Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • wiosna

  Marcowe słoneczko

  dzisiaj wcześnie wstało

  i pierwszy dzień wiosny radośnie witało. 

  Promieniami cały śnieżek roztopiło

  i wiosenne życzenia wszystkim złożyć postanowiło.

  Uśmiechu radosnego, nastroju wiosennego

  i wszystkiego najlepszego.

  Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu był niezwykle wesoły i kolorowy. Swoje świętowanie przedszkolaki rozpoczęły od przedstawienia pt. „Witamy Wiosnę z Krasnalem Hałabałą”, na którym wspólnie ze swoim patronem pożegnały Zimę, jednocześnie powitały Wiosnę.

  Grając na instrumentach barwnym, wesołym korowodem, dzieci szły ulicami miasta, by złożyć wiosenne życzenia Burmistrzowi, a następnie udały się do parku szukać pierwszych oznak nowej pory roku – Wiosny oraz pożegnać Marzannę.

  GALERIA ZDJĘĆ


 • Uwaga!!!

  22.03.2019r. w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej

  czytać będą naszym przedszkolakom literaturę Jana Brzechwy.

   

 • Szanowni Państwo!

  Informujemy, że listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 zostały podane do publicznej wiadomości 19.03.2019 r. poprzez wywieszenie na gazetce w holu przedszkola. Listy dzieci zakwalifikowanych nie są tożsame z listami dzieci przyjętych do przedszkola. Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenie woli uczęszczania do danego przedszkola. Prosimy o pobranie stosownego dokumentu w sekretariacie przedszkola i dostarczenie go w terminie do 29 marca 2019 roku, godz 15.00 . W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.

 • krokus

  21 marca w naszym przedszkolu powitamy nową, niezwykle przyjemną porę roku - wiosnę.

  Tego dnia dzieci wezmą udział w teatrzyku, a następnie w „wiosennych korowodach” wraz z Marzanną wyruszą po okolicy, żegnając zimę i szukając oznak nowej pory roku.

 • Dnia 15 marca 2018 w naszym przedszkolu odbył się festiwal piosenki, w którym wzięło udział 19 wykonawców, z każdej naszej grupy przedszkolnej. W drodze konkursu jury w składzie: Bożena Jankowska, Lidia Studzińska i Marita Fornalik wyłoniło 3 reprezentantów. Laureatami są:

  Julia Bazelak z chórkiem, w którym zaśpiewały Maja Kosicka i Zuzanna Szwebów (grupa „Kreciki”),

  Dorota Kałek z chórkiem, w którym zaśpiewali: Wojciech Drygas i Antoni Gigoła (grupa: „Jaskółki”),

  Marta Owsiana z dziewczynką prezentującą układ choreograficzny: Marianna Koza (grupa: „Sikorki”).

  Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Laureaci będą reprezentować nasze przedszkole w na Eliminacjach Powiatowych Festiwalu Piosenki Przedszkolnej – Czerwonak 2019, które odbędą się 10 kwietnia w CK Rondo w Grodzisku Wielkopolskim. Małym wykonawcom serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Drodzy Rodzice !

  18 marca w naszym przedszkolu obchodzić będziemy Dzień Morza.

   Prosimy, aby w tym dniu dominował wśród dzieci kolor niebieski.

   

 • Celem poprawy bezpieczeństwa pobytu dzieci w przedszkolu od 14.03.2019r. furtkę i drzwi wejściowe do przedszkola ul. Chopina prosimy otwierać za pomocą karty do logowania.

 • kwiaty"Świat bez kobiet byłby

  jak ogród bez kwiatów."

  8 marca obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ KOBIET.

  Z tej okazji program artystyczny dla swoich pań oraz koleżanek przestawiły dzieci z grup Sarenki i Sowy.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wszystkim Kobietom, zarówno małym, jak i dużym, życzymy najlepszego z okazji ich święta:

  zdrowia, pomyślności, uśmiechu i samych pięknych dni w życiu!

 • UWAGA !!!

  Opłaty dokonywane są z „dołu” do 15 dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym dziecko korzystało ze świadczeń przedszkola.

  Odpłatność za przedszkole dokonywana jest przelewem na rachunek bankowy prowadzony w Banku Spółdzielczym w Grodzisku Wielkopolskim o numerze :

  34 9063 0008 0000 0022 3571 0001

  Dokonując płatności w przelewie należy wpisać :

  Odbiorca: Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

  Tytułem : opłata za przedszkole , m-c …………….,

  imię i nazwisko dziecka , grupa ……...

  Opłata godzinowa……..zł. Opłata za żywienie……..zł.

   

  Prosimy o zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu poprzez system Iprzedszkole zaznaczając 2 opłaty: opłatę godzinową i za posiłek ponieważ ma to wpływ na naliczanie opłat.

   

 • lizakW dniach 6 – 7 marca w naszym przedszkolu odbywają się kreatywne warsztaty dla dzieci.

  6 marca warsztaty lizakowe przeniosą do kolorowej krainy dziecięcych marzeń dzieci z grup:

  • „Misie”,
  • „Wiewiórki”,
  • Żuczki,
  • Sójki i Sikorki,

  Natomiast dzieci z grupy „Wróbelki” w tym dniu pojadą w podróż do barwnego świata wiórków, poprzez uczestnictwo w warsztatach osikowych.

  Dnia 7 marca w warsztatach lizakowych biorą udział dzieci z grup:

  • „Zajączki”,
  • „Żabki”,
  • „Pszczółki”,
  • „Liski”, 
  • „Jeże”.

 • Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nam nakarmić psiaki !!!

  Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów przebywających w „Przytulisku dla psa” w Grodzisku Wlkp.

  Do końca marca br. zbieramy w holu przedszkola : karmę (suchą i mokrą), "przysmaki", koce, obroże, smycze.

   

 • Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że od lutego w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim w każdej grupie przeprowadzone zostaną zajęcia: 

  Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci: wspieramy rozwój zmysłów, wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni, dbamy o usprawnienie ruchowe, poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi, budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa, wspieramy rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo-skutkowe.

  Sensoplastyka© to przede wszystkim stymulowanie 5 naszych zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku, dzięki kolorowemu brudzeniu.

  Pamiętajmy, iż edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle małego dziecka jak i osób dorosłych.

  Zasady pracy

  1. Wyłącznie bezpieczne produkty spożywcze

  2. Przygotowujemy wolną przestrzeń

  3. Odstawiamy w kąt fartuchy i odzież ochronną

  4. Dajemy sobie czas

  5. Zadajemy pytania zamiast wydawać polecenia

  6. Zamiast zachęcać- dajemy czas i po prostu się bawimy

  7. Dostrzegamy trudne sytuacje i wspieramy w ich doświadczaniu

  8. Szanujemy wizerunek dziecka

  9. Nie trzymamy się bezwzględnie przepisów na farby i masy plastyczne

  10. Brudzimy się!

   

  Harmonogram zajęć dla poszczególnych oddziałów:

  13.02.2019 r. Jeże

  20.02.2019 r. Misie

  21.02.2019 r. Zajączki

  27.02.2019 r. Wiewiórki

  06.03.2019 r. Liski

  07.03.2019 r. Wróbelki

  13.03.2019 r. Mrówki

  14.03.2019 r. Kreciki

  20.03.2019 r. Skowronki

  21.03.2019 r. Jaskółki

  27.03.2019 r. Sowy

  28.03.2019 r. Sarenki

  03.04.2019 r. Sójki i Sikorki

  04.04.2019 r. Słowki i Szpaki

  10.04.2019 r. Żuczki

  11.04.2019 r. Żabki i Pszczółki

   

  * Data zajęcia może ulec zmianie.

  Zdjęcia z zajęć znajdą się w galerii każdego oddziału.

 • Dbajmy o zdrowie naszych dzieci!

  Niejednokrotnie mamy do czynienia w przedszkolu z oddawaniem pod naszą opiekę dzieci, które wyraźnie wykazują objawy złej kondycji zdrowotnej spowodowanej infekcjami lub przeziębieniami. Bywa, że dzieci kaszlą, są zakatarzone, a czasami nawet nieznacznie gorączkują. Zdajemy sobie sprawę, że pozostawienie dziecka w domu oraz zapewnienie mu odpowiedniej opieki jest często sprawą bardzo trudną dla rodziców, ale należy wykazać odpowiedzialną postawę i uznać pozostawienie chorego dziecka w domu za konieczność.

  Dziecko „zaleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest mocno osłabione i jego organizm jest bardziej podatny na kolejne infekcje czy zakażenia wirusowe. Nawet zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych nieleczone lub leczone nieodpowiednio może u małego dziecka doprowadzić do rozwoju choroby w dużo bardziej poważnym kierunku, co z kolei prowadzi do dłuższej absencji w pracy przynajmniej jednego z rodziców, podnosi koszty leczenia dziecka oraz naraża je na długotrwałe konsekwencje zdrowotne i utratę treści dydaktycznych realizowanych w tym czasie w przedszkolu.

  Wielu rodziców uważa, że rozpoczynające się infekcje lub przeziębienie nie są wskazaniem do pozostawienia dziecka w domu. Niestety niewyleczona do końca choroba niesie za sobą powikłania i konsekwencje zdrowotne u chorego dziecka i kolegów zarażanych w przedszkolu. Na pewno żaden rodzic nie chce, by inne dzieci narażały na przeziębienia i zachorowania jego własne dziecko. Przyprowadzanie chorego dziecka do przedszkola nie jest sposobem na jego zahartowanie i podniesienie odporności organizmu. Zdajemy sobie sprawę, że choroba dziecka dezorganizuje tryb dnia i pracy wszystkich członków rodziny i naraża ich na konieczność jego zmiany, dlatego też jeśli wszyscy rodzice będą dbali o profilaktykę i minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób, to unikniemy sytuacji kiedy dziecko będzie musiało często przebywać w domu z powodu choroby.

  Drodzy Rodzice, dobro Waszych dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego liczymy na Wasze wsparcie, zrozumienie, zaufanie do nas oraz zaangażowanie. Tylko nasza i Wasza mądrze pojęta troska o dzieci oddane nam pod opiekę przyniesie właściwe, pożądane i skuteczne efekty naszych wspólnych oddziaływań opiekuńczo – wychowawczych i edukacyjnych.

   

                                                                                                                                                                /-/ Alicja Andrys

                                                                                                                                                                   Dyrektor Przedszkola

 • 18 lutego dzieci z naszego przedszkola obejrzą teatrzyk kukiełkowy "W ZAMKU KRÓLA".
 • Uwaga!!!

  13.02.2019r. w ramach kampanii Cała Polska czyta Dzieciom uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej czytać będą naszym maluchom literaturę Juliana Tuwima.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • Uwaga!

  W miesiącu lutym opłaty za przedszkole uiszczane są za miesiąc styczeń, na dotychczasowych zasadach. Opłaty za wyżywienie i za pobyt dziecka w przedszkolu należy dokonać na dwa odrębne konta, w wysokościach wynikających z wydruków komputerowych otrzymanych od nauczyciela w grupie, do której uczęszcza dziecko.

   

 • UWAGA!

  Zmiana zasad dokonywania opłat za przedszkole, w tym wysokości stawki za żywienie - Prosimy o zapoznanie się z załącznikiem.

  ZAŁĄCZNIK

 • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

  Informujemy, że przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych będzie w dniach od 4 lutego 2019r. do 15 lutego 2019r. w godz. od 8.00 do 15.00.

  Wszystkie dokumenty są do pobrania na naszej stronie w zakładce - Rekrutacja lub osobiście w sekretariacie przedszkola.

   

 • UWAGA RODZICE !

  Serdecznie zapraszamy na zebrania które odbędą się dnia 29.01.2019r. w przedszkolu ul. Chopina 24:

  - godz. 16.30 Rodzice dzieci z grup: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Liski, Żabki, Pszczółki,

  - godz. 17.30 Rodzice dzieci z grup: Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Skowronki, Sarenki, Jeże,

  - godz. 18.30 Rodzice dzieci z grup: Sowy, Jaskółki, Żuczki, Sikorki, Szpaki, Słowiki, Sójki.

  Serdecznie zapraszamy.

   

 • balKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

  Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego. W dniach 9-11 stycznia w przedszkolu odbył się "Bal karnawałowy”. Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Po sesji zdjęciowej dzieci świetnie się bawiły przy dźwiękach orkiestry uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, plastycznych oraz tanecznych. Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych. Dzieci przebrane w te postaci mogły się zaprezentować przed całą społecznością przedszkolną.

  Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy także do galerii poszczególnych grup.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1012 13 następna »