zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • Nasze przedszkole realizuje wiele działań proekologicznych – dzieci uczą się szanować przyrodę, segregować śmieci, oszczędzać wodę czy zbierać surowce wtórne. W nauce segregacji odpadów z pewnością pomogą nowe i niezwykle atrakcyjne pojemniki na śmieci. Pojemniki mają postać kolorowych kredek i zostały umieszczone przy wejściu do przedszkola. Kolory pojemników odpowiadają aktualnym zasadom segregacji śmieci, kosze są trwałe, wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Mamy nadzieję, że już niebawem przedszkolaki będą miały okazję z nich korzystać.

  Zakup koszy do nauki segregacji odpadów został zrealizowany w ramach  projektu działań edukacji ekologicznej w gminie Grodzisk Wielkopolski  "Cztery żywioły – OGIEŃ, WODA, ZIEMIA, POWIETRZE". Na realizację projektu Gmina Grodzisk Wielkopolski otrzymała dofinansowanie z programu : Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014–2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  kosze

 • INFORMACJA O NABORZE DO SEKCJI UKS
  gif
 • „Przyjaźń z dzieciństwa- mimo, że tak szybko mija, pozostawia najpiękniejsze wspomnienia”

  Przyjaciel to ktoś bardzo ważny nie tylko dla dorosłych, ale także dla przedszkolaków. Dziecięca przyjaźń przejawia się tym, że dzieci chcą spędzać ze sobą czas, świętować wspólnie to, co dla nich ważne, dzielą swoje zainteresowania, mają swoje sekrety, rytuały i powiedzonka. Te przyjaźnie są ważne, bo dziecko w ich kontekście zaczyna rozwijać swoją osobowość. Wielu dorosłych pamięta imiona swoich przyjaciół z przedszkola, a to znaczy, że to były szczególnie ważne, pierwsze relacje.

  W Dniu Przyjaciela życzymy wszystkim naszym przedszkolakom wielu wspaniałych przyjaźni oraz wyjątkowych przyjaciół, na których zawsze można liczyć!

  (kliknij w obrazek)

  gif

   

   

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK”

  Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!

  Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Kreatywny Przedszkolak”. Zadaniem dla dzieci na miesiąc maj było wykonanie „Majowej łąki w makiecie 3D”. Mimo trudnej sytuacji udało się zrealizować zadanie, za co serdecznie Państwu i dzieciom dziękujemy. Każda z prac jest wyjątkowa, wykonana innym pomysłem.

  Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • WYPRAWKA

  Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat musi mieć indywidualny ręcznik o wymiarach: długość 46cm,  szerokość 30 cm (podpisany, z wieszakiem) oraz kapcie.

  Wyprawka 3-latka

  • Pościel o wymiarach: długość 2 m, szerokość 0,90m;

  • Poduszka oraz poszewka na poduszkę o wymiarach 60/40cm;

  • Koc

  • Piżama

  • Kapcie

  • Woreczek (dodatkowe majtki, rajstopy, skarpetki, bluzeczka z krótkim rękawem)

  • Ręcznik o wymiarach: długość 46cm szerokość 30 cm

  Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

 • DZIEŃ DZIECKA ON-LINE

  gif

  Dziś obchodzimy ”DZIEŃ DZIECKA”- święto wszystkich dzieci.

  Z tej okazji życzmy Wam wielu powodów do radości, samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji, niezapomnianych przygód i beztroskiej zabawy,spełnienia dziecięcych marzeń, a uśmiech na twarzy niech towarzyszy Wam każdego dnia.

  Radosnego i pełnego wrażeń dnia

  życzy Wam

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA WRAZ Z CAŁĄ SPOŁECZNOŚCIĄ PRZEDSZKOLNĄ.


  W tym roku spędzamy to święto inaczej, gdyż nie możemy spotkać się w gronie kolegów i koleżanek.

  Dlatego przygotowaliśmy DZIEŃ DZIECKA w formie ON-LINE.

  Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia bajki w wykonaniu nauczycielek

  pt. „Wiercipiętek i Dzień Dziecka” (prosimy"kliknąć" w obrazek balonów)

  gif

 • W lutym nasze przedszkole zakończyło wykonywanie zadań Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole Zdrowego Żywienia". Osiągnęliśmy sukces i zdobyliśmy certyfikat dla przedszkola. Realizacja zadań pozwoliła na kreatywne podejście do stawianych wyzwań i uatrakcyjniła zajęcia w naszym przedszkolu. Dzieci zdobyły wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania oraz znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia.
 • Informacja w sprawie otwarcia przedszkola.

  Szanowni Rodzice !

  Uprzejmie informuję , że nasze przedszkole z dniem 18 maja 2020 roku wznawia działalność opiekuńczą.

  W przypadku Rodziców, których sytuacja zawodowa będzie ulegała zmianie i zaistnieje potrzeba powrotu dziecka do przedszkola (po 22 maja) prosimy o wcześniejszy kontakt z przedszkolem i dopełnienie wszelkich formalności, które są konieczne dla ustalenia prawidłowej organizacji przedszkola, w tym zapewnienia Dzieciom, Rodzicom i Pracownikom bezpieczeństwa.

  W przypadku podjęcia decyzji o rezygnacji z uczęszczania dziecka do przedszkola prosimy o zaznaczanie nieobecności w programie iprzedszkole.

  Ponadto informuję, że nauczyciele w dalszym ciągu będą utrzymywać z Państwem kontakty telefoniczne i e-mailowe lub przez inne komunikatory społeczne do tej pory przyjęte w poszczególnych grupach , wysyłając propozycje materiałów edukacyjnych do realizacji z dziećmi w domu.

  Dziękujemy Państwu za dotychczasową, doskonałą współpracę. Liczymy na wzajemne wsparcie i zrozumienie.

  Alicja Andrys

  dyrektor przedszkola

   

 • Jak skutecznie uczyć się języka obcego?

  1. Trzeba znaleźć naprawdę dobry powód, dla którego chcemy się go nauczyć i nie przestawać się motywować. To od tego w dużej mierze będzie zależał nasz sukces.

  2. W każdym języku są słowa, które mają więcej niż jedno znaczenie. Najskuteczniejsze jest uczenie się jednego konkretnego zastosowania dla danego słowa, które jest nam aktualnie potrzebne. Nie obciążamy w ten sposób pamięci znaczeniami, które na tym etapie edukacji nie są niezbędne.

  3. Zacznij naukę języka od przyswojenia sobie tych słów, które najczęściej są w użyciu. Codziennie staraj się budować z nimi nowe zdania. W ten sposób stworzysz bazę, wokół której będziesz dalej poszerzać swoją wiedzę.

  4. Lepiej uczyć się codziennie po kilkanaście minut, niż dwa razy w tygodniu przez dwie godziny.

  5. Warto uczyć się na pamięć również całych zwrotów i wyrażeń, ponieważ konstrukcja zdania angielskiego często jest odmienna od konstrukcji polskiej i łatwo o błąd przy samodzielnym tłumaczeniu.

  6. W procesie edukacji powtarzanie przerobionego materiału jest równie ważne jak uczenie się rzeczy nowych.

  7. Komentuj rzeczywistość w języku, którego się uczysz. Wykorzystaj każdą okazję, aby ćwiczyć mówienie. Naśladuj aktorów, komentatorów, śpiewaj w obcym języku. Zaskoczy cię, jak szybko w ten sposób zwiększa się poziom biegłości językowej.

  8. Zacznij używać aplikacji do nauki języka, oglądaj filmy i programy w danym języku, czytaj serwisy informacyjne i blogi.

  9. Jak najwięcej pisz odręcznie. Szczególnie ucząc się nowych słówek, warto każde z nich przepisać kilka lub kilkanaście razy.

  10. Uświadom sobie, że nie od razu Rzym zbudowano i nauka języka to proces.

  gif

  Jednak trzy złote zasady to:

  Systematyczność, czyli powtarzanie

  Różnorodność, czyli brak nudy. Oznacza to różne metody i formy nauki.

  W przypadku języka najskuteczniejszy będziesz, gdy zaczniesz zamiennie praktykować wszystkie cztery aktywność językowe:

  • słuchanie

  • czytanie

  • mówienie

  • pisanie

  Balans, polegający na równowadze między świadomą nauką ukierunkowaną na osiągniecie celu, a rekreacją czyli aktywnością przyjemną, bezwysiłkową (np. rozwijanie swoich zainteresowań poprzez oglądanie filmów w obcych językach, czytanie blogów, artykułów czy e-booków, jest to czysta przyjemność słuchania muzyki w obcym języku).

  gif

  Nauka języka będzie prosta gdy Ty będziesz w odpowiednim stanie emocjonalnym. Zatem rysuj, tłumacz, śpiewaj, czytaj wszystko to, co Cię interesuje i baw się przy tym doskonale!

   

 • Komunikat Dyrektora Przedszkola

  Informuję, iż za zgodą organu prowadzącego zawieszam zajęcia w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały Grodzisku Wielkopolskim na czas od 11 do 15 maja 2020 r.

  Zarządzenie dyrektora oraz pełna treść komunikatu wraz z uzasadnieniem znajdują się w załącznikach poniżej.

   

  - Zarządzenie dyrektora

  - Komunikat 


   


 • DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK
  gif
 • Komunikat nr 1/2020

  Dyrektora Przedszkola

  Gminnego im. Krasnala Hałabały

  w Grodzisku Wielkopolskim

  z dnia 05.05.2020 r.

  Działając na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), podaję do wiadomości, że za zgodą organu prowadzącego zawieszam zajęcia w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim na czas od 6 do 8 maja 2020 r.

  Uzasadnienie

  Zgodnie z § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), dyrektor przedszkola, za zgodą organu prowadzącego, może zawiesić zajęcia w przedszkolu na czas oznaczony, jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu dzieci. Taki charakter ma niewątpliwie choroba zakaźna wywołująca zagrożenie epidemiczne, jaką jest Covid-19. Ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby Covid-19, którą wywołuje, jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla dzieci uczęszczających do przedszkola, ale także dla ich rodzin oraz pracowników przedszkola.

  O zawieszeniu zajęć zawiadamia się organ sprawujący nadzór pedagogiczny, tj. Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

   

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola

   

 • 4 maja – DZIEŃ STRAŻAKA

  Z okazji Dnia Strażaka składamy podziękowania i słowa najwyższego uznania wszystkim, którzy społecznie i zawodowo pełnią strażacką posługę niesienia pomocy, ratowania życia, zdrowia i mienia.

  Życzymy wszystkim strażakom, a zwłaszcza strażakom z PSP w Grodzisku Wlkp, OSP KSRG Grodzisk Wlkp, OSP Słocin i OSP Grąblewo, dużo zdrowia, pomyślności i wytrwałości, a przede wszystkim bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji. Niech wysiłek, który podejmujecie dla ratowania ludzi i ich mienia, będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

  Dziękujemy za dotychczasową współpracę z naszym przedszkolem, za to, że znajdujecie czas, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszym pokoleniem.

  GALERIA ZDJĘĆ

  gif
 • #tańcząceprzedszkolaki

  gif

  29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca

  Taniec to wspaniała sprawa

  dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną i przytulić się do ukochanej osoby.

  Zachęcamy wszystkie przedszkolaki z całymi rodzinami do wzięcia udziału w wyzwaniu.

  Nasz challenge polega na zatańczeniu do ulubionej piosenki, nagraniu filmiku z tej wesołej zabawy oraz umieszczeniu go w komentarzu pod postem #tańcząceprzedszkolaki

  na naszym przedszkolnym facebooku.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=670603400177803&id=243737126197768¬if_id=1588140489774034¬if_t=page_post_reaction

  Pamiętajcie, że w tym wyzwaniu chodzi o dobrą zabawę,

  dlatego zachęćcie całe rodziny i… tańczcie !!!

 • Drodzy Rodzice dzieci 6-letnich!

  W związku z pandemią koronawirusa poprzez Komunikator i-przedszkole w dniu 28.04.2020r. na indywidualne Państwa konta, zostanie przesłana Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej, sporządzona na podstawie systematycznej obserwacji prowadzonej przez nauczyciela do 11.03.2020 r.(do czasu zawieszenia zajęć).

  W normalnych warunkach, tę informację otrzymalibyście Państwo do rąk własnych, zgodnie z § 3 ust. 7 i ust. 8 Rozporządzenia MEN z 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych ( Dz. U. z 2019, poz. 1700), do 30 kwietnia.

  W przypadku nie otrzymania wiadomości proszę o kontakt telefoniczny w godz. od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 539360602.

   

  Pozdrawiam

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola

   

 • Zawieszenie zajęć w przedszkolu

  W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Przedszkolu Gminnym im.Krasnala Hałabały będą nadal zawieszone do 24 maja 2020r.

 • gifWszystko zaczyna się od przedszkola!

  ,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”

  22 kwietnia obchodzimy „Światowy Dzień Ziemi”.

  Dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim wirtualnie pokazały, jak wyjątkowo obchodziły ten dzień.

  Z udziałem rodziców stworzyły hasła będące przesłaniem do naszej matki - Ziemi, ale jednocześnie nawiązujące do obecnej sytuacji pandemii. Wszystkie hasła zostały spisane na zielonych listkach i zawieszone na „Drzewie Marzeń Przedszkolaka” przy przedszkolu. Dzieci wykonały także obrazki nawiązujące do Światowego Dnia Ziemi z dopiskiem #Będzie Dobrze i umieściły w oknie jako prezent dla Ziemi. Przedszkolaki zatroszczyły się o naszą planetę pomagając rodzicom w sprzątaniu ogródka i podlewając rośliny. W ten sposób pokazały, że Ziemia jest dla nich ważna i chcą się o nią troszczyć. W obecnej sytuacji, nawet przebywając w domach, dzieci udowodniły, że jako część przedszkolnej społeczności potrafią zjednoczyć siły i zrobić coś razem!

  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 • Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

  Zakończyliśmy przyjmowanie prac na konkurs „Zdrowa Pisanka”. Podziwiając zdjęcia Waszych pisanek, jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej kreatywności! Mamy nadzieję, że przygotowanie pracy konkursowej było dla Was przyjemnością. Każda ze „zdrowych pisanek” jest wyjątkowa, zdajemy sobie sprawę z tego, że w przygotowanie ich wymagało nie tylko wiele pracy, ale także wielkiego zaangażowania. Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny. Ocenialiśmy pomysłowość, wykorzystane materiały (czy na pewno są zdrowe?) oraz zaangażowanie dzieci. Decyzją jury:

  I miejsce zajął Wojciech Wojciechowski PSZCZÓŁKI

  II miejsce zajął Jakub Rupa - Kreciki

  III miejsce zajął Artur Górny - Jeże

  Przyznaliśmy także wyróżnienia dla:

  Leny Marchlewskiej, Emila Pawłowskiego, Marii Mołdrzyk, Adama Suwiczaka oraz Zofii Teopler.

  Na każdego uczestnika konkursu czekać będzie upominek.

  Z uwagi na czas, gdy musimy zostać w domu, nagrody wręczymy w terminie późniejszym – o formie i terminie będziemy Was informować za pośrednictwem wychowawców grup.


  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

  Zapraszamy do galerii wyjątkowych „ZDROWYCH PISANEK”.

  GALERIA

 • zyczenia

  Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice!

  Zwykle razem z Wami obchodzimy Święta Wielkanocne w przedszkolu – składamy sobie nawzajem osobiście życzenia, razem z dziećmi zasiadamy przy wielkanocnym stole w przedszkolu, a maluchy odwiedza Zajączek. W tym roku, z uwagi na szczególny czas, gdy musimy zostać w swoich domach, nie mamy możliwości wspólnie celebrować świąt. Dlatego przygotowaliśmy małą niespodziankę i w ten sposób całą społecznością przedszkola chcemy być bliżej Was. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

  Bardzo za Wami tęsknimy! Wam i Waszym rodzinom życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!

   

  KLIKNIJ W OBRAZEK 

  gif

   

 • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK”

  Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!

  W związku z zaistniałą sytuacją, dziękujemy za wsparcie w realizacji zadania, w ramach Projektu Kreatywny Przedszkolak w którym bierzemy udział. Zadaniem było wykonanie „KREATYWNEJ PISANKI”. Technika oraz forma pracy dowolna. Mile widziana była praca płaska jak i przestrzenna. Serdecznie dziękujemy Wam za tak piękne, kreatywnie wykonane pisanki, które umożliwiły nam zrealizowanie wspólnie zadania.

  Dziękujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.