zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności


 • Drodzy Rodzice!

  Uprzejmie informuję, że od 01.01.2022 r. ulega zmianie wysokość stawki żywieniowej za przedszkole z 7 zł. na 10 zł.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola

 •  

 • Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów 130-rocznicy Powstania Grodziskiego Szpitala. Przedszkolacy wraz z wychowcami przygotowali kartki z życzeniami, które zostały zebrane i połączone w album rocznicowy. Następnie dzieci wybrały się do szpitala do Pani Dyrektor Haliny Sroczyńskiej, aby na jej ręce złożyć życzenia dla całego zespołu szpitalnego. Jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom wytrwałości w pracy, zdrowa i uśmiechu na każdy dzień.
 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 
  5 listopada obchodziliśmy "Dzień postaci z bajek". Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów i zanurzyć się w świat magicznych historii oraz zainspirować dzieci do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Przedszkolaki tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w przepięknych strojach. Dziś nawet rodzice czytali bajki, a babcie wystąpiły w teatrzyku pt: "Czerwony Kapturek", przybliżając dzieciom takie wartości jak pracowitość, troskliwość, życzliwość, odwagę i zaufanie. Tego dnia rozwiązywały też zagadki słowne, obrazkowe i opowiadały o swoich ulubionych bohaterach. Dzieci rysowały i kolorowanki malowanki, a także tańczyły przy ulubionych bajkowych melodiach. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie razem z Krasnalem Hałabałą, Królikiem Bugsem i Misiem Uszatkiem.

 • Uwaga Rodzice!

  W związku z doniesieniami o wzroście przypadków wszawicy wsród dzieci, biorąc pod uwagę dobro Państwa dzieci, zwracamy się z prośbą o podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wszawicy.

 •   #SzkołaPamięta

  „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie,  w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

  Grupa „Mrówki” – 5 latki, wybrała się na pieszą wycieczkę patriotyczną po Grodzisku Wielkopolskim, podczas której dzieci zapoznały się z miejscami pamięci i związanej z nimi historii. Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych odwiedziliśmy pobliski cmentarz. Celem naszego spaceru było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami żołnierzy zmarłych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały także jak wiele starań wkładają ludzie w troskę o groby Powstańców.  Wizyta na cmentarzu pokazała niecodzienną  u dzieci powagę i zamyślenie. Na koniec wspólnie wykonaliśmy pamiątkowy album, w którym umieściliśmy zdjęcia ważnych pomników i bohaterów związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz nasze zdjęcia z wycieczki.

  Galeria zdjęć

 • CODE WEEK

  W tym roku nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w Code Week czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy, a dedykowana jest wszystkim którzy chcą rozpocząć przygodę z kodowaniem, bądź ją kontynuować. Podczas Tygodnia Kodowania przedszkolaki z grup 5 i 6 letnich wykonało 10 zadań, których celem było ukazanie dzieciom, że kodować można na różne sposoby. Realizując zadania dzieci doświadczyły niesamowitej przygody, współpracowały ze sobą, dbały o relację w grupie, rozwijały umiejętność logicznego myślenia, a przede wszystkim dobrze się przy tym bawiły.

  Zapraszamy do galerii

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


  Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez grupę Kreciki. 

  FILM

   

 • W związku z wystąpieniem w dniu 30.09.2021r. problemów z systemem iprzedszkole informujemy, że na dzień 1.10.2021r. nie będzie możliwości zaznaczenia posiłku. Prosimy o zaznaczenie opłaty godzinowej.Za problemy przepraszamy.

 • PROGRAM WIELOLETNI "SENIOR+"

  Członkowie Grodziskiego Klubu Seniora PROMESSA w związku z realizacją zadania współfinansowanego ze środków otrzymanych od Wojewody Wielkopolskiego w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025 odwiedzili w formie on-line dzieci z grupy Jaskółki i Sowy. Wirtualne spotkanie miało na celu zainicjowanie wspólnych działań międzypokoleniowych. Członkowie Klubu nawiązując do Dnia Postaci z Bajek przybliżyli młodszemu pokoleniu bajki, wiersze, które dawniej czytali i oglądali razem ze swoimi rodzicami. Dzieci bardzo chętnie wysłuchały takich wierszy jak: Leń, Kaczka Dziwaczka czy Skarżypyta. W ramach podziękowania za cierpliwość, troskę i wspólne chwile spędzone z książką przedszkolaki wykonały przepiękne serce.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • gif„Idzie, idzie pani Jesień

  różne dary w koszu niesie,

  ma tam liście, piękne, nowe,

  bardzo barwne, kolorowe.

  I kasztany i żołędzie,

  rozsypuje wszędzie, wszędzie.

  I też niesie jarzębinę na korale

  dla dziewczynek !

  Wszystko piękne jest jak nowe

  i czerwone i brązowe,

  no i żółte oczywiście

  i jest wszędzie uroczyście!”

   

  Dnia 21 i 22 września 2021r. w naszym przedszkolu powitaliśmy Panią Jesień.

  Tego dnia na przedszkolaki czekało wiele atrakcji i niezapomnianych przygód.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

   


 • 20 WRZEŚNIA - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  GALERIA ZDJĘĆ

 • WYJAŚNIENIE PROBLEMU Z KODEM QR

  Ten komunikat znajduje się w aplikacji mobilnej. W związku z powyższym informujemy, że aplikacja Iprzedszkole nie obsługuje w naszym przedszkolu kodu QR.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor Przedszkola

   
 • Uwaga Rodzice !

  Informujemy, że w terminie od 14.09.2021r. do 16.09.2021r. odbędą się w przedszkolu zebrania z Rodzicami. Harmonogram zebrań zostanie Państwu przesłany przez wychowawców  poszczególnych grup poprzez program iprzedszkole.

  Prosimy o codzienne monitorowanie programu iprzedszkole.

 • UBEZPIECZENIE DZIECI

  Drodzy Rodzice informuję, że decyzja wyboru ubezpieczania dzieci należy do Państwa. Bliższe informacje podamy na zebraniu z rodzicami.


  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor Przedszkola