Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • bukiet„Troska o dziecko jest pierwszym

  i podstawowym sprawdzianem

  stosunku człowieka do człowieka”

  Jan Paweł II

  Wszystkim rodzicom i „przyjaciołom” za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w działania na rzecz przedszkola- oddziałów „Słowiki i Szpaki”w Słocinie, które w tym roku wzbogaciło się o wyposażenie (karuzelę i ławki) placu zabaw, składam serdeczne podziękowanie.

  Życzę Państwu wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń. Niech każdy dzień niesie ze sobą uśmiech i zadowolenie, a podejmowane działania na rzecz dzieci pozostaną w pamięci tych, którzy ich doświadczają.

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola.

   

  GALERIA ZDJĘĆ

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Trwa wielka akcja "Głosu Wielkopolskiego" poświęcona przedszkolom!

  Wszystkich rodziców i sympatyków naszego przedszkola zachęcamy do głosowania na nas w plebiscycie „Przedszkole Roku 2018”! Liczy się każdy głos. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

  Prosimy o wysyłanie SMS pod nr 72355 o treści GWP.540

  Więcej informacji  

  Dziękujemy!!!

  glosowanie

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • Drodzy Rodzice!

  • Informujemy, że lista dzieci przyjętych do naszego przedszkola na nowy rok szkolny 2018/2019 - zostanie podana do państwa wiadomości dnia 11.04.2018r. (na tablicy informacyjnej w holu przedszkola).

  • Jednocześnie prosimy o odbiór w sekretariacie przedszkola niezbędnych druków regulujących pobyt dziecka od 01 września 2018r. Wypełnione druki należy złożyć w sekretariacie przedszkola do 20.04.2018r. do godziny 15.00.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA - uczymy się udzielania pierwszej pomocy !

  6 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszym przedszkolu dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolacy skutecznie ratowali swoje misie i lalki udzielając im pierwszej pomocy, pod okiem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim.

  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zachłyśnięcia i zwichnięć. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie, utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały, w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Strażacy zwrócili też uwagę, żeby dzieci właściwie przewożone były samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Najlepiej świadczą o tym medale „Małego ratownika”, które otrzymali. Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Po spotkaniu wyruszyliśmy na ulice naszego miasta częstując przechodniów oraz pracowników różnych instytucji marchewką, promując tegoroczne hasło „Zdrowie dla wszystkich”.

  GALERIA ZDJĘĆ

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------

   

   

 • Szanowni Państwo !

  Informujemy, że listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 zostały podane do publicznej wiadomości 28.03.2018 r. poprzez wywieszenie na tablicy informacyjnej w holu przedszkola.

  Listy dzieci zakwalifikowanych nie są tożsame z listami dzieci przyjętych do przedszkola. Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenie woli uczęszczania do przedszkola. Prosimy o pobranie stosownego dokumentu w sekretariacie przedszkola i dostarczenie go w terminie do 06 kwietnia 2018 roku. W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 •  

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • ZAJĄCZKOWE NIESPODZIANKI

  W środę 28 marca w naszym przedszkolu był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń. Wszystkie dzieci od rana do przedszkola przybyły z marchewkami dla Zajączka i od rana już go z niecierpliwością wyczekiwały… W każdej grupie odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.  Po śniadaniu Zając ze swoim przyjacielem Krasnalem Hałabałą zrobili niespodziankę najmłodszym w naszym przedszkolu 3-latkom i odwiedzili je w salach. Dzieci ze starszych grup spotkały się z Zającem i krasnalem na placu zabaw.

  Spotkanie to dostarczyło dzieciom wiele radości, nie zabrakło wspólnych zabaw, piosenek, degustacji marchewek. Zając w podziękowaniu za miło spędzony czas z dziećmi wręczył im kolor śladu, po którym szukały ukrytych koszyczków z niespodziankami. Zabawy było co nie miara, a Zajączek nie zapomniał także pracownikach naszego przedszkola. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnych świąt.

  Zapraszamy do galerii zdjęć poszczególnych grup.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • Dnia 26 marca 2018r odbyły się Wewnętrzne Eliminacje Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Jury w składzie: pani Agnieszka Głowacka, pani Lidia Studzińska i pani Edyta Wasielewska wyłoniły reprezentantów naszego przedszkola do kolejnych eliminacji.

  Laureatami są:

  - Antonina Golczak grupa "Żuczki"

  - Kinga Skorczyk grupa "Jaskółki"

  - Amelia Pozdrowicz z chórkiem Aleksandrą Alaborską i Jagodą Dolecką z grupy "Sowy"

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki za laureatów, którzy zaprezentują swoje umiejętności 18.04.2018r. w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wlkp.

  GALERIA ZDJĘĆ

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • DROGIE DZIECI !!!

  Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu odbędą  się wyjątkowe wydarzenia:  

  • Szykowanie gniazdka dla zajączka,
  • Dekorowanie jajek ,
  • Śniadanie wielkanocne,
  • Spotkanie z zajączkiem,
  • Poszukiwanie niespodzianek,

   

  W najbliższych dniach odwiedzę Was, aby zobaczyć, jak czas spędzają moi przyjaciele.

  Chciałbym, żebyście mnie zaprosili do wspólnej zabawy, a może i dla mnie zajączek coś zostawi?

  Z pozdrowieniami

  Krasnal Hałabała

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • pisanki23.03.2018r. w grupie „Zajączki „ i „Mrówki” wiele radości,

  w przedszkolu gościliśmy cudownych gości.

  Panie z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej „Promessa”  nas odwiedziły.

  „ WIELKANOCNE PISANKI” nam zaprezentowały,

  wspólnie z dziećmi dekoracje świąteczne przygotowały.

   

  Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

   GALERIA ZDJĘĆ:   ZAJĄCZKI,   MRÓWKI

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • 22 marca 2018r. odbyły się eliminacje wewnętrzne POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW.

  Każda grupa wytypowała swojego przedstawiciela, który recytował wiersz o tematyce przewodniej "Podróżować każdy może...".

  Jury w składzie Bożena Jankowska , Marta Flisiewicz, Anna Łeske-Jackowska wyróżniło następujące osoby:

  1. Buda Weronika - 6 latek grupa "Jaskółki"

  2. Nowaczyk Natalia - 5 latek  grupa "Kreciki"

  3. Borowiak Nikola - 4 latek grupa "Sójki"

  4. Kałek Tomasz - 3 latek grupa "Zajączki"

  Laureaci wewnętrznych eliminacji będą reprezentować nasze przedszkole 21 kwietnia w Granowie. Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i mile spędzony czas.

  GALERIA ZDJĘĆ

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • WIOSNA21.03.2018r. w naszym przedszkolu powitaliśmy wiosnę. Tego dnia Pani Wiosna już od rana witała przedszkolaków wiosennymi cukierkami. Dzieci wzięły udział w teatrzykach kukiełkowych, razem z Hałabałą i bocianem żegnając Panią Zimę i witając Wiosnę, którą będziemy z radością gościć w naszym przedszkolu. Po teatrzyku starsze grupy wzięły udział w „wiosennych korowodach” po okolicy, szukając oznak nowej pory roku i wręczając przechodniom kwiaty.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
 • Szczepienia dzieci (z roczników 2013-2016) przeciwko pneumokokom – komunikat Ministra Zdrowia do rodziców i opiekunów

   

  Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

  Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.

  Przypominamy, że to szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

  Kto może zostać zaszczepiony

  Dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016)

  Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

  Co należy wiedzieć:

  • Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!

  • Jeśli jesteś zainteresowany zaszczepieniem dziecka – zgłoś się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej!

  • Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 r.

  • Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.

  • Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

   

  Jeśli chcesz zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, skontaktuj się ze swoją przychodnią (tam, gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza POZ) w sprawie terminu szczepienia.

  Informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.

  LIST KRAJOWEGO KONSULTANTA DS.EPIDEMIOLOGII

  PLAKAT

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Dyrektor i pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wlkp. zapraszają dzieci i młodzież wraz z opiekunami na „Dni otwarte”, które odbędą się 19.04.2018 i 20.04.2018 r. Celem tego spotkania jest przybliżenie zasad funkcjonowania poradni.

  W tych dniach w godz. 15:00 – 18:00 rodzice będą mieli możliwość - bez wcześniejszego umawiania się - skorzystać z porad i konsultacji specjalistów poradni.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • WIOSNADnia 21.03.2018r.

  „WITAMY WIOSNĘ Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ”

   z tej okazji zapraszamy na teatrzyk

  9.30 Misie, Zajączki, Wiewiórki, Jeże, Sarenki, Wróbelki,

  10.30 Liski , Kreciki, Jaskółki, Sowy, Skowronki, Mrówki.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • KWIATYDzień Kobiet uczciliśmy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Wszystkie przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w przedstawieniu przygotowanym przez nauczycielki oraz dzieci z grup: "Sarenki", "Wiewiórki" i"Jeże". Wszystkim paniom - tym mniejszym oraz tym większym - odśpiewaliśmy sto lat oraz poczęstowaliśmy słodką niespodzianką. Ten dzień na pewno będziemy wspominać jeszcze przez długi czas.
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że w ramach Programu AKTYWNY SAMORZĄD, istnieje możliwość otrzymania pomocy (MODUŁ I, OBSZAR D) w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego).

  Maksymalna pomoc wynosi do 200 zł miesięcznie tytułem kosztów opieki nad każdą osobą zależną.

  Adresatami programu są osoby które posiadają:

  • znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,

  • są aktywne zawodowo,

  • pełnią rolę opiekuna prawnego dziecka.

  Udział własny osoby niepełnosprawnej – 15%.

   

  UWAGA:

  Refundacja kosztów poniesionych przed dniem zawarcia umowy dofinansowania może dotyczyć:

  - w przypadku Modułu I - kosztów poniesionych do 180 dni przed dniem złożeniem wniosku.

  Wnioski przyjmowane są w trybie ciągłym do 30 sierpnia 2018 r.

   

  Szczegółowe informacje oraz druki wniosków wraz z załącznikami dostępne są na stronie internetowej www.pcprgw.pl

  Informacji można również zasięgnąć osobiście w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolski, ul. Żwirki i Wigury 1 (pokój nr 1), nr tel. 61 44 52 508, mail: pcpr@pgw.pl.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 

  Informujemy, że przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych będzie w dniach od 01 marca 2018 r. do 16 marca 2018 r. w godz. od 8.00 do 15.00.

  Wszystkie dokumenty są do pobrania na naszej stronie w zakładce Rekrutacja lub osobiście w sekretariacie przedszkola.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Dnia 16 luty 2017r. ( piątek)  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota. 

     Chcę być kotkiem, on jest miły,
  chcę by dzieci mnie lubiły.
  Ty być miły możesz też,
  przecieź dobrze o tym wiesz.
                                    Mów dzień dobry, do widzenia,
                                      a spełnią sie twe życzenia.
                                 GALERIA ZDJĘĆ
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • Szanowni Rodzice !

  Informujemy, że w dniach od 01 marca 2018 r. do 16 marca 2018r. trwać będą zapisy dzieci do Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

  Wniosek wraz z załącznikami o przyjęcie dziecka do przedszkola będzie można pobrać osobiście w sekretariacie przedszkola ul. Chopina 24 w godzinach od 8.00 do 15.00 lub ze strony internetowej przedszkola w zakładce rekrutacja.

  Zarządzenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego:

  strona 1

  strona 2

  strona 3

  ----------------------------------------------------------------------------------------