zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Dzieci z grupy “Wróbelki” oraz “Kreciki” wzięły udział w projekcie edukacyjnym EkoEksperymentarium.

  Realizując projekt poprzez gry i zabawy w formie on-line przedszkolaki zdobyły wiedzę o ekologicznych nawykach związanych z oszczędzaniem energii elektrycznej i prawidłową segregacją śmieci. Dowiedziały się także, w jaki sposób można wykorzystać surowce wtórne. Grupy te otrzymały Dyplom dla Ekogrupy i zdobyły umiejętności Mistrzów Ekologii. Udział w projekcie pozwolił dzieciom w sposób bardziej świadomy utrwalać dobre nawyki proekologiczne.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • UKS Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski zaprasza 4 latków na zajęcia sportowe zabawy z piłką nożną. Spotkanie pierwsze odbędzie się w dniu 10 czerwca 2021 roku na gminnym Orliku ul Chopina 26.

  gif

 • Kuratorium Oświaty w Poznaniu zachęca do zapoznania się z broszurą skierowaną do rodziców pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci”, opracowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

  Powstała inicjatywa ma na celu wsparcie rodziców dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego oraz uzależnień i zagrożeń wirtualnego świata, by byli w stanie lepiej rozumieć aktualne wyzwania i zagrożenia, a w rezultacie stawać się lepszymi, świadomymi wychowawcami.

  LIST DO RODZICÓW

  BROSZURA "DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI"

 • Informujemy, że przedszkole przygotowuje się do zapewnienia opieki wakacyjnej w terminie od 01.07.2021r. do 31.08.2021r. Zgłoszenie należy złożyć do 11.06.2021r. u nauczycielek poszczególnych grup oraz za pomocą programu iprzedszkole. Prosimy rodziców o przemyślane zapisy, konieczność taka związana jest z organizacją pracy przedszkola i sytuacją epidemicznej w regionie/kraju.

  W przedszkolu obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne GIS oraz opracowana na tej podstawie „Procedura organizacji i bezpiecznego funkcjonowania Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim w okresie obowiązywania stanu epidemii wywołanej COVID -19.”

   

 • FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

  W naszym przedszkolu również odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej. W konkursie wzięło 18 przedstawicieli wszystkich grup przedszkolnych. Konkurs odbył się w innej formie niz dotychczas. Dzieci zaprezentowały swój talent wokalny (który okazał się na wysokim poziomie) w formie nagrania. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wśród nich wyłoniono czworo zwycięzców z każdej grupy wiekowej,  którzy otrzymali

   

  I miejsce :
  3 latki Ola Rupa
  4 latki Adrianna Wachowiak z chórem Zofia Toepler, Oskar Kluczyński, Zuzanna Wit
  5 latki Tatiana Cugier
  6 latki Karina Raj z chórem Zofia Drzymała, Julia Pięta
  Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

   
  Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 • UWAGA RODZICE
  LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH
  W POSTĘPOWANIU REKR
  UTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
  NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  Informujemy, że dnia 18 maja zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

   

 • Komunikat Gminnego Biura Spisowego w Grodzisku Wielkopolskim

  Szanowni Państwo !!!

  1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od każdego z nas poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach.

  Podstawową i obowiązkową formą udziału w badaniu jest Samospis Internetowy. Wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

  Dla mieszkańców, którzy nie posiadają dostępu do internetu gmina przygotowała stanowisko do samospisu, które mieści się w Gminnym Centrum Informacji w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Przemysłowej 7/1. Punkt spisowy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00

  Osoby wykluczone cyfrowo mogą skorzystać z opcji „spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 pod nr tel. 22 279 99 99.

  Osoby, które ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność nie będą mogły spisać się przez internet zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie. Od 4 maja br. swoją pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi, którzy dzwonić będą do respondentów z numeru 22 828 88 88. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej oraz poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl

  Z uwagi na epidemię Covid-19 wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

  Koordynator Gminnego Biura Spisowego

  Artur Kalinowski

  Sekretarz Gminy Grodzisk Wielkopolski

  gif

   

 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NA ROK SZKOLNY 2021/2022

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 07.05.2021 r. od godziny 12:05 do 14.05.2021 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny.

  Do wyboru są dwa elektroniczne sposoby potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Złożenie potwierdzenia woli poprzez system Nabór VULCAN za pomocą podpisu elektronicznego (Profil zaufany/podpis kwalifikowany).

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

 • KONKURS RECYTATORSKI

  W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, którego tematem był "Świat wokół nas". W konkursie wzięło udział 18 przedstawicieli wszystkich grup przedszkolnych. Aktualna sytuacja pandemiczna wymusiła inną formę organizacji konkursu niż zazwyczaj. Dzieci zaprezentowały swój talent recytatorski w formie nagrania.

  Wszyscy uczestniczy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, a wśród nich wyłoniono troje zwycięzców:

  I miejsce - Sara Paluch z grupy "Jeże"
  II miejsce - Franciszek Wolnik z grupy "Jaskółki"
  III miejsce - Kuba Jakubowski z grupy "Sójki"


  Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

 • gifPODZIĘKOWANIE

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom, którzy włączyli się w zbiórkę darów dla Szpitala w Grodzisku Wielkopolskim.

  Zebraliśmy: 0,7 l. wody mineralnej -210 sztuk, 0,5 l. wody – 56 sztuk oraz 330 par rękawiczek nitrylowych.

  Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej przedszkolnej społeczności jest dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc innym bezinteresownie.

  Dziękujemy!

   gif

   

 • W ramach inicjatywy Czysta i Zielona Gmina Grodzisk Wielkopolski nasze przedszkole wzbogaciło się o letnią kuchenkę drewnianą, która została wykonana w pełni z ekologicznego tworzywa jakim jest drzewo. Zamontowano również pomoc dydaktyczną podnoszącą świadomość ekologiczną w postaci liścia dębu. Wszystkie te urządzenia znalazły miejsce na przedszkolnym placu zabaw.

  Serdecznie dziękujemy o doposażenie placu zabaw i uatrakcyjnienie pobytu dzieci na świeżym powietrzu.

  gif gif


 • gif
  Jak co roku, 22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ziemi – dzień, w którym powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

  Tego dnia na znak solidarności z przyrodą w naszych salach zrobiło się niezwykle zielono. Na zajęciach dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek o naszej wyjątkowej planecie Ziemi, rozmawiały o tym, co jest dla niej dobre, a co jej szkodzi. Przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, oszczędzania wody, prądu, sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom. Przedszkolaki świetnie bawiły się uczestnicząc w zabawach sportowych oraz plastycznych. Powstały piękne prace, które w przedszkolu i w domach będą przypominać o tym, że każdego dnia powinniśmy się troszczyć o planetę, na której żyjemy. Wszystkie grupy zaangażowały się również w stworzenie wspólnego kodeksu przedszkolaków.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Informuję, że w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały ul.Chopina ze względu na pozytywny wynik testu u nauczycielki w grupie Liski zajęcia w tej grupie prowadzone będą zdalnie od 21.04.2021 - 29.04.2021r., a w pozostałych grupach stacjonarnie. Dodatkowe informacje zostały wysłane Państwu przez komunikator iprzedszkole.


  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

 • WYZWANIE TEODORA

  W roku szkolnym 2020/2021  grupy "Pszczółki","Mrówki", "Jeże" oraz "Sarenki" z naszego przedszkola brały  udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Wyzwanie Teodora".  Głównym celem projektu było  wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Każde wyzwanie uświadomiło dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Za czynną realizację projektu nasze przedszkole zdobyło certyfikat miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Efekty naszych działań znajdują się w galerii poniżej.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • Rekrutacja uzupełniająca

  Szanowni Państwo,

  informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie w formie elektronicznej  za pomocą programu Nabór do przedszkola  w dniach od 19 kwietnia 2021 r. do 23 kwietnia 2021 r. w godzinach od 800 do 1500 pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  Prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi  informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu uzupełniającym oraz z zakładką Pomoc / Podręcznik dla kandydata i w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku  https://www.youtube.com/watch?v=4VvWy0E4dYU

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).
  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).
  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 23 kwietnia 2021 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).

 • Szanowi Państwo, Kochane Dzieci!

  Informuję, że od 19 kwietnia tj. poniedziałek nasze przedszkole znowu będzie otwarte dla wszystkich dzieci.

  Pamiętajmy, że nadal obowiązują wytyczne GIS w związku z pandemią koronawirusa.

  Przypominam o:

  – przestrzeganiu godzin przyprowadzania i odbioru dzieci przez jednego opiekuna,

  – zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie przyprowadzania i obioru dziecka do przedszkola,

  – nie przyprowadzaniu dziecka z objawami infekcji ( katar, kaszel),

  – przyniesieniu woreczka z kapciami i rzeczami na przebranie dziecka.

  Proszę o regularne sprawdzanie komunikatora iprzedszkole.

  W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu o zaznaczenie nieobecności poprzez program iprzedszkole do piątku tj. 16.04.2021r. do godz. 12.00.

  DBAJMY O SIEBIE WZAJEMNIE !

  Liczę na współpracę i dziękuję za dotychczasową Państwa odpowiedzialną postawę!

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

   

 • gifZ KULTURĄ MI DO TWARZY

  W roku szkolnym 2020/2021 grupy "Mrówki", "Wróbelki", "Kreciki", "Skowronki", "Liski", oraz "Pszczółki" z naszego przedszkola brały czynny udział w innowacji pedagogicznej opartej na Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Nauczycielki wprowadziły dzieci w świat kultury i dobrego wychowania. Poprzez realizację zadań , dzieci wzmacniały poczucie tożsamości narodowej i regionalnej. Przybliżyły znaczenie słów być tolerancyjnym oraz wrażliwym na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Za wykonane zadania nasze przedszkole otrzymało certyfikat.
 • gifDrodzy Rodzice!

  Zachęcamy do korzystania z nowego serwisu internetowego Wielkopolskiej Policji - platforma pyrek.pl.

  Edukacyjno – rozrywkowa forma seriwsu jest oparta o zasady współżycia społecznego i ma za zadanie uświadamiać dzieci o istniejącym zagrożeniu w otaczającym nas świecie.

  W "Pyrkowej krainie" dzieci znajdą wiele bezpiecznych i ciekawych gier, zabaw i quizów.

 • Przedłużenie pracy zdalnej przedszkola!

  Szanowni Państwo,

  Informujmy, że zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia do 18 kwietnia 2021 r. zawieszone zostaje funkcjonowanie przedszkoli. Rodzicom dzieci do lat 8 przysługuje zasiłek opiekuńczy z uwagi na zamknięcie placówki wychowania przedszkolnego.

  Wyjątkiem będzie organizowanie pobytu w przedszkolu dla dzieci na wniosek:

  1/ rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

  2/ rodziców dzieci, którzy:

  a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,

  b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,

  c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19,

  d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,

  e) wykonują działania ratownicze,

  f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6, pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),

  g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej,

  h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

  i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,

  j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,

  k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe i realizują zadania na terenie tych jednostek.

  Osoby, które znajdują się w gronie wymienionych powyżej zawodów i mają potrzebę skorzystania z opieki przedszkolnej dla swoich dzieci prosimy o przekazanie informacji pisemne przez komunikator  iprzedszkole u nauczycielki danej grupy do piątku (tj. 9 kwietnia 2021 r.) do godz. 10.00.  Ponadto informujemy, że warunkiem jest złożenie wniosku do dyrektora przedszkola. Poniżej zamieszczamy wniosek, który należy przynieść w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

   

   Dla dzieci pozostających w domu zajęcia są organizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z przepisami prawa oświatowego. 

   WNIOSEK


   

 • gif