Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • bajka

  Dnia 6 listopada (wtorek) obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Z tej okazji dzieci wzięły udział w przedstawieniu "Spotkanie bajek". Przedszkolaków odwiedziły postacie z różnych znanych bajek i baśni: Jaś i Małgosia z Babą Jagą, Królewna Śnieżka z 7 krasnoludkami, Kopciuszek z Wróżką, Czerwony Kapturek z Wilkiem, Calineczka z Żabą oraz Smerfy wraz z Gargamelem. Dzieci wysłuchując krótkich przygód odgadywały, jaka to postać. Przekonały się też, że Wilk, Baba Jaga i Gargamel nie są wcale tacy straszni, jak to w bajkach bywa. Na zakończenie Papa Smerf zaprosił przedszkolaków do wspólnych, smerfnych zabaw.

   

   

   

 • W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty "Fascynujący świat mrówek".

  Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek związanych z życiem mrówek, ich wyglądem i zwyczajami. Dowiedziały się, kto jest wrogiem mrówek, gdzie mieszkają, jak zbudowane jest ich mrowisko, jak mrówki porozumiewają się ze sobą i jakie funkcje pełnią w mrowisku. Miały okazję zobaczyć królową mrówek i doświadczyć, jak mrówki widzą świat. Na pamiątkę tego ciekawego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drewnianą mrówkę oraz słoiczek miodu, a w sali wykonali własne mini-mrowiska.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • JESZABAWY SENSORYCZNE Z PANIĄ JESIENIĄ

  Oczy służą do patrzenia

  Buzią smak badamy.

  Uszy słyszą to i owo,

  Nosem świat wąchamy.

  W październiku w całym przedszkolu odbyły się zabawy sensoryczne z Panią Jesienią. Zabawy sensoryczne mają dostarczyć różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Dlatego podczas zabaw dzieci miały okazję ćwiczyć wszystkie zmysły angażując wzrok, dotyk, słuch i węch. Pani Jesień zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy ruchowej przy piosence „ Pani Jesień do nas przyszła” wprowadzając wesoły nastrój, następnie każdy przedszkolak miał do pokonania drogę z przeszkodami „pajęcza sieć”, było też przejście po ścieżce sensorycznej zbudowanej z foli, kasztanów, liści oraz sztucznej trawy. W zabawie „ czarodziejski worek” dzieci kolejno próbowały odgadnąć jaki przedmiot związany z jesienią znajduje się w worku poprzez dotyk i węch. Na zakończenie dzieci każda grupa wiekowa wykonała plakat jesiennego drzewa używając różnych technik plastycznych. Zaletą takich zabaw jest z pewnością przyzwyczajanie dzieci do dotyku różnych struktur, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także rozwój wyobraźni i inwencji twórczej dziecka.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor


 • Drodzy Rodzice !

  Rada Rodziców na zebraniu w dniu 02 października 2018r. podjęła uchwałę w sprawie wysokości składki, która wynosi 50 zł. na rok na każde dziecko. Kwota ta nie obejmuje zakupu paczek gwiazdkowych. Zakup paczek dokonywany będzie we własnym zakresie w kwocie 20 zł. na dziecko przez trójki w poszczególnych grupach.

  Wszystkie zebrane fundusze wykorzystane zostaną na wspieranie statutowej działalności naszego przedszkola, np. zakup nagród w konkursach,dyplomów z okazji pasowania na przedszkolaka, wyprawki z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej – dzieci 6-letnich, upominków z okazji Mikołajków, Zajączka, wycieczki z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej, organizowanie różnych imprez przedszkolnych ( balik karnawałowy, Dzień Przedszkolaka, spotkanie z iluzjonistą, Dzień Dziecka), co powoduje, że każde dziecko skorzysta z tych pieniędzy. Mam nadzieję więc, że wszyscy rodzice solidarnie włączą się w dofinansowywanie działań, których nie pokrywa przedszkole, lecz właśnie Rada Rodziców.

  Rodzice dzieci mogą wpłacać składki na konto Rady Rodziców Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim: Nr konta 32 1090 1434 0000 0001 2197 2157. W tytule przelewu proszę podać „ Składka RR, imię i nazwisko dziecka, grupa przedszkolna.”

  Rodzice posiadający jedno dziecko uiszczają wpłatę jednorazowo w kwocie 50zł. do 30.11.2018 r. W przypadku rodziców mających dwoje lub więcej dzieci kwotę można uiścić do 31.01.2019r.

   

  Zapraszam także do kontaktu z Radą tych rodziców, którzy mogą wesprzeć nasze działania w sposób pozafinansowy – wykorzystując własne talenty czy pasje lub w sposób rzeczowy – ofiarowując przedmioty, które mogłyby stanowić nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach.

  Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy w sposób aktywny angażują się w życie przedszkola.

   

  Przewodniczący Rady Rodziców

  Jacek Słupiński

   

 • kwiaty

  13 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej.
  Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie prezentując ciekawy program artystyczny.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • owoce

   

  Dnia 11.10.2018 r w naszym przedszkolu bawiliśmy sie wraz z dziećmi, które przyszły pięknie przebrane za owoce, na balu „Owocowy szał”. Dzieci wraz z rodzicami zostawiały w holu przedszkola pyszne owoce, z których później z pomocą nauczycielek zrobiły pyszne owocowe smakołyki. Nasze przedszkolaki zapraszane były do wzięcia udziału w owocowych konkurencjach oraz do wspólnej zabawy przy „witaminowych” piosenkach. W korytarzu przedszkola stała owocowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.

  Owocowy bal był imprezą pełną atrakcji i przeżyć, które na długo zostaną w pamięci najmłodszych.

  Zapraszamy do galerii przedszkola oraz galerii poszczególnych grup wiekowych.

  GALERIA ZDJĘĆ

  kolor

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

  GIF„ Uśmiech jest najprawdziwszym,

  kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy.”

  Jan Twardowski

   

  Dnia 5 października w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU.

  W naszym przedszkolu było bardzo wesoło

   bo uśmiechów wiele wokoło.

  Uśmiechali się duzi i mali,

  kiedy na głowę śmieszne czapki wkładali.

  W wielkim lustrze się przeglądali,

  ze śmiechu wtedy prawie pękali.

  To dzień Uśmiechu sprawił,

  że każdy przedszkolak dobrze się bawił.

   GALERIA ZDJĘĆ


  kolor

   


 •  

  W dniach 24-28 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu odbywać się będą gry, zabawy i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu, dlatego  prosimy w tych dniach o luźny, sportowy strój i sportowe obuwie dla dzieci. 
                                                             DZIĘKUJEMYDRODZY RODZICE!

  RDDRODZY RODZICE!

  W dniach 24-28 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu odbywały się gry, zabawy i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu.

  GALERIA ZDJĘĆ

   


  kolor

 • dzp20 września w naszym przedszkolu po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci tego dnia spotkały się na placu zabaw, gdzie odśpiewaliśmy Hymn Przedszkola, a każda grupa zaprezentowała wierszyk bądź piosenkę swojej grupy. Odwiedzili też nas goście Krasnal Hałabała i Pani Jesień, którzy chętnie bawili się z nami podczas zabaw przy muzyce. Przedszkolaki wspólnie z Krasnalem Hałabałą wypuściły w powietrze balony, w których ukryły swoje dziecięce marzenia. Pani Dyrektor przedszkolakom życzyła wiele uśmiechu i radości oraz aby w naszym przedszkolu było ciekawie i wesoło nie tylko w Dniu Przedszkolaka, lecz każdego dnia.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola oraz galerii poszczególnych grup.

  kolor
 • Krasnal Hałabała uroczyście ogłasza:

  Do wspólnych zabaw przedszkolaki swe zaprasza.

  Ten dzień uczcijmy wszyscy

  Ja Krasnal i przyjaciele wszyscy.

  Tańce, śpiewy i wierszyki

  w rytm wesołej muzyki.

  Niech uśmiech na twarzach zagości

  Bo Dzień Przedszkolaka to dzień pełen radości.

  balony

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

 • UWAGA RODZICE !

  Serdecznie zapraszamy na zebrania które odbędą się dnia 24.09.2018r. w przedszkolu ul. Chopina 24:

  - godz. 16.30 Rodzice dzieci z grup: Sowy, Jaskółki, Żuczki, Sikorki, Szpaki, Słowiki, Sójki,

  - godz. 17.30 Rodzice dzieci z grup: Wróbelki, Mrówki, Kreciki, Skowronki, Sarenki, Jeże,

  - godz. 18.30 Rodzice dzieci z grup: Misie, Zajączki, Wiewiórki, Liski, Żabki, Pszczółki.

   -----------------------------------------------------------------------------------------------

   

 • "Każdy nowy dzień jest kwiatem, który zakwita w naszych rękach..."

  W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym życzymy wszystkim Przedszkolakom, by nasze przedszkole było dla nich ciepłym i przyjaznym miejscem zabawy i nauki, a zdobywanie wiedzy i umiejętności było fascynującą przygodą i zabawą. Rodzicom natomiast życzymy wiele miłych przeżyć związanych z sukcesami dzieci.

  Drodzy Rodzice! Prosimy o przyprowadzanie dziecka do przedszkola do godz.8.30 ( przed śniadaniem) oraz odbiór od godz.14.45 (po obiedzie).

  ----------------------------------------------------------------

 • UKS DYSKOBOLIA GRODZISK WIELKOPOLSKI zaprasza chłopców z rocznika 2013 i 2012 do nowej sekcji piłkarskiej.

  ----------------------------------------------------------------------------------------
 • Miło nam poinformować, że nasze przedszkole zdobyło kolejny Certyfikat: Lider Indywidualnego Rozwoju Dziecka.

  Zdobycie tego tytułu to nie tylko podniesienie prestiżu naszego przedszkola, ale także ukoronowanie wszystkich działań podejmowanych w zakresie udzielania pomocy psychologiczno -pedagogicznej.

  certyfikat

  --------------------------------------------------------------------------------------------

 • WYPRAWKA

  Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat musi mieć indywidualny ręcznik o wymiarach: długość 46cm,  szerokość 30 cm (podpisany) oraz kapcie.

  Wyprawka 3-latka

  • Pościel o wymiarach: długość 2 m, szerokość 0,90m;

  • Poduszka oraz poszewka na poduszkę o wymiarach 60/40cm;

  • Koc

  • Piżama

  • Kapcie

  • Woreczek (dodatkowe majtki, rajstopy, skarpetki, bluzeczka z krótkim rękawem)

  • Ręcznik o wymiarach: długość 46cm szerokość 30 cm

  Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • PRZEDSZKOLE NA MEDAL

  Wielka akcja „Przedszkole na medal” zakończona!

  Z wielką radością informujemy:

  Przedszkole na medal – II miejsce Przedszkole Gminne im.Krasnala Hałabały

  Nauczycielka Przedszkola Roku 2018 – I miejsce Paulina Słupińska

  Najsympatyczniejsza grupa przedszkolna 2018 – I miejsce grupa 3-latków „Zajączki”.

  Drodzy Rodzice, to dzięki Wam zajęliśmy tak wysokie pozycje. Stanęliście na wysokości zadania, aktywnie biorąc udział w głosowaniu. Głosów z dnia na dzień przybywało, do ostatnich chwil nie wiedzieliśmy, kto się okaże zwycięzcą. Cieszymy się, że mogliśmy na Was liczyć! Wygrana świadczy o zaufaniu, jakim nas obdarzacie.

  Serdecznie dziękujemy!

   GALERIA ZDJĘĆ

  ----------------------------------------------------------------------------

 • SLONCEWszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i “ładujcie akumulatory”, byście po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do naszego przedszkola.

  Do zobaczenia !

   

   

  --------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Dzieci z grupy "Słowiki" i "Szpaki" wzięły udział w konkursie firmy Profedu nagrywając filmik z wykorzystaniem instrumentu KolorPiano metodą kolorowych dźwięków. Zagrały utwór "Trzy kurki". Dzięki wsparciu i zaangażowaniu rodziców i przyjaciół naszych przedszkolaków zdobyliśmy III miejsce w konkursie.
  Wszystkim zaangażowanym w zbieraniu dla nas głosów serdecznie dziękujemy.

  kolorpiano
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PRZEDSZKOLA


  "Przedszkola czas już minął nam i jest tak jakoś smutno..."

   

  Dnia 20 czerwca w Grodziskiej Hali Sportowej 125 dzieci z grupy: Sowy, Jaskółki, Liski, Pszczółki, Sikorki, Żuczki i Słowiki, ukończyło pierwszy etap edukacji w ich życiu - przedszkole. Dzieci przygotowały niesamowity program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także zaprezentowały się tanecznie. Rodzice z wzruszeniem oglądali ostatni występ swoich dzieci w przedszkolu. Absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i upominki. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Alicja Andrys oraz Burmistrz naszego miasta Henryk Szymański podziękowali rodzicom, nauczycielom i dzieciom za cudowne lata w przedszkolu, za wsparcie i zaufanie. Przed naszymi przedszkolakami długo wyczekiwane wakacje, a po nich kolejny etap edukacji- szkoła. Życzymy wiele radości i uśmiechu, a w nowej szkole samych sukcesów !

  GALERIA ZDJĘĆ

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Dnia 22.06.2018r.

  „WITAMY LATO Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ”

   z tej okazji zapraszamy na przedstawienie i wspólną zabawę

  9.30  Misie, Zajączki, Wiewiórki, Sarenki, Jeże, Sójki, Sikorki, Żuczki, Pszczołki

                                    10.30  Liski, Mrówki, Wróbelki, Skowronki, Kreciki, Jaskółki, Sowy, Żabki,  Słowiki, Szpaki

  GALERIA ZDJĘĆ

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------