który odbędzie się w naszym przedszkolu:

  - 09.01.2019 r. - przedszkole osiedle Wojska Polskiego

  - 10.01.2019 r. - przedszkole ul. Chopina i ul. 27 Stycznia

  - 11.01.2019 r. - przedszkole Słocin.

  Prosimy rodziców o przebranie dzieci w stroje karnawałowe.

  T

   

 •  

  ZIMANasza zima biała
  chustą się odziała.
  Idzie, idzie do nas w gości
  w srebrnych blaskach cała!

   

  19 grudnia 2018r.w naszym przedszkolu

  powitaliśmy nową porę roku - ZIMĘ.

  Tego dnia dzieci, ubrane w kolor biały, wzięły udział w zimowych zabawach – rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, tańczyły. W ten sposób zachęcały do przyjścia nową porę roku. Pani Zima przybyła do przedszkola w towarzystwie swoich przyjaciół – bałwanka i pingwinów, a jej przyjazd dzieci mogły obserwować przez okno. Zimowy orszak zawitał do każdej sali. Pani Zima hojnie sypnęła śniegiem i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na zakończenie bałwanek podziękował wszystkim przedszkolakom za miłe powitanie zimy i złożył obietnicę, że wkrótce pojawi się śnieg. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na prawdziwą zimową aurę oraz wesołe, zimowe zabawy. Po tak miłym powitaniu, Pani Zima z pewnością obdarzy nas mnóstwem białego puchu!

  z

   

   

   


 • Dnia 20 grudnia 2018 r. odbędzie się 

   „PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE”,

                               w którym wezmą udział wszystkie grupy przedszkolne.

   

   

   

 • Szanowni Państwo,

  od dnia 1 stycznia 2019 roku będzie działać nowy system ewidencji dzieci w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Zostaną rozdane nowe karty identyfikacyjne dla rodziców: 2 szt. darmowych kart na jedno dziecko (koszt dodatkowej karty 10 zł/szt.) oraz zamontowane nowe czytniki kart. Każdy rodzic ma obowiązek przykładania karty do czytnika podczas przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola. Otrzymają państwo login i hasło, co będzie upoważniało do logowania się i korzystania z systemu iPrzedszkole.

  Dodatkowe informacje znajdują się w załącznikach:

  AKTYWACJA KARTY

  ZAŁĄCZNIK 1

  ZAŁĄCZNIK 2

  ZAŁĄCZNIK 3

  ZAŁĄCZNIK 5

 • MIKOLAJDrogi święty Mikołaju przybądź do nas, bo już czas.

  Wszystkie dzieci Cię kochają i serduszka biją nam.

  Tu w przedszkolu wielu dzieciom serca biją niby młot.

  Nie pozwól nam długo czekać, bo nadchodzi ciemna noc.

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Mikołaj bowiem w tym roku przybył do dzieci bryczką. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • " Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;

  nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"

  Składamy serdeczne podziękowania Panu Kazimierzowi Banaszak za zaangażowanie,współpracę i włożone serce przy przygotowaniach do Mikołajek.

                                                                                         Alicja Andrys

                                                                                                                                Dyrektor Przedszkola

 • MIKOLAJ

  Dnia 6 grudnia do naszego przedszkola zawita bardzo ważny gość - święty Mikołaj.

  Zanim to jednak nastąpi, dzień wcześniej, 5 grudnia dzieci wezmą udział w świątecznych zabawach sensorycznych, przygotowujących na jego wizytę.