zwiększ czcionkęzmień kontrast

Przedszkole Gminne im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

Aktualności

 • GIF

  Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom życzymy, aby każdy dzień nowego roku był pełen powodów do radości i uśmiechu oraz spełnił wszystkie marzenia.

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy

  Przedszkola Gminnego im.Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim

 • W związku  nowym systemem ewidencji dzieci w przedszkolu, który będzie działać od dnia 1 stycznia 2019 roku, przypominamy o aktywacji nowych kart do przedszkola.
 • razem„Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią”.

  W ramach akcji MEN #RazemNaŚwięta nasze przedszkole podjęło działania związane z wolontariatem. W salach zorganizowało zbiórkę artykułów kosmetycznych dla dzieci z domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.

  21 grudnia delegacja z naszego przedszkola przekazała osobiście zebrane upominki na ręce pracowników. Ponadto złożyliśmy serdeczne życzenia świąteczne od całego przedszkola, życząc radości i spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń.

  Dziękujemy naszym przedszkolakom, rodzicom za włączenie się w akcję, za okazane serca i przekazane artykuły kosmetyczne.

  “Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

  (Flora Edwards)

  GALERIA ZDJĘĆ

  o

   

 • Nasze przedszkole włączyło się w akcję MEN #RazemNaŚwięta.

  17 grudnia 2018r. na przedszkolnej scenie w ramach projektu „Łączymy pokolenia” gościliśmy grupę teatralną „Prometeusz”. Niezwykłymi aktorami byli zaprzyjaźnieni seniorzy, którzy bardzo często odwiedzają przedszkole. Piękna scenografia i barwne stroje wprowadziły nas w miły, świąteczny nastrój. Ciekawymi dialogami i piosenkami zabawiali nas Jaś i Małgosia, czarownica, elfy, renifery, a także diabełek. Na scenie nie zabrakło także Mikołaja w towarzystwie Aniołka.

  Duża dawka humoru i wspaniała gra aktorska sprawiły, że dzieci były zachwycone spotkaniem. W podziękowaniu obdarowały niezwykłych aktorów gromkimi brawami i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • balZapraszamy wszystkie przedszkolaki na wielki bal karnawałowy, który odbędzie się w naszym przedszkolu:

  - 09.01.2019 r. - przedszkole osiedle Wojska Polskiego

  - 10.01.2019 r. - przedszkole ul. Chopina i ul. 27 Stycznia

  - 11.01.2019 r. - przedszkole Słocin.

  Prosimy rodziców o przebranie dzieci w stroje karnawałowe.

  T

   

 •  

  ZIMANasza zima biała
  chustą się odziała.
  Idzie, idzie do nas w gości
  w srebrnych blaskach cała!

   

  19 grudnia 2018r.w naszym przedszkolu

  powitaliśmy nową porę roku - ZIMĘ.

  Tego dnia dzieci, ubrane w kolor biały, wzięły udział w zimowych zabawach – rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, tańczyły. W ten sposób zachęcały do przyjścia nową porę roku. Pani Zima przybyła do przedszkola w towarzystwie swoich przyjaciół – bałwanka i pingwinów, a jej przyjazd dzieci mogły obserwować przez okno. Zimowy orszak zawitał do każdej sali. Pani Zima hojnie sypnęła śniegiem i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na zakończenie bałwanek podziękował wszystkim przedszkolakom za miłe powitanie zimy i złożył obietnicę, że wkrótce pojawi się śnieg. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na prawdziwą zimową aurę oraz wesołe, zimowe zabawy. Po tak miłym powitaniu, Pani Zima z pewnością obdarzy nas mnóstwem białego puchu!

  z

   

   

   


 • Dnia 20 grudnia 2018 r. odbędzie się 

   „PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE”,

                               w którym wezmą udział wszystkie grupy przedszkolne.

   

   

   

 • Szanowni Państwo,

  od dnia 1 stycznia 2019 roku będzie działać nowy system ewidencji dzieci w Przedszkolu Gminnym im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Zostaną rozdane nowe karty identyfikacyjne dla rodziców: 2 szt. darmowych kart na jedno dziecko (koszt dodatkowej karty 10 zł/szt.) oraz zamontowane nowe czytniki kart. Każdy rodzic ma obowiązek przykładania karty do czytnika podczas przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola. Otrzymają państwo login i hasło, co będzie upoważniało do logowania się i korzystania z systemu iPrzedszkole.

  Dodatkowe informacje znajdują się w załącznikach:

  AKTYWACJA KARTY

  ZAŁĄCZNIK 1

  ZAŁĄCZNIK 2

  ZAŁĄCZNIK 3

  ZAŁĄCZNIK 5

 • MIKOLAJDrogi święty Mikołaju przybądź do nas, bo już czas.

  Wszystkie dzieci Cię kochają i serduszka biją nam.

  Tu w przedszkolu wielu dzieciom serca biją niby młot.

  Nie pozwól nam długo czekać, bo nadchodzi ciemna noc.

  6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Mikołaj bowiem w tym roku przybył do dzieci bryczką. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

  GALERIA ZDJĘĆ

 • " Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;

  nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"

  Składamy serdeczne podziękowania Panu Kazimierzowi Banaszak za zaangażowanie,współpracę i włożone serce przy przygotowaniach do Mikołajek.

                                                                                         Alicja Andrys

                                                                                                                                Dyrektor Przedszkola

 • MIKOLAJ

  Dnia 6 grudnia do naszego przedszkola zawita bardzo ważny gość - święty Mikołaj.

  Zanim to jednak nastąpi, dzień wcześniej, 5 grudnia dzieci wezmą udział w świątecznych zabawach sensorycznych, przygotowujących na jego wizytę.

 • KREDKAW listopadzie w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”.

  W uroczystościach wzięli udział rodzice dzieci 3-4-letnich z grup „Misie”, „Zajączki”, „Wiewiórki”, „Liski” i „Żabki”, przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, pan Piotr Hojan, zastępca Burmistrza, pan Marcin Brudło, Sekretarz Gminy, pan Artur Kalinowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców, pan Jacek Słupiński i Dyrektor przedszkola, pani Alicja Andrys.

  Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej rodzice oraz dzieci złożyli uroczyste przyrzeczenia. Następnie pani dyrektor Alicja Andrys dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki. Każda uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

  Uroczystość ta była świetną okazją do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Pozwoliła także zintegrować się rodzicom, nauczycielkom i dzieciom.

  GALERIA ZDJĘĆ

  GIF

   

 • ZUCHDnia 22 listopada dzieci z grup Sarenki, Kreciki, Jaskółki i Sowy gościły w przedszkolu przedstawicieli grodziskich zuchów z ZHP Hufca Śmigiel wraz z druhem Tomaszem Kałkiem. Towarzyszył im także zuch na próbie - Adaś z grupy Sowy. Poznaliśmy strój i niektóre symbole harcerskie. Nasi goście opowiedzieli nam o tym, jakie zadania wypełniają zuchy, jakich przestrzegają praw, co jest dla nich ważne, w jaki sposób zdobywają sprawności. Druh opowiedział nam także o obozach harcerskich i podchodach w lesie. Następnie poznaliśmy kilka zuchowych zabaw i pląsów: "Łoś", "Konie", "Niedźwiadek". Dowiedzieliśmy się także, kto może należeć do zuchów oraz kiedy i gdzie odbywają się zbiórki. Spotkanie zakończyliśmy podziękowaniami oraz wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.
 • mis"Czy to jutro, czy to dziś,

  wszystkim jest potrzebny Miś" (H. Bechlerowa)

  Dnia 23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane przytulanki. Już przy wejściu do przedszkola misie częstowały przedszkolaki misiowymi wafelkami oraz przysmakiem każdego niedźwiadka - czyli miodem. Dzieci uczestniczyły także w zabawnej inscenizacji oraz wspólnych zabawach z Misiem, Lalą i Pajacykiem. W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas każda grupa otrzymała prezent od Misia w postaci Lubisiów. Po powrocie do sali przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach z misiami. Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

  To był dzień pełen niespodzianek i przyjemnych wrażeń.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • Z 
  Dzień 21 listopada 2018 r. upłynął pod hasłem dobrych uczynków, życzliwych pozdrowień oraz pozytywnych myśli w ramach obchodów „Dnia Życzliwości”. Dzieci prześcigały się w pomysłach. Każde z nich mogło umieścić na magicznym drzewie życzliwości swój liść, na którym umieściło życzliwe słowo, pozdrowienie lub podziękowanie dla bliskiej osoby. Życzliwościom i serdecznościom nie było końca. Oprócz tego dzieci spacerując ulicami naszego miasta rozdawały kwiaty z pozdrowieniami, jako wyraz życzliwości i szacunku do innych.


 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  „Niech się wreszcie każdy dowie 
  I rozpowie w świecie całym,
  Że dziecko to także człowiek,
  Tyle, że jeszcze mały.
  Dlatego ludzie uczeni,
  Którym za to należą się brawa,
  Chcąc wielu dzieci los odmienić,
  Stworzyli dla Was mądre prawa.
  Więc je na co dzień i od święta
  Spróbujcie dobrze zapamiętać

  „Niech się wreszcie każdy dowie

  I rozpowie w świecie całym,

  Że dziecko to także człowiek,

  Tyle, że jeszcze mały.

  Dlatego ludzie uczeni,

  Którym za to należą się brawa,

  Chcąc wielu dzieci los odmienić,

  Stworzyli dla Was mądre prawa.

  Więc je na co dzień i od święta

  Spróbujcie dobrze zapamiętać…”

  20 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

  GALERIA ZDJĘĆ

 • kwiaty„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

  lecz przez to kim jest;

  nie przez to co ma,

  lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

  Składam serdeczne podziękowania rodzicom dzieci z grup: „Słowiki” i „Szpaki” za zaangażowanie, współpracę i włożone serce przy realizacji przedsięwzięcia:„Wieczornica patriotyczna- Przedszkolaki dla Niepodległej”, które nie tylko wywołało dużo emocji i dostarczyło wielu wzruszeń. Była to doskonała okazja, aby pokazać jak wspólnie rodzice, nauczyciele i dzieci mogą świętować 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości i kształtować postawy patriotyczne.

  Ten wyjątkowy wieczór zapisał się w historii naszego przedszkola i będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń.

  Alicja Andrys

  Dyrektor przedszkola


 • ROGATEK15 listopada 2018 r. nasze przedszkole odwiedził Zespół Kolejowego ABC.

  Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego, skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

  W trakcie zajęć dzieci z grup Sarenki i Kreciki miały okazję poznać zasady bezpiecznego korzystania z przejazdów koleją oraz znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi. Zdobyły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na dworcu, na peronie czy w pociągu, rozpoznawały dźwięki różnych pojazdów. Chętnie odpowiadały na pytania prowadzących i dzieliły się swoimi doświadczeniami z podróży pociągiem. Wzięły także udział w zabawie ruchowej oraz quizie sprawdzającym wiedzę.

  Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali odblaskowe upominki oraz książeczki z zadaniami i dyplomy.

  Po zajęciach dzieci udały się na pieszą wycieczkę na dworzec kolejowy, gdzie mogły zaobserwować zachowanie pasażerów pociągu oraz kierowców samochodów, czynności i ubiór konduktora, dostrzec cechy charakterystyczne dworca oraz zwiedzić perony.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

   

 • Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach chlebowych. Poznały specyfikę zawodu piekarza oraz proces powstawania chleba "od ziarenka do bochenka". Dzieci bardzo chętnie wykonywały przydzielone im zadania. Poznały zboża i mąki różnych typów, dowiedziały się, w jaki sposób powstaje mąka, własnoręcznie ją mieląc, samodzielnie wyrabiały małe chlebki, które po wypieczeniu zabrały do domu jako owoc swojej pracy.

 • niepodlegla

  Dnia 9 listopada 2018r. o godz.11.11 włączyliśmy się w akcję "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ". Ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii naszego przedszkola poprzez realizację także innych działań.

  Zapraszamy do galerii zdjęć oraz obejrzenia filmu ze wspólnego śpiewania Hymnu Polski.