Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • mis"Czy to jutro, czy to dziś,

  wszystkim jest potrzebny Miś" (H. Bechlerowa)

  Dnia 23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane przytulanki. Już przy wejściu do przedszkola misie częstowały przedszkolaki misiowymi wafelkami oraz przysmakiem każdego niedźwiadka - czyli miodem. Dzieci uczestniczyły także w zabawnej inscenizacji oraz wspólnych zabawach z Misiem, Lalą i Pajacykiem. W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas każda grupa otrzymała prezent od Misia w postaci Lubisiów. Po powrocie do sali przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach z misiami. Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

  To był dzień pełen niespodzianek i przyjemnych wrażeń.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Z 
  Dzień 21 listopada 2018 r. upłynął pod hasłem dobrych uczynków, życzliwych pozdrowień oraz pozytywnych myśli w ramach obchodów „Dnia Życzliwości”. Dzieci prześcigały się w pomysłach. Każde z nich mogło umieścić na magicznym drzewie życzliwości swój liść, na którym umieściło życzliwe słowo, pozdrowienie lub podziękowanie dla bliskiej osoby. Życzliwościom i serdecznościom nie było końca. Oprócz tego dzieci spacerując ulicami naszego miasta rozdawały kwiaty z pozdrowieniami, jako wyraz życzliwości i szacunku do innych.


 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  „Niech się wreszcie każdy dowie 
  I rozpowie w świecie całym,
  Że dziecko to także człowiek,
  Tyle, że jeszcze mały.
  Dlatego ludzie uczeni,
  Którym za to należą się brawa,
  Chcąc wielu dzieci los odmienić,
  Stworzyli dla Was mądre prawa.
  Więc je na co dzień i od święta
  Spróbujcie dobrze zapamiętać

  „Niech się wreszcie każdy dowie

  I rozpowie w świecie całym,

  Że dziecko to także człowiek,

  Tyle, że jeszcze mały.

  Dlatego ludzie uczeni,

  Którym za to należą się brawa,

  Chcąc wielu dzieci los odmienić,

  Stworzyli dla Was mądre prawa.

  Więc je na co dzień i od święta

  Spróbujcie dobrze zapamiętać…”

  20 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • kwiaty„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

  lecz przez to kim jest;

  nie przez to co ma,

  lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

  Składam serdeczne podziękowania rodzicom dzieci z grup: „Słowiki” i „Szpaki” za zaangażowanie, współpracę i włożone serce przy realizacji przedsięwzięcia:„Wieczornica patriotyczna- Przedszkolaki dla Niepodległej”, które nie tylko wywołało dużo emocji i dostarczyło wielu wzruszeń. Była to doskonała okazja, aby pokazać jak wspólnie rodzice, nauczyciele i dzieci mogą świętować 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości i kształtować postawy patriotyczne.

  Ten wyjątkowy wieczór zapisał się w historii naszego przedszkola i będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń.

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola


 • ROGATEK15 listopada 2018 r. nasze przedszkole odwiedził Zespół Kolejowego ABC.

  Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego, skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

  W trakcie zajęć dzieci z grup Sarenki i Kreciki miały okazję poznać zasady bezpiecznego korzystania z przejazdów koleją oraz znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi. Zdobyły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na dworcu, na peronie czy w pociągu, rozpoznawały dźwięki różnych pojazdów. Chętnie odpowiadały na pytania prowadzących i dzieliły się swoimi doświadczeniami z podróży pociągiem. Wzięły także udział w zabawie ruchowej oraz quizie sprawdzającym wiedzę.

  Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali odblaskowe upominki oraz książeczki z zadaniami i dyplomy.

  Po zajęciach dzieci udały się na pieszą wycieczkę na dworzec kolejowy, gdzie mogły zaobserwować zachowanie pasażerów pociągu oraz kierowców samochodów, czynności i ubiór konduktora, dostrzec cechy charakterystyczne dworca oraz zwiedzić perony.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

   

 • Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach chlebowych. Poznały specyfikę zawodu piekarza oraz proces powstawania chleba "od ziarenka do bochenka". Dzieci bardzo chętnie wykonywały przydzielone im zadania. Poznały zboża i mąki różnych typów, dowiedziały się, w jaki sposób powstaje mąka, własnoręcznie ją mieląc, samodzielnie wyrabiały małe chlebki, które po wypieczeniu zabrały do domu jako owoc swojej pracy.

 • niepodlegla

  Dnia 9 listopada 2018r. o godz.11.11 włączyliśmy się w akcję "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ". Ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii naszego przedszkola poprzez realizację także innych działań.

  Zapraszamy do galerii zdjęć oraz obejrzenia filmu ze wspólnego śpiewania Hymnu Polski.

   

   

   

 • Uwaga Rodzice!

  W poczuciu troski o zdrowie dzieci, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych prosimy o zapoznanie się z listem Ministra Edukacji Narodowej.

  LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

 • bajka

  Dnia 6 listopada (wtorek) obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Z tej okazji dzieci wzięły udział w przedstawieniu "Spotkanie bajek". Przedszkolaków odwiedziły postacie z różnych znanych bajek i baśni: Jaś i Małgosia z Babą Jagą, Królewna Śnieżka z 7 krasnoludkami, Kopciuszek z Wróżką, Czerwony Kapturek z Wilkiem, Calineczka z Żabą oraz Smerfy wraz z Gargamelem. Dzieci wysłuchując krótkich przygód odgadywały, jaka to postać. Przekonały się też, że Wilk, Baba Jaga i Gargamel nie są wcale tacy straszni, jak to w bajkach bywa. Na zakończenie Papa Smerf zaprosił przedszkolaków do wspólnych, smerfnych zabaw.

   

   

   

 • W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "Fascynujący świat mrówek".

  Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek związanych z życiem mrówek, ich wyglądem i zwyczajami. Dowiedziały się, kto jest wrogiem mrówek, gdzie mieszkają, jak zbudowane jest ich mrowisko, jak mrówki porozumiewają się ze sobą i jakie funkcje pełnią w mrowisku. Miały okazję zobaczyć królową mrówek i doświadczyć, jak mrówki widzą świat. Na pamiątkę tego ciekawego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drewnianą mrówkę oraz słoiczek miodu, a w sali wykonali własne mini-mrowiska.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • JESZABAWY SENSORYCZNE Z PANIĄ JESIENIĄ

  Oczy służą do patrzenia

  Buzią smak badamy.

  Uszy słyszą to i owo,

  Nosem świat wąchamy.

  W październiku w całym przedszkolu odbyły się zabawy sensoryczne z Panią Jesienią. Zabawy sensoryczne mają dostarczyć różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Dlatego podczas zabaw dzieci miały okazję ćwiczyć wszystkie zmysły angażując wzrok, dotyk, słuch i węch. Pani Jesień zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy ruchowej przy piosence „ Pani Jesień do nas przyszła” wprowadzając wesoły nastrój, następnie każdy przedszkolak miał do pokonania drogę z przeszkodami „pajęcza sieć”, było też przejście po ścieżce sensorycznej zbudowanej z foli, kasztanów, liści oraz sztucznej trawy. W zabawie „ czarodziejski worek” dzieci kolejno próbowały odgadnąć jaki przedmiot związany z jesienią znajduje się w worku poprzez dotyk i węch. Na zakończenie dzieci każda grupa wiekowa wykonała plakat jesiennego drzewa używając różnych technik plastycznych. Zaletą takich zabaw jest z pewnością przyzwyczajanie dzieci do dotyku różnych struktur, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także rozwój wyobraźni i inwencji twórczej dziecka.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor


 • Drodzy Rodzice !

  Rada Rodziców na zebraniu w dniu 02 października 2018r. podjęła uchwałę w sprawie wysokości składki, która wynosi 50 zł. na rok na każde dziecko. Kwota ta nie obejmuje zakupu paczek gwiazdkowych. Zakup paczek dokonywany będzie we własnym zakresie w kwocie 20 zł. na dziecko przez trójki w poszczególnych grupach.

  Wszystkie zebrane fundusze wykorzystane zostaną na wspieranie statutowej działalności naszego przedszkola, np. zakup nagród w konkursach,dyplomów z okazji pasowania na przedszkolaka, wyprawki z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej – dzieci 6-letnich, upominków z okazji Mikołajków, Zajączka, wycieczki z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej, organizowanie różnych imprez przedszkolnych ( balik karnawałowy, Dzień Przedszkolaka, spotkanie z iluzjonistą, Dzień Dziecka), co powoduje, że każde dziecko skorzysta z tych pieniędzy. Mam nadzieję więc, że wszyscy rodzice solidarnie włączą się w dofinansowywanie działań, których nie pokrywa przedszkole, lecz właśnie Rada Rodziców.

  Rodzice dzieci mogą wpłacać składki na konto Rady Rodziców Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim: Nr konta 32 1090 1434 0000 0001 2197 2157. W tytule przelewu proszę podać „ Składka RR, imię i nazwisko dziecka, grupa przedszkolna.”

  Rodzice posiadający jedno dziecko uiszczają wpłatę jednorazowo w kwocie 50zł. do 30.11.2018 r. W przypadku rodziców mających dwoje lub więcej dzieci kwotę można uiścić do 31.01.2019r.

   

  Zapraszam także do kontaktu z Radą tych rodziców, którzy mogą wesprzeć nasze działania w sposób pozafinansowy – wykorzystując własne talenty czy pasje lub w sposób rzeczowy – ofiarowując przedmioty, które mogłyby stanowić nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach.

  Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy w sposób aktywny angażują się w życie przedszkola.

   

  Przewodniczący Rady Rodziców

  Jacek Słupiński

   

 • kwiaty

  13 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej.
  Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie prezentując ciekawy program artystyczny.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • owoce

   

  Dnia 11.10.2018 r w naszym przedszkolu bawiliśmy sie wraz z dziećmi, które przyszły pięknie przebrane za owoce, na balu „Owocowy szał”. Dzieci wraz z rodzicami zostawiały w holu przedszkola pyszne owoce, z których później z pomocą nauczycielek zrobiły pyszne owocowe smakołyki. Nasze przedszkolaki zapraszane były do wzięcia udziału w owocowych konkurencjach oraz do wspólnej zabawy przy „witaminowych” piosenkach. W korytarzu przedszkola stała owocowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.

  Owocowy bal był imprezą pełną atrakcji i przeżyć, które na długo zostaną w pamięci najmłodszych.

  Zapraszamy do galerii przedszkola oraz galerii poszczególnych grup wiekowych.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

  GIF„ Uśmiech jest najprawdziwszym,

  kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy.”

  Jan Twardowski

   

  Dnia 5 października w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU.

  W naszym przedszkolu było bardzo wesoło

   bo uśmiechów wiele wokoło.

  Uśmiechali się duzi i mali,

  kiedy na głowę śmieszne czapki wkładali.

  W wielkim lustrze się przeglądali,

  ze śmiechu wtedy prawie pękali.

  To dzień Uśmiechu sprawił,

  że każdy przedszkolak dobrze się bawił.

   GALERIA ZDJĘĆ


  kolor

   


 •  

  W dniach 24-28 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu odbywać się będą gry, zabawy i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu, dlatego  prosimy w tych dniach o luźny, sportowy strój i sportowe obuwie dla dzieci. 
                                                             DZIĘKUJEMYDRODZY RODZICE!

  RDDRODZY RODZICE!

  W dniach 24-28 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu odbywały się gry, zabawy i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu.

  GALERIA ZDJĘĆ

   


  kolor

 • dzp20 września w naszym przedszkolu po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci tego dnia spotkały się na placu zabaw, gdzie odśpiewaliśmy Hymn Przedszkola, a każda grupa zaprezentowała wierszyk bądź piosenkę swojej grupy. Odwiedzili też nas goście Krasnal Hałabała i Pani Jesień, którzy chętnie bawili się z nami podczas zabaw przy muzyce. Przedszkolaki wspólnie z Krasnalem Hałabałą wypuściły w powietrze balony, w których ukryły swoje dziecięce marzenia. Pani Dyrektor przedszkolakom życzyła wiele uśmiechu i radości oraz aby w naszym przedszkolu było ciekawie i wesoło nie tylko w Dniu Przedszkolaka, lecz każdego dnia.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola oraz galerii poszczególnych grup.

  kolor
 • Krasnal Hałabała uroczyście ogłasza:

  Do wspólnych zabaw przedszkolaki swe zaprasza.

  Ten dzień uczcijmy wszyscy

  Ja Krasnal i przyjaciele wszyscy.

  Tańce, śpiewy i wierszyki

  w rytm wesołej muzyki.

  Niech uśmiech na twarzach zagości

  Bo Dzień Przedszkolaka to dzień pełen radości.

  balony

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

 • UWAGA RODZICE !

  Serdecznie zapraszamy na zebrania które odbędą się dnia 24.09.2018r. w przedszkolu ul. Chopina 24:

  - godz. 16.30 Rodzice dzieci z grup: Sowy, Jaskółki, Żuczki, Sikorki, Szpaki, Słowiki, Sójki,

  - godz. 17.30 Rodzice dzieci z grup: Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Skowronki, Sarenki, Jeże,

  - godz. 18.30 Rodzice dzieci z grup: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Liski, Żabki, Pszczółki.

   -----------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • "Każdy nowy dzień jest kwiatem, który zakwita w naszych rękach..."

  W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym życzymy wszystkim Przedszkolakom, by nasze przedszkole było dla nich ciepłym i przyjaznym miejscem zabawy i nauki, a zdobywanie wiedzy i umiejętności było fascynującą przygodą i zabawą. Rodzicom natomiast życzymy wiele miłych przeżyć związanych z sukcesami dzieci.

  Drodzy Rodzice! Prosimy o przyprowadzanie dziecka do przedszkola do godz.8.30 ( przed śniadaniem) oraz odbiór od godz.14.45 (po obiedzie).

  ----------------------------------------------------------------