zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • UWAGA RODZICE
   LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH             
   W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  Informujemy, że dnia 2 kwietnia zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

   

  Ponadto informujemy, że w dniach od 19.04.2021 r. do 23.04.2021 r. będzie możliwość złożenia wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w przedszkolu w postepowaniu uzupełniającym.

 • DRODZY RODZICE!

  W związku z zamknięciem przedszkola zachęcamy do włączenia się w system nauczania zdalnego.

  Poprzez komunikator iprzedszkole o godzinie 9.00 nauczycielki będą wysyłać Państwu propozycje do pracy z dziećmi w domu. 

 • Kampania Bohaterowie Załogi FAST 112- udar mózgu

  Dzieci z grup „Pszczółki” i „Skowronki” biorą udział w wyzwaniu: Bohaterowie Załogi FAST 112.

  Program został opracowany przez Wydział Polityki Edukacyjnej i Społecznej Uniwersytetu Macedońskiego, a zrealizowanie go jest możliwe przy wsparciu Inicjatywy Angels. Inicjatywa Angels to niekomercyjny projekt poprawy opieki zdrowotnej mający na celu poprawę opieki udarowej na całym świecie. Założeniem projektu jest edukacja w kwestii objawów przedmiotowych i podmiotowych udaru mózgu oraz tego, jak postępować, gdy udar zaatakuje.Wydarzenie to składa się z cyklu 5 zajęć, zaczynamy już od kwietnia. Podczas trwania programu wspólnie z dziećmi realizować będziemy przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania. Relacje pokazujące realizację zadań udostępniane będą w galerii zdjęć. Zapraszamy do śledzenia naszych działań.

 • Drodzy Rodzice!

  Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego przedszkola będą zamknięte w dniach 29.03.2021 r. do 09.04.2021 r. Opieka wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych w trakcie wykonania zadań służbowych – zgłaszanie u nauczycielek grup.

 • UWAGA RODZICE
   LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH             
   W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  Informujemy, że dnia 16 marca zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 16.03.2021 r. od godziny 12:05  do 26.03.2021 r. do godz. 15:00. 

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny.

   

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

 • Drodzy Rodzice i Sympatycy naszego Przedszkola!

  Informujemy, że w dniu 11.03.2021 r. nasze przedszkole otrzymało Oczyszczacz Powietrza Pure A9.

  Jest on nagrodą za udział w Ogólnopolskiej Akcji ELECTROLUX „Przedszkole bez smogu”, w której, dzięki Państwa wielkiemu zaangażowaniu nasze przedszkole zajęło IV miejsce.

  Mamy nadzieję, że pomoże nam zadbać o jakość powietrza i zdrowie oraz dobre samopoczucie przedszkolaków. 

  DZIĘKUJEMY !

  gif

 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że w ramach Programu AKTYWNY SAMORZĄD istnieje możliwość otrzymania pomocy (MODUŁ I, OBSZAR D) w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego). 

  Szczegóły w zajączniku.

  ZAŁĄCZNIK

 • Drodzy Rodzice,

  pragniemy podziękować Wam i Waszym Dzieciom za zaangażowanie w zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, które trafiły do Przytuliska w Grodzisku Wielkopolskim.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Informujemy, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim mogą Państwo skorzystać z pomocy zatrudnionych tam specjalistów. W sytuacjach kryzysowych można zwrócić się o pomoc celem otrzymania wsparcia psychologiczno - pedagogicznego. Szczegóły w załączniku.
 • gif

 • gif

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom, za włączenie się do Akcji Charytatywnej, która została zorganizowana dla Jadłodajni Caritas św. Elżbiety w Poznaniu.

  Dziękujemy, że mimo trudnych warunków związanych z pandemią, nie pozostaliście obojętni wobec osób potrzebujących wsparcia. Dziękujemy za wasze ogromne zaangażowanie i podzielenie się darami ukrytymi w Waszych wielkich sercach.

  gif


 • gif9 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Bezpiecznego Internetu. Starszaki z grup Jaskółki i Sowy poprzez zadania i wspólne zabawy dowiedziały się, co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Obejrzały bajki profilaktyczne z serii „Owce w sieci”, które uświadomiły, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. Omówione z przedszkolakami zasady bezpieczeństwa zostały umieszczone na wykonanych przez dzieci plakatach.

  Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety czy laptopy niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • gif


  Drodzy Rodzice i sympatycy naszego przedszkola!

  To dzięki Waszemu wsparciu zdobyliśmy 2266 głosów i zajęliśmy pierwsze miejsce wśród wszystkich placówek w Wielkopolsce, a czwarte na tle całej Polski, w głosowaniu walcząc o oczyszczacz powietrza Pure A9 z filtrem antybakteryjnym, antywirusowym, antysmogowym firmy Electrolux. Waszym działaniem udowodniliście, że zależy Wam na dobru Naszych dzieci i prestiżu naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy za każdy oddany glos oraz poświęcony czas.

  Udało się! Mamy nagrodę!

 • gifNasze przedszkole świętowało kolejny sukces. Grupa Jaskółki zajęła 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie dla szkół i przedszkoli „STWÓRZ KOMIKS Z SUPERBOHATERAMI – polskimi warzywami i owocami”. Organizatorem Konkursu była Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych. Konkurs realizowany był w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!”, sfinansowanej ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

  Przygotowując krótką opowieść w formie komiksu, którego głównymi postaciami były polskie warzywa i owoce, sześciolatki wykazały się wyjątkową kreatywnością, wyobraźnią oraz zdolnościami plastycznymi. Zaangażowanie przedszkolaków zostało nagrodzone wspaniałymi prezentami - każde dziecko z grupy otrzymało składaną hulajnogę firmy Razor. Udział w konkursie uatrakcyjnił zajęcia na temat zdrowego odżywiania i umożliwił dzieciom rozwijanie zainteresowań oraz zdolności, nagrody natomiast sprawiły wiele radości i zachęciły do udziału w kolejnych konkursach.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Szanowni Rodzice!

  Proszę o wypełnienie „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” w roku szkolnym 2021/2022. Deklaracje zostaną wydane Państwu 25.01.2021 r. Deklarację należy wypełnić i zwrócić osobie, która odbiera od Państwa dziecko przy drzwiach wejściowych do przedszkola w nieprzekraczalnym terminie do 28.01.2021r. do godziny 15.00.

  Rodzice, którzy nie złożą deklaracji w określonym terminie, będą musieli ponownie ubiegać się o miejsce dla dziecka w przedszkolu, w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

 • gif4 LUTEGO 2021 r. (czwartek)

  w przedszkolu odbędzie się:

  BAL KARNAWAŁOWY

  w godzinach od 9:00 do 13:00.

  Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

  Dzieci mogą przyjść już ubrane w strój karnawałowy lub przynieść go w podpisanej torbie do przebrania.

  Prosimy, by stroje były wygodne dla dzieci i nie utrudniały im zabawy.

   

  W tym dniu nie zabraknie świetnej zabawy,

  muzyki, konkursów i poczęstunku,

  oraz niekończących się uśmiechów.

  ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA

   

 • Szanowi Państwo, Kochane Dzieci!

  Skończył się czas ferii, okres odpoczynku i wesołej zabawy z rodzicami. Dla wielu z Was czas długiej nieobecności w przedszkolu. Spotykamy się 18.01.2021r. i rozpoczynamy zajęcia w swoich grupach. Pamiętajmy, że nadal obowiązują wytyczne GIS w związku z pandemią koronawirusa.

  Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Przestrzegajmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa oraz związaną z tym obowiązującą w naszym przedszkolu Procedurę organizacji i bezpiecznego funkcjonowania przedszkola w okresie obowiązywania stanu pandemii wywołanej COVID-19. Mamy nadzieję, że przy zachowaniu środków ostrożności, czas spędzany w przedszkolu będzie przebiegał bez zakłóceń i wszyscy razem będziemy mogli bawić się i uczyć.

  Prosimy o systematyczne sprawdzanie komunikatora iprzedszkole i śledzenie strony internetowej przedszkola.

 • gif

 • Choć ciepła, świąteczna atmosfera rodzi się w sercach, czasem potrzeba jest iskra, która zapali płomień życzliwości.

  Przedszkolaki wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta".

  Celem tej inicjatywy jest zachęcenie dzieci do niesienia radości, uśmiechu, pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

  Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter.

  Postanowiliśmy zadziałać.

  Tym razem postanowiliśmy podzielić naszą radością oczekiwaniu na święta, wysyłając własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi do podopiecznych Domów Dziecka w województwie wielkopolskim.

  Całymi rodzinami włączyliśmy się również w przedświąteczną zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tak pięknym przedsięwzięciu!

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif