zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Dnia 3 czerwca 2019 roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w wesołych zabawach z Krasnalem Hałabałą na placu zabaw Przedszkola Gminnego ul. Chopina.
 • 29 maja 2019r. odbyły się Wewnętrzne Eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków.

  Każda grupa wytypowała swojego przedstawiciela, który recytował wiersz o tematyce przewodniej „Piękna i wspaniała nasza Polska cała”.

  Jury w składzie Bożena Jankowska, Anna Sworek, Edyta Wasielewska wyróżniło następujące dzieci:

  1. Kacper Koślakowicz 3 latek z grupy Misie

  2. Hubert Andrzejewski 4 latek z grupy Szpaki

  3. Emilia Mianowana 5 latek z grupy Wróbelki

  4. Natalia Nowak 6 latek z grupy Jaskółki.

  Wymienieni laureaci będą reprezentować nasze przedszkole 8 czerwca w Granowie. Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

   GALERIA ZDJĘĆ

 • Uwaga!!!

  27.05.2019r. w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom

  uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej

  czytać będą naszym przedszkolakom bajkę pt. „Chory kotek”.

   

 • "Nasza Ziemia jest radosna, bo już przyszła piękna wiosna... Drogie dzieci, ekoludki!

  Bądźcie Ziemi strażnikami! Chrońmy ziemię, dom nas wszystkich-tylko jedną taką mamy!"

  Krasnal Hałabała serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na

  BAL EKOLOGICZNY,

  który odbędzie się

  30.05.2019 5-6-latki oraz 31.05.2019 3-4-latki

  w naszym przedszkolu.

  W tym dniu dzieci wezmą udział w pokazie mody ekologicznej, a także w konkursach i zabawach tanecznych. Bardzo prosimy o przygotowanie ekologicznego stroju.

   

 • W dniach 20-24 maja w naszym przedszkolu odbyły się „Dni Bezpiecznego Przedszkolaka”.

  W tych dniach przedszkolaki wzięły udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, zabawach z udziałem „Pyrka” na placu przedszkolnym, spotkaniu ze strażakami, obejrzały teatrzyk „Czerwony Kapturek – o tym, dlaczego nie należy rozmawiać z nieznajomym”.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • Uwaga Rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola

  Zebranie informacyjne dla rodziców dzieci nowo przyjętych odbędzie się 21.05.2019 r. ( wtorek ) o godz. 17.00 w przedszkolu ul. Chopina 24.

  Prosimy o przybycie bez dzieci.

  Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte na zajęcia adaptacyjne do przedszkola ul. Chopina 24 i 27 Stycznia 03.06.2019r. (poniedziałek) w godz od 16.00 do 17.00.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

 • Dnia 13.05.2019r. w Przedszkolu Gminnym im.Krasnala Hałabały ul. Chopina 24 odbędą się zebrania z Rodzicami:

  • godz. 16.30 Rodzice dzieci z grup: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże, Wróbelki, Liski

  • godz. 17.30 Rodzice dzieci z grup: Żabki, Pszczółki, Szpaki, Słowiki, Sikorki, Sójki, Żuczki

  • godz. 18.30 Rodzice dzieci z grup: Mrówki, Kreciki, Skowronki, Jaskółki, Sowy.

  Serdecznie zapraszamy

   

 • SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI KARMY DLA PSÓW Z PRZYTULISKA W GRODZIKU WLKP.

  W marcu 2019 roku w naszym przedszkolu przeprowadzono zbiórkę karmy i innych rzeczy dla psów przebywających w „Przytulisku dla psa” w Grodzisku Wlkp.

  Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Okazało się, że dzieciom nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt.

  Udało się zebrać:

  - przekąski 2,8 kg

  - karma sucha 88,5 kg

  - karma mokra 61 kg

  - 1 kość

  - 3 smycze

  - 2 legowiska

  - 7 kocy

  - 1 sweterek

  - 2 miski

  - 2 szelki

  Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję i pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

   

 • Uwaga Rodzice!

  Zgodnie z decyzją podjętą przez ZNP strajk nauczycieli zostaje zawieszony z dniem 27 kwietnia godz. 6.00. Dziękuję Rodzicom za zrozumienie i wsparcie Nas w tym trudnym dla edukacji czasie.


  Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. 


  Jednocześnie informuję że dnia 2 maja 2019r. w przedszkolu będzie zmiana funkcjonowania. Tym którzy wybierają się już na długi, majowy weekend życzę dużo słońca i odpoczynku.

  Z poważaniem


  Alicja Andrys


   dyrektor przedszkola


 • UWAGA RODZICE –NAJNOWSZE INFORMACJE NA TEMAT STRAJKU!!!

  W dniu dzisiejszym sytuacja nadal nie uległa zmianie. Akcja protestacyjna w naszym przedszkolu nadal trwa. W miarę możliwości w przedszkolu ul. Chopina 24 dokładam wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki w domach, bezpieczeństwo i opiekę.

  Bardzo dziękuję Państwu za zrozumienie, cierpliwość i wsparcie.

  Zwracam się z prośbą o dalsze zgłaszanie nieobecności dziecka poprzez zaznaczanie opłaty godzinowej i za posiłek za pomocą programu iPrzedszkole od 23 kwietnia 2019 r. do 2 maja 2019r.

  Proszę o częste i uważne śledzenie komunikatów w mediach oraz informacji przekazywanych przez stronę internetową przedszkola i program Iprzedszkole.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

 • Drodzy Rodzice,

  Bardzo serdecznie dziękuje za udział w konkursie na „Stroik wielkanocny”. Pomimo strajku do przedszkola wpłynęło 13 przepięknych prac konkursowych. Jestem pod wrażeniem ich atrakcyjności wykonania. Nagrody zostaną wręczone dzieciom, gdy przedszkole zacznie funkcjonować normalnie. Cieszę się, że wraz z dziećmi propagujecie i podtrzymujecie Państwo tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi, rozbudzając jednocześnie wyobraźnię plastyczną dzieci. Jeszcze raz dziękuje za zaangażowanie i gratuluję pomysłowości.

   

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

 • zyczenia

  Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia. Radosnych świąt w gronie najbliższych osób, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego, które niesie odrodzenie duchowe i napełni wszystkich spokojem,wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności, pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. 

   Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Gminnego

  im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

   

   

 • zajacDrodzy Rodzice, kochane Dzieci!

  Pomimo trudnych dni, które nastały i nie wiadomo, jak długo będą trwać Zajączek o Was nie zapomniał, dlatego w środę 17 kwietnia w godzinach 8.00 - 15.00 zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami do odebrania w przedszkolu przy ul.Chopina zostawionej niespodzianki. Prosimy nie przynosić koszyczków.

  Rodziców i dzieci, którzy nie mieli możliwości odwiedzić nas w środę, zapraszamy po odbiór upominków także w czwartek i piątek.

   

 • Szanowni Państwo!

  Strajk nadal będzie kontynuowany przez strajkujących w przedszkolu. Komitet Strajkujący potwierdza, że na pewno potrwa do 19.04.2019r., albo dłużej (do odwołania). W związku z tym nadal nie będzie możliwości zapewnienia opieki wszystkim dzieciom. Informuję, że dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym czasie oferuję 50 miejsc w przedszkolu ul. Chopina. Zwracam się z prośbą o zgłaszanie nieobecności dziecka poprzez zaznaczanie opłaty godzinowej i za posiłek za pomocą programu iPrzedszkole.

  Proszę Państwa o wyrozumiałość oraz wsparcie w trudnej sytuacji dla nas wszystkich. Na bieżąco będę Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Proszę o śledzenie wiadomości na stronie internetowej przedszkola oraz w programie iPrzedszkole

  Z wyrazami szacunku

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

 • Uwaga!
  W związku z przedłużającym się strajkiem, termin składania prac konkursowych w postaci stroików wielkanocnych ulega wydłużeniu do wtorku 16. kwietnia.
 • Szanowni Państwo!

  Informuję, że od od 8 kwietnia 2019 r. w przedszkolu trwa strajk nauczycieli i pracowników obsługi i trwać będzie do odwołania. Zwracam się z prośbą do Rodziców o pozostawienie dzieci w domu, o ile jest taka możliwość. Dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domach w przedszkolu ul. Chopina 24 prowadzone będą zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. Ze swej strony dołożę wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom przebywającym  w przedszkolu bezpieczeństwo  i opiekę. Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty będzie wiązać się  z trudnościami dla Państwa, ale uprzejmie proszę Państwa o wyrozumiałość i zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu poprzez zaznaczenie opłaty godzinowej i posiłku. Informacje dotyczące  przebiegu akcji strajkowej w naszym przedszkolu oraz organizacji pracy przedszkola w kolejnych dniach, będę  Państwu przekazywała  systematycznie za pośrednictwem programu Iprzedszkole.

  Z poważaniem

  Alicja Andrys

  Dyrektor Przedszkola

 • KONKURS

  Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez dziecko we współpracy z rodzicem stroika wielkanocnego w dowolnej formie, wielkości i kształcie.

  Więcej informacji z zakładce KONKURSY.

 • Światowy Dzień Zdrowia- przedszkolacy uczą się udzielania pierwszej pomocy !

  4 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszym przedszkolu dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolacy skutecznie ratowali swoje misie udzielając im pierwszej pomocy, pod okiem strażaków z Komendy Powiatowo Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim.

  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie, utrwaliły znajomość numerów alarmowych oraz w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „Małymi ratownikami”. Najlepiej świadczą o tym medale „ Małego ratownika”, które otrzymali. Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Szanowni Państwo!

  Informujemy, że listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 zostały podane do publicznej wiadomości 03.04.2019 r. poprzez wywieszenie na gazetce w holu przedszkola.

 • Dnia 2 kwietnia, w naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. W akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm wszystkie dzieci i nauczyciele przedszkola ,,zaświecili na niebiesko", ubierając się w ten kolor. Dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach, poznając w ten sposób rzeczywistość osób cierpiących na autyzm. Układały puzzle z napisem autyzm, rozpoznawały i nazywały emocje, chodziły po ścieżce sensorycznej, brały udział w zabawach sensorycznych. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieskie drzewo", ręką zamoczoną w niebieskiej farbie i odbitej na dużym arkuszu papieru.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w galeriach poszczególnych grup.