zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • UWAGA RODZICE
                LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH             
   W POSTĘPOWANIU REKR
  UTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
    NA ROK SZKOLNY 202
  3/2024

  Informujemy, że dnia 25 kwietnia 2023 r. zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).


 • Dnia 19 kwietnia 2023r. nasze przedszkole wspólnie z CK „Rondo” organizowało eliminacje powiatu grodziskiego do XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej CZERWONAK 2023. W eliminacjach tych wzięło udział, aż 12 wykonawców z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych powiatu grodziskiego. Nasze przedszkole reprezentowały: Natalia Fórmaniak z grupy: „Myszki”, Maria Szmaj z grupy: „Sikorki” oraz Gabriela Lizak z chórkiem: Amelią Sokołowską i Gabrielą Borowską z grupy: „Słowiki”. W drodze konkursu jury w składzie:

  1. Renata Kubale

  2. Renata Bosacka

  3. Waldemar Łyczykowski.

  wyłoniło 3 reprezentantów naszego powiatu. Laureatami są:

  - Agata Żurek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowoej w Konojadzie,

  - Grzegorz Budziński z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Parzęczewie,

  - Natalia Kokocińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Bajkowa Kraina” w Granowie.

  Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Otrzymali  upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyli: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Piotr Hojan oraz Sekretarz Powiatu Pan Tomasz Dolata.

  Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za udział w konkursie oraz sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tak dużego przedsięwzięcia. W szczególności, za wsparcie rzeczowe, dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Grodzisku Wielkopolskim, Piekarni: „Gwóźdź”, Piekarni GS Samopomoc Chłopska oraz Sali Zabaw„Strefa Grodzika” z Grodziska Wielkopolskiego.

  Małym wykonawcom życzymy dalszych sukcesów. Laureaci będą reprezentować powiat grodziski w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 21 maja 2023r., w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach Wlkp. Trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

   GALERIA ZDJĘĆ

   

 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM UZUPEŁNIAJĄCYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NA ROK SZKOLNY 2023/2024

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym do powyższych placówek. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola / oddziału przedszkolnego zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 11.04.2023 r. od godziny 12:05 do 21.04.2023 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu / oddziale przedszkolnym.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola / szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny. 

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu / oddziale przedszkolnym, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

   

 • K
 • .
 • W tym roku podobnie jak w poprzednich latach nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza ”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dla dzieci najbardziej potrzebujących, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

  Nasze przedszkolaki bardzo chętnie włączyły się do akcji i przynosiły swoje oszczędności, aby móc podzielić się z innymi. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Nasze Przedszkole zebrało w sumie 1275,73zł. Pieniądze zostały wysłane na adres organizatora.

  Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza "Góra Grosza" z dnia na dzień się powiększała!

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Szanowni Państwo,

  informujemy, że rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w formie elektronicznej za pomocą programu Nabór do przedszkola w dniach od 20 marca 2023 r. do 24 marca 2023 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  Prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu uzupełniającym oraz z zakładką Pomoc / Podręcznik dla kandydata i w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku https://www.youtube.com/watch?v=bHsD9wmQ3WI

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).

  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).

  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 24 marca 2023 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).

   

   


 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATOW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIALÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2023/2024

  Informujemy, że dnia 7 marca zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Ponadto informujemy, że w dniach od 20.03.2023r. do 24.03.2023 r. będzie możliwość złożenia wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w przedszkolu w postępowaniu uzupełniającym.

 • UWAGA RODZICE

  LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

  W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLA

  NA ROK SZKOLNY 2023/2024

   

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkola listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

  Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 21.02.2023 r. od godziny 12:05  do 03.03.2023 r. do godz. 15:00.

  Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

  Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie przedszkola.

   

  Elektroniczny sposób potwierdzenia woli w przedszkolu, do którego dziecko zostało za­kwalifikowane:

  - Wykonanie skanu lub zdjęcia podpisanego oświadczenia, którego wzór jest opublikowany w zakładce Pliki do pobrania i przesłanie dokumentu poprzez system.

  Do­kument ten należy wydrukować, uzupełnić i podpisać, a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i wgrać do systemu Nabór VULCAN.

  Dodatkowe informacje znajdują się w pozycji Pomoc w bocznym menu ( Podręcznik dla kandydata).

   

 • Szanowni Państwo,
  przypominamy, że do dnia 03.02.2023 r. trwa składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2023/2024.

   

 •    Składamy serdeczne podziękowania za  udział w 31 Finale "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" . Tegorocznym hasłem przewodnim 31 Finału WOŚP było: „Chcemy wygrać z sepsą”, zbiórka dedykowana w walce z sepsą.

  W tym roku również udało się zebrać imponującą kwotę: 1501 zł i 02 gr.

     Informujemy, iż uzbieraną kwotę przekazaliśmy 29.01.2023r do Grodziskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebranie takiej kwoty nie byłoby możliwe, gdyby nie Wasze WIELKIE SERCA. Dziękujemy pięknie za wspaniałe granie!

  GALERIA ZDJĘĆ

   

   

 •  
  ,
 • .

 • Zasady rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski

  • Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych (złożenie wniosków), odbędzie się w dniach od dnia 23 stycznia 2023 r. od godz. 8:00 do dnia 03 lutego 2023 r. do godz. 15:00 przy wsparciu systemu elektronicznego pod adresem: http://grodziskwielkopolski.przedszkola.vnabor.pl

  • Do publicznych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych przyjmowane będą dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie.

  • Złożone wnioski traktowane będą jednakowo (o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń).

  • Dokonując zgłoszenia dziecka należy wskazać maksymalnie 3 placówki w preferowanej przez siebie kolejności (pozycja nr 1 oznacza najwyższy priorytet, a pozycja nr 3 najniższy).

  • Podając miejsce zamieszkania należy wpisać pełną nazwę miejscowości tj. Grodzisk Wielkopolski (nie stosować skrótów tj. Grodzisk Wlkp.).

  • Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować wraz z załącznikami, podpisać (wymagane podpisy obojga rodziców, opiekunów prawnych) i dostarczyć wraz załącznikami do przedszkola pierwszego wyboru do 03 lutego 2023 r. do godz. 15:00 (załączniki znajdować się będą w programie Nabór do przedszkoli / Pliki do pobrania).

   

  Szczegółowe informacje znajdują się w programie Nabór do przedszkoli, zakładka Pomoc / Podręcznik dla kandydata oraz w załączonym linku do filmu instruktażowego, który również pozwoli na zapoznanie się z programem i ułatwi wypełnienie wniosku:

  https://www.youtube.com/watch?v=bHsD9wmQ3WI

 •  

   

 • ELEKTRONICZNY NABÓR DO PRZEDSZKOLA

  Szanowni Państwo,

         informujemy, że rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w formie elektronicznej za pomocą programu Nabór do przedszkola w dniach od 23 stycznia 2023 r. do 03 lutego 2023 r. w godzinach od 800 do 1500 .

  Prosimy o uważne zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi programu dostępne będą w terminie późniejszym.

   

  Uchwała Rady Miejskiej w sprawie ustalenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

  Zarządzenie Burmistrza w sprawie rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

 • UWAGA RODZICE  !

  Dnia 17.01.2023r. w Przedszkolu Gminnym  im. Krasnala Hałabały ul. Chopina 24 odbędą się zebrania.

  Na zebraniach  prelekcję wygłosi  psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim,

  następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w salach.

   

  -  godz. 16.30 grupy: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże, Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Żabki, Słowiki, Szpaki,

  -  godz. 17.30 grupy: Skowronki, Jaskółki, Pszczółki, Liski, Sowy, Sójki, Sikorki, Żuczki, Myszki, Biedronki, Motylki.

   

  Serdecznie zapraszamy