zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Organizacja roku szkolnego 2021/2022 w warunkach epidemii

  Szanowni Państwo !

  Informujemy, że  01.09.2021 r.  czekamy na Państwa pociechy w przedszkolu ( nie ma uroczystego  rozpoczęcia roku szkolnego). Obecnie przedszkole przygotowywane jest do spełnienia wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Funkcjonowanie przedszkola

  Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji dróg oddechowych (np. katar, kaszel), których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe nie ma możliwości wprowadzenia dziecka do przedszkola. Wprowadza się kategoryczny zakaz wstępu do sal przedszkolnych rodziców, opiekunów, osób trzecich.

  Dzieci mogą być przyprowadzane do przedszkola do godz 8.15 i odbierane przez jednego rodzica/opiekuna prawnego, bez osób towarzyszących i bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Rodzic/opiekun przyprowadzający/odbierający dziecko do/z przedszkola jest zobowiązany zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i innych dzieci i ich rodziców/opiekunów wynoszący min. 1.5 m i przed wejściem na posesję przedszkola ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Przy wejściu do budynku przedszkola zamieszczono informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszyscy wchodzący do budynku przedszkola mają obowiązek zdezynfekowania rąk.

  Dzieci będą odbierane przy drzwiach wejściowych do przedszkola. W przedszkolu ul. Chopina będą funkcjonowały  wejścia : wejście główne,  od strony szkoły podstawowej oraz przy sali Misie. Dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację przedszkolną /zostały przyjęte w rekrutacji 2021/2022/ w okresie 01.09.2021 – 3.09.2021 będą odbierane z holu przedszkola/ szatni przy salach po wcześniejszym rozebraniu przez rodzica. Dzieci nie przynoszą do przedszkola zabawek, maskotek, książek itd. Proponujemy, aby w pierwsze dni dzieci, które dopiero zaczynają przedszkolną edukację były odbierane troszeczkę wcześniej.

  Organizacja odpoczynku /tzw. leżakowanie/ w grupach 3 latków.

  Posiłki będą wydawane według następującego harmonogramu:

  08:30 – 09:00 I Śniadanie.

  11:00 – 11:30 II śniadanie

  13:30- 14:30 obiad (I i II danie obiadowe)

   

  Informacje dodatkowe

  Informujmy, że w dniach od 26.08 do 27.08.2021r. nauczycielki będą kontaktować się z państwem telefonicznie przekazując informacje na temat bardziej szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania przedszkola, w tym grupy, do której dziecko zostało przypisane, zasad przyprowadzania i odbierania dzieci.  Opiekunowie dziecka zobowiązani są do odbierania telefonu, a jeśli nie mogą tego zrobić do niezwłocznego oddzwonienia.

  W dniach od 27.08 – 30.08.2020 r. w godzinach 7.00 – 13.00 prosimy Rodziców dzieci nowo przyjętych o przyniesienie kompletu/kompletów ubrań na zmianę oraz pościeli. Ubrania proszę umieścić w podpisanym foliowym worku. Prosimy także o przyniesienie podpisanych paputków. Informuję , że wydamy Państwu karty do logowania oraz login i hasło do systemu iprzedszkole.

  Uprzejmie prosimy Państwa o systematyczne odwiedzanie naszej strony internetowej, sprawdzanie komunikatora iprzedszkole. Będziemy na bieżąco informować Państwa o wszystkich ważnych kwestiach, związanych z organizacją nowego roku szkolnego, poprzez zamieszczanie informacji

  W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z przedszkolem.

 • Spisz się jak najszybciej samodzielnie! Pamiętaj, masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz.

  Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 masz do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz – nie czekaj do 30 września! Pamiętaj, że udział w spisie to twój obowiązek.

  Masz wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego:

  • Najszybciej i najwygodniej zrobisz to przez Internet. Wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to zajmie tylko kilka minut.

  • zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,

  • spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym przez Gminę stanowisku - w Grodzisku Wielkopolskim mieści się ono w Gminnym Centrum Informacji, ul. Przemysłowa 7/1.

  Pamiętaj masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej.

  W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.

  Jak zweryfikować tożsamość rachmistrza?

  Można to zrobić w prosty sposób:

  • poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/,

  • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, (po uzyskaniu połączenia wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza).

  Każdy rachmistrz posiada identyfikator, którym legitymuje się na prośbę respondenta. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości rachmistrz przeprowadzi spis.

  Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

   gif

 • gif
  Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.
  Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, przeżywajcie ciekawe przygody, poznajcie nowych kolegów, nieznane miejsca.
  Nabierajcie sił i “ładujcie akumulatory”, byście po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do naszego przedszkola.

  Do zobaczenia !

 • Drodzy Rodzice, w tym roku nie odbędą się tradycyjne „DRZWI OTWARTE” w przedszkolu, w związku z Pandemią COVID-19. W zamian za to przygotowaliśmy dla Państwa wirtualną prezentację przedszkola. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!

  Proszę kliknąć w obrazek

 • Dzieci z grupy “Wróbelki” oraz “Kreciki” wzięły udział w projekcie edukacyjnym EkoEksperymentarium.

  Realizując projekt poprzez gry i zabawy w formie on-line przedszkolaki zdobyły wiedzę o ekologicznych nawykach związanych z oszczędzaniem energii elektrycznej i prawidłową segregacją śmieci. Dowiedziały się także, w jaki sposób można wykorzystać surowce wtórne. Grupy te otrzymały Dyplom dla Ekogrupy i zdobyły umiejętności Mistrzów Ekologii. Udział w projekcie pozwolił dzieciom w sposób bardziej świadomy utrwalać dobre nawyki proekologiczne.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • UKS Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski zaprasza 4 latków na zajęcia sportowe zabawy z piłką nożną. Spotkanie pierwsze odbędzie się w dniu 10 czerwca 2021 roku na gminnym Orliku ul Chopina 26.

  gif

 • Kuratorium Oświaty w Poznaniu zachęca do zapoznania się z broszurą skierowaną do rodziców pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci”, opracowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

  Powstała inicjatywa ma na celu wsparcie rodziców dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego oraz uzależnień i zagrożeń wirtualnego świata, by byli w stanie lepiej rozumieć aktualne wyzwania i zagrożenia, a w rezultacie stawać się lepszymi, świadomymi wychowawcami.

  LIST DO RODZICÓW

  BROSZURA "DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI"

 • Informujemy, że przedszkole przygotowuje się do zapewnienia opieki wakacyjnej w terminie od 01.07.2021r. do 31.08.2021r. Zgłoszenie należy złożyć do 11.06.2021r. u nauczycielek poszczególnych grup oraz za pomocą programu iprzedszkole. Prosimy rodziców o przemyślane zapisy, konieczność taka związana jest z organizacją pracy przedszkola i sytuacją epidemicznej w regionie/kraju.

  W przedszkolu obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne GIS oraz opracowana na tej podstawie „Procedura organizacji i bezpiecznego funkcjonowania Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim w okresie obowiązywania stanu epidemii wywołanej COVID -19.”

   

 • FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

  W naszym przedszkolu również odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej. W konkursie wzięło 18 przedstawicieli wszystkich grup przedszkolnych. Konkurs odbył się w innej formie niz dotychczas. Dzieci zaprezentowały swój talent wokalny (który okazał się na wysokim poziomie) w formie nagrania. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wśród nich wyłoniono czworo zwycięzców z każdej grupy wiekowej,  którzy otrzymali

   

  I miejsce :
  3 latki Ola Rupa
  4 latki Adrianna Wachowiak z chórem Zofia Toepler, Oskar Kluczyński, Zuzanna Wit
  5 latki Tatiana Cugier
  6 latki Karina Raj z chórem Zofia Drzymała, Julia Pięta
  Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

   
  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • UWAGA RODZICE
  LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH
  W POSTĘPOWANIU REKR
  UTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  Informujemy, że dnia 18 maja zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

   

 • Komunikat Gminnego Biura Spisowego w Grodzisku Wielkopolskim

  Szanowni Państwo !!!

  1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od każdego z nas poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach.

  Podstawową i obowiązkową formą udziału w badaniu jest Samospis Internetowy. Wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

  Dla mieszkańców, którzy nie posiadają dostępu do internetu gmina przygotowała stanowisko do samospisu, które mieści się w Gminnym Centrum Informacji w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Przemysłowej 7/1. Punkt spisowy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00

  Osoby wykluczone cyfrowo mogą skorzystać z opcji „spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 pod nr tel. 22 279 99 99.

  Osoby, które ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność nie będą mogły spisać się przez internet zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie. Od 4 maja br. swoją pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi, którzy dzwonić będą do respondentów z numeru 22 828 88 88. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej oraz poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl

  Z uwagi na epidemię Covid-19 wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

  Koordynator Gminnego Biura Spisowego

  Artur Kalinowski

  Sekretarz Gminy Grodzisk Wielkopolski

  gif

   

 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 07.05.2021 r. od godziny 12:05 do 14.05.2021 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny.

  Do wyboru są dwa elektroniczne sposoby potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Złożenie potwierdzenia woli poprzez system Nabór VULCAN za pomocą podpisu elektronicznego (Profil zaufany/podpis kwalifikowany).

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

 • KONKURS RECYTATORSKI

  W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, którego tematem był "Świat wokół nas". W konkursie wzięło udział 18 przedstawicieli wszystkich grup przedszkolnych. Aktualna sytuacja pandemiczna wymusiła inną formę organizacji konkursu niż zazwyczaj. Dzieci zaprezentowały swój talent recytatorski w formie nagrania.

  Wszyscy uczestniczy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, a wśród nich wyłoniono troje zwycięzców:

  I miejsce - Sara Paluch z grupy "Jeże"
  II miejsce - Franciszek Wolnik z grupy "Jaskółki"
  III miejsce - Kuba Jakubowski z grupy "Sójki"


  Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

 • gifPODZIĘKOWANIE

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom, którzy włączyli się w zbiórkę darów dla Szpitala w Grodzisku Wielkopolskim.

  Zebraliśmy: 0,7 l. wody mineralnej -210 sztuk, 0,5 l. wody – 56 sztuk oraz 330 par rękawiczek nitrylowych.

  Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej przedszkolnej społeczności jest dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc innym bezinteresownie.

  Dziękujemy!

   gif

   

 • W ramach inicjatywy Czysta i Zielona Gmina Grodzisk Wielkopolski nasze przedszkole wzbogaciło się o letnią kuchenkę drewnianą, która została wykonana w pełni z ekologicznego tworzywa jakim jest drzewo. Zamontowano również pomoc dydaktyczną podnoszącą świadomość ekologiczną w postaci liścia dębu. Wszystkie te urządzenia znalazły miejsce na przedszkolnym placu zabaw.

  Serdecznie dziękujemy o doposażenie placu zabaw i uatrakcyjnienie pobytu dzieci na świeżym powietrzu.

  gif gif


 • gif
  Jak co roku, 22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ziemi – dzień, w którym powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

  Tego dnia na znak solidarności z przyrodą w naszych salach zrobiło się niezwykle zielono. Na zajęciach dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek o naszej wyjątkowej planecie Ziemi, rozmawiały o tym, co jest dla niej dobre, a co jej szkodzi. Przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, oszczędzania wody, prądu, sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom. Przedszkolaki świetnie bawiły się uczestnicząc w zabawach sportowych oraz plastycznych. Powstały piękne prace, które w przedszkolu i w domach będą przypominać o tym, że każdego dnia powinniśmy się troszczyć o planetę, na której żyjemy. Wszystkie grupy zaangażowały się również w stworzenie wspólnego kodeksu przedszkolaków.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Informuję, że w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały ul.Chopina ze względu na pozytywny wynik testu u nauczycielki w grupie Liski zajęcia w tej grupie prowadzone będą zdalnie od 21.04.2021 - 29.04.2021r., a w pozostałych grupach stacjonarnie. Dodatkowe informacje zostały wysłane Państwu przez komunikator iprzedszkole.


  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola