zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim.

  14 listopada 2019 roku w odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Jest to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Maluchy recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację uroczystości.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

 • CZYSTE POWIETRZE DOBRY KLIMAT

  15 listopada br. będziemy obchodzić Dzień Czystego Powietrza. Kampania prowadzona jest przeciwko spalaniu śmieci w domach. Bez powietrza nie można żyć, więc wszyscy powinni dbać o to, by było czyste. Postanowiliśmy aktywnie włączyć się w akcję, zorganizowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA. Zorganizowane zostaną w grupach starszych działania , podczas których dzieci odkryją tajemnice powietrza. Poznają też jego znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin oraz sposoby praktycznego wykorzystania powietrza przez człowieka.

  kolor

 • W ramach krzewienia postaw patriotycznych, kształtowania miłości i przywiązania do kraju ojczystego oraz zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Seniora 12 listopada przedszkolaki z grup Skowronki, Jaskółki i Liski zaprezentowały program artystyczny dla seniorów z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej "Promessa". Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, które nawiązywały do obchodzonego dzień wcześniej Święta Niepodległości. Wspólnie z seniorami odśpiewały także cały hymn Polski. W imieniu całej społeczności przedszkola złożyły im życzenia z okazji Ich święta, zaśpiewały głośne "sto lat" i wręczyły kwiaty.

  Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodką niespodzianką.Serdecznie dziękujemy Seniorom za bardzo miłe przyjęcie.

  GALERIA ZDJĘĆ


  kolor


 • KREDKI

  "Hałabała się raduje
   bo do grona przyjaciół
   nowe dzieci przyjmuje"

   

   

  Informujemy, że dnia 14 listopada 2019r. o godz.16.00 odbędzie się pasowanie na przedszkolaka, grup: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki i Jeże.

   

   

   

   

  kolor

   

   

   

   

   

 • gif

  Dnia 8 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Pięciolatki z grup Skowronki, Liski i Jaskółki tańcem, wierszem i piosenką zaprezentowały program artystyczny z okazji święta Naszej Ojczyzny. Obserwując ułanów przenieśliśmy się na chwilę w dawne czasy, dowiedzieliśmy się też, „Co to jest niepodległość”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie i artystyczny talent nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności.

  Akademia była z całą pewnością patriotyczną lekcją kształtowania miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Była również okazją do poznania symboli narodowych przez grodziskich „Małych Polaków”.

  Wszystkie przedszkolaki prezentowały z dumą przypięte biało – czerwone kotyliony. O godzinie 11.11. cała społeczność przedszkola włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu" i wspólnie zaśpiewaliśmy cały hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

  GALERIA ZDJĘĆ

  gifZapraszamy do obejrzenia filmu - SZKOŁA DO HYMNU

   


  kolor

 • Dnia 05 listopada dzieci 4-letnie z grup Jeże, Mrówki, Wróbelki i Kreciki wzięły udział w zajęciach Zumby. Dzieci bardzo chętnie naśladowały układy taneczne bawiąc się przy wspaniałej muzyce i miłej atmosferze. Zumba promuje zdrowy i aktywny tryb życia, jest doskonałym sposobem na rozładowanie energii, uczy koordynacji ruchowej, współpracy w grupie oraz wzajemnego zaufania. Po dzisiejszych zajęciach każdy przedszkolak doskonale wie, że aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia, ale również taniec oraz świetna i bezpieczna zabawa. Za aktywnie spędzony czas serdecznie dziękujemy naszej Pani Instruktor Joannie Łodydze.

  GALERIA ZDJĘĆ

   kolor

 • gif 

  Dnia 4 listopada w naszym przedszkolu dzieci z grup: Jeże, Kreciki, Mrówki i Wróbelki wzięły udział w zabawach sensorycznych z Panią Jesienią.

  gif

  gif

 • Dnia 30 października dzieci 3-letnie z grup Misie, Zajączki, Wiewiórki i Sarenki  wzięły udział w zajęciach Zumby. Zajęcia taneczne przeprowadziła pani Joanna Łodyga. Podczas zumby, dzieci poprawiają swoją kondycję fizyczną, uczą się koordynacji, równowagi, dyscypliny, pracy w grupie, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

  Dziękujemy Pani Asi za wyjątkowe zajecia i super zabawę!

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • Dnia 31 października dzieci z grup Liski, Kreciki, Skowronki i Jaskółki wzięły udział w niezwykłym spotkaniu ze „Słodziakami” z leśnej polany. W role słodziaków wcielili się uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku, którzy przygotowali i zaprezentowali przedstawienie „Na leśnej polanie”. Dzieci śledziły perypetie zwierząt, które wspólnie sadziły nasiona, by powstał las. Uczniowie zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych tańców i sprawdzili ich wiedzę dotyczącą lasu. Przedszkolaki świetnie się spisały w zadaniach, udowadniając, że doskonale znają leśne zwierzęta i ich zwyczaje, a także, że wiedzą, jak należy zachować się w lesie.

  Na zakończenie Słodziaki zaprosiły dzieci do wspólnej sesji zdjęciowej.

  Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a za poświęcony nam czas i piękne przedstawienie. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem owocnej współpracy.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • UWAGA RODZICE !

  W Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały ul. Chopina 24 odbędą się zebrania dla Rodziców podsumowujące I etap obserwacji dzieci oraz spotkania z udziałem pedagogów i psychologów

  z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim.

  Po zebraniach ogólnych odbędą się spotkania z wychowawcami w salach.

  05.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Sowy, Motylki, Biedronki, Sójki, Sikorki, Słowiki, Szpaki,

  18.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Skowronki, Jaskółki, Pszczółki, Liski,

  19.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Żabki,

  25.11.2019r. o godz. 16.30 grupy: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże

  Serdecznie zapraszamy

  gif

 • 25 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów „Teatru Blaszany Bębenek" z Trzebinii, którzy zaprezentowali nam interaktywny spektakl " Historia żółtej ciżemki". Spektakl dedykowany dla dzieci młodszych. Natomiast grupy starsze obejrzały przedstawienie „Dzwonnik z Notre Dame”.

  GALERIA ZDJĘĆ - " Historia żółtej ciżemki"

  GALERIA ZDJEĆ - „Dzwonnik z Notre Dame”

  gif

 • W dniach 22,23 i 24 października w naszym przedszkolu odbyły się WARSZTATY DYNIOWE. Wzięły w nich udział dzieci 5-letnie z grup Jaskółki, Skowronki i Liski wraz ze swoimi rodzicami. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie grup.

  Przedszkolaki i ich rodzice wzięli udział w zabawach integracyjnych, poznali wiersze o dyni, rozmawiali o walorach zdrowotnych tego warzywa i rodzajach potraw, w których jest wykorzystywana dynia. Atrakcją było wykonanie doświadczenia, w którym z dyni wybuchł wulkan. Rodzice i dzieci konkurowali ze sobą w zawodach sportowych, m.in. w „dyniowych kręglach”. Ostatnim zadaniem było ozdobienie dyni według wspólnego pomysłu dziecka i rodzica, z wykorzystaniem takich przedmiotów jak krepa, plastelina, kolorowe piórka, słomki, druciki kreatywne. Wspólnie spędzony czas zaowocował pięknymi wytworami plastycznymi – wyjątkowe dyniowe stworki ozdobiły korytarz przedszkolny.

  Dzięki warsztatom dzieci przekonały się, że dynia może kojarzyć się nie tylko z halloween, ale także z polskim, jesiennym ogrodem, gdyż nie bez powodu jest zwana „królową jesieni”. Ma także wiele walorów zdrowotnych i można z niej przygotować smaczne i zdrowe posiłki. Warsztaty były także okazją do ciekawej formy spędzenia czasu z rodzicem.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • gifPrzedszkolaki z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały uczestniczyły w akcji "Szkoła Pamięta", mającej na celu pamiętanie o poległych bohaterach wojennych, żołnierzach, ale także o bliskich zmarłych. W tym celu udały się na cmentarz i do Muzeum Ziemi Grodziskiej, uczestniczyły w spotkaniach z żołnierzami i harcerzami oraz zapaliły znicze pod pomnikami znanych żołnierzy.
  gif
 • Zdobyliśmy certyfikaty. Dzieci z grup: Biedronki, Motylki, Sowy i Słowiki wzięły udział w wyzwaniu: Code Week 2019. W okresie od 5.10.2019 do 18.10.2019 przedszkolaki wspólnie bawiły się, rozwijając przy tym umiejętności kodowania i programowania. Był to bardzo radosny czas. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. 

  Galeria zdjęć

  gif

 • gif

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Rodziców dzieci 5-letnich na jesienne warsztaty "W DYNIOWYM MIASTECZKU", które odbędą się w dniach:

  22 października - grupa Jaskółki,

  23 października - grupa Skowronki,

  24 października - grupa Liski.

  gif


  gif

 • Dnia 25.10.2019r. dzieci obejrzą przedstawienie w wykonaniu aktorów

  z Teatru „ Blaszany Bębenek” z Trzebinii

  „Historia żółtej ciżemki” grupy młodsze

  „ Dzwonnik z Notre Dame” grupy starsze.

   gif

 • Dnia 22 października dzieci z grup: „Biedronki” i „Motylki” udadzą się do biblioteki na spotkanie z autorką książek dla dzieci i dorosłych, Panią Moniką Sawicką. Podczas spotkania przedszkolaki będą miały okazję poznać pracę pisarza oraz wysłuchać fragmentu książki o przygodach małego psa Kajtka, z cyklu: „Kajtusiowe opowieści”.
  gif
 • Uwaga Rodzice!

  Warsztaty dla dzieci 3 letnich i ich rodziców.

  Serdecznie zapraszamy:

  22.10.2019 Misie, Zajączki godz. 15.00

  23.10.2019 Wiewiórki, Sarenki, Jeże godz.15.00

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif

 • gif
  Dnia 14 października 2019 roku w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowały dzieci z grup: „Sowy”, „Motylki” i „Biedronki” pod kierunkiem nauczycielek: Kamili Brychcy, Lidii Studzińskiej i Anny Sworek. Przedszkolaki słowem, piosenką i tańcem uświetniły ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Andrys, która podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za zaangażowanie w pracę oraz życzyła wiele sił i wytrwałości oraz sukcesów zawodowych.

  gif
 • Dzieci z naszego przedszkola, z grup: „Biedronki” , „Motylki”, "Słowiki" i „Sowy” przystąpiły do realizacji zadań w ramach Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Code Week to społeczna inicjatywa, która co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Ma na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób, rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Nasze działania polegać będą na realizowaniu w dniach od 5 do 20 października następujących tematów:

   Historia Code Week,

   Szukamy kodu w codziennych czynnościach,

   Kod nie jedno ma imię,

   Zakodowana orkiestra,

   Tworzymy zakodowane obrazy,

   Zakodowana gimnastyka,

   Rozszerzamy rzeczywistość,

   Nasz przyjaciel Scratch,

   Zakodowane bajki, baśnie, opowieści,

   Zakodowana matematyka.

  Galeria zdjęć

  gif